Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2012., 21:15   #1
Kia Ceed (2012)

Malo sam gledao po netu i lijepi mi je autić... Nahvalili su ga da je kvalitetno izveden ali je opet problem motor, tj. performanse.
Šta vi mislite koja će cijena biti u hr?
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 21:30   #2
Tko će to znati... vjerojatno malčice više od i30 kome još ne znamo cijenu
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2012., 22:28   #3
U Njemackoj starta sa 13.990,00 eura (za usporedbu, i30 starta sa 15.850,00 eura).

Eto mala smjernica u kojem smjeru ce (mozda) ici cijena, iako to ne mora nista znaciti za HR trziste.

Vidio sam auto uzivo, na parkingu, i30 mi bolje izgleda.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 10:57   #4
Slažem se i meni je I30 ljepši ali to je stvar ukusa... Jel se to meni čini ali imam osjećaj da se kod KIE dobije malo više opreme nego za Hyundu za isti novac... Barem je meni tako izgledalo kada sam uzimao Kiju.
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 16:04   #5
Dali netko zna kad dolazi kod nas?
goran1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 16:09   #6
http://www.youtube.com/watch?v=SSvPs...feature=relmfu
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:26   #7
Meni se ne sviđa što još uvijek nema ventilacije za stražnju klupu još tromiji motor (dizlo)

Sviđa mi se: Izgled i kvaliteta materijala u unutrašnjosti, puno mi je ljepši nego I30 ali dosta vuče na astru.

A zaNIima me da li će imat lampice u vratima osvjetljenje poda ili čak možda ambijentalno osvijetljenje kao optima? Dvostruku gumu na vratima, dali je i dalje tvrd ili je sad udobniji.
Knorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:57   #8
KIA CEED-PRILIKA

Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Slažem se i meni je I30 ljepši ali to je stvar ukusa... Jel se to meni čini ali imam osjećaj da se kod KIE dobije malo više opreme nego za Hyundu za isti novac... Barem je meni tako izgledalo kada sam uzimao Kiju.
Koliko pratim testove, dorađena je u svim smjerovima i kažu da će biti "korejski golf za europski ukus!". Osjećaj ti je dobar, jer se na forumu i30 svi svađaju o škrtosti paketa opreme kod novog! Ne bi trebala biti tvrda kao prije! Koji motor i opremu imaš?
Kod Kije vidim na sloveniji 5 paketa opreme, pa tko ima nek bira! jedina je mana što nemaju posebnu nadoplatu za autom.klimu! Imaju neke đokere, ali mislim da neće udarati ciejnu jer se jedno vrijeme super prodavala kad je cijena bila konkurentna!
Jel ima problema sa servisom i kolike su cijene?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 20:26   #9
Quote:
Knorac kaže: Pogledaj post
Dvostruku gumu na vratima, dali je i dalje tvrd ili je sad udobniji.
Jesi pogledao ovaj video u postu poviše tvog?



Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Jel ima problema sa servisom i kolike su cijene?
Imamo veliku temu o "starom" Cee'd-u i tamo možeš saznati te stvari.
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 21:05   #10
evo par filmića.
http://www.youtube.com/watch?feature...v=nBYX74hh3VM#!
Ljepotan
http://www.youtube.com/watch?v=qUGY7...eature=related

i još me zanima...gdje su stavili rezervni točak?!
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=ZQ8UqoDUwbE


uglavnom, puno ozbiljniji auto od i30, barem meni..posebno unutrašnjost.
kemijam si neku shemu da ostavim starog i nadoplatim za novog...i onda mir 10 godina
decimation is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 21:52   #11
Vjerojatno ima set za krpanje...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 22:04   #12
Da se i ja priključim s prvim dojmovima. Auto djeluje vrlo solidno. Ono što mi "smeta" kod novog Ceeda je to što mi izgleda lošije od novog i30. Stari mi je bio puno ljepši od Hyundaia kojeg nikad nisam do kraja prožvakao.
Brazil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 22:42   #13
lijepo izgleda...
sper is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 09:16   #14
samo da oprema ne bude na nivou novog i30.....
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:15   #15
UKUSI SU RAZLIČITI

Quote:
Brazil kaže: Pogledaj post
Da se i ja priključim s prvim dojmovima. Auto djeluje vrlo solidno. Ono što mi "smeta" kod novog Ceeda je to što mi izgleda lošije od novog i30. Stari mi je bio puno ljepši od Hyundaia kojeg nikad nisam do kraja prožvakao.
NIJE MI MENI SJEO STARI I30! Još nisam vidio na TV-u testove i izgled ceed-a, pa je teško komentirati! Naprijed izgleda kao napuhani rio, sa saćastim umecima, dok je i30 sportskiji! Unutrašnjost izgleda puno otmjenija ( na kia slovenija vidi)!
Ako će imati bolju opremu ( umeci, naslon, idr.), nego i30 mogao bi opet biti vrlo prodavan!

Sve u svemu izgleda kao dinamičan auto, skladno izveden i znatno poboljšan!
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:18   #16
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Još nisam vidio na TV-u testove i izgled ceed-a, pa je teško komentirati!
Evo, link koji sam gore stavio... sasvim dobro se vidi http://www.youtube.com/watch?v=SSvPs...feature=relmfu
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 14:29   #17
super test

Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Evo, link koji sam gore stavio... sasvim dobro se vidi http://www.youtube.com/watch?v=SSvPs...feature=relmfu
HVALA LIJEPO!

Vidio sam to sinoć, to je ok-super test! Jel znadeš kada će doći u "KMAG" pa da ih uživo vidimo???

Zašto RIO ima još stari motor 1.4/109 ks (iz i30), a u CEEDU je prigušen na 100 ks,a teži auto od rija?
hkolar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:07   #18
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Evo, link koji sam gore stavio... sasvim dobro se vidi http://www.youtube.com/watch?v=SSvPs...feature=relmfu
hvala na linku, sad nakon gledanja ovog kratkog filmića, te par pročitanih testova, u grupaciji istih, novi ceed mi je favorit ispred i30...
Samo naravno, ostaje pitanje cijene, te paketa opreme.
__________________
Budi ponosan !!
DUJE3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 15:10   #19
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Jel znadeš kada će doći u "KMAG" pa da ih uživo vidimo???
Ne... mislio sam nazvati, ali ću vjerojatno slušati kojekakve izgovore. Pretpostavljam kad rasprodaju ove zalihe, negdje pred kraj ljeta

Quote:
DUJE3 kaže: Pogledaj post
hvala na linku, sad nakon gledanja ovog kratkog filmića, te par pročitanih testova, u grupaciji istih, novi ceed mi je favorit ispred i30...
Samo naravno, ostaje pitanje cijene, te paketa opreme.
Mislim da se i autoru testa više svidio Cee'd u odnosu na i30. Najviše mi je upalo u uho(oko) to da je Cee'd straga pregledniji...
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 16:30   #20
Quote:
hkolar kaže: Pogledaj post
Jel znadeš kada će doći u "KMAG" pa da ih uživo vidimo???

Zašto RIO ima još stari motor 1.4/109 ks (iz i30), a u CEEDU je prigušen na 100 ks,a teži auto od rija?
Ja imam informaciju da su prvi primjerci vec stigli.

Svaki model ima svoju politiku motora, nije to nista cudno, osim toga Rio ima jos slabiji motor a u Ceed-u je to najslabiji motor.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.