Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2014., 10:01   #61
Ekonomski, puno ćeš više automobila privući na autocestu koja se naravno plaća je da povećaš max. dopuštenu brzinu. Ovako će mnogi izabrati običnu cestu koja ima isto ili slično brzinsko ograničenje a uz to neće morati plaćati vinjetu ili cestarinu.

Da na našim AC sad primjerice povećaju brzinu na nekim dijelovima na recimo 140 ili 150kmh, kladim se da bi se promet na tim rutama povećao.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 11:18   #62
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Zbog pojačane aktivnosti mozga, refleksi moraju raditi brže, nemaš dojam te jednoličnosti kao pri nižim brzinama. Ako si ikad igdje (makar na tv-u ) gledao kako hipnotizer hipnotizira ljude, onda si valjda primijetio da radi jednolične pokrete sa npr. viskom, spore i jednolične i ima jako polagan, tih ali čvrst i jednoličan glas dok hipnotizira. Misliš da bi uspio nekoga hipnotizirati da se dere i živčano maše viskom?
Da slazem se.
No problem je u tome da mnogi vozaci zaspe za volanom ako se presporo voze ko ucenici na nastavi dosadnog predmeta i tu nemos nista, osim sto im mozes pomoci da ne zaspe s nekakvom aktivnoscu.




Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ekonomski, puno ćeš više automobila privući na autocestu koja se naravno plaća je da povećaš max. dopuštenu brzinu. Ovako će mnogi izabrati običnu cestu koja ima isto ili slično brzinsko ograničenje a uz to neće morati plaćati vinjetu ili cestarinu.

Da na našim AC sad primjerice povećaju brzinu na nekim dijelovima na recimo 140 ili 150kmh, kladim se da bi se promet na tim rutama povećao.
Tocno, kad budu stavili 100km/h ogranicenja na svim autocestama u EU nitko nebu htio se voziti po njoj jer se po staroj jos da voziti 70-80km/h i jos ti ostaneju pare u dzepu od goriva i cestarine.
Pa se budu cudili ko pura dreku zasto je pao promet na autocestama ?
Osim toga nebudu vise kupovali aute s viska ks jer ih nebudu imali gdje iskoristiti pa ce i tu autoindustrija patiti kad ce prodavati samo jeftinije automobile male snage.
Sve je to zacarani krug.

Vozio sam Peugeot 206+ s 75ks, A1 s 86ks i ja tu uopce nevidim potrebe za male aute da imaju vise od 80ks. Zasto ?
Uzmes neki auto od 500ks i auto od 80-100ks i sa jednim i sa drugim autom ces doci u isto vrijeme, ako ces doslovno paziti na prometne znakove koji nepokazuju vise od 100km/h !


A ovo kod nas i da stavis ogranicenje do 150km/h na autocestama nece povecati promet jer kod nas ljudi nemaju para za cestarinu i gorivo. Ima brdo znakova koji pokazuju 130km/h pa se ljudi svejedno drze do 120km/h. Dok oni koji imaju para ti i tako voze 130-150km/h uglavnom unutar toga da ih plavci nenapadaju ko da idu 200km/h.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 11:31   #63
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post

A ovo kod nas i da stavis ogranicenje do 150km/h na autocestama nece povecati promet jer kod nas ljudi nemaju para za cestarinu i gorivo. Ima brdo znakova koji pokazuju 130km/h pa se ljudi svejedno drze do 120km/h. Dok oni koji imaju para ti i tako voze 130-150km/h uglavnom unutar toga da ih plavci nenapadaju ko da idu 200km/h.

