Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 00:07   #201
hahah kako me zapamtio... slj god je cilj uzeti nesto oko 3000 eur i gledam u svim smjerovima, od klasicnih pizdarija corsa punto fabia polo preko golfa 4 mazde premacy 323 do ovakvih hondi, vec se obrazujem i pokusavam usmjeriti izbor ...

i ne kuzim zasto bi to bila rupa bez dna ili jako skupo imanje takvog auta -pod pretpostavkom da se ne kvari-, pored 1000-2000kn skuplje registracije (jel toliko vise u odnosu na "normalniji auto"?)? moze, nije problem. 500-1000kn skuplji godisnji redovan servis? moze. ipak bih se vozio u lađi a ne malom gradskom pimpeku

a koliko citam o toj hondi radi se u VRHUNSKOM automobilu koji vozi i vozi bez kvarova... nasao post od CDRW di pise o legendu i svojih 300 000km u njemu bez ikakve mane...
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 00:15   #202
Al zašto gledati toliku egzotiku, ako već želiš "lađu"?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 00:42   #203
Quote:
trpi kaže: Pogledaj post
hahah kako me zapamtio... slj god je cilj uzeti nesto oko 3000 eur i gledam u svim smjerovima, od klasicnih pizdarija corsa punto fabia polo preko golfa 4 mazde premacy 323 do ovakvih hondi, vec se obrazujem i pokusavam usmjeriti izbor ...

i ne kuzim zasto bi to bila rupa bez dna ili jako skupo imanje takvog auta -pod pretpostavkom da se ne kvari-, pored 1000-2000kn skuplje registracije (jel toliko vise u odnosu na "normalniji auto"?)? moze, nije problem. 500-1000kn skuplji godisnji redovan servis? moze. ipak bih se vozio u lađi a ne malom gradskom pimpeku

a koliko citam o toj hondi radi se u VRHUNSKOM automobilu koji vozi i vozi bez kvarova... nasao post od CDRW di pise o legendu i svojih 300 000km u njemu bez ikakve mane...
E ova pretpostavka ti je kriva.

I pretpostavka da svaki put kad na japanskom autu crkne žaruljica jedan Japanac napravi harakiri, a kako nema toliko harakirija više, onda mora da su jebeno pouzdani.

Dobro kaže Rocket86 - ima udobnih lađa za te novce, kojih ima daleko više, koje troše manje, koje imaju i dobar dizel, koje nisu tako zahtjevne po pitanju plinskog uređaja, koje je lakše i jeftinije održavati i točiti, koje imaju niže osiguranje...
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 00:57   #204
ak hoćeš lađu nađi W124, ak hoćeš hondu nađi civic, 1.4 ti troši oko 9 l, 1.5 VTEC još litru manje (ima econom način rada kad ne ubrzavaš do 2500 okr/min) - sa plinom se voziš džabe a auto se ne kvari, jedino su ti dijelovi - poskupi, limarija i sl. pizdarijice.. a sad zamisli za legend kojeg uopće ni nema kod nas skoro.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 01:03   #205
Ma neka uzme i benzinca s plinom, štajaznam, omega, audi a6(mislim da je c4 linija), w124, samo da je u dobrom stanju, i proći će vjerovatno bolje nego s tom hondom.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:12   #206
pozdrav, kupujem staru alficu 145, srednji lonac je u banani pa bi me zanimalo za koliko se najjeftinije moze proći da se to popravi, također na crijevo na slici je omotano izolir trakom pa me zanima jeli to važan dio jer se ne kužim baš, hvala

IGF is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:25   #207
To je usis zraka polovno se da lako nać i jeftino...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:44   #208
A gdje ima oko dubrave neki jeftiniji pregled vozila, da se digne auto i procjeni u kakvom je stanju?
IGF is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:56   #209
Quote:
IGF kaže: Pogledaj post
A gdje ima oko dubrave neki jeftiniji pregled vozila, da se digne auto i procjeni u kakvom je stanju?
Probaj Auto Obad,meni su uzeli cca 50kn. Digli auto na dizalici,provjerlili zracnost ovjesa,dali motor negdje curi i slicno
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 20:55   #210
zanimaju me iskustva vlasnika ovakvog autića
http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...-oglas-9500043

koje su mu mane i na što paziti kad se ide razgledavat taj auto, kakvi su problemi s motorom i ima li nekih caka koje treba znati?
hvala.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:01   #211
ljudi hvala na odgovorima, tek sad vidim,

postavio sam pitanje na suzuki jednoj staroj temi, ali možemo i ovde pošto je odgovarajuća tema.


"imamo li nekih friških iskustava sa kupovinom rabeljenog swifta 2007 godište?

meni je cura zapela za njega radi dizajna, ili bi swift ili toyotu yaris.

imamo trenutno jednog swifta, 2007 godina, 1.3, 92 ks, prošao 80 000 km, full oprema (šta to znači?) redovito servisiran (kako se to provjeri?) nema one senzore, i ne znam točno jel dizel ili benzin (koliko je to točno bitno?)
swift je iz autokuće koja garantira godinu dana. auto je očuvan izvana i iznutra koliko smo uspjeli vidjeti, tek nekoliko sitnih ogrebotina vani.

cijena 5000 eura ravno. "
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:11   #212
80tkm i 7 godina - mislim da te čeka veliki servis. Provjeri se po računima i servisnoj knjizi, ali bojim se da, ako ne znaš ni jel benzin ili dizel i koja je razlika, da bi se upecao na moju lažnu servisnu koju bi pravio 10 minuta u wordu. Full oprema je termin rastezljiv ko žvakaća guma, u tvom slučaju znači da auto ima klimu, servo, prozore i retrovizore na struju i možda daljinsko zaključavanje.

