Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2014., 23:44   #101
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Imaš li ti nekakav dokaz za to? Osobno sam vidio slučaj di je LP direktni krivac za nesreću - deda gleda kako će proći preko LP-a, a između onih sranaj od stupića i bam - opali curu na pješačkom koji je par metara dalje. Nju jednostavno nije vidio/registrirao.
ovo se i meni par puta dogodilo
lose vrijeme, mrak i kisa i gledam kako preci preko idiotarije, a iza nje pjesacki par metara i dok obratis paznju vec je pjesak jako blizu
ali jebi ga, tko ce to veleumovima objasniti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 00:41   #102
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Vidi da su vozači poštivali zonu 30 ili 40 oko škola,ne bi bilo potrebe za LP.



Uvjeren sam da su te ceste oko škola dobro označene vertikalnom i horizontalnom singalizacijim,tako da ne fali znakova ograničenja brzine, pa ako naletiš na LP, sam pao sam se ubijo.



Da ne misliš da sam neki bezdušni seronja koji se naslađuje što si eto bubnuo auto, nisam suosjećam sa tobom, to je sve sranje, ali mislim da smo mi vozači sami doprinjeli ovoj "represiji".

Osobno nisam preletavao tako preko lezecih. Vecina ih ne oznacena, neki su sa samo jednim stupom oznaceni ili tablom, a neke ne vidis jer je kronicni nedostatak parkirnih mjesta pa se uvijek neko nasere na stazu i zagradi znak.

Uglavnom vozim iste rute kad negdje idem pa vise manje znam gdje su i kakvi su lezeci. Ti lezeci trebaju biti takvi da te natjeraju da usppris, ali i ne da ti amortizere razjebu kad ih u prvoj prelazis. Hocu reci da su preostri neki. U sigetu kod skole imaju one izlivene otoke i ok nemres se tamo nikako ni vozit osim polako, ali nakon sto predjes taj jedan otok, odmah iza njega je ruperina u cesti koju ako prvi put prelazis, ne mozes ni vidjet.
U takvim dijelovima, oko skola i slicnog, gdje god ima neki veci protok ljudi, sto djece sto baba i djedova imam vak i onak fobiju da neki mamlaz ne izleti na cestu bez gledanja, pa vozim sporije.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bheware is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:11   #103
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
To nije dokaz, općenito broj mrtvih pada. Hoću vidjet DOKAZ za navedeno mjesto i za naveden LP + korekcija za opći pad broja mrtvih na cestama. Tek onda ću vjerovat da LP nečemu služe.
Odi u prometnu policiju gdje možeš dobiti sve potrebne informacije ili u Zgb.ceste koje bi trebale voditi takvu statistiku.
Mislim da svakom normalnom je jasno da ova oprema pomaže i da je treba koristiti na način kako je to propisano, a ne kako se tko sjeti.
Neki je postavljaju i na ceste kuda vozi hitna ili vatrogasci, što je druga krajnost istog problema.
Os-1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:30   #104
Klinac vode a ne statistiku - u tome i jest problem. Statistike su općenite, eno objavljuje ih MUP svake godine (a ja skupljam ko hrčak) - no tamo nema korisnih podataka da bi se mogle izvući bilo kakav suvisli zaključak.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:36   #105
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Klinac vode a ne statistiku - u tome i jest problem. Statistike su općenite, eno objavljuje ih MUP svake godine (a ja skupljam ko hrčak) - no tamo nema korisnih podataka da bi se mogle izvući bilo kakav suvisli zaključak.
Ako nemaju naši, onda sigurno podatke možeš dobiti u bilo kojoj cestarskoj firmi u Austriji, Nizozemskoj ili UK.
Možeš proguglati i pronaći to na webu.
Os-1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 08:45   #106
Da naravno vladajućim organima je stalo samo do naše dobrobiti i sve što rade je zato da nas svojim volećim rukama spase od nas samih...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 09:06   #107
Rekao bi Brico iz Maloga mista - "dosta ste spasili, ne spašavajte ništa više!!!"

https://www.youtube.com/watch?v=JkONWBGra28
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 15:42   #108
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
...

ne postoji način da se kazne samo neki vozači, oni koji prebrzo voze u tim zonama. ustvari postoji, ali bi to bilo jako skupo i zahtjevno, zahtijevalo rad policije samo na tome a sve drugo da se zaboravi. a to ne ide.
Kad bi se stavile kamere policija bi u takvim slučajevima imala i manje posla nego da stoje sa strane i "ručno" mjere brzinu.

