Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2010., 01:14   #201
Quote:
eding kaže: Pogledaj post
Nije za mene nego frenda, zanimaju ga konketno koliko ispitno povjerenstvo ide u detalje, koliko trazi tocnost kod odgovora
Navesti ću ono što sam vidio.
Ispitno povjerenstvo je naziv,u praksi imaš za svako područje ispitivača.Svaki ispituje svoj dio i daje ocjenu.Kandidati idu od jednog do drugog najčešće po principu gdje je manja gužva. Ako su sve pozitivne prošao si.Dio ispita je i praksa tako neka ne izbjegava vježbe samoobrane, rada i postupaka sa oružjem.Što se tiče detalja osnovne stvari mora znati bez greške, na manje bitnim obično toleriraju ako stvari objasniš svojim riječima. Ne vidim problem ako redovno ide na predavanja i pozorno sluša predavače.Jednostavno ga vode i zna što treba znati a gdje se može provući opisivanjem.Sve je više manje logično, naglasak je na praktičnim stvarima.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 15:37   #202
Financiranje licence

Zašto više ni jedna zaštitarska tvrtka ne financira ljude za licencu..nego svi traže več licencirane zaštitare?
__________________
Žbrlj
burana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 21:58   #203
Sve moras platiti sam,tecaj traje 100 sati za zastitara,onda prijavljujes ispit, kad te pozovu polazes i dobijes uvjerenje da si polozio a poslije svjedodbu i dozvolu za rad ili ti ga licencu.
U grubo svi troskovi skolovanja taksi, ispita i licence vrte se oko 5000 kn
E da, postoji skolovanje preko zavoda za zapposljavanje ali to moras kod njih pitati.....tu je obicno veliki interes a mali broj ljudi oni skoluju.
Friska sam u tome pa ako te jos nesto zanima javi se tu ili na privat pp
eding is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 21:24   #204
Quote:
tunger410 kaže: Pogledaj post
pozdrav
zanima me na koji naćin i gdje mogu dobit licencu?Koliko traje školovanje i koliko se plača?
prijavljen sam na burzi sa malim šansama naći posao u svojoj struci,a vidim da se dosta traže zaštitari sa licencom,
zna li netko??'
Možeš dobiti licencu kod više "Škola" ,nisi napisao odakle si. školovanje traje 1 mjesec(ovisi o tecaju) . Plača se 3000 kn + 1200 kn(nisam siguran dali je baš 1200) porez državi ako imaš na sebi auto,stan(imovinu) ili primanja preko 30000kn godišnje.
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 13:22   #205
Bijedni uvjeti rada i života zaštitara Sokol Marića

Bude mi muka dok na tv-u vidim sindikate kako podižu prašinu jedino dok su u pitanju interesi javnih i državnih službi. A dok je riječ o ljudima zaposlenim u privatnom sektoru, nitko se ne brine za njihova prava - ne poštuju se kolektivni ugovori, tjera ih se na rad na crno, nema regresa, božićnica ni uskrsnica, a godišnji rast plaće je nešto o čemu se može samo sanjati.

Zaposlenik sam privatne zaštitarske firme "Sokol Marić". Radim u banci, dakle s oružjem, i mjesečno odradim otprilike 2 osiguranja na nogometnim utakmicama. Prosječna plaća u posljednjih 12 mjeseci mi iznosi 2625 kn. Da ponovim, 2625 kn.

