Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2014., 17:54   #9961
Quote:
Utovar kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi,
molim vas pomoć, ako netko zna o kojem se filmu radi...
Film sam gledala negdje između 2000-2005 godine na tv-u i sjećam se sljedećih scena:
Nijema žena odgaja dijete koje ima 3-4 godine i ne zna pričati. Često ga odvodi na jezero gdje su patke i dijete tamo trči i igra se. Sjećam se i scene u kojoj ta ista žena poskrivečki stavlja periku na kosu (mislim i maramu na glavu), vjerojatno je živjela s mužem zlostavljačem. Znam samo da je film bio tužan, vjerojatno drama. Na kraju filma je bila scena tog djeteta kraj jezera i njegova prva riječ "patka" kad su svi shvatili da je dijete progovorilo. Mislim da mu ta žena nije majka, nego da njegove prave roditelje baš i nije briga za njega...

Toplo se nadam da ću konačno saznati o čemu se radi nakon toliko godina!
Možda Left luggage?
Slično...ali ignorirao sam "nijema žena"
mento is offline  
Old 20.12.2014., 16:51   #9962
Pozdrav.
Nikako se sjetiti imena filma koji je negdje iz 80ih ili pocetak 90tih mislim.
Radnja se desava na brodu na kojem je postavljeno nekoliko bombi koje dvojica pokusavaju deaktivirati i u isto vrijeme saznati tko je postavio bombe na brod.Vrlo napet film.
Ako itko ima pojma o cemu se radi unaprijed zahvaljujem.
mozak23 is offline  
Old 20.12.2014., 17:40   #9963
Quote:
mozak23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Nikako se sjetiti imena filma koji je negdje iz 80ih ili pocetak 90tih mislim.
Radnja se desava na brodu na kojem je postavljeno nekoliko bombi koje dvojica pokusavaju deaktivirati i u isto vrijeme saznati tko je postavio bombe na brod.Vrlo napet film.
Ako itko ima pojma o cemu se radi unaprijed zahvaljujem.
da nije možda UNDER SIEGE (POD OPSADOM) iz 1992. godine
Veya9 is offline  
Old 20.12.2014., 17:41   #9964
Quote:
mozak23 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Nikako se sjetiti imena filma koji je negdje iz 80ih ili pocetak 90tih mislim.
Radnja se desava na brodu na kojem je postavljeno nekoliko bombi koje dvojica pokusavaju deaktivirati i u isto vrijeme saznati tko je postavio bombe na brod.Vrlo napet film.
Ako itko ima pojma o cemu se radi unaprijed zahvaljujem.
http://www.imdb.com/title/tt0071706/...nm_flmg_act_71
Ejlaga is offline  
Old 20.12.2014., 18:38   #9965
Ovo s brodom me podsjetilo na britansku ili američku miniseriju koja je igrala negdje početkom 90-ih na HRT-u o otmici (talijanskog???) putničkog broda od strane neke terorističke skupine koja se borila za nekakva politička uvjerenja (opet Italija???).
Sjećam se da je jedan od putnika bio u invalidskim kolicima i mislim da su ga strijeljali.

Zna li itko o kojoj miniseriji se radilo?
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 20.12.2014., 19:14   #9966
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Ovo s brodom me podsjetilo na britansku ili američku miniseriju koja je igrala negdje početkom 90-ih na HRT-u o otmici (talijanskog???) putničkog broda od strane neke terorističke skupine koja se borila za nekakva politička uvjerenja (opet Italija???).
Sjećam se da je jedan od putnika bio u invalidskim kolicima i mislim da su ga strijeljali.

Zna li itko o kojoj miniseriji se radilo?
Mislim ipak da je film The Hijacking of the Achille Lauro

http://www.filmaffinity.com/en/film682719.html
Ejlaga is offline  
Old 20.12.2014., 19:17   #9967
Quote:
Ejlaga kaže: Pogledaj post
Mislim ipak da je film The Hijacking of the Achille Lauro

http://www.filmaffinity.com/en/film682719.html
Da, Achille Lauro it is
Nekako sam mislio da je u pitanju miniserija.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 20.12.2014., 19:21   #9968
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Da, Achille Lauro it is
Nekako sam mislio da je u pitanju miniserija.
Nije bio rijedak slučaj da se filmovi prikažu u nastavcima.
Ejlaga is offline  
Old 20.12.2014., 20:52   #9969

