Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2017., 20:39   #201
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
ReemCP hvala veliko na trudu. sve sam usporedio i vidio da se slazu iduci nastavci koje trazim...
Al sto ja znam, nekako mi nije gust citat ako nije izdanje slobodne ili ludensa... Znam da je ista stvar, znam...

I ne, nema tu tvog pametovanja, imas moj nakolon do poda na ovom trudu i kvalitetnoj temi.
Nema na čemu, gušt mi je komentirati u ovoj temi

Mislim da sam pročitao tvoj post da si počeo čitati Zagora kao dijete, pretpostavljam da si počeo čitati sa izdanjima Slobodne Dalmacije. Možda su ti zato i čudna ova ostala izdanja. Ja sam prije počeo sa Zlatnom Serijom, pa sam zato napisao, da sam na tvom mjestu da bi tako čitao dalje pošto nema ovih novijih brojeva

Da si bliže meni, posudio bih ti svoja papirnata izdanja da nastaviš dalje čitati. Iako nemam još zasad sve, ali nadam se da će biti.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 16:53   #202
Hvala, cekat cu jos malo... mozda nabavim koje digitalno izdanje.
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 15:40   #203
Ja ako što saznam, javim ti ovdje u temi

Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
LUD KOZA 02   Zagor   Guthrumov povratak
MisterNo007, ako čitaš ovo, ja sam si danas nabavio taj broj na kiosku Tiska. Otišao sam i na još jedan kiosk i isto je taj broj izložen, znači nije u nikakvom kompletu, stavili su ga kao da je izašao novi, glanc. Začudio sam se kad sam ga ugledao i odmah sam ga kupio, bez razmišljanja.

Pa ako ga još nisi nabavio, sad ti je prilika meni sad još fale brojevi 1 i 3.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 20:41   #204
Imaš možda fotku naslovnice i unutarnje strane di pišu originalni podaci?
Baš mi je drago da su objavili opet!
decec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:39   #205
Meni isto drago, ej nisam mogao vjerovati kad sam ga ugledao :klap:

Našao sam ti sliku naslovnice sa stripovi.com, a preostale 4 slike sam sad uslikao sa moba, nisu slike najbolje ispale, ali valjda ćeš vidjet.



-
-

Kad otvoriš, onda je ovo:



-
-

..zatim slike sa podacima na prvoj korici:





-
-

..i kad okreneš sljedeću stranicu, počinje priča:

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 08:39   #206
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
MisterNo007, ako čitaš ovo, ja sam si danas nabavio taj broj na kiosku Tiska. Otišao sam i na još jedan kiosk i isto je taj broj izložen, znači nije u nikakvom kompletu, stavili su ga kao da je izašao novi, glanc. Začudio sam se kad sam ga ugledao i odmah sam ga kupio, bez razmišljanja.

Pa ako ga još nisi nabavio, sad ti je prilika meni sad još fale brojevi 1 i 3.
Thanks, pratim pratim, samo slabo pišem

Budme otišao pgledati danas na neki veći Tisak. Jučer sam na lokalnom kiosku uzeo Proročanstvo i Žrtveni hram, ali izuzev tih dva u 3-4 primjerka nije bilo ni jednog drugog stripa
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 16:11   #207
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
..ali izuzev tih dva u 3-4 primjerka nije bilo ni jednog drugog stripa
Tako sam i ja primjetio u Otočcu gdje kupujem, manji grad gdje ima svega 3 kioska, a na jednom samo novija izdanja Zagor i poneki Klasik ali zato ova 2 preostala kioska imaju ok ponudu, dosta često i te komplete.

Nadam se da ćeš naći, jer čim je ta epizoda izložena na 2 kioska gdje sam ja bio, onda vjerujem da su ih svuda stavili, pogotovo mislim da bi se u Zg-u moralo naći gdje je veća ponuda.

Primjetio sam na jednom kiosku jučer da je u kompletu na akciji i jedan Maxi Zagor, točnije "Zagor Maxi 19: Saboteri" i s njim jedan redovni broj Zagora. Cijena za taj kompletić je 26kn i mislim da je to super, ako znamo da inače Maxi sam košta 50kn. Ovaj Maxi je iz jeseni 2014.



Dobra stvar gdje ljudi mogu povoljno kupiti brojeve koji im fale
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:37   #208
Spomenuo bi da sam bio u srijedu u Zg-u i usput sam posjetio striparnice snk (Stripovi na kvadrat) i skab612 (Strip-knjižara Asteroid B612), bila mi je to velika želja pošto nisam nikad tamo bio.

U snk-u sam dosta nabavio brojeva koji mi fale, a u skab612 je fora što je ovaj tjedan akcija na stripove Slobodne Dalmacije, "platiš jedan, uzmeš dva" pa se tako isplatilo uzeti neke brojeve od Zagora. Primjerice ako je jedan koštao 35, a drugi 30, platio si ovu veću cijenu, 35kn za oba.