krivo. po AC se NITKO ne vozi unutar ograničenja...NITKO! ja vozim 100-120 jer nemam potrebe za više ( i nemam auto za utrke) a i za većom potrošnjom. jedino prestignem pokoji autobus ili šleper. svi ostali prestižu mene.
tako da povećenje "max velocity" će opet imat za posledicu veće brzine od određene (130 -> 150/160, a 150 -> 180 -200)...
drugi je par cipela da nitke ne obraća pažnju na prekštielje sa 150/160 nego samo čekaju one preko 200km/h.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 11:54   #64
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Tocno, kad budu stavili 100km/h ogranicenja na svim autocestama u EU nitko nebu htio se voziti po njoj jer se po staroj jos da voziti 70-80km/h i jos ti ostaneju pare u dzepu od goriva i cestarine.
Pa se budu cudili ko pura dreku zasto je pao promet na autocestama
Koja je to logika, znači ako ti ne daju 130 onda je dobro i 70-80?
Mnogo lokalnih cesta ide kroz gradove da ne kažem da je kod nas na nekim lokalnim cestama ograničenje 40 km/h.
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Osim toga nebudu vise kupovali aute s viska ks jer ih nebudu imali gdje iskoristiti pa ce i tu autoindustrija patiti kad ce prodavati samo jeftinije automobile male snage.
Sve je to zacarani krug.
Kao da danas često iskoristiš sve dostupne konje. Industrija će se već pobrinuti za to na način da nećeš moći dobiti bolje opremljen auto bez jačeg motora.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 11:56   #65
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kao da danas često iskoristiš sve dostupne konje. Industrija će se već pobrinuti za to na način da nećeš moći dobiti bolje opremljen auto bez jačeg motora.
znaš našu narodnu "od viška glava ne boli"...iako nema potrebe za jakim autom al vole naši onak naglasit u svakom razgovoru da mu auto ima 150 konja...
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:32   #66
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Ha to vrijedi za one koji imaju puno vremena obično kad si na godišnjem, al kad imaš slučajeve da moraš čim prije doći na posao ili te poslodavac pošalje da čim prije dođeš na drugu lokaciju. Zatim moraš doma čim prije doći jer ti žena pizdi gdje si. E onda boga mi u takvim slučajevima nebuš vozio samo 100km/h.

Znam isto tako slučajeve da ljudi jednostavno na 100km/h zaspe za volanom ko da tri noći nisu spavali jer je ta brzina umarajuća. A kad daju malo gasa 130-140km/h e onda se tek razbude i vele vidi vraga pa ja vozim.
Boba mi, budeš! Pogotovo u Austriji!
__________________
Human
Human1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 13:58   #67
Ne znam kako kroz austriju, ali kroz Hrvatsku određene dionice autocesta nemaju puno smisla ako se uspoređuje vrijeme potrebno za svladavanje određene dionice ceste, pogotovo ako se u računicu ubaci i potrošen novac(dionica AC bude malo duža, veća brzina, veća potrošnja, i još se plati cestarina, a obilaznice s ograničenjem 80-90, i s malo naseljenih mjesta na obilaznici).


Ponavljam, ako je tako i u Austriji, gdje je van naselja moguće voziti 80km/h, a da na AC bude 100, plus tuneli gdje je isto 80, zašto trošiti tih 8,5€ na vinjetu.

I ne može mi nitko reći da vožnja 130 ili 100km/h na duljem putu predstavlja zanemarivu razliku. Ako vožnjom na autocesti gdje je ograničenje 130 vozim toliko,a poštujem i ograničenja i 100 i 80, koja se nalaze na istoj putanji) i imam prosjek 100km/h, koliko bih prosjek imao da sam 5(od 8) sati vozio 100, umjesto 130. Činjenica jest da i brzina umara, ali i duljina putovanja i sporija vožnja mogu imati utjecaja na umaranje.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 20:16   #68
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Upravo tako Ili sve sami Austrijanci na forumu koje šef šalje na drugu lokaciju

Kad smo već kod toga, cijeli Istarski Y i koliko se sjećam dobar dio AC Rijeka-Zagreb je ograničenje 110 km/h pa to nikome ne smeta a za susjede se brinu.
Prvo- nije svuda 110, ali se kreće od 80-130, drugo- tamo gdje je 110 se možeš voziti do 130 sukladno našim propisima i uz odbijenu toleranciju si do 117 km/h, a na AC do 10 km/h prekoračenja nema predviđene kazne.

Sve sukladno našim zakonima i propisima.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 20:26   #69
Pa tko vozi sporednim cestama ako postoji autocesta?

Ok, ako je to vremenski isto onda cu i ja sporednom cestom, zasto bih placao cestarinu.

