Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2014., 12:54   #21
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Pa temp ispod noci redovito budu ispod 0, i ostaju ispod 0 ujutro u 6-7 kad vecina ide na posao. To ti je vec dovoljno da imas dobre zimske gume. Ja i moj stari do prije 4 godne nikad nismo imai zimke jer nismo ni imai potrebe. Kada je uzeo novi auto, uzeo je i nove zimske gume. I razlika u voznji je dan i noc naspram ljetih.
Tako da sam i ja sebi uzeo nove zimske nedavno. Moja guzica je mirna, a za druge me briga. Samo pogodi li me netko sa ljetnim gumama na autu, hitna ce ga peljat doma to je sigrno.
KAD su temperature ispod nule, genije? Kad je bura, znači suho je ko barut. Ako ti tad trebaju zimske gume - ponovit ću - bolja investicija bi bila plaćanje nekakvog naprednog tečaja vožnje.

Razlika dan-noć je i vožnja Škode Octavie i Volva S80, pa što onda?

Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Samo pogodi li me netko sa ljetnim gumama na autu, hitna ce ga peljat doma to je sigrno.
Ma nemoj
Evo, već ceo region naručuje zimske, da mogu mirno spavati

Btw, mene je tip razvalio auto s novim novcatim zimskim gumama. Jebeno je investirao
Omanji dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 12:57   #22
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Tako da sam i ja sebi uzeo nove zimske nedavno. Moja guzica je mirna, a za druge me briga. Samo pogodi li me netko sa ljetnim gumama na autu, hitna ce ga peljat doma to je sigrno.
Ma ti si budala Pa ne isplati ti se to,skuhat ćeš gume,izgubit 5 tis'ća kuna,smijat će ti se cijeli kvart.

Po mom gledištu,ako zimska guma u cijeloj sezoni jednom naleti na snijeg,led,usrane uvjete,tad se isplatilo ulaganje. Ionako se u proljeće skida i pakuje,tako da će taj set potrajat. A ovo da će je temperatura od +9 stupnjeva oštetit i skuhat je babska priča. Ne brusi se profil naočigled,niti nakon smanjenja profila od 2 mm guma gubi drastično na svojstvu
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:02   #23
Quote:
Šargija kaže: Pogledaj post
Po mom gledištu,ako zimska guma u cijeloj sezoni jednom naleti na snijeg,led,usrane uvjete,tad se isplatilo ulaganje. Ionako se u proljeće skida i pakuje,tako da će taj set potrajat. A ovo da će je temperatura od +9 stupnjeva oštetit i skuhat je babska priča. Ne brusi se profil naočigled,niti nakon smanjenja profila od 2 mm guma gubi drastično na svojstvu
jel i u šumu nosiš sačmaricu? ako jednom u životu naleti gladan međed - isplatila se

koje je to stanje uma, prema hrpetini lima kao da je sveta, a kad treba napraviti nešto za sebe, za zdravlje - ko ga jebe dogodine ću

pred 15 godina su ljudi s usranim stojadinima s tigar gumama pitajboga koliko starim vozili gdje god im se išlo. i svaki put bi stigli i gle čuda živi su i uglavnom normalni.

a danas globalna lobotomija. što god napišu u đubre tajmsu ide se u dućan po to, reko doktor marušić, daj odma 8 komada da ne prefali
Omanji dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:08   #24
Moj brat je uvijek bio protiv zimskih guma i tvrdio je da je za tih par dana snijega dobra i ljetna.
Igrom slučaja je prije dvije zime (kada je ono Bandić jeo snijeg po Zg. ulicama) kupio Fulde ali je i dalje tvrdio da je to mogao proči i sa ljetnima.
Ove godine prije nekih dva tjedna pitam ga ja jeli je promijenio gume. Kaže: jesam i mogu ti reči da auto "drži" puno bolje.
Trebalo mu je malo da shvati ali napokon je došlo iz guzice u glavu.
Ne stoji niti ono da zimska ne pomaže po ledu. Nije zimska guma svemoguča ali probaj se provozati po ledu sa ljetnom pa sa zimskom. Vidjet ćeš da u nekim slučajevima ipak pomaže.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:13   #25
Quote:
Omanji dabar kaže: Pogledaj post
jel i u šumu nosiš sačmaricu? ako jednom u životu naleti gladan međed - isplatila se

