Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2014., 15:47   #1
Audi A4 '04 vs Audi A8 '04

Prijatelj kupuje auto i razmišlja o 10 godina starom A8. Uzeo bi benzinca 3.7 ili 4.2 i ugradio plin u njega, jer ga je strah dizelaša da imaju 500.000km. Vozili smo se jučer u jednom i osjećaj je super. Uopće ne ostavlja dojam 10god starog auta, nego kao da si u neuništivoj lađi.

Kako i sam vozim plinaša, znam da to može biti prihvatljiva cijena vožnje (prosjek 16-18L plina daje cijenu vožnje od 80-110kn na 100km). Međutim nisam baš siguran koliko ostali troškovi idu u korak tom računicom i koliko u stvari košta voziti takav auto.

Takav auto se ne može uspoređivati s A4 1.9TDI i socijalnom opremom, ali sam u njuškalu našao A4 3.0 automatik s dosta opreme, koji bi ajmo reći mogao biti usporediv (iako su 2 klase razlike).

http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4-...oglas-12480892
http://www.njuskalo.hr/auti/audi-a8-...-oglas-6813999

Koliko je skuplje održavanje ovakvog A8 od ovakvog A4?
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 15:56   #2
Oba dva ovak prek neta dobro izgledaju, a razlika u održavanju je osjetna, ipak je a8 visoka klasa, pa su samim time i cijene korigirane, mada je lijep sa ovom unutrašnjosti.. A i a8 je osmak, znači sve duplo košta, a i plina ako rukne unutra bude mu žlepal najmanje 13litara na dalje.. Neznam ako ima uz kupnju nešto para sastrane za nedaj Bože, onda bi ga vrijedilo pogledat, ako se na to pali..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 17:08   #3
Quote:
mr.ivek kaže: Pogledaj post
A8 je A8 jeftino je to za odrzavati, ako ugradis plin jos je jeftiniji. Samo naprijed ipak je A4 smece za sirotinju.
Ako se ugradi plin (investicija cca 2000 eura) - onda će cijena vožnje biti skoro duplo jeftinija. Ne vidim mjesta kompleksima prema plinu. Zašto bi itko povratnu relaciju Split - Zagreb plaćao 1200kn, ako može proći za 600-700.

Nitko uopće nije osporio kvalitetu A4, ali komfor u vožnji je dosta različit u A8 nego u A4. Zato se i postavlja pitanje koja je razlika u parama pa da on sam donese odluku hoće li se voziti u A4, A6 ili A8 ako je već zapeo za Audi. Jer nastavimo li priču o ekonomičnosti vožnje, završit ćemo na Puntu ili Twingu.

Ovdje ne pričam o njemu, njegovom poslu, primanjima i ušteđevini nego o autu. Vjerujem da se dobro "stisne" da bi mogao kupiti nov barem A6, ali to mu ne pada na pamet.

Znam da su gume na A4 16 cola, dok su na A8 18 cola i da je razlika u cijeni gume duplo, ali ne znam inače kakvi su ostali troškovi. Vjerujem da ima ljudi koji imaju saznanja u kojim okvirima se to kreće.

Jasno mi je da je teško reći nešto konkretno jer nije isto dal se nešto radi u ovlaštenom servisu ili negdje drugdje, odnosno da nema puno ljudi koji imaju iskustvo rada na takvom autu.
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 17:37   #4
nije mi jasno.... a8 je duplo skuplji od a4.... 3 puta skuplji za odrzavanje... zasto dvoumi izmedju ta 2 auta? zasto ne nadje onda neki a4 za 10k eura, koji ce biti mnogo bolji izbor i od ovog a8 i od ovog a4...
kreteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 18:25   #5
Ma Punto majka...







