Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2010., 21:34   #1
Napredna komunikacija ili pogodak bez hica

Pozdrav.

Uočio sam jednu pojavu napredne forumske komunikacije pa se obraćam vama tražeći vaše mišljenje i ako može objašnjenje te pojave te, da li postoji termin za tu vrst komunikacije, što bi značilo da nije nimalo napredna.

Ovako. To mi se događa s vremena na vrijeme da pišem post u koji ubacim neku riječ ili više njih a koje moraju biti istinite, barem na jednoj razini a razlikuje se od sarkazma jer je ovo što ja ubacujem konstruktvino i cilj je da potakne na razmišljanje onoga kome je taj post namjenjen kao i da 'pogura' određene istine koje nisu istine ovog trena ali mogu postati ako ih se malo pogura...

Navešću primjer.

Muž i žena. Žena je loša kuharica ali mužu je neugodno da joj to kaže da je ne bi povrijedio i muž ženi kaže sljedeće:

' Ženo moja draga ti si izvrsna kuharica samo ti je loša hrana'.

Možda nije najbolji primjer, evo drugi:

'Hrv. bob reprezentacija jedna je od najbržih na ZOI, kad bi imao netko da ih malo pogura'

Ovdje se primjećuje doza sarkazma ali još uvjek je rečenica pozitivistički nastrojena i cilj joj je da netko zaista i pogura našu repku.

Itd.

Šta mislite...i naravno, ako tema ne spada ovdje, a šta da radim, bacite je gdje spada...
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:04   #2
.. da .. ima raznih komunikacija ..
.. ja sam zapamtio jednu zapadnu i jednu balkansku .. bile su veoma različite .. meni se ona prva više sviđala .. onda ..

.. kada bi se tamo desilo neslaganje .. onda je odgovor išao ovako .. da gospodine .. ali obratite pažnji i na .. i dalje objašnjenje koje je jasno upućivalo da sam ja sve sjebao .. ali je ton ostajao prijateljski ..

.. tu .. na balkanu .. se događalo i događa .. suprotno .. ti kažeš nešto i neko skoči da te zaustavi .. obično .. ne ne ne .. i onda krene objašnjavati i ti vidiš da tumači isto kao ti .. ali ton ostaje onako .. sjeban .. i zato što te zaustavio i zato što hoće tvojim riječima da mlatara .. i najviše zato što ukazuje da ste vi protivnici .. i jedan bi trebao umrijeti ..
alim is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:27   #3
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Uočio sam jednu pojavu napredne forumske komunikacije pa se obraćam vama tražeći vaše mišljenje i ako može objašnjenje te pojave te, da li postoji termin za tu vrst komunikacije, što bi značilo da nije nimalo napredna.

Ovako. To mi se događa s vremena na vrijeme da pišem post u koji ubacim neku riječ ili više njih a koje moraju biti istinite, barem na jednoj razini a razlikuje se od sarkazma jer je ovo što ja ubacujem konstruktvino i cilj je da potakne na razmišljanje onoga kome je taj post namjenjen kao i da 'pogura' određene istine koje nisu istine ovog trena ali mogu postati ako ih se malo pogura...

Navešću primjer.

Muž i žena. Žena je loša kuharica ali mužu je neugodno da joj to kaže da je ne bi povrijedio i muž ženi kaže sljedeće:

' Ženo moja draga ti si izvrsna kuharica samo ti je loša hrana'.

Možda nije najbolji primjer, evo drugi:

'Hrv. bob reprezentacija jedna je od najbržih na ZOI, kad bi imao netko da ih malo pogura'

Ovdje se primjećuje doza sarkazma ali još uvjek je rečenica pozitivistički nastrojena i cilj joj je da netko zaista i pogura našu repku.

Itd.

