Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2010., 10:37   #81
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
Eto mene s posla.
Uglavnom jasno mi je, meni osobno ne treba servo na tom autiću, a reći ću sinu da ga ne rabi. (Ipak me malo svrbi ono "stiskanje do daske"). Ženi sam uprav sad rekao nek vozi s tim ako joj je lakše


Još nešto: karter mi je ruzinav, reko mi frend da je lim tanak i da se pazi na grbe (trotoari). Uglavnom, jel se isplati uzet novi karter ili ih ima na autootpadima (posebno od ostatka motora), i koliko dođe novi. Mijenjao bi ga na slijedećoj promjeni ulja
neznam za koji Punto ti treba ali recimo Punto2 1.2 60, novi org 1390 kn, neorg 960 kn,polovni kolko pogodiš
sanso is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 13:21   #82
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Dobro ljudi šta je s tim karterima? Moj nakon 10 godina nije imao više od koje točkice površinske hrđe di ga je kamen s ceste pogodio.
A na svemu štede, ugrađuju loše matrijale, slabo zaštite...


Ako će ovu Subotu biti ljepo vrijeme skinut ću prednji branik da dovršim krpanje kilera, pa ću odmah poslikat kako izgleda karter ulja na 3 godine starom autu.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 17:56   #83
Bolja ti je ta brava 1,4 bila nego taj Grande Punto. Još je ozloglašena, a kod tebe se pokazala više nego dobra. Kvalitet...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:22   #84
Definitivno onda karter,s otpada, ako ga daju posebno.

Ali uglavnom svi ljudi koje znam a imaju punto, jako su zadovoljni: održavanje i potrošnja nisu skupi, a za grad auto je odličan.
Jedino mi nije jasno zašto ima dvije bobine a ne jednu (svaka je za 2 svjećice). I da li može onda upalit ako ode jedna bobina.
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:25   #85
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
Definitivno onda karter,s otpada, ako ga daju posebno.

Ali uglavnom svi ljudi koje znam a imaju punto, jako su zadovoljni: održavanje i potrošnja nisu skupi, a za grad auto je odličan.
Jedino mi nije jasno zašto ima dvije bobine a ne jednu (svaka je za 2 svjećice). I da li može onda upalit ako ode jedna bobina.
Misliš da će upalit ako rade samo 2 cilindra. Sumnjam... Imaš nesimetrije što se sila tiče i ne može da radi nikako.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:36   #86
Samo sam pitao, nisam znao da mogu i 2 bobine. Što više djelova, više mogućnosti za kvar. Ima li to zaista prednost u odnosu na samo jednu.
Inače, mislim da sam se jednom (ztamo 1996) doteglio na starom kadetu(1,2 Dtip) na 2 cilindra nekih 20 km (svjećice off).
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:39   #87
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
Samo sam pitao, nisam znao da mogu i 2 bobine. Što više djelova, više mogućnosti za kvar. Ima li to zaista prednost u odnosu na samo jednu.
Inače, mislim da sam se jednom (ztamo 1996) doteglio na starom kadetu(1,2 Dtip) na 2 cilindra nekih 20 km (svjećice off).
Ako cdrw pročita odgovorit će ti tačnije. Ja znam da je tako fićo na samo 2 cilindra vrlo brzo se ugasio. Doduše on je nejak, ali ne vjerujem da bi i jači auti dugo radili na 2 cilindra. Možda i ECU ne dozvoljava to ko zna sad.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:41   #88
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Bolja ti je ta brava 1,4 bila nego taj Grande Punto. Još je ozloglašena, a kod tebe se pokazala više nego dobra. Kvalitet...
Pa Bravu vozi žena i ide bez greške, i na njoj je karter ulja još uvjek crne boje.

A gle svaki auto može biti dobar, samo je pitanje kako je tko održaval taj 1.4 motor.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:45   #89
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
Definitivno onda karter,s otpada, ako ga daju posebno.

