Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2014., 08:57   #421
Aaaa!
Moja frendic leti s njima slijedeći mjesec, pa smo nas dvije mislile da je to gotova stvar
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 10:29   #422
Je li netko kupovao Warsaw Pass, isplati li se?
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2014., 22:53   #423
Da napišem nešto malo o Varšavi, s obzirom da je meni falilo info

Taksi s aerodroma do centra je nekih 50ak zlota (legalnom i provjerenom taksi firmom) i nisam isprobavala vlak. No, koristila sam vlak u svakodnevnom commutanju (bila sam smještena u predgrađu) i super funkcioniraju, vrlo su točni i karta se može kupiti od konduktera, samo treba reći polaznu i izlaznu stanicu. Ponekad kondukter ne bi ni došao

Od znamenitosti, pogledala sam sve ponabrojane i park Lazienkowski me baš oduševio. Kraljevski dvorac je oke, ja sam imala sreće pa je taj dan bilo free (ne znam zašto) ali nije me nešto sad oduševio. Staro Miasto je fkt kjut i kul i ima krasnih shopova i kafića s hranom (kojih općenito ima u Varšavi puno). Palača Kulture kao orijentir u gradu - izvrsna. Terasa za razgledavanje - 18 zlota, isplati se otići, ja sam išla predvečer, tako da sam vidjela smiraj dana i noć, impresivno.

Novi Swiat kao žila kucavica se pokazao kao it mjesto i po danu i navečer. Tokom radnog vremena kafići su prazni (ti ljudi valjda rade), ali navečer, vole izaći, popiti, i bude baš prepuno ljudi (pogotovo oko križanja s ulicom Fokstat /tak nekak/ i prije te ulice) (kada se ide prema Starom Miastu) - uđe se u haustor i tamo je cijeli paralelni svemir kul kafića, prepunih ljudi i jeftine Zubrowke. Kako je Kampus ful blizu, sve je prepuno studenata.

Jela sam posvuda, pogotovo njihova tradicionalna jela. Jako puno kafića peče svoj vlastiti kruh i kruh općenito u Poljskoj je divan i fin i nimalo sličan našem. Isto tako, tip, poljski slatkiši!! Vrh! Suhe šljive u čokoladi, čokoladice galaretke i wafel Princ Polo! Jeftinije puno no u HR.
Hrana vani kao u HR, možda i malo skuplje. Piva skuplja, jako fina i raznolika, od jeftinijih, Warka je fkt ok. Kratka cuga, jeftinija.

Iako je puhalo do kosti i lice mi se peruta već danima, bilo je baš lijepo i zanimljivo, s dosta komunističkog ali nekako šarmantnog. Ljudi baš i ne znaju engleski, ali da se sporazumjeti

Shopping - Zloty Terasy ima sve shopove, pa i Top Shop, Dorothy Perkins i New Look. Arkadia nema ta tri, ali je lako dostupna i velika i kewl. Nasuprot Palače Kulture veliki Reserved, HM, C&A, M&S i Zara.

Izvrstan suvenir shop kod Chopinovog muzeja.

E da! SVI muzeji i znamenitosti su uvijek puni djece. Vrtićke, školske, tko zna kakve sve ne. U znanstvenom centru Mikolay Kopernik unište sav dojam. Jer su djeca, puno ih je i vrište. Organizirani posjeti su tamo hit, posvuda ih je bilo.

Btw duty free shop i kafići na Chopeni - najskuplji ikada viđeni. Ikada. Heatrow i Schipoli se čine kao jeftilen naspram ovih cijena.

Nadam se da sam nekome malo pomogla, mašem
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2014., 14:32   #424
krakow- nova godina

pozdrav svima!

ima li tko kakve preporuke za klub u krakowu za slavljenje nove godine?
nešto tipa lemon, maraschino itd., ako ima nešto gdje je besplatan ulaz- super, ako ne, bar da je povoljno....

hvalaa
__________________
Istina je ništa. Ono u što vjeruješ je sve.
Sailor Moon <3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 17:25   #425
Pozdrav

Mene zanima za Poljsku je li samo njihova valuta dolazi u obzir za plaćanje ili mogu i euri,i da li se isplati tamo kod njih promjeniti novce?
aisin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2014., 20:28   #426
Quote:
aisin kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Mene zanima za Poljsku je li samo njihova valuta dolazi u obzir za plaćanje ili mogu i euri,i da li se isplati tamo kod njih promjeniti novce?
samo zloti, eurima ne možeš plaćati tamo.
eure mijenjaj tamo, samo pazi jer tečajevi variraju. u centrima gradova znaju biti loši. uglavnom, oko 415 zlota za 100€ ti je ok, ako ti je frka onda sve preko 410. (ja kad sam proljetos bio tečajevi su varirali u rasponu 403 u centru Krakowa do 418 u Opolu).
također imaju čudnu naviku da ti u bankama ne žele mijenjati novac, nego isključivo u mjenjačnicama (kantor).
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 12:54   #427
Primaju eure u supermarketima i još nekim mjestima (samo novčanice), vraćaju ostatak u zlotama. Ipak ti je najbolje da promijeniš novce, najpovoljniji tečaj je oko 4.16 bio u Krakowu sad u 12.mj.
Hayden05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2014., 17:35   #428
Zahvaljujem!

