Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2014., 17:27   #21
Pa jasno da hoce.. Forumas 'mladizg' je prije nekoliko dana iznio iskustvo na jednoj drugoj temi gdje je za isti 320d (kak sam kazao gore u postu) platio trosarinu jos vise - 850 eura iliti cca 6500 kn sto je procjena skoro 20 000 eura. Sto nas ne cudi, ovisi na kojoj se carinarnici nadjes, to je nasa Hr... O tom potom...
Afla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 19:00   #22
Quote:
VU-MARIO kaže: Pogledaj post
Ovaj primjerak koji gledam ima 118g co2. i spada ona u onu kategoriju u kojoj se placa trosarina od 3.5%.

@mladen.sinko - 5600 kn zajedno s homologacijom i ostalim trokovima kod nas ? to je zbilja malo. da li znas prema kojoj vrijednosti su ti racunali trosarinu i porez, odnosno kolika je kataloska cijena tvog primjerka. uz malo slabiju opremu bi se moglo doci onda do onog nekog iznosa kojeg sam ja racunao oko 4000i-5000 kn za davanja do registracije + put do gore i probne tablice i ostali troskovi (300-ak eura).
3.5% na co2, još će ti osnovica biti minimalno 15.000 eura pa ćeš upasti u razred 100.000-150.000kn, gdje ide još +2%. Znači 5.5% na procijenjenu vrijednost, znači računaj trošarinu oko 850-1000 eura, homologacija 100 eura, coc 50 eura, troškovi puta (150-500€, kako se snađeš), probnih tablica (90€), registracija (300-500€) i to je to.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:06   #23
Quote:
VU-MARIO kaže: Pogledaj post
Ovaj primjerak koji gledam ima 118g co2. i spada ona u onu kategoriju u kojoj se placa trosarina od 3.5%.

@mladen.sinko - 5600 kn zajedno s homologacijom i ostalim trokovima kod nas ? to je zbilja malo. da li znas prema kojoj vrijednosti su ti racunali trosarinu i porez, odnosno kolika je kataloska cijena tvog primjerka. uz malo slabiju opremu bi se moglo doci onda do onog nekog iznosa kojeg sam ja racunao oko 4000i-5000 kn za davanja do registracije + put do gore i probne tablice i ostali troskovi (300-ak eura).

Na žalost neznam koju vrijednost su procijenili kod nas. Ja sam računao da uvoz bude oko 7000-8000kn al na kraju se iznenadio sa 5600.
Al mi rekli da mi je auto taman u gornjim vrijednostima za minimalno plačanje.

evo i auta:

__________________
Pravila za oblikovanje potpisa

Zadnje uređivanje mladen.sinko : 18.12.2014. at 09:16.
mladen.sinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:31   #24


Ovo je bas ono sto sam ja sebi zamislio, s ovom bojom, eventualno s malom slabijom opremom (bez navi i sportskih sjedala itd.).
VU-MARIO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:38   #25
Quote:
VU-MARIO kaže: Pogledaj post


Ovo je bas ono sto sam ja sebi zamislio, s ovom bojom, eventualno s malom slabijom opremom (bez navi i sportskih sjedala itd.).


pa i ja sam tražio 318d ili 320d, nije mi bila bitna toliko oprema. Al nakon pređenih 900km po njemačkoj, nisam mogao naći auto. i onda sam na kraju ovog uzeo mada je bio skuplji od planiranog buđeta. Našao sam jedan 2009. svjetlo plavi, sa puno više opreme (koža, ventilirana sjedala, bixenon,17", velika navi, šiber, .....) sa 74tkm. Auto super (ko novi) al motor mu izgledao ko da ima 500tkm. Masni, poklopac motora nije bio fixni, ma baš čudni motor i nisu znali u autokuci o autu ništa, servisna prazna, uvoz je bio iz Belgije i auto je samo za export. A cijena mu je bila 11900eura. al presumnjivi auto
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mladen.sinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 11:37   #26
Ovaj ti uzima aute iz bmw leasinga http://home.mobile.de/AUTOMOBILEJURIC#ses
mladizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 16:47   #27
Jako lijepi BMW. Pametno da si uzeo sa navigacijom jer ona 'gola' tabla bez navigacije mi je blago rećeno bezveze za jedan high class auto.