Ali uglavnom svi ljudi koje znam a imaju punto, jako su zadovoljni: održavanje i potrošnja nisu skupi, a za grad auto je odličan.
Jedino mi nije jasno zašto ima dvije bobine a ne jednu (svaka je za 2 svjećice). I da li može onda upalit ako ode jedna bobina.
Gle nije sad da je punto loš auto, ali ima neke mane kao i svaki drugi auto.

Moj stari je u 6 godina napravio sa puntom 1.2 8 v 200 000 tkm. i ništa se nije pokvarilo, a i osobno mislim da je punto mk2 kvalitetnije napravljen nego grande P., neznam kakvi su ovi današnji MK2 ali od mojeg starog je bio 2003. g. i bio je prezadovoljan.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:47   #90
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Pa Bravu vozi žena i ide bez greške, i na njoj je karter ulja još uvjek crne boje.

A gle svaki auto može biti dobar, samo je pitanje kako je tko održaval taj 1.4 motor.
Znam, znam. Ima ih još takvih koji se drže isto kao i tvoja brava. Baš nikakvih problema. Ne znam otkud ta ozloglašenost...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:57   #91
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Znam, znam. Ima ih još takvih koji se drže isto kao i tvoja brava. Baš nikakvih problema. Ne znam otkud ta ozloglašenost...
Moj susjed je 1996. kupio novu novcatu i kad je vidio da sam ja 2002. dopeljal ovu odmah je rekel da kaj sam groblje doma dopeljal, i malo me prepal.

Prvi modeli 1.4 su imali 55 kw/75 ks i imali su neki problem sa elektronikom i sa bregastama, od 1997. je to kao riješeno, e sad dal je ili nije


Puno ljudi griješi kaj na tim 1.4 motorima ne mjenja redovito ulje i vozi ih na malim okretajima (ispod 2000) i tada taj motor ima jako loše podmazivanje bregaste.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:00   #92
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Moj susjed je 1996. kupio novu novcatu i kad je vidio da sam ja 2002. dopeljal ovu odmah je rekel da kaj sam groblje doma dopeljal, i malo me prepal.

Prvi modeli 1.4 su imali 55 kw/75 ks i imali su neki problem sa elektronikom i sa bregastama, od 1997. je to kao riješeno, e sad dal je ili nije


Puno ljudi griješi kaj na tim 1.4 motorima ne mjenja redovito ulje i vozi ih na malim okretajima (ispod 2000) i tada taj motor ima jako loše podmazivanje bregaste.
Sumnjam da ima loše podmazivanje. Kako bi onda radio na ler gasu? Bila je neka tema gdje su neki objašnjavali da na ler gasu ne šteti ništa motoru.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:05   #93
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Sumnjam da ima loše podmazivanje. Kako bi onda radio na ler gasu? Bila je neka tema gdje su neki objašnjavali da na ler gasu ne šteti ništa motoru.
Tako su mi u servisu objasnili, nisu svi motori isti, ali ovaj 1.4 kao ima problem sa tim podmazivanjem bregaste.
E sad dal je tako ili nije

Ja svoju nikad ne stavljam ispod 80 u 5. znači držim ju uvjek od cca 2400 - 3000 rpm u prosjeku i troši 7.5 lirara kombinrane vožnje.

Po ravnom u 4. stavljam na 60, u 5. na 80 kmh. i za taj auto je jako malo 7.5 litara potrošnje jer sam čuo da puno više vole popiti, a u zimi je prosjek oko 8.5 litara.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:07   #94
Ma da to smeta motoru rikno bi ti poslije puno gradske vožnje. Ima ih koje voze po gradu na konstantno malim okretajima i ništa im nije...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 21:12   #95
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ma da to smeta motoru rikno bi ti poslije puno gradske vožnje. Ima ih koje voze po gradu na konstantno malim okretajima i ništa im nije...
A moguće , ali ionako je taj 1.4 motor mrtav ispod 2000 rpm. pa ni nevidim nekog smisla da se tako vozi ali eto...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 01:49   #96
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ako cdrw pročita odgovorit će ti tačnije. Ja znam da je tako fićo na samo 2 cilindra vrlo brzo se ugasio. Doduše on je nejak, ali ne vjerujem da bi i jači auti dugo radili na 2 cilindra. Možda i ECU ne dozvoljava to ko zna sad.
http://www.youtube.com/watch?v=bC1X0HjdWjI

sale75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 03:05   #97
Quote:
yation kaže: Pogledaj post
Definitivno onda karter,s otpada, ako ga daju posebno.

