Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2010., 13:54   #41
Punto 2005

Da li netko može reći koliko košta klima i ugradnja za Punto iz 2005g? I da li je cijena od 4000 eura u redu obzirom da nema klimu?
croatino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 14:49   #42
naknadan ugradnja nije isplativa...nova (neorg) oko 10t kn s augradnjom
polovan skinuta sa nekog razbitog se da jeftinije nabavit ali je opet puno posla za ugradit pa ispadne opet skupo
sanso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 20:57   #43
Kupio sam!!!!!
Punto, 1,2, 2.001g, prva rega 2002, 84 K km, bez velikog servisa, prvi vlasnik, gume stare cca 6mj., servo, EPS , 5 vrata, branik malo napukao, zavaren. Ostala limarija odlična, "u levelu". Prozori svi iste oznake. Nema korozije ni u tragu ,podvozje tekođer dobro, osim kartera koji je ruzinav (korodiran) prilično. Iznutra očuvan solidno. Nema radija. (prijašnji vlasnik ga zadržao). Servisiran do 2007 u ovl. servisu.
Sve skupa s porezom 16 000 kn.
U vožnji solidan, nešto slabije vukao uz brdo.
Stavio ga kod frenda u garažu, napravljen kompl veliki servis (remenje, filteri, natezač, v. pumpa), sa promjenama doslovno svih tekućina (uključivši i mjenjač, koji nije do sad diran). Promjenjene prednje kočione pločice, jedan nosač motora, svjećice s kablovima, dijagnostika + ispitana kompresija (13,5-14, na svim silindrima identična, km sat nije diran), promjenjena jedna dizna. (sve cca 2800 kn)
Sada ide odlično. Upravljiv kao igračka. Zadovoljan sam . To nam je drugi auto u kući pa se nadam da će durat ako ga sin i žena ne "srede".
Sin kupio još nove navlake i radio, i sad je ko nov. Nadam se najboljem.
Usput, nije mi jasan njegov servo, navodno je električni, a ima dodatnu opciju i još city servo kad volan postaje zaista lagan. U knjižci vozila piše da ga preporučuju za vožnju na autocesti, meni se to čini nelogično?
Tko zna nešto o tome?
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 21:06   #44
Nije nelogično što će ti "jaki servo" na "velikoj brzini" samo gubiš osjećaj za vožnju, ali mislim da se city opcija sama gasi nakon određene brzine kretanja.
Ps Sretno sa novim autom!
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 21:15   #45
Ne kužim tvoj izraz "jaki servo". Po meni to je kad je volan "najlakši". a zar nije bolje da je na autocesti što tvrđi volan. City je po meni za parking. a ovi kažu u knjižici da ga preporučuju za autocestu jer "oduzima manje snage, pa manje troši". (nemam sad knjižicu kod sebe, al ako treba, citirati ću sutra).
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 21:21   #46
U jebemu tek sada vidim da si napisao "preporučuju" a ja skužio "nepreporučuju" čitam napamet , a jebi ga sad mi je malo čudno i moram pogledati na curinom autu jer mi se nekako čini da sam u njenoj knjižici pročitao "nepreporučuju" (isto ima takav punto).
__________________
Be present, it's a gift.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 21:28   #47
Hm, a da nisam možda ja krivo pročitao. Viditi ću sutra isto pa ću javit.
Jel cura zadovoljna? (Meni se žena oduševila. Lagunu ne želi ni vidit, premda je uvjeravam da ju je lakše vozit od punta).
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 21:36   #48
Taj city ti se gasi kad pređeš 60 ili 80 kmh. Ja ga nikad ni ne koristim jer je i obićni dosta lagan. A jel ima kakvih zapinjanja kod okretanja? Ako ne, nemaš brige.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 21:42   #49
Kj se tiče city serva on se sam gasi na nekih cca. 20 kmh., tak da može i stalno biti upaljen, ja ga manje više imam stalno upaljenog, naučio se kad stanem da malim prstom okrečem volan, a u normalnoj vožnji je i volan normalan, zanči samo kad kazaljka padne na cca. 20 kmh. osjeti se da se volan olakšao.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 22:02   #50
A jel moguće da radi i kod većih brzina a da ga ne osjetimo?
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 22:52   #51
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
A jel moguće da radi i kod većih brzina a da ga ne osjetimo?
Svijetli ti ona žuta lampica na instrument tabli, ali se gasi nakon 70 km/h i ne osjeti se da je volan lagan. Provjereno 100%...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 00:18   #52
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
A jel moguće da radi i kod većih brzina a da ga ne osjetimo?
Ne.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 00:20   #53
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Svijetli ti ona žuta lampica na instrument tabli, ali se gasi nakon 70 km/h i ne osjeti se da je volan lagan. Provjereno 100%...
Meni na Grandeu je zelena lampica, i ona se opće ne gasi bez obzira jel vozio 150 ili 10 kmh., samo na brzini cca. 20 kmh volan postane opet normalan, a što je veća brzina očito i tvrđi.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 07:43   #54
CITY servo ima 2 načian rada...kad je upaljen auto i nije aktiviran (nije pritisnuta tipka tj ne gori zelena lampica CITY) tada je stalno isti...dodatno ga možete upalit jer je volan onda još lakši i to pomaže kod parkiranja...ako ga puno vrtite u mjestu mogao bi se skroz isključit (kao da je auto ugašen) jer ima strategiju zaštite el. motora od pregrijavanja...ako je uključen tj gori vam lampica CITY on če se sam isključit na brzini večoj od 60 km/h i kad brzina opet padne ispod 60 opet če se ukjučit
moj savjet je da ga imate stalno upaljenog..koristan je a neće ništa duže trajat ako ga nemate upaljenog
mana mu je senzor pozicije volana
sanso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 07:43   #55
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Meni na Grandeu je zelena lampica, i ona se opće ne gasi bez obzira jel vozio 150 ili 10 kmh., samo na brzini cca. 20 kmh volan postane opet normalan, a što je veća brzina očito i tvrđi.
na GP-u radi ko i na Puntu2...
sanso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 10:00   #56
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
Ne kužim tvoj izraz "jaki servo". Po meni to je kad je volan "najlakši". a zar nije bolje da je na autocesti što tvrđi volan. City je po meni za parking. a ovi kažu u knjižici da ga preporučuju za autocestu jer "oduzima manje snage, pa manje troši". (nemam sad knjižicu kod sebe, al ako treba, citirati ću sutra).
Ma pusti knjižicu - nakon 70 km/h obe krivulje su iste - dakle nema razlike u sili potrebnoj za okretanje volana.
City - kao što mu ime kaže - služi kod parkiranje i kod manevriranja. Na otvorenoj cesti ga ugasiš (ili ako voziš preko 70 km/h ... možeš i zanemarit - "pomoć" je ista u oba moda rada).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 10:05   #57
netreba ga gasit kad se sam ugasi
sanso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 10:36   #58
Quote:
sanso kaže: Pogledaj post
netreba ga gasit kad se sam ugasi
Čuj meni je na Sportingu osim na volan ta tipka utjecala i na odziv na gas - pa kad sam htio posebno štedljivo vozit onda bi bio uključen City. Na otvorenoj cesti ako sam se htio "popelat" onda ti City samo smeta (treba stisnut gas ko na Opelu da auto krene ....) i tak mi je ostala navika baš gašenja.