Ne dobijemo ni kune za Uskrs ni za Božić, a regres stoji samo kao mrtvo slovo na papiru u kolektivnom ugovoru, isto kao i isplata plaće koja bi trebala biti do 15. u mjesecu a bude uplaćena tek zadnji ili predzadnji dan u mjesecu. Uvjeti rada na objektima su nikakvi, u većini novčarskih institucija nemamo čak ni svoj stol. Katastrofalno smo opremljeni, uniforme nosimo dok se ne počnu raspadati, o pancirkama na objektima možemo samo sanjati, a pištolji su nam stari, zahrđali i upitne tehničke ispravnosti. Ovo je možda povezano s činjenicom da direktori podružnica na kraju godine dobiju debeli bonus ako uštede novac tijekom godine, a najviše novca se može uštedjeti na opremi za radnike. U slučaju da mi se nešto dogodi, prvo što bih učinio je podizanje tužbe protiv svoje firme i komitenta, i to radi nemara. Zaposlenici banke gledaju na mene s visoka, kao da sam manje vrijedan, a trebali bi biti sretni da se za takvu plaću uopće pojavljujem na poslu. Prije nekoliko godina, 2008. čini mi se, organiziran je patetičan pokušaj "bijelog štrajka" u većini zaštitarskih firmi, sa smiješnim rezultatima. Zlatko Marić pojavio se nakratko na tv-u, slagao da će godišnje povećavati plaće za 10-ak posto, i to je bilo to. 2005. nakon što su u FINI u zagrebu izrešetana 2 zaštitara Sokol Marića, spomenuti Marić (vlasnik i generalni direktor firme) gostovao je u emisiji "Nedjeljom u 2". Na upit voditelja zašto ne poveća mizerne plaće, dao je nekakvu računicu da bi mu za povećanje od 500-ak kn godišnje plaće svakom radniku trebalo X milijuna (zaboravio sam točnu cifru koju je spomenuo). Međutim, zaboravio se pohvaliti da mu dobit raste iz godine u godinu, skoro za trećinu. Tako je 2006. dobit firme bila nekih 160 milijuna kn, a 2007. se popelo na 250 milijuna. Mogu samo pretpostaviti kakve razine je dobit Sokol Marića dosegla, ali ako imamo u vidu da ukupno zaštitarsko tržište kod nas vrijedi 3 milijarde kn, možemo pretpostaviti da barem 10-15% toga otpada na Sokol Marić koji je sa 3000 ljudi daleko najveća firma kod nas. Nakon što je prošli mjesec ubijen još jedan Sokol, nitko iz firme se njegovoj obitelji nije udostojio osobno iskazati sućut. Budući da nismo osigurani od strane firme, u slučaju da poginemo na poslu naše obitelji ne dobiju ni kune odštete. Jako lijepo od Marića, jer poginuli zaštitar je bio jedan od 3000 koji mu otplaćuju Ferrari, vilu, eskort dame, drogu koju jede žlicom, i sve ostalo...

Šuti i budi sretan što radiš, to je bojni usklik svih privatnika u RH.
Tetragrammaton is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 14:11   #206
Stvarno mi te žao... Poznajem čovjeka koji radi kao zaštitar ali u drugoj firmi - 3000 kn.

Stvarno Vam je hebeno na poslu, mislim niti niste osigurani od pogibije, nitko ne brine za Vas ali daj mi reci kaj se nemožeš prebacit u neku drugu firmu?

Zahrđali pištolj, sory ali kaj nije to tvoja briga da se brineš o oružiju?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 14:43   #207
kaj se ne probaš izborit za premještaj negdje na portu gdje ne nosiš oružje i nije ti glava u torbi. Dobit ćeš malo manje u novčanik ali i puno manji rizik
audi_driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 18:45   #208
Ne pada mi na pamet branit vlasnika tvrtke, ali malo sam mu pogledao financijske izvještaje i čini se da mu profit nije posebno visok, jer 2/3 novca odlazi na plaće (prosjek je otužnih 3400kn), a većina ostatka na materijalne troškove (vjerojatno održavanje opreme i flote automobila).

Jedini način da ta firma izdvoji više na plaće je da poveća prihode, tj. cijenu svojih usluga. A da to naprave, našla bi se konkurentska firma koja jače izrabljuje svoje radnike i preotela bi im tržište. Iz svega navedenoga da se zaključiti da zaštitarske firme slabo plaćaju svoje radnike - zato što to mogu. Jednostavno, u zemlji s 350 000 nezaposlenih, vrlo je lako naći radnika spremnog na vrlo nisku plaću, pogotovo ako se za posao ne traže nikakve kvalifikacije, niti je taj posao posebno naporan.

Preporuka: čim nađeš priliku, bjež iz te firme negdje gdje je zdravije.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:49   #209
Posao zaštitara može obavljati gotovo svaka zdrava osoba i to je jednostavno postalo "socijalno" zanimanje, koje se obavlja kada se ne može naći drugi posao. Treba ga jednostavno tako gledati - privremeno rješenje do boljeg. Upravo radi ogromnog broja ljudi koji mogu biti zaštitari i općenito konkurencije među zaštitarskim firmama, plaće su niske i tu neće biti nekih promjena.

Jedino mi nije jasno glede osiguranja na poslu, moralo bi postojati.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 21:59   #210
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Posao zaštitara može obavljati gotovo svaka zdrava osoba i to je jednostavno postalo "socijalno" zanimanje, koje se obavlja kada se ne može naći drugi posao. Treba ga jednostavno tako gledati - privremeno rješenje do boljeg. Upravo radi ogromnog broja ljudi koji mogu biti zaštitari i općenito konkurencije među zaštitarskim firmama, plaće su niske i tu neće biti nekih promjena.

