Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Pogledaj rezultate ankete: Moj odabir u B segmentu je:
Citroen C3 2 1.92%
Dacia Sandero 3 2.88%
Fiat Punto 4 3.85%
Ford Fiesta 9 8.65%
Honda Jazz 6 5.77%
Hyundai i20 4 3.85%
Kia Rio 6 5.77%
Mazda 2 6 5.77%
Mitsubishi Colt 1 0.96%
Nissan Micra 2 1.92%
Opel Corsa 6 5.77%
Peugeot 208 14 13.46%
Renault Clio 16 15.38%
Seat Ibiza 2 1.92%
Škoda Fabia 2 1.92%
Suzuki Swift 3 2.88%
Toyota Yaris 5 4.81%
VW Polo 13 12.50%
Glasovatelji: 104. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2014., 20:15   #1
Exclamation Veliki automobilski obračuni I - Gradski automobili (B segment)

Ovu temu sam zamislio, kao razmjenu mišljenja i iskustva forumaša, usporedbi, prednosti i mana automobila po klasama, u ovom slučaju B segmenta tj. gradskih automobila.
Pošto na temama pojedinih automobila nisu dozvoljene dublje usporedbe X vs Y vs Z, ovo je takva tema gdje ćemo govoriti koji je bolji, kako i zašto.

Uskoro ću otvoriti i nove teme koje će pokrivati druge klase.

B segment, poznatiji kao i gradski automobili - je najprodavanija klasa u Hrvatskoj, često i jedini automobil u obitelji, ponuda i konkurencija je ogromna, kupci dobro važu svaku sitnicu kod kupnje. Pa što nam se nudi u toj klasi?

Naravno, kako to uvijek biva, neki modeli su potpuno novi, tek izašli, neki su već par godina na tržištu, kod nekih su aktualne facelift verzije a neki su na samom zalazu svojeg životnog ciklusa.

Probat ću i sve nabrojati abecednim redom, izbjegavajući premium od non-premiuma koji ustvari i nisu međusobni konkurenti. Nadam se da neću izostaviti kojeg proizvođača.

Citroen C3

Dacia Sandero

Fiat Punto

Ford Fiesta

Honda Jazz

Hyundai i20

Kia Rio

Mazda 2

Mitsubishi Colt

Nissan Micra

Opel Corsa

Peugeot 208

Renault Clio

Seat Ibiza

Škoda Fabia

Suzuki Swift

Toyota Yaris

VW Polo

Nadam se da nisam izostavio kojeg proizvođača. (Chevrolet sam izostavio namjerno jer se ionako povukao iz Europe.)

Sad je na vama da bez prepucavanja obrazložite svoje mišljenje koji bi od ovih bio najbolja kupovina i zašto.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:27   #2
Bilo bi malo bolje da se moze glasati za npr top 3 automobila izmedju kojih bi birali, jer ih ima dosta i tesko je izabrati jedan. Glas sam dao Hondi Jazz, ali nista manja sansa nije ni da bi se odlucio za Mazdu 2, Toyotu Yaris, Suzuki Swifta, Ford Fiestu ili Mitsu Colta.

Za male Japance bih se odlucio zbog kvaliteta i pozudanosti. Nisu svi jednako dobri ali vjerujem da su Jazz, Yaris i Colt mozda i najzilaviji automobili u ovoj klasi. Statistika i ide u korsit Jazza i Yarisa i to godinama ako se ne varam, no na ovom forumu niko ne priznaje statistiku pa je to problem. Mozda ni servisne mreze nisu toliko jake, dijelovi su mozda skuplji i to su razlozi zasto se bjezi od Japanaca. No opet vjerujem da su odlican izbor i ne tako cest izbor drugih sto vlasnika moze cini jos zadovoljnijim.

Fiesta je na listi jer je smatram najkvalitetnijim proizvodom u ovoj klasi koji ne dolazi iz Japana. Izgleda atraktivno, kazu da se odlicno vozi i koliko znam ima provjerene i dobre motore, narocito onaj mali 1.25. ( u saradnji sa Yamahom ili kako vec)

Sto se tice malih benziznskih motora, kod mene je to jedini izbor u ovoj klasi, a smatram da gore navedeni automobili imaju izdrzljive i nezahtjevne benzince sto je prednost.

