Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2012., 23:02   #21
CD, nisam to čuo da se taj most htio urušiti???? kakvi su to ležajevi o kojim pričaš da su se onda ipak promijenili?
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 05:55   #22
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
Ne smije se zaboravit na trend da se novo asfaltiranu cestu drugi dan ponovno reže i radi ono što se nije odmah napravilo,to je neki hit u zadnje vrijeme
Nije u zadnje vrijeme, hrvatska tradicija još od stoljeća sedmog...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 07:28   #23
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Prestani pit. Onda ćeš vidjet da su mosta 3 od kojih je jedan i dan danas polovan (Jadranski) jedan preopterećen (Savski) i jadan koji se prošle godine skoro srušio pa su iznjedrili par milijuna za sanaciju ležajeva (Mladosti).
Ovaj preopterećeni na koji vjerojatno misliš je most Slobode, Savski je samo pješački, a u kakvom je stanju očekujem i da pješaci uskoro počnu propadati kroz rupe

U kom smislu je Jadranski polovan? Misliš na one rampe na sredini koje čekaju spajanje s budućom Šarengradskom jednog dana?
Adama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 08:14   #24
Quote:
alfa 159 kaže: Pogledaj post
Ne smije se zaboravit na trend da se novo asfaltiranu cestu drugi dan ponovno reže i radi ono što se nije odmah napravilo,to je neki hit u zadnje vrijeme
O daaa, a tek napravljene ceste ulegnu pa onda ponovno naispaju i asfaltiraju tako da imaš krpe i udarne rupe na mjesec dana starom asfaltu.

Ali dobro razumjem ja naše vlasti da bi kad kopaju za kanalizaciju ili struju treba se sjetiti položiti još jednu cijev koju češ sutra prodati-izrentati za optički kabel, telefon itd. ipak to zahtjeva MOZAK protiv kojeg se cijepe odmah po dolasku u državnu upravu
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 08:19   #25
Za sav promet zbog radova su zatvorene ceste:

D34 Slatina-Čađavica-Donji Miholjac,

od 1.5 je zatvorena ta cesta...neki koji dolaze tek ni neznaju okolne puteve..i svvake godine isto rade..svake godine na toj cesti skidaju asfalt i opet nanovo

trebalo bi inspekciju poslat
Insomnia86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 08:30   #26
Županijska cesta Ž-6142 kroz Srinjine, jutros čekam samo kako če se neko sudariti, masa prolazi kroz crveno na privremenim semaforima a kiša je napravila kratere po onom što je ostalo od ceste pa se sad vozi slalom oko njih, još slušam nekog pametnjakoviča na radiju koji savjetuje zbog gužve na jadranskoj magistrali Split-Omiš da se koristi ovaj alternativni pravac da je prošao jutros onuda ne bi to savjetovao nikome ko ne vozi terenca jer če ostaviti karter na prvom iskopu.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 09:32   #27
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
CD, nisam to čuo da se taj most htio urušiti???? kakvi su to ležajevi o kojim pričaš da su se onda ipak promijenili?
Svaki most ima ležajeve po kojima se pomiče - pa što misliš da se moste ne širi i skuplja sa temperaturom? Kad ti ležajevi propadnu onda preti opasnost da se cijela sekcija jednostavno sruši, ispadne iz ležišta. Upravo se to dogodilo na mostu Mladosti - jer je odvodnja loše napravljena, ležajevi su zahrđali, raspali se pa ti sad vidi. Pisalo se o nekih 2 mil. kuna za sanaciju što je grad expresno iznjedrio.

Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Ovaj preopterećeni na koji vjerojatno misliš je most Slobode, Savski je samo pješački, a u kakvom je stanju očekujem i da pješaci uskoro počnu propadati kroz rupe

U kom smislu je Jadranski polovan? Misliš na one rampe na sredini koje čekaju spajanje s budućom Šarengradskom jednog dana?
Je, moja greška - Slobode, onaj srednji na kojem su pobrisali žute trake jer je s njima bio veliko parkiralište u većini vremena.