Jedino mi nije jasno glede osiguranja na poslu, moralo bi postojati.
Tako je. Apsolutno istina. Isto tako, stvarno ima razlike u tome gdje radiš, jer ima puuuuuno zaštitara koji rade na mjestima gdje, ustvari, čitaju novine - dok za tu plaću, čak i manju, neka žena (ili muškarac) radi u tvornici teške fizičke poslove. Takvi se stvarno nemaju kaj žaliti na uvjete rada. E sad, oni po bankama....da, to je druga priča. Nema ni med zaštitarima pravice. Moj bivši kolega s posla našao neku žnoru i dobio papir za zaštitara, bez tečaja, ispita, donio onaj papir od liječnika (a tip je skoro slijep na lijevo oko i ima 180kg) i eto ga - lijepo šeta po DM-u...kad šeta...uglavnom mu se ni to ne da.

U mojoj županiji postoje tri tvrtke zaštitarske. U jednoj je plaća 2000kn, pa si još i dobro prošao.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:21   #211
Radio sam isto tako za slicnu placu od 2400-2700 kn,na kraju su poceli davati stimulacije ali u - (minus) ,pa su nam jos srezali placu .Treba sto prije iz toga posla jer nema tu zarade,ja sam se sklonio jer vidim da bih zaglavio na duze vrijeme a nemas ni privatni zivot u tom poslu.
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:47   #212
Nekad su se poslom "zaštitara" bavili isključivo alkoholičari, blago retardirani i polusposobni za rad, nisi mogao naći mladog i zdravog čovjeka na takvom mjestu.

Sad na takvim poslovima uglavnom rade oni koji su prelijeni za intenzivan rad 8 sati dnevno na nekom ozbiljnom poslu, pa se prešetavaju u poliesterskoj uniformi s hrđavim pištoljem. I mala im je plaća.
krokodilkro is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 23:14   #213
Quote:
krokodilkro kaže: Pogledaj post
Nekad su se poslom "zaštitara" bavili isključivo alkoholičari, blago retardirani i polusposobni za rad, nisi mogao naći mladog i zdravog čovjeka na takvom mjestu.

Sad na takvim poslovima uglavnom rade oni koji su prelijeni za intenzivan rad 8 sati dnevno na nekom ozbiljnom poslu, pa se prešetavaju u poliesterskoj uniformi s hrđavim pištoljem. I mala im je plaća.
Tako misli vecina naroda,ali eto ja se nisam poceo baviti tim poslom jer nezelim raditi "ozbiljan " posao.Mislim da i u zastitarstvu ima ozbiljnih poslova samo sto ima i dosta glupavih koji kvare sliku toga posla.
Dado_Bm is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 23:29   #214
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Tako je. Apsolutno istina. Isto tako, stvarno ima razlike u tome gdje radiš, jer ima puuuuuno zaštitara koji rade na mjestima gdje, ustvari, čitaju novine - dok za tu plaću, čak i manju, neka žena (ili muškarac) radi u tvornici teške fizičke poslove.
Ja znam jednog koji se uhvatio tog posla jer je želio završiti faks - uzimao kada je god bilo moguće noćne, ono zgrada i povremeni obilazak, ionako mora biti budan, lagano čitao i došao do diplome... Njemu je unatoč maloj plaći u biti bilo dobro...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 23:36   #215
Quote:
krokodilkro kaže: Pogledaj post
Nekad su se poslom "zaštitara" bavili isključivo alkoholičari, blago retardirani i polusposobni za rad, nisi mogao naći mladog i zdravog čovjeka na takvom mjestu.

Sad na takvim poslovima uglavnom rade oni koji su prelijeni za intenzivan rad 8 sati dnevno na nekom ozbiljnom poslu, pa se prešetavaju u poliesterskoj uniformi s hrđavim pištoljem. I mala im je plaća.
pa po meni je retardiran onaj mladi čovjek koji rinta u nekoj tvornici za 3000. Prošao i to i nikad više. Kaj imaš od rintanja? To da moraš ko debil dolazit na posao u 6 a kad drug šef hoće ranije onda i ranije? To kaj si cijeli dan umoran? Kaj te jebu leđa s 30 i kaj imaš ebenu perspektivu da nakon 3g dobiješ pedalu umjesto očekivanog ugovora za stalno?
Ili rad u skladištu. Kojoj budali se za dve i pol natežu kutije s bilo čim od 50 kg? Da mi je do teretane platio bi mjesečno koliko treba i dizao utege, nije mi do dizanja utega 8h
Kaj misliš da u skladištu ili tvornici ne budeš oglupio do kraja. Aha, i još ćeš trpit da ti plaća kasni i razna sranja al eto uredno izvoli dolazit na posao ak muljaš s bolovanjima robovlasnik ti neće produžit ugovor pa se jebi