Šta mislite...i naravno, ako tema ne spada ovdje, a šta da radim, bacite je gdje spada...
Ja mislim da sve ovisi o cjelini teksta koji si napisao. Obično ne možeš izdvojiti neku posebnu rečenicu i smatrati je kao neovisnu cjelinu od teksta kojoj pripada. Najbliže tom nekom stanju je knjiga "Valovi" Virginie Wolf. Ali to je više pokušaj jezičnog prikaza zapljuskivanja misli našeg uma.
Tako i rečenica koja si naveo se može shvaćati i kao sakastična (znači da ima neki cilj) u nekom pozitivnom smislu, ili kao rugalica.
Obično, prosječan forumaš to i ispravno shvaća, međutim ima pojedinih kojima fali određeni osjećaj prefinjenosti da bi uočili da svaki sarkazam nije uvredljivi sarkazam, a svako psovanje uvredljivo psovanje.
Obično takvi traže dodatno objašnjenje i izgubi se nit tvoje namjere. Kao da pričaš vic, pa kad te slušaoci ne razumiju, ti im ga ideš objasniti. Gubi se glavno težište vica, to je nasmijati slušaoce.
Meni je ovdje zanimljivo na koji način, jezično, prenijeti drugom forumašu (drugim forumašima) ono što je tvoje i mišljeno, a da te isti, po tvom mišljenju, i razumiju.
servantes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:34   #4
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. da .. ima raznih komunikacija ..
.. ja sam zapamtio jednu zapadnu i jednu balkansku .. bile su veoma različite .. meni se ona prva više sviđala .. onda ..

.. kada bi se tamo desilo neslaganje .. onda je odgovor išao ovako .. da gospodine .. ali obratite pažnji i na .. i dalje objašnjenje koje je jasno upućivalo da sam ja sve sjebao .. ali je ton ostajao prijateljski ..

.. tu .. na balkanu .. se događalo i događa .. suprotno .. ti kažeš nešto i neko skoči da te zaustavi .. obično .. ne ne ne .. i onda krene objašnjavati i ti vidiš da tumači isto kao ti .. ali ton ostaje onako .. sjeban .. i zato što te zaustavio i zato što hoće tvojim riječima da mlatara .. i najviše zato što ukazuje da ste vi protivnici .. i jedan bi trebao umrijeti ..


Štovani alime, evo ja ću se sam ubiti, nema potrebe da ti nosiš to breme. No, dok sam još živ, a umiranje je proces, da ti kažem...

Učiteljica zatraži od razreda da napišu sastav o zaljubljenosti. I mali mirko napiše sastav, učiteljica ga uzme u ruke i počne da čita.

' Učiteljice moja draga, u vašim očima ja se utapam, izgaram od želje da vas volim a kad vas sretnem na hodniku samu, zamišljenu i udubljenu u vaše knjige, poželim da sam slovo na papiru što na usnama ga krotite. Možda sam mlad za vas ali kako da se otmem vašem prekrasnom biću kada ništa drugo nit vidim nit čujem. Hvala vam što ste mi dali priliku da vam ovo kažem jer drugog načina ja ne vidim...' ...i tako sastav teče na još par stranica...

Učiteljica čitajući počne da plače i na kraju mirku dadne čistu peticu.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:47   #5
Quote:
servantes kaže: Pogledaj post
Ja mislim da sve ovisi o cjelini teksta koji si napisao. Obično ne možeš izdvojiti neku posebnu rečenicu i smatrati je kao neovisnu cjelinu od teksta kojoj pripada. Najbliže tom nekom stanju je knjiga "Valovi" Virginie Wolf. Ali to je više pokušaj jezičnog prikaza zapljuskivanja misli našeg uma.
Tako i rečenica koja si naveo se može shvaćati i kao sakastična (znači da ima neki cilj) u nekom pozitivnom smislu, ili kao rugalica.
Obično, prosječan forumaš to i ispravno shvaća, međutim ima pojedinih kojima fali određeni osjećaj prefinjenosti da bi uočili da svaki sarkazam nije uvredljivi sarkazam, a svako psovanje uvredljivo psovanje.
Obično takvi traže dodatno objašnjenje i izgubi se nit tvoje namjere. Kao da pričaš vic, pa kad te slušaoci ne razumiju, ti im ga ideš objasniti. Gubi se glavno težište vica, to je nasmijati slušaoce.
Meni je ovdje zanimljivo na koji način, jezično, prenijeti drugom forumašu (drugim forumašima) ono što je tvoje i mišljeno, a da te isti, po tvom mišljenju, i razumiju.
Da svakako, cjelina je bitna, konteks. Najteže je što se to događa spontano, ne mogu jasno uhvatiti nit te komunikacije pa da sa njom pletem neš' korisno.