koje je to stanje uma, prema hrpetini lima kao da je sveta, a kad treba napraviti nešto za sebe, za zdravlje - ko ga jebe dogodine ću

pred 15 godina su ljudi s usranim stojadinima s tigar gumama pitajboga koliko starim vozili gdje god im se išlo. i svaki put bi stigli i gle čuda živi su i uglavnom normalni.

a danas globalna lobotomija. što god napišu u đubre tajmsu ide se u dućan po to, reko doktor marušić, daj odma 8 komada da ne prefali
Gledaj paljevino,svugdje nosiš ono što smatraš potrebnim. I nigdje nije navedeno da se osobno ja prema autu odnosim kao prema nečemu presvetom. Auto mora bit ispravan,i u skladu s propisima,jerbo ja godišnje zgulim malo više privat km. Ono što je bilo pred 15 godina i što je sad ne možeš uspoređivat,tad nisi imao ni mobitel,ni lcd tv,ni tablet,ni klimu u autu,danas ih imaš jer su pristupačni,a starije uređaje ne možeš više ni kupit btw,stoga ti je šupalj argument. Ako se tebi iz bilo kog razloga zimske gume ne isplate,ti ih nemoj ni kupovat,ali nemoj stvarat kolektivni bunt ni obmanjivat ostale da je to blesavo ulaganje,jer zapravo nije.

Ovaj primjer koji je Moon naveo,recimo u Švici zimske gume nisu obavezne. No,problem nastaje ako učestvuješ u udesu s njima (mislim na ljetne jel). Pogađaš ko puši u tom slučaju. Pa se ti pravi pametan da si sa Mediterana došao samo par dana na skijanje i kuhano vino,te da ti se ne isplati kupovat zimske u tom razdoblju. Ovaj primjer možeš upotrijebit i u našoj raspravi.
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:14   #26
Quote:
Omanji dabar kaže: Pogledaj post
KAD su temperature ispod nule, genije? Kad je bura, znači suho je ko barut. Ako ti tad trebaju zimske gume - ponovit ću - bolja investicija bi bila plaćanje nekakvog naprednog tečaja vožnje.

Razlika dan-noć je i vožnja Škode Octavie i Volva S80, pa što onda?



Ma nemoj
Evo, već ceo region naručuje zimske, da mogu mirno spavati

Btw, mene je tip razvalio auto s novim novcatim zimskim gumama. Jebeno je investirao
Ti si obicna budala i troller i ne isplati se s tobom disutirat.

Ugodan dan
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 14.12.2014., 13:19   #27
Quote:
Šargija kaže: Pogledaj post

Ovaj primjer koji je Moon naveo,recimo u Švici zimske gume nisu obavezne.


Quote:
Šargija kaže: Pogledaj post
Ovaj primjer možeš upotrijebit i u našoj raspravi.
Hvala

dakle što jbi bilo naravoučenje - ako kupimo i montiramo zimske gume - sigurniji smo, jer time relativno jeftino prikrivamo svoju nevještost kontroliranja vozila. Ako se kišnog ponedjeljka zatučemo u kombi od mljekare, a imamo zimske gume Barumke - jebiga, sklisko je. dočim ako to isto napravimo s ljetnim gumama Continentalkama - nevješti smo moroni koji se k tome kockaju s životom i globit će nas.

ovce? ma kakvi, ljudi koji misle svojom glavom
Omanji dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:36   #28
Pridružujem se Moonraker-ovim željama. Ugodan ti dan i samo trolaj i dalje,očigledno ti i dalje ne ide iz guzice u glavu.