A8 stvarno lijepo izgleda ali mene bi bilo jako strah kvara na takvom autu, dosta tu kosta svaka sitnica. A8 i A4 nikako nisu usporedivi ali jasna mi je dilema.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 18:35   #6
naravno da je a8 bolji auto..ali je neuporedivo skuplji...cak i onaj prvi a8 bi radije uzeo neki najnoviji a4...
kreteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 22:26   #7
Moja 166ica 3.0 V6 trosi 18L-22L plina gradske voznje, autoput 13L-15L. Prosjek zadnjih 900km je 17.7L Pa racunaj koliko tek trosi 4.2 V8. Nek ti frend krene od toga.
A8ica za 10000€ trazi vjerojatno jos i hrpu toga za napraviti. Zracni amortizer 1000€, reparacija mjenjaca 1500€, itd

Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk

Zadnje uređivanje draak : 11.12.2014. at 22:37.
draak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 23:31   #8
Rekao bi vam iz "druge" ruke koliko troši (ona prva osmica) 4.2 al ne bi imalo smisla. Komplicirano je i, jako, ali jako može varirati.

Alfa i nije neka usporedba, alfini benzinci ni sa kojim motorom nisu štedljivi.

No treba imati na umu onom kom je problem potrošnja ne treba (barem ne bi trebao) gledati 3.7 ili 4.2.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 23:39   #9
Zasto onda ne A6, balans izmedju ta dva modela?
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2014., 23:46   #10
Malo mu je ovo čudna kombinacija. A4 i A8 Po pitanju udobnosti, održavanja... to je nebo i zemlja. Kao što kažeš Mariachi A6 je neki kompromis.


Kad je već stavio link A4 od trans A., oni imaju i dobar A8, jako dugo se već prodaje, a cijena 7900 i nije fiksno.

Ima i jedan u ST, al se nismo dogovorili oko cijene, išao bi za 6500e al treba malo limarskih radova i sređivanje unutrašnjosti, tko uzima za sebe ima potencijala, a taj ima i plin.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:06   #11
Sve je jasno... Da prijatelj ima novaca za održavanje A8-e kupio bi novi ili star godinu dvije. Pošto vjerojatno nema kupuje star 10 god. i želi ugraditi plin. Najmanji problem je kupiti i točiti taj auto, najviše košta održavanje, gume, servisi, kočnice, remenje, kvarovi... Naravno da ne možeš uspoređivati A4 i A8, ali neka gleda da kupi auto po svojim mogučnostima.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:20   #12
Quote:
draak kaže: Pogledaj post
Moja 166ica 3.0 V6 trosi 18L-22L plina gradske voznje, autoput 13L-15L. Prosjek zadnjih 900km je 17.7L Pa racunaj koliko tek trosi 4.2 V8. Nek ti frend krene od toga.
A8ica za 10000€ trazi vjerojatno jos i hrpu toga za napraviti. Zracni amortizer 1000€, reparacija mjenjaca 1500€, itd

Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk
Troši možda i manje od Alfe.

Busso je fenomenalan motor, ali i jako rastrošan. Frendov 350Z 3.5 V6 a 285 ks troši 11l prosjeka za usporedbu.
Moonraker is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:46   #13
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Sve je jasno... Da prijatelj ima novaca za održavanje A8-e kupio bi novi ili star godinu dvije. Pošto vjerojatno nema kupuje star 10 god. i želi ugraditi plin. Najmanji problem je kupiti i točiti taj auto, najviše košta održavanje, gume, servisi, kočnice, remenje, kvarovi... Naravno da ne možeš uspoređivati A4 i A8, ali neka gleda da kupi auto po svojim mogučnostima.
Ne bi se složio u potpunosti. Ima ljudi koji imaju ali ne kupuju novi jer puno gube na cijeni, pa se nađe dobar polovnjak te klase koji im sa svojim primanjeima nije problem održavati.

Auti te klase kao rabljeni nemaju nikakvu cijenu, pa onaj tko ima neka "bolja" primanja za "male" novce može imati udoban auto, a da pritom ne mora jesti kruh i paštetu da mu ostane za servis i regu.

Recimo da si u nekoj dobroj firmi na dobroj poziciji, ne koristiš puno svoj auto, a opet želiš neki udoban auto, kupit ćeš rabljeni A8, S ili 7. No to sve ovisi o pojedincu, a sa onom razlikom novi/rabljeni ga održavaš jaaaakoooo dugo, komotno možeš iz tvornice naručiti novi motor i mjenjač ako bi imao neku ludu želju.