Nemoj sad spominjat građevinu i 6000 za nekakvog majstora jer sam spomenuo ovaj slučaj a ne građevinu, ona je propala i teško će se oporaviti
audi_driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 23:44   #216
Quote:
audi_driver kaže: Pogledaj post
pa po meni je retardiran onaj mladi čovjek koji rinta u nekoj tvornici za 3000. Prošao i to i nikad više. Kaj imaš od rintanja? To da moraš ko debil dolazit na posao u 6 a kad drug šef hoće ranije onda i ranije? To kaj si cijeli dan umoran? Kaj te jebu leđa s 30 i kaj imaš ebenu perspektivu da nakon 3g dobiješ pedalu umjesto očekivanog ugovora za stalno?
Ili rad u skladištu. Kojoj budali se za dve i pol natežu kutije s bilo čim od 50 kg? Da mi je do teretane platio bi mjesečno koliko treba i dizao utege, nije mi do dizanja utega 8h
Kaj misliš da u skladištu ili tvornici ne budeš oglupio do kraja. Aha, i još ćeš trpit da ti plaća kasni i razna sranja al eto uredno izvoli dolazit na posao ak muljaš s bolovanjima robovlasnik ti neće produžit ugovor pa se jebi

Nemoj sad spominjat građevinu i 6000 za nekakvog majstora jer sam spomenuo ovaj slučaj a ne građevinu, ona je propala i teško će se oporaviti
Onaj koji radi u tvornici bar nešto nauči raditi, može jednog dana naći i bolji posao, čisto na osnovi toga što ima zdrave radne navike.

Onaj tko je mlad i zdrav, a radi zaštitarski posao, kao da sebi na čelo stavlja natpis "ja sam lijen i teško mi je raditi", ljudi nakon nekoliko godina takvog nerada se potpuno pokvare za bilo kakav ozbiljan posao, više nisu nizašta. I velika je šansa da će zauvijek ostati na društvenom dnu.
krokodilkro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 09:45   #217
Quote:
krokodilkro kaže: Pogledaj post
Nekad su se poslom "zaštitara" bavili isključivo alkoholičari, blago retardirani i polusposobni za rad, nisi mogao naći mladog i zdravog čovjeka na takvom mjestu.

Sad na takvim poslovima uglavnom rade oni koji su prelijeni za intenzivan rad 8 sati dnevno na nekom ozbiljnom poslu, pa se prešetavaju u poliesterskoj uniformi s hrđavim pištoljem. I mala im je plaća.
Znači ti si se nekad bavio zaštitarstvom?

Dođi živjet u istočnu Hrvatsku pa probaj ovdje naći "bolji" posao... :asshole:
Tetragrammaton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 12:24   #218
meni su u jednoj firmi rekli, kada sam pitao za plaću: "koliko nezaposlenih ima, budi sretan da uopće radiš, a ti bi još i plaću..."
__________________
Ubijam vampire svakodnevnice...pogotovo vampirice...
ubojica vampira is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 16:03   #219
Quote:
ubojica vampira kaže: Pogledaj post
meni su u jednoj firmi rekli, kada sam pitao za plaću: "koliko nezaposlenih ima, budi sretan da uopće radiš, a ti bi još i plaću..."
reci im da radiš radi love a ne radi ljubavi prema firmi ili stjecanja radnog iskustva koje ti ionako neće puno pomoć ili radi poznanstava s onima koji će te ionako zaboravit isti dan kad odeš iz firme u kojoj radiš
audi_driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 16:22   #220
Talking wow

Bok znam dost njih kaj to rade ili su radili u sektoru zaštite i ništ im ne fali plaća je u nekih ok cca od 3800 -4000 kn i ne miču se odtam koliko god kukali ko i svi drugi 90 posto hrvatske jebu mačku mater po skladištima dok ih sefovi jebu na -15 pa tovare ručno i ubijaju se po tvornicama za bizarnu placicu od 2600 kn do max 3000 kn znam jer sam radio za tu bijedu i rintao ko konj
dok ipak ti sjediš u toplom listaš po netu ispijaš kavicu i mjesecno ti kapne uz normalan rad do 4000 kn jebga ko voli nek izvoli
ex_pirat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.