Evo npr u Bruxellesu prometnog policajca možeš vidjeti samo na uviđaju kod nesreće. Inače teško da ćeš ih vidjeti negdje da stoje i mjere brzinu.
Ali je zato grad načičkan kamerama koje mjere brzinu.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:15   #109
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Daj molim te - danas u 21. stoljeću .....
Skupo i zahtjevno jedino ako Mile Fontana tako ne puni proračun kaznama za parkiranje. Teško postavit 2 kamere ispred svake škole/vrtića .... pa ožeži po wannabe racerima.

Skupo i zahtjevno - priče za malu djecu.
da bi se vidjelo lice vozača (potrebno za prijavu) kamera bi trebala biti u visini očiju vozača.

ajmo samo za zagreb i samo za škole/vrtiće (bez hupsera u naseljima).
kolko ima škola i vrtića u zagrebu i tvoja procjena cijene jedne kamere sa postavljanjem. onak, ugrubo.
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
Kad bi se stavile kamere policija bi u takvim slučajevima imala i manje posla nego da stoje sa strane i "ručno" mjere brzinu.
možeš i ti svoje procjene troškova staviti pa da diskutiramo.
probaj se sjetiti i kak su završile probne kamere na držićevoj, slavonskoj i drugim brzim cestama ubrzo nakon postavljanja.

ove nove kamere- brojače prometa postave na stup semafora pa ih nitko ne dira i sve su zasad neoštećene. pitam se zašto?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 16:50   #110
Ma ne, to su naše pizdarije "da se vidi vozač" - zna se tko je odgovoran za vozilo - VLASNIK. Jednom se može izvući na "neznam tko je vozio" al nakon toga vodi knjigu. Ko u Dojčlandu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 17:10   #111
dobro, može i tak.

kamera sa radarom i nekakvim aparatom koji sprema sliku.
dvije takve po svakoj lokaciji, akumulator, stup držač i postava.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 19:30   #112
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ma ne, to su naše pizdarije "da se vidi vozač" - zna se tko je odgovoran za vozilo - VLASNIK. Jednom se može izvući na "neznam tko je vozio" al nakon toga vodi knjigu. Ko u Dojčlandu.
Istina. Ako se prekorači brzina u npr Nizozemskoj, uredno stigne kazna bilo kud unutar EU. I ne pitaju tko je vozio nego ih zanima samo da se plati. Vlasnik ako "ne zna" tko je vozio, sam si je kriv. Drugi put će paziti kome daje ključeve.

Zašto i kod nas u HR nije tako, ne zna se.
Ili se možda i zna.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 20:03   #113
zna se.
kod nas je važno TKO je vozio a ne čiji je auto. pa kaznu plaća onaj koji je i kriv.

kazne iz niskozemske mogu fino poslužiti ako ti zagusti na putu i nemaš papira. kaznu oni mogu slati ali ju neće naplatiti kod nas.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 21:06   #114
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
zna se.
kod nas je važno TKO je vozio a ne čiji je auto. pa kaznu plaća onaj koji je i kriv.

kazne iz niskozemske mogu fino poslužiti ako ti zagusti na putu i nemaš papira. kaznu oni mogu slati ali ju neće naplatiti kod nas.
Ak ne platiš tražit će Niskozemci izručenje pa ćeš u Niskozemski zatvor.
Tamo si možeš brisati guzicu tom kaznom.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 21:30   #115
mogu oni tražiti tri otoka i analnu masažu, ali sve što mogu dobiti je goli k.....

ajde se informiraj.
kao prvo, takve kazne su nadležnost lokalnog zakonodavstva. a kod nas se kazna ne može naplatiti dok se ne sazna točno tko je vozio auto i napravio prekršaj.
kao drugo, EU je svima poslala pojašnjenje jer su svi sebi preveli da lokalni MUP mora dati podatke o vozaču ako strana policija to zatraži. a nije tako, i naša država nema tu obavezu prema nikome. barem zasad, a zasad ni ne šalju takve podatke.

mućni glavom. što nizozemskoj policiji znači tablica ZG 123 ZG?
bez naše policije i baze podataka ne mogu ništa. a naši nemaju nikakvu obavezu poslati podatke.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 22:10   #116
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
mogu oni tražiti tri otoka i analnu masažu, ali sve što mogu dobiti je goli k.....

ajde se informiraj.
kao prvo, takve kazne su nadležnost lokalnog zakonodavstva. a kod nas se kazna ne može naplatiti dok se ne sazna točno tko je vozio auto i napravio prekršaj.
kao drugo, EU je svima poslala pojašnjenje jer su svi sebi preveli da lokalni MUP mora dati podatke o vozaču ako strana policija to zatraži. a nije tako, i naša država nema tu obavezu prema nikome. barem zasad, a zasad ni ne šalju takve podatke.

mućni glavom. što nizozemskoj policiji znači tablica ZG 123 ZG?
bez naše policije i baze podataka ne mogu ništa. a naši nemaju nikakvu obavezu poslati podatke.
Naravno da daju podatke ako ih se zatraži. Zato i jesmo u EU.
Mislim, nije to razlog što smo u EU, nemoj me hvatati za riječ.

