Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2013., 10:06   #41
Vrlo teško jer nije predviđen za tako nešto. Koliko se sjećam samo su neki Euro4 modeli bili prodavani kao Euro5 ready i njih se moglo "konvertirat" u Euro5.
Tebi najvjerojatnije fali cjela jedna lambda sonda i odgovarajuća skalamerija za nadzor katalizatora.

A sad protupitanje - što ćeš dobiti time da Euro2 pretvoriš u Euro3?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 10:21   #42
ma pitam jer mi je stari od kojeg sam kupio auto nesto pricao da je nesto radeno da bude euro3 zbog plakete il nesto iako cisto sumnjam. meni je tak svejedno jel 2 il 3.
mukiklc is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2013., 10:26   #43
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
kad smo kod te tematike - jel za svaki grad treba posebna plaketa, ili jedna vrijedi za sve gradove s ograničenim pristupom centru?
Za sve gradove vrijedi ista plaketa, vignetta.
Umwelt Plakette se ne razlikuju po gradovima, već po bojama (zonama) do kuda se u grad s kojom smije ulaziti.
Kad kupuješ vinjentu, službenik DEKRE, ADAC-a, HAK-a daje ti plaketu (vinjetu) obzirom na ono kaj piše u prometnoj auta (koju EURO normu motor zadovoljava).
Više o tome ovdje..
http://www.umwelt-plakette.de/
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 21:59   #44
Bar nešto pametno..

Kakva novost nas čeka od 1. siječnja na tehničkom pregledu vozila


Od 1. siječnja stižu naljepnice na kojima će biti navedena i ekonorma vozila pa će putnicima u europske gradove u džepu ostati dvjestotinjak kuna
Od 1. siječnja u stanicama za tehnički pregled vozila vlasnici automobila dobivat će naljepnice na kojima će uz rok važenja tehničkog pregleda biti navedena i ekonorma vozila. Ova se novost, utemeljena u Pravilniku o tehničkom pregledu vozila, neće dodatno naplaćivati. Naprotiv. Vozačima koji putuju u europske gradove u kojima je obvezno na automobilu imati istaknut znak ekonorme, o čemu ovisi koliko daleko od gradske jezgre može "dogurati", ova će novost uštedjeti dvjestotinjak kuna, koliko su do sada izdvajali za potvrdu o ekološkoj ispravnosti vozila.

– Prvi smo u Europi koji će na ovaj način imati objedinjene podatke na naljepnici. Vjerujem da će i druge zemlje uskoro slijediti naš primjer – kaže Goran Pejić, pomoćnik u Upravi za tehničke poslove Centra za vozila Hrvatske.

I dok će ovaj propis ići na ruku vozačima koji putuju u zemlje u kojima se traži potvrda o ekonormi, što se tiče dinamike obveznog tehničkog pregleda vozila, ona i dalje ostaje nepromijenjena....


Bye,bye Dekra,HAK i ostali..
ConanZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:09   #45
Malo licemjerno da LPG vozila imaju "isti" tretman kao svi ostali...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:17   #46
Jel mogu ja tražit da mi se izmijeni naljepnica prije reda, bez da plaćam punu cijenu TP?
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 13:01   #47
Da, stvarno, ...a šta sa LPG vozilima...???

OK, ...moj je Euro4 + LPG pa me boli đon, ali svejedno me zanima...???
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2022., 13:46   #48
Ukratko, nacuo sam prije koje godine da ce se uvest te naljepnice za centar gradova, balkanac kakav jesam nisam mario za to (nemam sta lagat, izmisljat)

Nehotice sam u prolazu opazio da doslovno sva auta imaju tu okruglu zelenu naljepnicu.
Ja je, dakako, nemam - nisam je vadio ni lijepio na šajbu.

E sad… za prekršaje u prometu nacelno znam da mogu doci na kucnu adresu i nekoliko mjeseci nakon pocinjenja ali me konkrwtno zanima - ako izadem iz Munchena bez da mi je iko zaljepio kaznu na prozor i/ili me zaustavio na licu mjesta - mogu li biti SIGURAN da me za mjesec dana poštar nece obradovati ?

Hvala
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2022., 16:13   #49
Ako nisi nasao papiric zataknut za brisac sa obavijesti o kazni, onda je neces niti dobiti za neimanje te eko-vinjete.

Kazne se salju vlasniku vozila samo ako se ne mogu "uruciti" na licu mjesta, znaci ako si pogresno parikrao i komunalni redar te snimi, zataknut ce ti kaznu pod brisac, ako je nema, nema ni kazne.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2022., 01:11   #50
Bome to ne vrijedi za Zg, ja dobio kaznu prometno redarstvo doma na adresu hop na brisaču ništa, naravno zašto? Jer kamera me slikala jbg, klošari ako nikom nije smetao.
I btw vozio sam 3 dana po Munchenu prosle godine bez naljepnice i nisam dobio nikakvu kaznu, auto Astra K tako da možda ne kažnjavaju ako na očigled auto udovoljava zelenu naljepnicu, tko zna
Brbljavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2022., 23:56   #51
Nisam niti pisao da to vrijedi za Zagreb.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:25.