Uglavnom, sad mi od Slobodne Dalmacije Extra fale samo 2 broja, te nisu imali obje te navedene striparnice:

SDX 061. Duga noć
SDX 074. Sam protiv svih

Ono što bi još spomenuo, ja inače kad gledam ponudu Zagora u snk-u, onda gledam ovdje: https://www.stripovi.hr/kategorije.d...ab4.zagor.aspx

Ispod imate stranice i možete listati i vidjeti ponudu. Htio sam također kupiti specijalac "Indijanska Magija" jer sam vidio da imaju u ponudi (taj je u boji), pa mi je onda falilo još 2 specijalca u boji da bi kompletirao sve specijalce u boji, odnosno te jubilarne redovne brojeve koji su kao takvi izašli u Italiji (100, 200, 300...).

I slučajno pitam, dal imaju specijalce u boji "Utrka sa Sedam Strelica" i "Manituova Škrinja" i čovjek mi je odmah našao ono što želim reći, neka vas ne buni ova web ponuda, imaju oni više nego što je na web ponudi, jedostavno čovjek ne stigne sve to posložiti i staviti u ponudu, imaju čak i dosta Slobodne Dalmacije koja nije uopće u web ponudi. Tako da sam ja kompletirao barem ove specijalce u boji, imam ih sad svih 7 komada.

Dobio sam u snk-u i kao neki poster, obostrani, A4 formata, o ovome se radi:



ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 14:42   #209
Ne čitam Zagora već desetak godina ali me zanima što je bilo sa mojim omiljenim likom iz Zagora, profesorom Hellingenom? Zagor se više puta borio sa njim no nikako ga nije uspijevao ubiti. Imao sam one epizode kad se borio protiv njegovih izuma, titana i kad je uništio onaj svemirski brod sa kojim je htio sravniti New York toga se sjećam dobro.
__________________
The right man in the wrong place can make all the difference in the world.
DrGordonFreeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 16:40   #210
Hellingen je Zagorov arch nemesis. Dakle, uvijek se vraća



Ovo je zadnje Hellingenovo pojavljivanje. Br. 605 u Italiji, od broja 600-605 su epizode s njim.

Ova zadnja priča s Hellingenom objavljena je i kod nas, kao specijalni i maxi brojevi:
LUDSP 34 Dan invazije (u boji) 2015 (orginal br. 600)


LUDMX 24 Helingenovo nasljeđe 2016 (orginal br. 601-605)



E sad, kako se vratio, možda ipak da pročitaš epizodu... Ili sve
Ovo je Hellingenu sedmo pojavljivanje u Zagoru ako sam dobro izbrojio, vjerojatno ne i zadnje


Mene više zanima završni obračun s Mortimerom, u Italiji u orginalu br. 591 - 593 (po rasporedu Ludensovog izdavanja, negdje za godinu dana kod nas). U crtežu meni trenutno najboljeg crtača Zagora, Marca Vernija. Nažalost, rijetko crta Zagora...

Zadnje uređivanje MisterNo007 : 15.04.2017. at 17:04.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 17:59   #211
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
E sad, kako se vratio, možda ipak da pročitaš epizodu... Ili sve
Ovo je Hellingenu sedmo pojavljivanje u Zagoru ako sam dobro izbrojio, vjerojatno ne i zadnje
U pravu si, čak sedmo pojavljivanje najveća stanka je bila između 6-og i 7-og pojavljivanja, skoro 20 godina.

@DrGordonFreeman - ako te zanima više o tome, imaš ovdje na ovom linku objašnjeno svaki susret ukratko: http://www.stripovi.com/recenzije/za...nasljede/1953/

Možeš preskočiti uvod i početi čitati od podnaslova "Ludi naučnik". Naravno, preporuka je bolje pročitati same epizode. Tko nije čitao te epizode, neka ne ide na ovaj link što sam stavio zbog mogućeg spoilera.

@MisterNo007 - volio bi kad Ludens dođe do tih redovnih epizoda (601-605), da ih ne preskoči, već da ih sve objavi. Ako ništa, barem zbog tih 4-5 naslovnica pa da imamo
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 23:17   #212
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
U pravu si, čak sedmo pojavljivanje najveća stanka je bila između 6-og i 7-og pojavljivanja, skoro 20 godina.

@DrGordonFreeman - ako te zanima više o tome, imaš ovdje na ovom linku objašnjeno svaki susret ukratko: http://www.stripovi.com/recenzije/za...nasljede/1953/

Možeš preskočiti uvod i početi čitati od podnaslova "Ludi naučnik". Naravno, preporuka je bolje pročitati same epizode. Tko nije čitao te epizode, neka ne ide na ovaj link što sam stavio zbog mogućeg spoilera.