Tvoje konstantno ponavljanje jednog te istog odnosno toga da ti jedini vladaš autom i odlično ga kontroliraš u bilo kojim uvjetima samo govori o tvojoj narcisoidnosti i suženom razmišljanju (pogledu). A ti sad pomalo razmisli jesu li,i šta su drugi vozači sposobni napraviti (pa ne gnoje jedno te isto kao ti recimo). Adios,idem se sigurno provozat sa zimuljama,a vani +4. Sranje,ode profil u kurac (ili ti ga prevedeno koja sam ja ovca)
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:46   #29
ako imaš love kupiš zimske i prst u uho

ako nemaš love ,pa kaluliraš ,završiš na cjelogodišnjima

ako si škrti primorac onda svima objašnjavaš da tebi zimske gume ne trebaju jer i s ljetnjima može sve što i na zimskima,jer znaš voziti,jer si pametan ,spretan jer u rijeci snjeg padne jednom u 20g itd ...

ako imaš love a nisi primorac ,kupiš zimske ....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 13:56   #30
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
ako imaš love kupiš zimske i prst u uho

ako nemaš love ,pa kaluliraš ,završiš na cjelogodišnjima

ako si škrti primorac onda svima objašnjavaš da tebi zimske gume ne trebaju jer i s ljetnjima može sve što i na zimskima,jer znaš voziti,jer si pametan ,spretan jer u rijeci snjeg padne jednom u 20g itd ...

ako imaš love a nisi primorac ,kupiš zimske ....
nije stvar u škrtosti.

stvar je otprilike u tome da su zimske gume u primorju korisne otprilike koliko i boce za ronjenje u Čabru.

ali, nažalost to mnogom zemljaku koji se nikad nije maknuo s kontinenta ne ulazi u glavu. međutim, nije da je nerazumljivo
Omanji dabar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 14:00   #31
Quote:
Omanji dabar kaže: Pogledaj post
nije stvar u škrtosti.

stvar je otprilike u tome da su zimske gume u primorju korisne otprilike koliko i boce za ronjenje u Čabru.

ali, nažalost to mnogom zemljaku koji se nikad nije maknuo s kontinenta ne ulazi u glavu. međutim, nije da je nerazumljivo
ako nije stvar u škrtosti kupi si zimske i maš ih idučih 5g,a i pričuvaš si ljetnje dok si na zimskima...
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 14:13   #32
hm, proveo sam par zima bez zimskih guma u zagrebu i mogu vam reći da to nije ugodno iskustvo. Još se može proći po ovakvom slinavom vremenu, ali čim temperature padnu ispod nule, nosiš glavu u torbi. Kad padne snijeg, onda najebeš na veliko jer se doslovno ne možeš kretati. Nedaj bože da naletiš na najblažu uzbrdicu, auto nećeš moći izvući bez dobrog zaleta, a onda sretno s kočenjem.

Od kad sam u mogućnosti mjenjam gume zima/ljeto i ne nosim glavu u torbi. Jebeš par tisuća kuna naspram potencijalne materijalne štete, a na koncu i ozljeda koje mi se mogu dogoditi.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 14:23   #33
ako ima sreče s dimenzijom za 2000kn kupiš 4 zimske