Večina takvih trojki s našeg tržišta su 'naked gun edition'
Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 19:15   #28
mladene super auto si uzeo...
puno sretnih kilometara ti zelim....
lp
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 22:03   #29
Hvala vam! Za navigaciju se slažem, nije bila must have al bolje da je. Puno ljepše i "bogatije" izgleda
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mladen.sinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 09:43   #30
Quote:
Kurt Hudson kaže: Pogledaj post
Jako lijepi BMW. Pametno da si uzeo sa navigacijom jer ona 'gola' tabla bez navigacije mi je blago rećeno bezveze za jedan high class auto.



Večina takvih trojki s našeg tržišta su 'naked gun edition'

Nema navigacija veze s tim ekranom. Na toj redizajniranoj trojki iDrive dolazi po defaultu, a samim time i ekran..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 09:54   #31
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
Nema navigacija veze s tim ekranom. Na toj redizajniranoj trojki iDrive dolazi po defaultu, a samim time i ekran..


Sent from my iPhone using Tapatalk


ima veze sa navigaciom, i ne dolazi po defaultu. Idrive je nadoplata bila.

evo primjer:
http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-seri...oglas-13825743
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mladen.sinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 14:49   #32
navigacija u BMW-u je najbeskorisnija stvar ikad...

-kad sam naručivao svoj, jedan od uvijeta kupnje je bilo da nakon naruđbe ideš u Welt probat baš svoj model...

-i imaš auto na sat vremena, vozikaš se okolo, dođe vrijeme da se vratim u Welt i navigacija ga nije mogla nać... srećom da sam imo navigaciju na mobu, inače bi zujao okolo...

-nakon tog iskustva s Weltom, onako na raspolaganju nekih 50-tak novim automobila kojih možeš testirat, onda sam bio čest gost, jedno njih 10 sam vozio do sad, i zadnje kaj sam vozio je 225d coupe, navigacija je isto koma bila...

-kad sam ja kupovao navigacija je bila 1800€, sad je 2400€...

to boli

P.S autoru teme: cool auto, daj više slika, skini ove socijalne felge il makar za zimski set.

kolko km ima ?

-servisna knjiga?

-provjeravo si u BMW-u točnost podataka?

p.s2.. od novotarija na BMW najviše mi se dopada onaj F1 mjenjač... ponese čovjeka (vjerojatno dođe masno)
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 15:09   #33
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
navigacija u BMW-u je najbeskorisnija stvar ikad...

-kad sam naručivao svoj, jedan od uvijeta kupnje je bilo da nakon naruđbe ideš u Welt probat baš svoj model...

-i imaš auto na sat vremena, vozikaš se okolo, dođe vrijeme da se vratim u Welt i navigacija ga nije mogla nać... srećom da sam imo navigaciju na mobu, inače bi zujao okolo...

-nakon tog iskustva s Weltom, onako na raspolaganju nekih 50-tak novim automobila kojih možeš testirat, onda sam bio čest gost, jedno njih 10 sam vozio do sad, i zadnje kaj sam vozio je 225d coupe, navigacija je isto koma bila...

-kad sam ja kupovao navigacija je bila 1800€, sad je 2400€...

to boli

P.S autoru teme: cool auto, daj više slika, skini ove socijalne felge il makar za zimski set.

kolko km ima ?

-servisna knjiga?

-provjeravo si u BMW-u točnost podataka?

p.s2.. od novotarija na BMW najviše mi se dopada onaj F1 mjenjač... ponese čovjeka (vjerojatno dođe masno)

koliko sam ja isprobavao do sad navigaciju, radi dobro. Imam i na golfu navi i nije nista bolja jedna od druge. (za sad)
Auto ima servisnu, kupljen je u bmw-ovom salonu u offenbachu, provjereno tamo a i telefonski provjreno sa Baumgartnerom. Sve se poklapa!
felge su original i te ostaju za zimske a u potrazi sam za felgama.. tražim style 287 ili style 158. Auto kupljen sa 102xxxkm, sad je na 105tkm. Ima solidnu opremu, sviđa mi se paket svjetla (osvjetljene papučice, kvake svijetle, automatska svjetla, zatamnjivanje retrovizora i ogledala....) i ima webasto. možeš složiti vremenski kad da počne grijati auto...
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
mladen.sinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 10:34   #34
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
Nema navigacija veze s tim ekranom. Na toj redizajniranoj trojki iDrive dolazi po defaultu, a samim time i ekran..