Yaris možeš dobit stariji, ali je potencijalno manje zlo. Ako se dobro sjećam, ti swiftovi su imali konstrukcijsku grešku na ionako traljavom mjenjaču, a i zaštita od hrđe nije bila nešto. Kod oba auta su ovlašteni servisi rijetki, skupi i loši.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:55   #213
rabljeni auto je iz auto kuće, a mi bi ga odveli na tehnički pregled kod čovjeka od povjerenja prije kupnje,

šta s tim pokrivamo?

šta se tiče servisne, gospodin u autokući je rekao da je redovito servisiran. nekako mi ne ide ta priča da autokuća izdaje lažne isprave za automobil.

jasno mi je da restezljiv termin. nisam ga trebao ni navoditi kad ne znam šta treba imati auto te marke u tom cijenovnom rangu.

jel postoje neka oprema koja se mora/može tražiti pri toj cijeni, kilometraži, starosti? to je malo bolje formilirano pitanje.

ona je zapela za swift. yarisa nema trenutno. automobil se mora kupiti do kraja godine.

mjenjač se može provjeriti u vožnji od nekoliko kilometara? ta hrđa kako da vidim? nakon 7 godina bi trebala biti očita ili?
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:10   #214
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
zanimaju me iskustva vlasnika ovakvog autića
http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...-oglas-9500043

koje su mu mane i na što paziti kad se ide razgledavat taj auto, kakvi su problemi s motorom i ima li nekih caka koje treba znati?
hvala.
Imam nešto mlađi model,1,4 16v 2000.-ta. Žao mi je da nisam uzeo ovakvog jer je moj koštao 12000 kn a nema plina. Doduše,moj ima klimu. Mogu za sada reći da dijelovi nisu skupi,vidim da se dosta voze po gradu a ima dijelova i na otpadima. Meni jako važno:jedan od najudobnijih automobila,zapravo,sigurno najudobniji auto koji sam imao do sada
morsky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:15   #215
Ima i svakakvih autokuća, tako da opreza nikad dosta. O kojoj se autokući radi?

Standardni tehnički pregled + kad osoba od povjerenja koja zna s autima napravi krug pokriva:
-kočnice (funkciju, ali ne i kada ti slijedi zamjena diskova/pločica/pakni)
-motor - sagorijevanje, senzore, nepropusnost usisa i ispuha (sve se vidi na ekotestu) ali NE i stanje zupčastog remena
-ovjes i upravljački mehanizam - opće stanje, tu se već može vidjeti ako nešto treba raditi na autu
-limariju - ima li hrđe (na swiftovima pogledati ispod auta - gore, gdje inače ljudi gledaju ju nećeš nać), je li auto lupan pa loše popravljan
-gume - stanje

Što se tiče konstrukcijske greške na tim mjenjačima (loš/kriv dosjed jednog od ležaja pa ga prebrzo uništi), nju ne možeš detektirat probnom vožnjom osim ako je mjenjač već na samrti. Popravak, odoka, 3000kn.

Ti sam znaš što ti od opreme treba, meni osobno je ono što sam gore nabrojao po sjećanju iz kataloga za swifta sasvim dovoljno.

A vidim da ti je žena zapela...pa ajmo ovak. JEDINI način da preživiš je da napraviš kako ona kaže. Jer ako mi tu tebe uvjerimo da je recimo mercedes najbolji za te novce (ili fiat ili bilo što drugo) i ti nagovoriš ženu da kupite to, kvocat će ti za svaku žaruljicu koja ode. A ovako, sama si je kriva i još ti možeš kvocat njoj
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:36   #216
dobro.

sta mislite o ovome za 1200eur http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-32...oglas-13054641 uraditi taj potreban veliki servis za 5000kn, registrirati, ako treba srediti i zastititi limariju 1000-2000kn, i taj auto tako sredjen za ~2500eur? koliko to trosi, 6-7l zagreba?

ili tipa ovakav golf 4 sdi za 2000eur i ostaviti 1000eur sastrane ako bilo sta bude, koliko znam spore ekonomicne ali i neunistive masine? sta je sa getribama? http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-...oglas-13817478
http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-...oglas-13612454
http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-...oglas-13211134
trpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 23:43   #217
ti baš imaš želju kupiti neku kramu, te neregistrirano, te policijsko, te auto kuća, te ćuning hauba...
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 00:02   #218
trpi, daj si pogledaj Nissan Almeru ako mozes nesto posteno naci i ne ulazi u kramove...
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 00:08   #219
npr.

http://www.njuskalo.hr/auti/honda-ci...oglas-11311622

http://www.njuskalo.hr/auti/mazda-32...oglas-13590763

http://www.njuskalo.hr/auti/hyundai-...oglas-13769526
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 01:08   #220
haha ovaj je gore dobar, kaže:" bez glupih pitanja tipa koliko ima tisuća".
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:00.