Ali uglavnom svi ljudi koje znam a imaju punto, jako su zadovoljni: održavanje i potrošnja nisu skupi, a za grad auto je odličan.
Jedino mi nije jasno zašto ima dvije bobine a ne jednu (svaka je za 2 svjećice). I da li može onda upalit ako ode jedna bobina.
Može. Samo radi užasno i jedva ide. To čak i ja znam, frendu sam popravljao. Zašto ima 2 bobine? Nemam pojma. Sigurno nije da se vozi tako. Ali upalit' se može.

Inače trenutno živim u jednoj malo zapadnijoj zemlji i našao sam Punta 55 iz '97. vrlo jeftino. Nisam ni imao u planu auto, više sam platio monitor nego auto. Služi super, bolje od nikakvog auta: ne pada kiša unutra, ne košta me puno, znam i sam napraviti ako nešto ne valja i dijelovi su jeftini. Ovdje su i dalje puni parkinzi prve serije Punta, to je vrlo čest auto.
moruzgwa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 07:30   #98
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Moj susjed je 1996. kupio novu novcatu i kad je vidio da sam ja 2002. dopeljal ovu odmah je rekel da kaj sam groblje doma dopeljal, i malo me prepal.

Prvi modeli 1.4 su imali 55 kw/75 ks i imali su neki problem sa elektronikom i sa bregastama, od 1997. je to kao riješeno, e sad dal je ili nije


Puno ljudi griješi kaj na tim 1.4 motorima ne mjenja redovito ulje i vozi ih na malim okretajima (ispod 2000) i tada taj motor ima jako loše podmazivanje bregaste.
od uvjek je bila varijanta sa 75 i 80 ks stim da su 75 ks bile namjenjene za neka posebna tržišta...1996 je Zadarkomerc dopeljo iz Njemačke oko 2000 komada tih 75 ks kojima je problem radio ECU motora....zbog specifičnog software-a (eco norme)auti su jako loše išli,puno trošili i lagano detonirali na auspuh...problem je mogo bit riješen drugim ECU-om ili chipom...ja osobnom sam tada donio direktno iz Fiata 40 kom chipa koje smo ugradili najkritičnijim autima...auti su bili prepoznatljivi jer su imali šiber i zelenu točku na ECU-u
što se bregaste tiče problem je oko podmazivanja...taj motor traži da mu se malo češće mjenja ulje i vozi kvalitetnije ulje kako bi se izbjeglo nastajanje uljnog taloga u unutrašnjosti motora koji začepi cjev za podmazivanje bregaste gdje nakon toga ona se pojede
sanso is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 10:13   #99
Dvije bobine su tzv DIS ili wasted spark sistem. Dvije i dvije svječice su vezane zajedno (1.i 4. te 2. i 3. cilindar). I put struje ide od mase preko "krive" svječice gdje iskra preskače u krivu stranu i u trenutku takta ispuha, pa preko namota sekundara na pravu svječicu (di iskra ovaj put preskače u pravom smjeru i u pravom trenutku) opet nazad na masu. Time je strujni krug zatvoren.

http://www.crypton.co.za/Tto%20know/...asted%20sp.GIF

Time se sa 2 bobine "pokriju" 4 cilindra a kao i kod sistema sa n bobina za n cilindara nema razvodnika i pokretnih djelova .... štedi se jelte ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 10:25   #100
Nema razvodnik paljenja?????
yation is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.