Eno, alimu sam dao primjer druge vrste komunikacije gdje se nešto što se želi izreći, to govori na način da osoba to i doživi. Naveo sam primjer zaljubljenosti ali ima i drugih primjera...

Npr. Nije isto objašnjavati sugovorniku da je sila nešto vrlo neugodno što može zadesiti čovjeka ako se na njemu primjeni ili kad mu kažeš 'ako te tresnem šakom u glavu...'.

Doduše, jednom davno sam to i upotrijebio u raspravi pa sam bio optužen za svašta nešto, a htio sam samo zorno dočarati nešto o čemu je bilo riječ, ne sjećam se sada...
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 22:55   #6
Nije to nikakva 'napredna komunikacije' nego seoska lukavstina kojoj je namjera izmanipulirati nekog naivca kako bi se postigao vlastiti sebicni cilj, a 'pogodak bez hica' je moguc ako je osoba kojoj je to upuceno glupava ili tasta da nasjeda na takve budalastine. Osobno mi se gadi takva vrsta komunikacije.
Ili si i sam naivac u komunikaciji pa infantilno i autisticno ti nije jasno sto tvoji inputi mogu proizvesti, a kamufliraju se 'iskrenoscu'.
U slucaju malog Ivice moze biti da se malisan zbilja zaljubio pa je bio iskren u svojem pisanju, a moze biti da je htio izmanipulirati uciteljicu zbog vece ocjene, a uciteljica bi trebala bez obzira sto od toga bilo (da li se zaljubio ili manipulira) cijeniti sastav s obzirom na kvalitetu istog (ni zaljubljenosti ni manipulacija ne moraju biti nikakvi pokazatelji kvalitete jer ona moze biti neprikosnovena mimo ili uz jedno ili drugo).
__________________
mali pamrav, mali pamrav, u nedrima nesto, moram da ga nadjem da menamo mesto.
pjegava i prgava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 23:32   #7
Eufemizam se često koristi da bi se ljubazno rekle neke gadne uvrede, ali tako da druga strana ne bi mogla uzvratiti, tj. da joj se "začepe usta", kako običavaš reći. Osobno ne volim komunikaciju kojoj je cilj drugome začepiti usta, kako bi 'razmislio', pa onda promijenio svoje mišljenje. Volim onakvu komunikaciju koja druge potiče da razvežu jezik, pa možda da čak i kažu nešto što inače ne bi, jer su tobože previše 'kurtoazni', a zapravo ziheraše i 'ne bi se šteli zamerit'. I točno je da je ubacivanje suprotnog mišljenja u pozitivno intorniranu rečenicu seoska (balkanska) lukavost, koju sam već primijetio i kod alima, pa sam mu to negdje spomenuo... to meni nije blisko, a podsjeća me na jedan oblik prikrivene prijetnje, kao kad se nađeš okružen s nekoliko mišićavih mrga oboružanim bokserima i pajserima na nekom balkanskom drumu, no koji te svejedno lijepo gledaju i uvjeravaju kako te poštuju i cijene, te zaista misle kako si samo malo pogriješio u svojem mišljenju, te ako bi to ispravio (ruka oko ramena, tapšanje), vjerojatno bi mogli čak i postati prijatelji.
N'dugu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 00:59   #8
Quote:
pjegava i prgava kaže: Pogledaj post
Nije to nikakva 'napredna komunikacije' nego seoska lukavstina kojoj je namjera izmanipulirati nekog naivca kako bi se postigao vlastiti sebicni cilj, a 'pogodak bez hica' je moguc ako je osoba kojoj je to upuceno glupava ili tasta da nasjeda na takve budalastine. Osobno mi se gadi takva vrsta komunikacije.
Ili si i sam naivac u komunikaciji pa infantilno i autisticno ti nije jasno sto tvoji inputi mogu proizvesti, a kamufliraju se 'iskrenoscu'.
U slucaju malog Ivice moze biti da se malisan zbilja zaljubio pa je bio iskren u svojem pisanju, a moze biti da je htio izmanipulirati uciteljicu zbog vece ocjene, a uciteljica bi trebala bez obzira sto od toga bilo (da li se zaljubio ili manipulira) cijeniti sastav s obzirom na kvalitetu istog (ni zaljubljenosti ni manipulacija ne moraju biti nikakvi pokazatelji kvalitete jer ona moze biti neprikosnovena mimo ili uz jedno ili drugo).
Ti kao da želiš istaći da ti je u životu sve kristalno jasno a što nije, svakako će postati istim plošno linearnim principom kojim ti je sada jasno, bez obzira što te u tom slučaju mimoiđe mnogo toga u životu što je vrijedno i krasno ali je nužno da tako bude jer ti tako voliš.