No kad čovjek zagrize preveliki zalogaj onda to...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 22:43   #14
Slažem se, ali večinom takav auto zbog nižih cijena kupuju upravo ti koji misle samo na dobru priliku prilikom kupnje, na sve ostalo ne misle. Vidio sam puno takvih slučaja, ne mora ništa značiti.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 22:55   #15
I ja sam bio takav slucaj sa Audijem A6 i onda jos budala razmisljam o 911, nazalost jos uvijek.

Nije to ni stvar finansija, jer objektivno sam mogao priustiti da rijesim probleme na A6, kakvi god da su. Nego je problem u tome sto mi je zao davati toliko novac na automobil koji sam dobio jeftino. Na kraju ulaganje dostigne cijenu automobila i opet nisi siguran da imas pouzdan automobil na duzi rok jer vec sutra moze da otkaze nesto trece. Da je to neka klasika pa treba uloziti novac, ne bi mi bilo zao. Ali na obicni malo veci automobil, nema sanse. Ja ga radije vozim kakav-takav je i onda ga se rijesim. Obicno mi automobil traje godinu dana u prosjeku.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 15:39   #16
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Rekao bi vam iz "druge" ruke koliko troši (ona prva osmica) 4.2 al ne bi imalo smisla. Komplicirano je i, jako, ali jako može varirati.

Alfa i nije neka usporedba, alfini benzinci ni sa kojim motorom nisu štedljivi.

No treba imati na umu onom kom je problem potrošnja ne treba (barem ne bi trebao) gledati 3.7 ili 4.2.
Slobodno reci, makar i na PM.

Potrošnja je generalno gledajući u ovoj priči nebitna. Pogotovo nije kriterij dal uzeti 3.7 ili 4.2

Koji god da uzme će staviti plin u njega, a onda ga ne zanima dal auto troši 15 ili 25 litara radi financija koliko radi ega.
Iako pretpostavljam da lagane vožnje troši 15 a ako ga se gazi da može popiti 25.

Josipe znam da se baviš autima i volio bi čuti tvoje mišljenje ako si imao doticaja s A8 (direktno ili preko poznanika). Potrošnju, gume, osiguranje, registraciju na stranu.

Koliko realno taj auto košta godišnje za održavanje osim navedenog? Dakle redovni servisi i kvarovi koji se mogu očekivati/se događaju?
Imprenditore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 17:28   #17
Ali ne shvacam nesto.. Iz ova 2 primjera je a4 duplo jeftiniji od a8 , nabavna cijena... Plus sto je vise nego duplo jeftiniji za odrzavanje (pretpostavljam) .. Dakle, zasto onda ne uzeti neki NOVIJI a4, za te pare koje bi dao za a8? jer po meni, ako gledas a8, i zelis ga, onda tu a4 nema sta traziti.... a4 i a8 se ne usporeduju...
kreteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 19:50   #18
Onaj multitronic nikad nece naci kupca ako su potencijalni kupci bar malo potrazili informacije o tom mjenjacu.

Fino izgleda onaj A8, kaj je, je .
Nek kupi pa nam ti javi na forumu kolko trosi i ostalo odrzavanje


Usput. Ovo izgleda pristojno: http://youtu.be/tIOsqNrPvSY
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.

Zadnje uređivanje Armstrong : 15.12.2014. at 20:02.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 23:10   #19
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Onaj multitronic nikad nece naci kupca ako su potencijalni kupci bar malo potrazili informacije o tom mjenjacu.

Fino izgleda onaj A8, kaj je, je .
Nek kupi pa nam ti javi na forumu kolko trosi i ostalo odrzavanje


Usput. Ovo izgleda pristojno: http://youtu.be/tIOsqNrPvSY
Da,al jebes takvu voznju, ne smijes ni sajbu odmaglit.
kreteen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 08:06   #20
kolega u firmi ima A8 sa 4.2 motorom iz prve linije koliko me pamčenje služi, znam da je rekao da ispod 16l ne ide na otvorenoj šta mu god radio...Dovoljno je spritmonitor upaliti i vidjeti.

Dok Bembaševi 4.0 već troše pun kufer manje.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.