U ovoj klasi bih spomenuo i dva atraktivna automobila u ovoj klasi a to su Clio i 208 od kojih bi mozda razmislio od 208 zbog zanimljive unutrasnjosti i male mase vozila.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 21:33   #3
Da postoji opcija za određeni broj glasova, stavio bih i to, ovako bi svatko mogao kliknuti na 7-8 opcija odjednom.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 22:11   #4
Evo jedan dijametralno suprotan odgovor.
Clio, C3, 208.
Privlačan dizajn, šarmantni auti. Uvijek dobro opremljeni, često serijski imaju neke stvari koje kod drugih budu na doplatu. Imaju dobre motore, posebno dizelaše kojih je hrpa na cesti.

I, kontra su našem germanskom načinu kupovine auta. Nekako volim bit izvan tih uobičajenih tokova, ne zato jer mislim da njemački auti ne valjaju, dapače, nego mi se riga od nekih Hrvata koji voze te aute, i ponašaju se kao da jedino oni imaju dobar auto, a mi ostali smo sirotinja koji nemamo za švabu pa vozimo francuze/talijane/koreance.

Zato, kod mene Francuzi FTW.
Nemojte me uvjeravat da se kvare, znam sve te priče.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 22:14   #5
Ja volim talijanske aute ali sam glasao za 208. Punto je jednostavno prestar.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 10:42   #6
kupio Peugeot 208
svidila mi se unutrašnjost
dobar paket opreme
najtiši dizel automobil u unutrašnjosti od njih 5-6 kojih sam probao, a nalaze se gore na listi...
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 11:39   #7
fiesta bez dileme...
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2014., 14:29   #8
Za mene je Fiesta #1 zbog voznih osobina i (bar u mom slucaju) fanaticne pouzdanosti 😃 .

Nemam nista protiv clia, osim loseg polozaja sjedenja.
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 23:07   #9
Doma imam Fabiu i Fiestu zadnje modele. Fabia sveukupno bolja, kod Fieste bolje samo ležanje a kako su to gradski auti to i nije nekakva prednost.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 23:18   #10
jel mozes konkretno rec u cemu je fabia bolja od fieste?

1.pug 208 (cijena,izgled)
2.polo (motorizacija)
3.rio (prostranost, oprema)
debelman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 00:07   #11
moj je odabir ovdje dacia sandero
za taj segment ima najbolji omjer ulozeno/dobiveno
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 00:34   #12
Quote:
debelman kaže: Pogledaj post
jel mozes konkretno rec u cemu je fabia bolja od fieste?
Prostranost, preglednost, udobnost, kvaliteta unutrašnjosti..

Jednostavno draže mi je vozit Fabiu po gradu iako je osnovini model a Fiesta je napucana opremom (individual oprema, koža itd)
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 15:00   #13
U ovoj klasi - uvijek Clio...
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 17:15   #14
super tema pohvale...

moj trenutni izbor je swift a za koji mjesec nova mazda 2
hitno11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 17:18   #15
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
U ovoj klasi - uvijek Clio...
jos karavan! odlican!
badrix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 20:05   #16
to su samo želje,a u stvarnosti moraš uzeti 5 auta,i zapisivati u 5 godina koliko kuna je potrošeno na gorivo,servis i eventualne popravke.
dell12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 18:41   #17
Clio karavan 1.2
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 14:42   #18
Većina ima dobre i loše strane. Ipak, Clio mi ima jednu važnu prednost a to je da nema ultra-tvrdi ovjes za razliku od većine ostalih s izuzetkom Sandera i C3. I P208 je pretvrd. Clio ima loš izbor jačih motora osim ako uzmeš automatik, preskup je i unutra ima kičaste detalje, ali zbog udobnosti, upravljivosti, dizajna, prostora i razumne cijene biram njega. Dobar ovjes je važan i u gradu, jer čak i pri malim brzinama doprinosi ugodnosti vožnje.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:12   #19
1. Clio je najljepši... nikakav pametniji razlog. Svi ostali se dobro prodaju, znači da imaju i zašto.
2. Sandero... jeftin i šta ti više treba. Više ni ne izgleda komunistički
3. Polo... evergreen.
Zujoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 13:58   #20
Koji od ovih automobila su najmanji po potrosnji i cijenma dijelova?
Fiesta je ok ali taj 1.25 dosta trosi, po meni je za potrošnju i prostor najbolji kia rio 1.2 ili sta ovdje nije napisano u anketi a najjeftiniji za dijelove i najmanje troši fiat panda 1.2
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.