A krivulje "pomoći" su od 70 km/h pa na dalje i tak i tak iste. Razlika je samo ispod 70 km/h.
70 km/h je bilo na MOM autu - kod Pande je to 40 km/h, kod nekih 60 km7h .... tak da TOČAN podatak treba provjerit za svaki model zasebno.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 11:06   #59
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Čuj meni je na Sportingu osim na volan ta tipka utjecala i na odziv na gas - pa kad sam htio posebno štedljivo vozit onda bi bio uključen City. Na otvorenoj cesti ako sam se htio "popelat" onda ti City samo smeta (treba stisnut gas ko na Opelu da auto krene ....) i tak mi je ostala navika baš gašenja.

A krivulje "pomoći" su od 70 km/h pa na dalje i tak i tak iste. Razlika je samo ispod 70 km/h.
70 km/h je bilo na MOM autu - kod Pande je to 40 km/h, kod nekih 60 km7h .... tak da TOČAN podatak treba provjerit za svaki model zasebno.
Punto2 ak se dobrio siječam nije imao nikave veze CITY sa brzinom otvaranja leptira usisa...to se pojavljuje mislim prvi put na Fiat 500
sanso is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 11:19   #60
Quote:
sanso kaže: Pogledaj post
Punto2 ak se dobrio siječam nije imao nikave veze CITY sa brzinom otvaranja leptira usisa...to se pojavljuje mislim prvi put na Fiat 500
Khm .... krivo se sjećaš. No ti osobno si meni rekao da ti je moj Sporting treći koji vidiš u životu kad sam se nacrtao u tvojoj radioni davne 2002-2003 pa ti neću zamjerit.

P.S. Kod Punta Mk2 JEDINO Sporting ima taj feature.
P.S.S. Mogao bi i Franzi nešto reći o tome.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.