@MisterNo007 - volio bi kad Ludens dođe do tih redovnih epizoda (601-605), da ih ne preskoči, već da ih sve objavi. Ako ništa, barem zbog tih 4-5 naslovnica pa da imamo
Kako mogu pročitati te epizode? jel se moram prije prijaviti na tu str ili nisam našao kako?
__________________
The right man in the wrong place can make all the difference in the world.
DrGordonFreeman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 00:36   #213
Quote:
DrGordonFreeman kaže: Pogledaj post
Kako mogu pročitati te epizode? jel se moram prije prijaviti na tu str ili nisam našao kako?
Ovaj link što sam ti dao, tu ti je samo recenzija, kao osvrt na te epizode. Pretpostavljam da nemaš papirnata izdanja, onda jedino možeš pročitati u digitalnom obliku.

Osim ovog zadnjeg, sedmog pojavljivanja za koje mislim da nema u digitalnom obliku, ali ovih 6 bi trebalo biti.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 16:56   #214
DrGordonFreeman, evo ti popis (kronološki) svih epizoda (Slobodna Dalmacija/Ludens/Zlatna Serija/Veseli Četvrtak), priča gdje se pojavljuje Hellingen.

Prvo pojavljivanje
SDX 44: Šumski demoni
SDX 45: Otok straha
SDX 46: Na tragu titana

Drugo pojavljivanje
LUDX 77: Mržnja
LUDX 78: Duh prošlosti
LUDX 79: Pobjeda

Treće pojavljivanje
LUDX 114: Povratak u Darkwood
LUDX 115: Odbrojavanje
LUDX 116: Prijetnja iz Zraka

Četvrto pojavljivanje
LUDX 185: Crvena Orhideja
LUDX 186: Hellingen
LUDX 187: Zraka Smrti
LUDX 188: Užas sa Šestoga Planeta
LUDX 189: Vječna Magija

Peto pojavljivanje
ZS 941: Demoni ludila
ZS 942: Invazija akronijana
ZS 944: Na granici stvarnog
ZS 945: Helingenov povratak
ZS 946: Divovi dobra i zla

..ili umjesto tih od Zlatne Serije, ovaj - VČOP 14: Demon Ludila


Šesto pojavljivanje
SD 40: Sjene nad Darkwoodom
SD 41: Specijalni Agent
SD 42: Hellingen je Živ
SD 43: Dvoboj u Svemiru

Sedmo pojavljivanje
LUDSP 34: Dan invazije (u boji)
LUDMX 24: Helingenovo nasljeđe
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:51   #215
Ako nekoga zanima Klasik i skuplja ih, izašao je najnoviji. Radi se o Zagor Klasik 045: Nestalo pleme. U snk-u (klik na:
https://www.stripovi.hr/detalji_proi...alo-pleme.aspx) je već dostupan, a navodno od sutra (srijeda) i na kioscima. Dostupan u 2 naslovnice.

Orginalne priče #167, #168, #169.



ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 17:36   #216
ponovno procitao "potopite destroyer".... meni je to toliko dobra prica... nemam pojma zasto...

Koju pricu vi preferirate?
__________________
Čudo Od Djeteta!
Painkiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 21:45   #217
Quote:
Painkiller kaže: Pogledaj post
ponovno procitao "potopite destroyer".... meni je to toliko dobra prica... nemam pojma zasto...

Koju pricu vi preferirate?
Bas kao sto si napisao da ti je dobra ali nemas pojma zasto tako je meni sa "hiljadu lica straha"
http://www.stripovi.com/recenzije/za...ca-straha/430/
Uzivao sam citajuci je kada je izasla u zlatnoj seriji a uzivam I cca. 25 godina poslije
jackisback111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 09:59   #218
"Hiljadu lica straha" definitivno, jedva čekam da Ludens to izda u Extri. I nedavno spomenuti "Noć potopa" je dobra priča, ali općenito nas sad očekuje dobar period Zagora u Extra izdanju.

Meni osobno je svaki Zagor dobar, pa i one price sa samog početka, koje su mnogima možda danas naivne. Izdvojio bi od Zagora price možda koje većina preferira, a neke od njih su: "Demoni ludila", "Američka odiseja", "Sloboda ili smrt", "Nestali istraživač", "Morska strava"..

Sjećam se da mi je i "Tajanstveni samostan" bio jako zanimljiv, u biti uživam u svemu sto se tiče Zagora. Ostao mi je u sjećanju i epizode "Zeleno blato" i "Ljudi zabe", isto fora. Također sam bio spominjao da su mi dobre price sa vampirom Rakosijem. Sedam gradova Cibole.. Ima ih zaista dobrih.

Edit: e da, zaboravih i na SuperMikea
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 18:28   #219
Potaknut vašim upisima danas sam opet pročitao seriju epizoda zvanu Demon ludila. Kako na samom kraju stripa u kratkom eseju piše Tadić - Zagor se tada komotno mogao završiti. Osobno, ni pre, a ni poslije nije bilo boljih epizoda Zagora. Drago mi je što i dalje izlazi, ali kad poredim Demon ludila i ovo najrecentnije pojavljivanje Hellingena... pft, nebo i zemlja.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 19:49   #220
Mislim da će "Demone" Ludens objaviti prema planu u veljači iduće godine, vjerujem da će neki kupiti po nekoliko primjeraka
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.