A za Jadranski si sam rekao - kud idu one rampe? 40 godina nakon što su ga saziđali to stoji tako i glumi skakaonicu za base jumpere.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:30   #28
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nego da pitam Wondera možda on zna - prošlu zimu je otišao vrit most iznad potoka Krapine na izlasku iz Zaprešića, tada je službeno objašnjenje bilo da je pre hladno da se ide u popravak, samo je zatvorena jedna traka i tako je sve stajalo. Evo ljeto je u sredini, traka je i dalje zatvorena, nitko prstom mrdnuo nije.
nema vijesti.
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
I još jedna posebnost Zaprešića - novi ulaz u grad, tam iza WestGate-a, stoji onako već brat-bratu dvije godine. Tad su završili nadvožnjak iznad pruge (koji ide od nikud do nikud, vidi dalje), onda su negdje pred ovu zimu počeli nasipavat prilazne rampa, da bi trenutno stanje bilo -2 metra. Toliko naime još fali da rampe dosegnu visinu nadvožnjaka. Al bitno da su na rotoru maknuli zapreke, pa vidim narod kak se zaleti .... valjda misle da će s rampe i poletit.
nadvožnjak preko pruge su morali graditi zbog spoja na magistralni vodovod, ili odvod, ili nešto. inače je bilo rečeno da bi grad rađe automatske polubranike ali njet-njet.

na novoj cesti iza inkera se provozam svaki vikend. šuma je prokrčena, cesta probijena, rubnici postavljeni, veći dio ceste je izgrađen. kolko vidim, treba još završno nasipavanje i može se početi stavljati asfalt.
trebalo je biti gotovo u lipnju, bit će na jesen negdje.

a sa kružnog toka se može do inkera, ali je cesta "po šumama i gorama"
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 11:26   #29
Nije problem što su izgradili nadvožnjak, ja sam uvjek zagovornik razdvajanja prometa (pothodnici, nadhodnici, nadvožnjaci umjesto klasičnih prelaza "u razini") nego mi nije jasno da naprave nadvožnjak a onda godinu i pol čekaš da naspu rampe?!? Ko Vukelićev most u Karlovcu. Ili Domovinski - koji je 9 mjeseci bio gotov ali prilazne ceste njet.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 02:54   #30
Lucko je stvarno nenadmasno,u kategoriji cesta.
Za most bi rekao Jadranski!
Za udarne rupe Bologna,jerbo slivnici bas moraju biti na tragu autobusa!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 11:08   #31
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Promjenila se vlast, nema se novaca, blać, truć,...
KOd nas u PGŽ se vlast ne mijenja već 22 god (tj. 22+45=67 god). pa isto rade čudesa.
Sada se cesta preko učke popravlja (počelo prošli tjedan!!), skinut sloj asfalta u dužini od oko 200 m+ radovi dužine cca 1 km . Kao da nisu imali vremena cijelo proljeće. A baš se brzo stigne preko , za cca 15 min od izlaza za veprinac , pa do postaje s druge strane, tako valjda tjeraju ljude da koriste tunel. (28 kn).
yation is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 11:48   #32
Netko je pitao za spajanje nove i stare Branimirove u ZG...???

Evo link:

http://www.vecernji.hr/zagreb/gradnj...-clanak-437029
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 12:58   #33
Fala im za radove u srid sezone za D1 na ulasku u Knin (prošli petak bila asfaltirana jedna strana, a u nedilju ostatak. Sa strane Knina slobodan prolaz, sa strane Sinja kao zatvoreno, ali kuda svi tuda i mali Mujo), a posebno na Ž-6142 kroz Srinjine. Svatko malo pametniji zna da se cesta ruje kad je najviše auta na njoj.
Almyssano is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 14:58   #34
stara Karlovačka, od Lučkog preko Gornjeg Stupnika je bila u kurcu godinama
jebiga, stara je
al zadnjih par mjeseci radili nešto tamo pa zatvorili
rek'o...srediće ju valjda
aha, oće-oće


prošao nedavno "sređenom"
riječima neopisivo, ko je tuda prošao zna koliko je neopisivo
prastare komade asfalta dijelom prekrili novim flekama izrezanim u svim oblicima, jedina poveznica je da su svi valoviti, i tako kilometrima
ljudi voze po sredini ceste i nije za im zamjeriti