I zato se naši huligani "lijepo ponašaju" na cestama u EU, a divljanje počinje povratkom u HR.
Inače bi bilo obratno.
Osim toga, ak te ne uhvate naši iz ko zna kojeg razloga, uhvatit će te bilo koji drugi bilo koje druge države EU kad sljedeći put pređeš granicu.

Mislim, znam da ćeš se sad zainatit i tući po svojem, al neda mi se više raspravljati. Svi znaju kako se vozi po vani, a kako kod nas u HR. I to je dosta. Da je tako kako ti kažeš, onda bi svi huligani divljali po cestama vani. No to nekako baš i nije tako.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 17:38   #117
Može se posla kazna i kolko znam po novome se može i naplatiti, e sad oće li se njima dat s tim zahebavat za neki manji prekršaj je već druga stvar...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 18:57   #118
Quote:
Human1 kaže: Pogledaj post
Naravno da daju podatke ako ih se zatraži. Zato i jesmo u EU.
Mislim, nije to razlog što smo u EU, nemoj me hvatati za riječ.
naravno da te neću hvatati za riječ kad često pišeš gluposti.
zato sam ti i rekao da se informiraš prije nego nastaviš tvrditi nešto u što nisi siguran niti poznaješ.

http://euobserver.com/justice/124030

ili na hrvatskom

http://www.vecernji.hr/hrvatska/kazn...ni-prag-937346

Quote:
I zato se naši huligani "lijepo ponašaju" na cestama u EU, a divljanje počinje povratkom u HR.
Inače bi bilo obratno.
ma bravo.
a policija te ne može zaustaviti i naplatiti kaznu na licu mjesta?

"huligani" ne znaju kak to ide, isto kak ne znaš ni ti.
i kak god da se vozili, uvijek mogu platiti kaznu na mjestu prekršaja, ali naplate preko slike slanjem pisma je nešto drugo.
Quote:
Osim toga, ak te ne uhvate naši iz ko zna kojeg razloga, uhvatit će te bilo koji drugi bilo koje druge države EU kad sljedeći put pređeš granicu.
ma jasno. za nevezivanje pojasa će me bacat na zemlju, vezati lisicama a policajci sa granice (kojih više nema pa ne znam otkud bi se stvorili. valjda specijalno za mene) će izvlačiti pištolje kad me vide


Quote:
Mislim, znam da ćeš se sad zainatit i tući po svojem, al neda mi se više raspravljati. Svi znaju kako se vozi po vani, a kako kod nas u HR. I to je dosta. Da je tako kako ti kažeš, onda bi svi huligani divljali po cestama vani. No to nekako baš i nije tako.
samo se ti inati i raspravljaj.
zabavno je kad si konstantno u krivu
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 21:01   #119
Quote:
yedwy kaže: Pogledaj post
Može se posla kazna i kolko znam po novome se može i naplatiti, e sad oće li se njima dat s tim zahebavat za neki manji prekršaj je već druga stvar...
Pa evo, znam konkretni slučaj od 35 eura za prekoračenje brzine od 9 kmh više od dozvoljenog na Niskozemskoj autocesti.
Čitaba je uredno stigla iz Niskozemske.
Piše otprilike ovako: Dozvoljena brzina je 120 kmh, vaša brzina je bila 129 kmh. Toleriramo do 125 kmh, a onih 4 više od tolerancije je 35 eura.
Na engleskom i flamanskom napisano.

Nekad im se da, a nekad im se valjda i neda.

Da, zaboravih spomenuti da je to na mjestu blizu Njemačke granice, na kojem inače "hvataju" zaboravne Nijemce. Nijemac se fino vozi po doma takoreći bez ograničenja i uleti Niskozemcu "pod kameru".
Bome su se nešto naplaćali Nijemci tu na tom mjestu. I eto, uletio i jedan naš Hrvat tu isto. (Ne, nisam ja.)
Izgleda da se svima može naplatiti osim Wonderu. On je najpametniji.
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 21:33   #120
pa nek plaćaju kad su mufloni.
slobodno im se i pridruži pa plati kaznu koja je napisana na stranom jeziku, koju ne razumiješ niti je moraš razumijeti i plati tuđoj državi.

kod nas doma se kazna NE MOŽE naplatiti vlasniku auta. treba prvo dokazati tko je vozio pa onda njemu naplatiti kaznu. ne vidim razlog, osim posvemašnje neinformiranosti, da sam sebe staviš pod utjecaj zakona tuđe države dok živiš u HR.
ali nema frke. budi glup pa plati čim te netko zatraži.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:34.