Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2006., 09:41   #1
Nova cijena goriva

Usporedba cijena goriva u HR i SLO nakon najnovijeg poskupljenja

HRVATSKA SLOVENIJA

BMB-95 7,99 kn/l BMB-95 6,83 kn/l
Super plus 98 8,24 kn/l Super 100 6,98 kn/l
ED 7,3 kn/l ED 6,89 kn/l

Glavno da mi imamo Rvacku i da smo postavili pravu ekipu koja nas vodi. Uostalom, narod ima vlas kakvu i zaslužuje!!!

p.s. da ne idem u detalje kakva su primanja u SLO, a kakva u HR
stipe_mrc is offline  
Old 17.01.2006., 09:46   #2
Quote:
stipe_mrc kaže:
Uostalom, narod ima vlas kakvu i zaslužuje!!!
kakvu je izabrao
 
Old 17.01.2006., 09:59   #3
Quote:
stipe_mrc kaže:
p.s. da ne idem u detalje kakva su primanja u SLO, a kakva u HR
Ajde molim te, odi u detalje.
meddo is offline  
Old 17.01.2006., 10:04   #4
Quote:
stipe_mrc kaže:
p.s. da ne idem u detalje kakva su primanja u SLO, a kakva u HR
Mislim da imas krivo misljenje o njihovim primanjima...
 
Old 17.01.2006., 10:12   #5
Moraju nekak naplatit reklamnu kampanju za goriva europske kvalitete.

offtopic malo

Neki dan mi se prvi put dogodilo da se usrani eurodizel toliko zapjenio dok sam auto tankao da je počeo prskati van iz tanka. Čini mi se da je gorivo tek sad koma il su na pumpi nekej kemijali.
__________________
Čik u oko, burek sa mesom.
Mr. Wolf is offline  
Old 17.01.2006., 10:44   #6
Za mene je ista cijena goriva još od prošlog tisučljeća tj. 3,05 kn/l.

"Pametni znaju čemu služi pojas" (pardon- plin )
neno1966 is online now  
Old 17.01.2006., 11:21   #7
Jel netko zna koliko od ima kilometara od Zagreba do najbliže (gdje?) pumpe u SLO?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 17.01.2006., 11:36   #8
300tinjak

vise se isplati ici u Egipat, gdje je cijena benzina 1kn/1l, a jos se vozis u zemlji svjetskih cuda
ustvari i tu se vozis u zemlji svjetskih cuda, pravo je cudo kako opstaje ova vlast
WENZE is offline  
Old 17.01.2006., 11:42   #9
[QUOTE=STINGer]Jel netko zna koliko od ima kilometara od Zagreba do najbliže (gdje?) pumpe u SLO?[/QUOTE

Valjda oko 20,Bregana ili negdje bliže.


Meni je savjest čista,nikad nisam glasao( za te svari imamo dovoljno herecegovaca),a zašto imamo naša naftonosna polja koja još uvijek odplaćivamo,opremu za to,kad nam je benzin skuplji nego u CH.

Čemu te investicije kada ničemu nesluže,ionako manje više dovlačimo iz Rumunije.