a imamo i fantastičnu realizaciju Bandićeve fontane koja je asfaltirala onu mrvu zelene površine ispred NSK

kad bi se birala najdebilnija i najnesposobnija svjetska gamad
ne bi nas primili u izbor, van konkurencije, rekli bi da izmišljamo
Vukodlak Aleksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 17:11   #35
Jel netko vidio kako je Kršnjavoga asfaltirana? Tapir sa preležanim menigitisom bi to napravio bolje.
Jel netko vidio kako je Branimirova asfaltirana? Sve što NIJE trebalo napravit su napravili - a JEDINI komad koji je trebalo dotjerat (kod ex Glumina banke, sada Hypo) - e to je ostalo staro. Jebe lud zbunjenog majke mi.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 17:16   #36
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jel netko vidio kako je Kršnjavoga asfaltirana? Tapir sa preležanim menigitisom bi to napravio bolje.
Jel netko vidio kako je Branimirova asfaltirana? Sve što NIJE trebalo napravit su napravili - a JEDINI komad koji je trebalo dotjerat (kod ex Glumina banke, sada Hypo) - e to je ostalo staro. Jebe lud zbunjenog majke mi.
Ocito im je ovo teze asfaltirati iza ex. Glumine banke, one okomite zakrpe ubijaju, da su bar u razini ceste ne bi nista rekao, neznam sta je gore kad vire par centimetara ili kad je rupa od par centimetara. Najbolja je sala, da rade samo sa skupim izvodacima jer ovi jeftini nisu mogli ponuditi optimalnu kvalitetu, bas me zanima koja je to kvaliteta gdje po cesti izbjegavas rupe odnosno propale sahte ko da sam u Africi.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 18:58   #37
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Jel netko vidio kako je Kršnjavoga asfaltirana? Tapir sa preležanim menigitisom bi to napravio bolje.
Jel netko vidio kako je Branimirova asfaltirana? Sve što NIJE trebalo napravit su napravili - a JEDINI komad koji je trebalo dotjerat (kod ex Glumina banke, sada Hypo) - e to je ostalo staro. Jebe lud zbunjenog majke mi.


Ovo što kažeš za Kršnjavoga, danas prolazim i niš mi nije jasno?! Jel tu itko išta radio? Tako "kvrgavu" a novoasfaltiranu cestu još nisam vidio.
A na Branimirovoj je, čini mi se dobro odrađen posao, istina Bog malo su fulali jedno 300 metara istočnije ali je bar asfalt korektno ispeglan.
flowchart is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:38   #38
Sad budete počekali svi sa asfaltom. Prvo Zagorska magistrala, poslje " politička cesta " prema Kumrovcu pa onda ćemo vidjet
__________________
GY - bolest
bugy_AB is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 20:46   #39
Quote:
flowchart kaže: Pogledaj post
Ovo što kažeš za Kršnjavoga, danas prolazim i niš mi nije jasno?! Jel tu itko išta radio? Tako "kvrgavu" a novoasfaltiranu cestu još nisam vidio.
A na Branimirovoj je, čini mi se dobro odrađen posao, istina Bog malo su fulali jedno 300 metara istočnije ali je bar asfalt korektno ispeglan.
Ne samo to - nego u visini Elektre je bio propali šaht. Idem i "siguran" da su to opravili opizdim u njega da sam Bandiću skinuo cijeli kalendar ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 08:25   #40
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
Županijska cesta Ž-6142 kroz Srinjine, jutros čekam samo kako če se neko sudariti, masa prolazi kroz crveno na privremenim semaforima a kiša je napravila kratere po onom što je ostalo od ceste pa se sad vozi slalom oko njih, još slušam nekog pametnjakoviča na radiju koji savjetuje zbog gužve na jadranskoj magistrali Split-Omiš da se koristi ovaj alternativni pravac da je prošao jutros onuda ne bi to savjetovao nikome ko ne vozi terenca jer če ostaviti karter na prvom iskopu.
Jutros kopaju ponovno ono što su nekidan zatrpavali

Sreča bio sam s Pajerom i samo s žaljenjem pogledavao na ove "niske", svaki je imao psovku na usnama
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:22.