Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2008., 15:47   #81
Pratim sve što pišete i veseli me da se i Crikvenica uređuje.
Sunčani pozdrav iz Karlovca.
To@mek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 07:47   #82
znam da nisu svi ljudi isti i da svatko ima pravo na svoje misljenje, da je ruzno po svaku cijenu nametat nekome svoje misljenje,ali.....eto.....ponekad si ne mogu pomoc....
oduvijek sam bila "zelena" i nadam se da se po tom pitanju nikad necu promijenit.
kosturnica......dio je nase povijesti koju nikako ne bi trebali zaboravit bez obzira sto se vec dugo, na razne nacine, to vrijeme zeli "izbrisati",a u tom vremenu u zivjeli i radili (po svojoj savjesti) nasi ljudi.nasi sugradjani. ne neki nepoznati stranci. i borili su se za svoje ideale. neki i ginuli.da nije bilo njih i da nisu bili takvi ni mi danas ne bi mogli zivjeti u ovoj koliko-toliko slobodnoj zemlji. ovo na kraju je zbog novog kolonijalizma u koji smo upali svojom gluposcu i potkupljivoscu. uf, bas sam se raspricala.. sorry....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 15:31   #83
Ma i ja sam jako vezan i osjetljiv za mnogo toga što se tiče naše Crikvenice, volim prirodu i cjenim naše stare ...ali jednostavno neke stvari vrime pregazi.. uvik se traže nova riješenja.Novo vrime zahtjeva i modernije uvijete za nove generacije.Teško je to nekad pomirit sa sentimentom iz prošlosti i tradicijama ali nitko nije vječan, svi se pozivamo na naše stare.. ali dali bi se itko volio vratiti u one uvjete života u kojima su preci nekad živjeli? Mislim da ne! Za kosturnicu mislim da mrtvi trebaju biti tamo gdje su i ostali preci, na groblju, mogu i tamo imati spomenik i posvete za njihova životna dijela.Pozdrav!
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 07:40   #84
eeeee,sad si me potrefil.....a kade nan je groblje? dal se ki na to spameti? ma, znan kade je staro...mesta vise ni...... i da se ljudi odovud pokapaju sagde okolo a va svon mestu ne......malo je rec - grdo.....
ca su rekli, za pet let ce napravit idejnu dokumentaciju a do tad....treba se strpet? ili sparat (ki more) soldi pa kad nekog prekapaju - kupit. ne znan bas da nas je puno ki to moremo, ma deset i vise hiljad euri za mesto.....
tako san bar cula....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 07:43   #85
Talking nghn

crikvenica mi je najljepši grad, tamo ljetujem svake godine
puman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 08:14   #86
nije vam neka fora....citate, a necete se ukljucit...napisite bilo sto.onako kako ste to nekad znali.ili niste? sta vas je strah? a cega? o bilo cemu. zasto samo o crikvenici. moze i o selcima, jadranovu,dramlju, grizanama,triblju,.....svi smo mi susjedi i htjeli to ili ne na neki smo nacin povezani....


btw promjene ne znace uvijek prelaz na nesto bolje....sve je u zivotu relativno.... pa i to da je nasim starima bilo ruzno u zivotu ne mora bit istina.
jako volim putovati. to me "drzi" vec prilicno dugo. i mnogi bi se iznenadili kad bi vidjeli kako i tamo, u tom "naprednom" svijetu ljudi drze do tradicije i ne dopustaju da se dobre stvari tek tako promijene i odbace.
mislim da mi, valjda od nekog straha da ne bi ispali zastarjeli i konzervativni, uvijek tezimo prepustit se stihiji koja neumitno unistava bas to pozitivno sto nas okruzuje i sto je u nama.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 10:36   #87
Evo ti jedan primjer promjena od nekada: Crikvenica je imala veliki trg(placu) u prošlosti na kojem je današnji Inter i pošta. Za razvoj turizma i napredka(naši stari) sagradili su hotel a Crikvenica je izgubila trg u samom centru (hotel sad zovemo stari Inter) Da ti danas netko predloži da se izgradi hotel na tome mijestu u CENTRU svi bi bili ludi i protiv...a to su sve dozvolili naši stari a ne mi nove generacije (vjerojatno su gledali u turističku budućnost)..Znači i oni su radili promjene i morali se prilagođavat novom vremenu , nismo mi danas iznimke. A tokom vremena se ispostavilo da je stari Inter postal središte svih događanja i centar maškara celog primorskog i okolnog kraja do Opatije.I svi se volimo pohvalit kako je Inter bio nekad glavno središte maškar.Poslije se Inter preuredio i više se nisu održavale maškare i sad većina govori da je to ruglo od hotela u centru, Eto, toliko o ljudskoj prirodi i promjenama.Žrtvovan je veliki trg u centru zbog turizma, izgrađen hotel koji je više služio za lokalne maškare nego turizmu, kad se preuredio ponovno u svrhu turizma, opet koma!!
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:02   #88
e, sad smo dosli do one da je sve stvar u ocima onoga koji promatra.....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:15   #89
btw, rijeka, zagreb,....i mnogi drugi gradovi imaju trgove koji se ne koriste onoliko koliko bi trebalo....mislim...cemu toliko price oko toga.....
kad nam vaznijih stvari nedostaje. stvari koje "vriste", kao sto je npr. groblje...
ili dvorana za skupove,predstave,koncerte,....zgrada u kojoj bi moglo djelovati kult. umjetnicko drustvo,malik, sportski klubovi, razna drustva i polit. stranke kad se uskoro isele iz zgrade koja postaje muzej (hvala bogu,konacno - mislim na muzej),....
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:40   #90
Čuj meni je trebalo dugo da prihvatim da je velika ostavština stareh kuć i jezgra Crikvenice ustvari na Kotoru. Jer mi nikad ni bilo jasno kako primjer Selce a i ostala mesta manja od Crikvenice imaju više starih uskih ulica i kala. Crikvenica je dosta rastegnuta i nema baš neki tipičan izgled starinskog primorskog mesta, ustvari nema jezgru koja je konpaktna.Zato mi se ova ideja o trgu dosta sviđa. Možda bi tu konačno dobili na izgledu i konpaktnosti te jezgre u samom centru (koja je zaboravljena na Kotoru)
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 11:58   #91
I ne bih se baš složio da je trg manje važan..Dubrovnik je nezamisliv bez svog straduna, korzo u Rijeci je toliko podigao izgled Rike da više nikome ne pada na pamet da govori o Rijeci ko o čisto industrijskom gradu, Zagreb bez svoje špice ne bi bio Zagreb.Sve najljepše slike iz gradova dolaze iz njihovih trgova. Trgovi prestavljaju i jedan kulturni identitet i način življenja u toj sredini, zato i nije to baš tako nevažno...Gost kad dođe prvi put u neki grad prvo traži centar i odmah dobiva pozitivnu ili negativnu sliku o dotičnom gradu. Naš centar je raskršće puno asfalta i prometa
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2008., 16:04   #92
Thumbs up