U slučaju malog Perice, štovana pjegava a uz to i prgava, fulali ste poantu skroz a nešto ne stičem dojam da bih vas mogao ubjediti u suprotno shodno zakonitosti gore izrečnoj ali ipak, ako se odvažite razdvojiti od predrasude i progovoriti o temi, rado ću pokušati.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 01:03   #9
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
Eufemizam se često koristi da bi se ljubazno rekle neke gadne uvrede, ali tako da druga strana ne bi mogla uzvratiti, tj. da joj se "začepe usta", kako običavaš reći. Osobno ne volim komunikaciju kojoj je cilj drugome začepiti usta, kako bi 'razmislio', pa onda promijenio svoje mišljenje. Volim onakvu komunikaciju koja druge potiče da razvežu jezik, pa možda da čak i kažu nešto što inače ne bi, jer su tobože previše 'kurtoazni', a zapravo ziheraše i 'ne bi se šteli zamerit'. I točno je da je ubacivanje suprotnog mišljenja u pozitivno intorniranu rečenicu seoska (balkanska) lukavost, koju sam već primijetio i kod alima, pa sam mu to negdje spomenuo... to meni nije blisko, a podsjeća me na jedan oblik prikrivene prijetnje, kao kad se nađeš okružen s nekoliko mišićavih mrga oboružanim bokserima i pajserima na nekom balkanskom drumu, no koji te svejedno lijepo gledaju i uvjeravaju kako te poštuju i cijene, te zaista misle kako si samo malo pogriješio u svojem mišljenju, te ako bi to ispravio (ruka oko ramena, tapšanje), vjerojatno bi mogli čak i postati prijatelji.
Svi mi volimo različite stvari ali neovisno o tome, upravo si mi začepio usta.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 03:34   #10
Quote:
N'dugu kaže: Pogledaj post
seoska (balkanska) lukavost
O, pa Vi ste bečka škola neka teška?

Ova "napredna komunikacija" nema neke velike stroge veze sa Balkanom.

Švabo Čeh to zove backhanded compliment.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 03:36   #11
forumska komunikacija moze da bude gadna, jako gadna kad se covjeku poremete stvari u glavi i isprepletu mu se i VL i RL ili kad dodje moment kad se covjek veze godinama samo za isti forum. Tad vec pocne da osjeca da je to kao njegova kuca i na neki nacin, slabijim i emotivnijima izadju na vidjelo stvari iz privatnog zivota. Sve postane sapunica, ti se osjetis krivim jer si se otvorio na mjesto gdje te neki cak poznaju, osjetis se krivim za sve. Kasnije smognes hrabrosti samo da pobjegnes, a neko ti pritom i pomogne da pobjegnes. Na kraju izvuce se covjek srecom i osjeti veliku slobodu i olaksanje, ali ipak ne moze se isprati gadost koju si i ti nekome nanio a i neko tebi. Bez obzira sto te neki ne znaju uzivo, nije uopste lijepo nositi na dusi toliko teske rijeci koje si nekome izrekao samo da bi mu odgovorio na uvredu. Nije fer tolika slabost u nama kao ljudskim bicima i da je nismo naucili za toliko godina fino kontrolisati, bar ne svi. Svaka cast onima koji su jake licnosti na virtuelnim prostorima i koji hladne glave zaobilaze ruzne rijeci, njima upucene.