Ali tko vozi kroz Austriju, taj nema nijedne sporedne ceste koja se vremenski da usporediti sa autocestom, na sporednim cestama je velik gubitak vremena a uvijek se radi o dugackom putovanju pa se ne isplati bezveze gubiti vrijeme.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 20:28   #70
EU Komisija priprema Zakon o 110 km/h u cijeloj EU... Navodno da je Njemacka ulozila neko zalbu...
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 20:32   #71
To ce u Njemackoj proci NIKAD, pa cak ni tad.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 21:27   #72
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
EU Komisija priprema Zakon o 110 km/h u cijeloj EU... Navodno da je Njemacka ulozila neko zalbu...
Ne bih rekao...

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
To ce u Njemackoj proci NIKAD, pa cak ni tad.
Jako su odlučni oko ostavljanja brzine...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 21:34   #73
Ma neće tih 110 proći u mnogim zemljama. Njemačka ima jaku autoindustiju, ali tu je i Francuska, Slovačka, Češka i mnoge druge koje imaju autoproizvođačke interesne lobije kojima tako nešto sigurno ne odgovara. Naftnu industriju da ne spominjemo...
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 22:11   #74
Quote:
- Trebamo zdraviji zrak. To ćemo postići redukcijom opasnih plinova koje ispuštaju automobili kao i zabranom prometa za stare kamione - rekli su Zeleni i tako objasnili zašto se smanjuje brzina na autocestama.
A dok ostale zemlje s kojima graniče ne uvedu isti zakon napravit će balon iznad Austrije kako bi onemogućili širenje plinova iz tih okolnih zemalja?

P.S. I što je netko ranije spomenuo, stvarno su odvratna ona gradilišta.
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 22:13   #75
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
EU Komisija priprema Zakon o 110 km/h u cijeloj EU... Navodno da je Njemacka ulozila neko zalbu...
O svašta.....
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 22:25   #76
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Nije neka usteda na brzini dolaska na cilj ako si vozio 130 umjesto 100 na sat.
30% nije ušteda? da meni sutra šef digne plaću za 30% vjerojatno bi me infarkt strefio od sreće.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 22:28   #77
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao...



Jako su odlučni oko ostavljanja brzine...
http://ec.europa.eu/transport/road_s...olicies_en.htm

Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
O svašta.....
http://ec.europa.eu/transport/road_s...olicies_en.htm

dakle, ipak ima nešto da će se mijenjati.

EDIT: možda sam se nespretno izrazio da priprema, već će predložit.
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 22:38   #78
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
A dok ostale zemlje s kojima graniče ne uvedu isti zakon napravit će balon iznad Austrije kako bi onemogućili širenje plinova iz tih okolnih zemalja?

P.S. I što je netko ranije spomenuo, stvarno su odvratna ona gradilišta.
Iako ne mislim da je ograničenje brzine pravi put, imaju pravo - NOx zagađenje je prilično lokalno (relativno je mali doprinos prekograničnog zagađenja), a slično je i česticama (PM)...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 22:40   #79
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
I fico i stojadin su isli preko 100km/h, a kolko ono imaju KS ?


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
ja vozim 1.6tdi od samo 75 konja. može postići maksimalnu brzinu od 170.
nikakve uzbrdice mu nisu problem samo ga se mora jače stisnuti. ne razumijem čemu takvo čuđenje, danas svaki auto može postići solidne brzine ( za mene je to od 150 kmh pa na dalje).
i jebo me pas ja ni ne osjetim dodatnu prtljagu ili putnike u autu. isti mi je osjećaj vozio ja sam ili mi auto krcat. no doduše ja i nemam puno kilometara u rukama

Zadnje uređivanje koker spanijel : 26.11.2014. at 22:52.
koker spanijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 22:40   #80
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
http://ec.europa.eu/transport/road_s...olicies_en.htm



http://ec.europa.eu/transport/road_s...olicies_en.htm

dakle, ipak ima nešto da će se mijenjati.

EDIT: možda sam se nespretno izrazio da priprema, već će predložit.
Ajmo vidjet, ali iskreno sumnjam (a nisam ni ništa sličnoga čuo). Na ovom linku baš i nema ničega konkretnog...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.