na 5g to je 400kn godišnje

ili 33,3333333kn mjesecno

ili malo više od 1 kune dnevno


čemu škrtariti?
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 15:22   #34
Nitko ne uzima u obzir i slijedeće.
Dok trošiš zimske ne trošiš ljetne.
Tako da "ne isplati" teorija pada u vodu.
A za 6 godina koliko svaka guma traje bez problema, većina napravi i 60 000 Km (ili više) pa je i vrijeme za zamjenu guma.
60 000 na jednim gumama, osim ako nisu marke "Plastik Fantastic", je malo previše.
Kad sve zbrojiš, financijski si na istom a voziš se sigurnije.
Corvin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 15:41   #35
htio je pitati da li je bolje skinuti ih za topla vremena pa opet staviti za hladna,da bi sačuvao karakteristike gume.ako mu se da neka skida i stavlja,ne vidim problem,neću se ja prljati
dell12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 16:15   #36
ma samo se nemoj baš preko ljeta sa njima voziti, i guma bude OK
Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 18:28   #37
To bi svatko za sebe morao znati,kada postoji toliko faktora.
Pogotovo u Hrvatskoj,gdje ima prakticki svega,klimatski i reljefno.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 18:38   #38
Gledao sam neki test, kočenje na mokrom po hladnoći, dobra ljetna guma je bolja od prosječne zimske, a mislim da takvo vrijeme prevladava tijekom zime u ZG-u. Ja sam još uvijek na ljetnima i nisam primjetio pad performansi osim jedne večeri kad je bila lagana poledica. Kad padne prvi snijeg stavit ću zimske, do tada mi se ne da.

Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Nitko ne uzima u obzir i slijedeće.
Dok trošiš zimske ne trošiš ljetne.
Tako da "ne isplati" teorija pada u vodu.
Točno, jedino što su zimske nešto skuplje od ljetnih.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 18:47   #39
Thumbs up

Quote:
Omanji dabar kaže: Pogledaj post
Tvrdio sam, tvrdim i tvrdit ću - zimske gume su poprilična marketinška prevara. Dakako, ekipi u kontinentu koriste, međutim koliko ovaca zadnjih par godina u primorju stavlja te zimske Save i slično, to je smiješno.

Prethodnih vikenda kod vulkanizera red ko za crni kruh, ljudi daju tisuće kuna. I oni kojima treba i kojima ne treba.

Pa da se upola novca potrošenog na razno razne felge, zimske gume, montaže, balansiranja uložilo u nekakvu edukaciju - cesta bi bila sigurnije mjesto.

Konkretno mogu reći da Rijeku - ona 2 dana u godini kad napada/zaledi - zimske gume su zakurac. Jer

a) toliko je zaleđenih nizbrdica da ne pomaže NIŠTA (pozdrav plavuši u Defenderu koja je pred 2 godine porazbijala 5-6 autiju, jer je imala zimske gume i terenca )

b) da imaš motoriziranog isusa koji pretvara snijeg u vanilin šećer, ne bi mogao proći od preprečenih kombija/autobusa/autiju.

c) Taxi je 30 kuna. nema šanse da ta 2 dana riskiram da me neki kreten razbije.

Dakle - tvrdim da su ljudi koji voze primorjem i montiraju zimske gume - jeleni.

Uvijek imam dobre ljetne gume i pripremne lance i nikad, nigdje nisam imao problema.

A tek vrhunaravna pizdarija o +6°C (?) zaslužuje mjesto u tehničkoj enciklopediji. pravilo je naravno, primjenjivo za sve proizvođače i sve tipove guma. to je čuvena Jelenja temperatura na kojoj ljetne gume u stilu nadrožene polovnjače gube trezvenost i trakciju pretvaraju u tisuće kvarnih sotona koje Golfa dizlo vuku u provaliju smrti i beznađa

Baš me zanima da li se ekipa koja je npr lani kupovala zimske gume osjeća ono, tupasto ili im je to sasvim okej
Tačno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2014., 19:04   #40
@Omanji dabar

A jesi mozda samo na trenutak pomislio da ima ljudi koji zimi i putuju u kontinentalne predjele di mu ta guma i treba i covjek nema volje malo malo pa stavljati/skidati lance nego mu je jednostavnije voziti na zimskim?

Ili si ti cijelu svoju pretpostavku zasnovao na stavki ja ne putujem zimi -> netrebaju mi zimske -> nitkom drugom ne trebaju zimske -> eto njih budala kako bacaju novac; i na kraju krajeva ne trose tvoj novac pa ne vidim kako njihovo stavljanje zimskih guma utjece na tvoj kucni budzet/sigurnost u prometu.
Nihi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:50.