Ako se desi da si na forumu gdje se upoznas i pises uvjek s istim likovima, stvoris krivu sliku o njima na osnovu napisanih slova i onda te optuzuju kako si pogresno shvatio stvari. Pa pobogu naravno da je pogresno sve kad je virtuelni svijet. Fantazija i pogreska, a sta drugo moze biti procjeniti nekoga na neki svoj nacin nekoga u zivotu nikad nisi vidio.
__________________
peace and love in heart
bijela-maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 03:43   #12
tema mi se čini zanimljivom ali mi je malo nejasna... je li to pogodak bez hica?
__________________
Ovaj svijet zaista je najbolji od svih mogućih.
Drugi Tales is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 03:45   #13
Quote:
bijela-maca kaže: Pogledaj post
Pa pobogu naravno da je pogresno sve kad je virtuelni svijet.
Ne vidim kakve veze ovo baš ima sa temom, ali redovno mi ovakvi stavovi bivaju zanimljivi.

Šta znači to virtuelni svet? Ovo je moj kompjuter, pišem ono što mislim, itd, čitam svojim očima. Živi ljudi koji pišu jedni drugima.

Pa nisu valjda nickovi tu da bi se ljudi lažno predstavljali?

Privatnost je druga stvar, i zato su tu valjda nickovi, a ne zato da bismo lagali jedni druge, pa posle to kao ne važi jer je, kao, kobajagi svet.

Jedan je svet .
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 03:53   #14
Nastavljam...

Uzet ću za primjer pjegavu i prgavu. Svima je očito da je ton u njenom postu prilično neprijateljski i neugodan ( neovisno o razlozima, oni su sada nebitni ). Ako bih ja htio da joj objasnim da takvo raspoloženje nije dobro, prvenstveno za nju a nije dobro ni za čitaoce jer je negativno samo po sebi... na ovaj način kako sad objašnjavam, ne bu išlo, jer ona ima spremno bar još milion sličnih odgovora sa ciljem da me poklopi ili šta god da joj je cilj. Tako da skoro da ne postoji način da joj to ukažem, objasnim...

Dočim ako upotrijebimo naprednu komunikaciju možemo postaviti jednu grešku u tekstu pa pogledati rezultate. S tim da moram napomenuti da je inače greška prvo što čovjek uoči kada promatra jedan sklad, ma o čemu da je riječ. ( građevina, umjetnost...) a ta greška izazove pažnju veću od one koju izaziva sklad. Doduše, sklad pruža užitak ali greška provocira um na razmišljanje. So:

Pjegava i hrđava, meni je žao da si tako shvatila moju temu, ali ako ti tako misliš ja prihvaćam da je to jedan primitivan način komunikacije i duboko se izvinjavam ako sam te povrijedio bilo svojom pojavom ili svojim razmišljanjima.

Znači, ovdje sam postavio grešku u njenom imenu što bi je trebalo nagnati na razmišljanje. Sad zamislimo da se to događa u žaru forumske rasprave na nekoj temi. Ona će se pitati da li sam namjerno pogriješio njeno ime ili je tipfeler.( pošto ton mojih riječi u nastavku ničim ne odaje bilo kakvu aluziju na njeno stanje, dapače, blag je i ugodan) Dok ona o tome razmišlja, oči joj bode to da je nazvana hrđavom što nije lijepo ali šta ako je istina, misao je koja joj treba odzvanjati u glavi s ciljem da se promjeni, barem prema meni.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 03:57   #15
Ma, misim, napredna komunikacija...