Ja mislim da je hotel Inter katastrofa totalna, izgledom narušava ljepotu Crikvenice. Neke je stvari i objekte jednostavno pregazilo vrijeme i treba puno toga promijeniti . U Crikvenici fali SVEGA! Nemamo ni trg, ni korzo, ni kino, ni dvoranu za kulturne događaje, ni sređenog kafića u centru,ni restorana, ni posla, ni ljudi,ni ničeg. I onda se čude zašto mladi ljudi odlaze? Gdje da rade i napreduju? U nekoj pekari ili kafiću??? (nikog ne podcjenjujem). Slažem se sa novim projektima. Neka se napravi Frankopanska, neka se napravi pristojan trg, preseli autobuse, preseli željezare iz grada, napravi i ta marina i svi drugi sadržaji koji idu u sklopu toga, bolji restorani i bolja ponuda svega! Neka se posiječe sta treba da bi dobili nešto bolje i ljepše. Kakva drama oko tog drveća,prestrašno!!! Drama se radi oko svega. Šta god netko uredi i napravi ne valja. Živimo na nekoj staroj slavi: Crikvenica je bila..., Crikvenica je nekad... To više nije neka fora. Šta se događa sad i šta će bit ubuduće? Pohvaljujem gospodina Manestra na najljepšem objektu u Crikvenici, Sabbia i uređenoj plaži.Pohvaljujem i restoran Bego i kavanu Toš. I kavana Strosmayer je bila ok dok nisu počeli tamo posluživat pizze, a ja bi zabranila strogo terase u onom prozirnom najlonu.To je ruglo. Nadam se da će se nešto promijeniti. Svejedno volim svoj grad i to će uvijek biti moj grad! Samo to...
Mala Bala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 00:31   #93
To@mek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 08:38   #94
dobro je. pricamo. ne slazemo se, ali....glavno da ne kukamo. kako vise nema starog foruma..... islo mi je pomalo na jetricu.
jos kad bi se vise ljudi ukljucilo.....


mek,reci nesto. za pocetak neko svoje misljenje. nema veze kakvo je.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 08:47   #95
da. zanimljivo je to....koliko smo razliciti...i kako razlicito shvacamo pojam napretka....i uspjeha....
obitelj,odgoj,obrazovanje,putovanja,karakter,trenu tno raspolozenje,zdravlje,imovinsko stanje,......sve je vazno pri tom....

ali, nemojte nikad. bas nikad.prestat voljet svoj grad. bez obzira na sve.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 10:20   #96
Posadili su nova drva na mjesto gdje su ispilili stara
Znači niš od marine i trga a ja se poveselio napretku!
Ah, sad ćemo opet čekat 100 let da drva narastu i plakat da nam se fali i da se niš ne događa...bar opet moremo njurgat
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 10:32   #97
Kakav besmisleni grad
Balustrada is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 08:53   #98
Quote:
Balustrada kaže: Pogledaj post
Kakav besmisleni grad
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 19:06   #99
Dvoranu na mjesto cigića.
Knjižnicu bi trebalo smjestiti u onu zgradu sa tornjem i satom kraj Intera
__________________
Kraljevina Hrvatska
spaljena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 07:43   #100
Quote:
spaljena kaže: Pogledaj post
Dvoranu na mjesto cigića.
Knjižnicu bi trebalo smjestiti u onu zgradu sa tornjem i satom kraj Intera
naselje o kom pises je u procesu legalizacije, ako vec nije i legalizirano. tako da.....nis od dvorane na tom mjestu.
zgrada sa tornjem i satom kraj intera....u njoj je fina i cisto sumljam da bi tek tako prepustili nekome prostor na tako atraktivnoj lokaciji. na katovima iznad su prostorije nekih drustava i stanovi. nisam sigurna.
gotovanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:19.