Najveća im je fora proizvodnaj ulja koje posebno namjenjeno Opel motorima,što nepreiznaju od koga su licencu kupili,nego ovako se foliraju a ulje im je skuplje nego orginal.
Nedajbo že da si primoran na INI-im crpkama kupiti baterije za džepnu lampu(kao što je bio slučaj sa mnom)kada sam vidio cijenu mislio sam da mi žele prodati akumulator.A tek ostale sitnice,čokolade, i sl.pa oni neznaju kolike cijene da napišu.
Svicar is offline  
Old 17.01.2006., 11:43   #10
Quote:
STINGer kaže:
Jel netko zna koliko od ima kilometara od Zagreba do najbliže (gdje?) pumpe u SLO?
Imaš odmah preko granice u Bregani. Ja sam znao otići katkad ali na tank od 45 lit koliko ima moja corsa malo možeš uštedjeti. Napraviš 45-ak km tamo i natrag (ja sam na jarunu) pa uštediš nekih 20ak kuna. Na tank od 70 litara bi već bila dobra ušteda. Sigurno 50ak kn.
dundino is offline  
Old 17.01.2006., 11:46   #11
to su cokoladice sa nizom razinom sumpora europske
__________________
IBRO
škašiškafnjak is offline  
Old 17.01.2006., 12:25   #12
Quote:
dundino kaže:
Imaš odmah preko granice u Bregani. Ja sam znao otići katkad ali na tank od 45 lit koliko ima moja corsa malo možeš uštedjeti. Napraviš 45-ak km tamo i natrag (ja sam na jarunu) pa uštediš nekih 20ak kuna. Na tank od 70 litara bi već bila dobra ušteda. Sigurno 50ak kn.
Nije stvar uštede već principa. Neka ostanem na nuli ja zadovoljan. Premda mi janezi idu žešće na kitu, radije ću njima dati novce nego ovoj pljačkaškoj gamadi. Guzica će malo vidjeti puta, a mogu usput napraviti i nekakav šoping.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 17.01.2006., 12:32   #13
Stinger, od Žitnjaka do Samobora imaš okruglo 35 km. Ne znam iz kog dijela grada ćeš ići, ali obzirom da je OMV pumpa odmah iza velike granice, ne vjerujem da ćeš napraviti više od 70 km. A šoping ti se neće baš isplatiti obzirom da Janezi idu sad k nama u šoping. I još buš dal deset kuna za autoput, osim ako ne skreneš na malu granicu.
meddo is offline  
Old 17.01.2006., 12:35   #14
Ja sam blizu autobusnog kolodvora. Preko male grane, svratim kod prijatelja VTi-a na kavicu i sve 5
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 17.01.2006., 12:45   #15
Onda računaj na pedesetak km, obzirom da ideš kroz grad, i još ak je benzinac, dost se da ušparati.
A za one koji ne znaju razliku u prosječnim plaćama, Slovenija ima prosječnu neto plaću veću za sto (100) eura od Hrvatske. Tak da nije baš neko med i mlijeko.
I da, ak idete nekam dalje, nikad aute ne tankati u Italiji, mene je glava zabolila.
meddo is offline  
Old 17.01.2006., 13:01   #16
tko se slijedeci ide raspitivati o cijenama goriva i placama u sloveniji, neka prvo ustanovi slijedece:
-slovenci su (koliko znam) oformili parlamentarnu komisiju koja je trebala ispitati kak to da ti hrvati grade auto-ceste ko ludaci pa su ih vec debelo presisali i dali se hr model moze preslikati u sloveniju. (kao sto znate, dio od goriva ide za vracanje kredita za auto ceste)
-slovenci su nam isto tako, jako zavidni na rasprostranjenosti pumpi s auto-plinom i opcenito plinskim instalacijama jer se kod njih u to nije uopce ulagalo.
u cijeloj slo ima samo dvije pumpe s plinom. kad sam se pozalil tipu na pumpi, ovaj mi je razgledaval auto pol sata, kao "gle fakera, ima plin", kao da imam ferarija.
I wonder is offline  
Old 17.01.2006., 13:02   #17
Računao sam da i kad bi točio slovenski Super 100 opet bih se isplatilo. Idem u EUniju
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Old 17.01.2006., 13:06   #18
Quote:
I wonder kaže:
tko se slijedeci ide raspitivati o cijenama goriva i placama u sloveniji, neka prvo ustanovi slijedece:
-slovenci su (koliko znam) oformili parlamentarnu komisiju koja je trebala ispitati kak to da ti hrvati grade auto-ceste ko ludaci pa su ih vec debelo presisali i dali se hr model moze preslikati u sloveniju. (kao sto znate, dio od goriva ide za vracanje kredita za auto ceste)
-slovenci su nam isto tako, jako zavidni na rasprostranjenosti pumpi s auto-plinom i opcenito plinskim instalacijama jer se kod njih u to nije uopce ulagalo.
u cijeloj slo ima samo dvije pumpe s plinom. kad sam se pozalil tipu na pumpi, ovaj mi je razgledaval auto pol sata, kao "gle fakera, ima plin", kao da imam ferarija.
Mislim da je to politika, a o tome, kao i s ostalim pitanjima vezanim uz dvije nam drugarske države, dalo bi se puno više raspravljati. I oni čekaju sredstva EU za svoje auto ceste, za razliku od nas.
meddo is offline  
Old 17.01.2006., 13:38   #19
pa bas nisam siguran da bu im eu sagradila autoceste. ma nije me ni briga, samo da ih naprave.
I wonder is offline  
Old 17.01.2006., 13:51   #20
Površnom, ali točnom računicom, došao sam do mjesečne uštede od 64 kune. Usput, tu nisam računao put tamo i natrag, te gledanje ljupkih Slovenčića na granici.
meddo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:01.