Najveće dostignuće komunikacije je sledeća rečenica:

I know you are, but what am I?
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 03:59   #16
zics, imas male sekcije tj. podforume gdje 80-90 % istih diskutanata pisu, i ti njih upoznas u toku 4-5 godina na neki specifican nacin, stvoris krivu sliku na osnovu njihovih napisanih rijeci, a oni isto tako stvore krivu sliku o tebi i na osnovi tvojih napisanih rijeci dok nekad nisi ni razmisljao sasvim logicno dok si pisao nego se i zezao ili samo onako nesvjesno nesto bukno. Medjutim, bez obzira na sve to ipak u toku tih godina stvori se neka vizija o diskutantu, bude ona i pogresna ponekad, ali ponekad i tacna, ali nikad ne moze biti ISTA kao u realnom svijetu. Naprimjer, da je moja draga baka imala kompjuter u svoje vrijeme, ona ne bi bila sasvim cista nevina dusha kao sto je sada, nepoznavajuci otrove a i cari virtuelnog svijeta. Hocu reci, da je neke fine ljude moguce iskvariti na netu i da budu ono sto nisu, npr. da se zestoko svadjaju i sipaju otrovne rijeci , dok nemaju obicaj da to urade u RL.
__________________
peace and love in heart
bijela-maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 04:02   #17
da objasnim, radi se o forumima gdje moderatori ne kontrolisu bijesne situacije
__________________
peace and love in heart
bijela-maca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 04:03   #18
Quote:
bijela-maca kaže: Pogledaj post
forumska komunikacija moze da bude gadna, jako gadna kad se covjeku poremete stvari u glavi i isprepletu mu se i VL i RL ili kad dodje moment kad se covjek veze godinama samo za isti forum. Tad vec pocne da osjeca da je to kao njegova kuca i na neki nacin, slabijim i emotivnijima izadju na vidjelo stvari iz privatnog zivota. Sve postane sapunica, ti se osjetis krivim jer si se otvorio na mjesto gdje te neki cak poznaju, osjetis se krivim za sve. Kasnije smognes hrabrosti samo da pobjegnes, a neko ti pritom i pomogne da pobjegnes. Na kraju izvuce se covjek srecom i osjeti veliku slobodu i olaksanje, ali ipak ne moze se isprati gadost koju si i ti nekome nanio a i neko tebi. Bez obzira sto te neki ne znaju uzivo, nije uopste lijepo nositi na dusi toliko teske rijeci koje si nekome izrekao samo da bi mu odgovorio na uvredu. Nije fer tolika slabost u nama kao ljudskim bicima i da je nismo naucili za toliko godina fino kontrolisati, bar ne svi. Svaka cast onima koji su jake licnosti na virtuelnim prostorima i koji hladne glave zaobilaze ruzne rijeci, njima upucene.

Ako se desi da si na forumu gdje se upoznas i pises uvjek s istim likovima, stvoris krivu sliku o njima na osnovu napisanih slova i onda te optuzuju kako si pogresno shvatio stvari. Pa pobogu naravno da je pogresno sve kad je virtuelni svijet. Fantazija i pogreska, a sta drugo moze biti procjeniti nekoga na neki svoj nacin nekoga u zivotu nikad nisi vidio.
Razumijem što želiš reći, to nam se svima događa međutim, vrlo često smo svjesni da neke stvari ne možemo objasniti svom sugovorniku ali pomoću ove metode ( koja btw. nije nikakva metoda niti ja znam neš' posebno o njoj ali sam je zapazio da postoji ) ubaciš mu jednu misao koja treba da mu zaokupi um ne bili tako sam razmišljajući došao do rješenja a koje mu ti ustvari želiš reći a uvjerio si se da mu objašnjavanjem to nikako ne možeš objasniti.

Tak' nekak.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 04:07   #19
Quote:
bijela-maca kaže: Pogledaj post
zics,
Jel to ta napredna, po Dervišovom?

Quote:
bijela-maca kaže: Pogledaj post
Hocu reci, da je neke fine ljude moguce iskvariti na netu i da budu ono sto nisu, npr. da se zestoko svadjaju i sipaju otrovne rijeci , dok nemaju obicaj da to urade u RL.
Nisam siguran.

Pre će možda biti - što u kafiću misli, na netu govori.
Žlzc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2010., 04:09   #20
Quote:
Žlzc kaže: Pogledaj post
Jel to ta napredna, po Dervišovom?



Nisam siguran.

Pre će možda biti - što u kafiću misli, na netu govori.
zicher
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:58.