Tu ću promjeniti nešto malo a ostalo tamo,potražiti mjenjačnice.
aisin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 13:42   #429
zagreb-varšava

tražim najlakši put do varšave, no sve su linije s presjedanjem (najjeftinije preko Beograda) i onda ovdje vidim da ima izravnih letova. čudno mi je da ih ne izbace u tražilicama..? inače, spomenuti eurolot slovi kao niskotarifni, no oko 250 franaka za povratnu ne čini mi se malo..(gledam skoro 3 mj. unaprijed). je li možda netko već putovao s njima?
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 14:26   #430
Quote:
drznica kaže: Pogledaj post
Leti Eurolot direktno (iako ti neće taj let izbaciti ni na Expediji ni na Skyscanneru, a bogme ni u agencijama baš ne znaju za to), no bilo mi je jeftinije ovako.
Eurolot leti samo u sezoni ili?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 18:00   #431
leti i zimi.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 18:24   #432
Onda idem opet na njihovu stranicu, očigledno sam fulala Hrvatsku u padajućem izborniku
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 15:29   #433
Quote:
chatou kaže: Pogledaj post
tražim najlakši put do varšave, no sve su linije s presjedanjem (najjeftinije preko Beograda) i onda ovdje vidim da ima izravnih letova. čudno mi je da ih ne izbace u tražilicama..? inače, spomenuti eurolot slovi kao niskotarifni, no oko 250 franaka za povratnu ne čini mi se malo..(gledam skoro 3 mj. unaprijed). je li možda netko već putovao s njima?
a zašto ne ideš iz beograda,ima karata već za 500 kn povratna

iz zagreba su banditske cijene za 1500 minimum povratna
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2015., 23:33   #434
Quote:
telmo kaže: Pogledaj post
a zašto ne ideš iz beograda,ima karata već za 500 kn povratna

iz zagreba su banditske cijene za 1500 minimum povratna
Velika razlika, ali ipak manje nego bilo kojom drugom kombinacijom iz Zagreba.
Ja letim za koji tjedan, napokon bez presjedanja u Warsawu.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 13:57   #435
Quote:
telmo kaže: Pogledaj post
a zašto ne ideš iz beograda,ima karata već za 500 kn povratna

iz zagreba su banditske cijene za 1500 minimum povratna
treba i do Beograda nekako doć...i u trošak uračunati i izgubljeno vrijeme...
chatou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2015., 15:47   #436
i sa prijevozom do beograda razlika je bar 600 kn,što i nije malo

a s druge strane meni je gušt i u samom beogradu ostati barem par sati
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 19:58   #437
pozz
kako najjeftinije do katowica . gledao sam preko orange waya ali nikako se poklapaju bus i vlak . ako dodem do budimpeste moram prenocit jer prvi ide u ranu ujutro a nema da dode sa vlaka pa sjedem u bus isti dan . u povratku bi bila ista fora... ima neko iskustva ?
Anonimus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 08:52   #438
Quote:
chatou kaže: Pogledaj post
treba i do Beograda nekako doć...i u trošak uračunati i izgubljeno vrijeme...
Tek sad ovo vidjeh, nisam siguran je li još aktuelno.

Imaš beogradsku firmu Gea Tours (ne miješat s istoimenom našom) koja vrši "door-to-door" prijevoz kombijem ZG - BG za 50 eura povratno. Dođu po tebe doma, pred tvoja vrata i ostave te na BG aerodromu. Jednako tako u povratku. Dakle, nema dodatnih troškova ni gubljenja vremena za put od kuće do autobusnog kolodvora ili iz grada do aerodroma. Praktički (ako uzmeš u obzir da i u ZG moraš nekako doći od doma do aerodroma) ti se isplati ako je razlika u cijeni aviona već 300+ kuna.

To je financijski, a u izgubljeno vrijeme koje spominješ se ne bih miješao, to je individualno i različito od slučaja do slučaja.

Naravno, prije nego što kupiš kartu za avion probaj ih nazvat i vidjet voze li uopće u doba koje ti treba. (Npr. nisam siguran bi li te dovezli na kakav ranojutarnji let i slično.)
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 20:58   #439
Quote:
Anonimus1 kaže: Pogledaj post
pozz
kako najjeftinije do katowica . gledao sam preko orange waya ali nikako se poklapaju bus i vlak . ako dodem do budimpeste moram prenocit jer prvi ide u ranu ujutro a nema da dode sa vlaka pa sjedem u bus isti dan . u povratku bi bila ista fora... ima neko iskustva ?
Pogledaj preko Beča, mislim da ima neka direkt linija, nisam sto posto, ali baci oko.
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2015., 14:56   #440
Poljska se cini bas lose povezanom.

Moram doci do Opola, najblizi su aerodromi Wroclaw ili jos bolje Katowice.

Avionima ili vlakom ima prilicno presjedanja i dugo traje, a jos se moram dovuc i do zg (par sati voznje, komplikacije sa parkiranjem).

Prema izracunu na netu izbacuje mi da je voznja automobilom isod 9 sati uz troskove oko 150 e.

Da li vam se to cini ispravnim? Ispada jos najisplativijim cak i da idem sam (naravno tolko voznje je malo ubitacno), idealno ako bi se djelilo
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.