Sent from my iPhone using Tapatalk
E90 običan ili LCI nema ekran u serijskoj opremi.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 11:11   #35
što je to ista kemijska olovka pribilježila dva servisa zaredom u razmaku od 18 mjeseci?
Končar Zanussi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 11:27   #36
Nije ista kemijska, nije ni iti rukopis.

Ali to je totalno nebitno jer ako je servisiran u ovlaštenom, sve mora biti u online bazi.
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 15:57   #37
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
navigacija u BMW-u je najbeskorisnija stvar ikad...

-kad sam naručivao svoj, jedan od uvijeta kupnje je bilo da nakon naruđbe ideš u Welt probat baš svoj model...

-i imaš auto na sat vremena, vozikaš se okolo, dođe vrijeme da se vratim u Welt i navigacija ga nije mogla nać... srećom da sam imo navigaciju na mobu, inače bi zujao okolo...

-nakon tog iskustva s Weltom, onako na raspolaganju nekih 50-tak novim automobila kojih možeš testirat, onda sam bio čest gost, jedno njih 10 sam vozio do sad, i zadnje kaj sam vozio je 225d coupe, navigacija je isto koma bila...

-kad sam ja kupovao navigacija je bila 1800€, sad je 2400€...

to boli

P.S autoru teme: cool auto, daj više slika, skini ove socijalne felge il makar za zimski set.

kolko km ima ?

-servisna knjiga?

-provjeravo si u BMW-u točnost podataka?

p.s2.. od novotarija na BMW najviše mi se dopada onaj F1 mjenjač... ponese čovjeka (vjerojatno dođe masno)
Trolanje?

Kurt Hudson is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 17:34   #38
Quote:
mladen.sinko kaže: Pogledaj post
koliko sam ja isprobavao do sad navigaciju, radi dobro. Imam i na golfu navi i nije nista bolja jedna od druge. (za sad)
Auto ima servisnu, kupljen je u bmw-ovom salonu u offenbachu, provjereno tamo a i telefonski provjreno sa Baumgartnerom. Sve se poklapa!
felge su original i te ostaju za zimske a u potrazi sam za felgama.. tražim style 287 ili style 158. Auto kupljen sa 102xxxkm, sad je na 105tkm. Ima solidnu opremu, sviđa mi se paket svjetla (osvjetljene papučice, kvake svijetle, automatska svjetla, zatamnjivanje retrovizora i ogledala....) i ima webasto. možeš složiti vremenski kad da počne grijati auto...
Predivan je auto,jel mi mozes malo objasnit webasto?Gdje se pali,mozda ga i ja imam? Vezano uz felge,znas da na taj auto idu jedino 16" felge po papirima?
mladizg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 19:33   #39
Quote:
mladizg kaže: Pogledaj post
Predivan je auto,jel mi mozes malo objasnit webasto?Gdje se pali,mozda ga i ja imam? Vezano uz felge,znas da na taj auto idu jedino 16" felge po papirima?

Ma kojim to papirima?!
To da mu je trenutno samo ta dimenzija upisana u prometnu, jedna je stvar, ali po "papirima" najveca dimenzija koja moze bez atesta na e90 je 255/30 R19, za vece treba atest.


Sent from my iPad using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2014., 19:43   #40
Quote:
Zekac kaže: Pogledaj post
Ma kojim to papirima?!
To da mu je trenutno samo ta dimenzija upisana u prometnu, jedna je stvar, ali po "papirima" najveca dimenzija koja moze bez atesta na e90 je 255/30 R19, za vece treba atest.


Sent from my iPad using Tapatalk
Ja ne pricam o e90 opcenito nego o specificnom modelu a to je 320d efficient dynamics 120kw i jedina dimenzija je 205/55/16,taj se auto nije mogao narucit sa 17",18" ili 19" felgama nego samo sa 16"
mladizg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.