Zahvaljujem to je film koji sam trazio.
mozak23 is offline  
Old 20.12.2014., 21:18   #9970
Quote:
mozak23 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem to je film koji sam trazio.
Prikazan za novu 1980. godinu
Ejlaga is offline  
Old 20.12.2014., 23:17   #9971
Quote:
mento kaže: Pogledaj post
Da to je taj, hvala!
Tražim još dva:
1. Žena otkrije da je njezin muž (policajac) serijski ubojica koji je ubio devet žena. Njega uhite ali pobjegne, nju stave a u program zaštićenih svjedoka a on ju odluči naći i ubiti, na kraju ona njega ubije.
2. Policajac oslijepi nakon što ga upucaju i zaljubi se u terapisticu koja mu pomaže da se navikne na novi način života i počne ubijati ljude za njega (tipa koji ga je upucao i pobjegao pa se vratio da ga ubije itd.).
Kornjačon is offline  
Old 21.12.2014., 16:39   #9972
ovako sjećam se scene da je kao dječak kao neki dolaze 2 visoka aliena po njega i vode ga negdje jer je on kao posljednji od nase vrste. ali mislim i ovo nije sigurno ali da je scena prije bila kao da mu oni nude da prezivi jedan dan koji god zeli, on odabere da bude s njegovom mamom i slavi svoj rodendan i imaju tortu i sve jer nije kao nikad prije, djete ima oko 6-7 godina.
NocAdsl is offline  
Old 21.12.2014., 16:48   #9973
Quote:
NocAdsl kaže: Pogledaj post
ovako sjećam se scene da je kao dječak kao neki dolaze 2 visoka aliena po njega i vode ga negdje jer je on kao posljednji od nase vrste. ali mislim i ovo nije sigurno ali da je scena prije bila kao da mu oni nude da prezivi jedan dan koji god zeli, on odabere da bude s njegovom mamom i slavi svoj rodendan i imaju tortu i sve jer nije kao nikad prije, djete ima oko 6-7 godina.
Artificial Intelligence: AI

http://www.imdb.com/title/tt0212720/
Titivillus is offline  
Old 21.12.2014., 16:53   #9974
@ NocAdsl

To ti je Artificial Intelligence


zakasnio

@ Titivillus
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Old 22.12.2014., 00:24   #9975
Molim za pomoc, vec jako dugo trazim taj film... Radi se o tome (koliko se sjecam) muskarac ili zena umru i jedno od njih dvoje stavi svoju sliku u lijes sa njim ili njom (ne mogu se sjetiti tko prvi umre) kako bi kad se ponovno rode mogli potreziti jedan drugoga jer su vjerovali da poslije smrti opet se rađaju. I tako je i bilo oni su imali sliku tu sa sobom ali nisu znali tko je na toj slici pa su im se kao sjecanja vracala pa su se na kraju nasli u tom novom svijetu. Tako nesto... Ako netko zna nesto molim da napise jer stvarno jako dugo trazim taj film, ali samo se toga sjecam jer je to bilo prije puno godina kad je bio na TV-u. Hvala
Duncy is offline  
Old 22.12.2014., 02:50   #9976
ja sam davno gledao neki stari film americki na tv,neznam ime, al nako 50-60 godine u boji,mislio sada da je nesta sa james denom,al nije jer sam gledao njeg 3 filma,film nisam gedao od pocetka al znam da se radi o nekom mladicu sta ga caca nevoli ili on tako misli,ili bar je to u dijelu od kojeg sam ja gledao,ne mislim na east of eden,sjecam se scene te neke family kao u kuci i onda je taj lik kao pijan i svadjase i place ponekad i nesta zamjerava caci il tako nesta ako bi netko imao ideju,hvala
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 22.12.2014., 02:56   #9977
Quote:
patrik200 kaže: Pogledaj post
Dosta davno sam gledao film za koji se ne mogu sjetiti kako se zove,ne znam da li će to znati ali vrijedi pokušati.Uglavnom 2 prijatelji ili brata neznam točno su izmislili nekakvu igru koja je sličila na košarku ali je protivnik stajao pod košem i pokušao je omesti protivnika tako da mu je govori gluposti.Hvala unaprijed ako itko zna.
ajme nez kako se zove al znam sta mislis!
https://www.youtube.com/watch?v=ZzcXTiVd5gE nasa na youtubeu
__________________
Whatever happens!Happens
https://www.youtube.com/watch?v=b11-37Me_a4&t=3s
Heero is offline  
Old 22.12.2014., 10:09   #9978
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
ajme nez kako se zove al znam sta mislis!
https://www.youtube.com/watch?v=ZzcXTiVd5gE nasa na youtubeu
PA nije to, gore su mu odgovorili, ovo što si ti linkao je ono što smo mi zvali "graničara"
__________________
"Four weddings and a funeral, where's the difference?"
tomi is offline  
Old 22.12.2014., 14:12   #9979
Quote:
Heero kaže: Pogledaj post
ja sam davno gledao neki stari film americki na tv,neznam ime, al nako 50-60 godine u boji,mislio sada da je nesta sa james denom,al nije jer sam gledao njeg 3 filma,film nisam gedao od pocetka al znam da se radi o nekom mladicu sta ga caca nevoli ili on tako misli,ili bar je to u dijelu od kojeg sam ja gledao,ne mislim na east of eden,sjecam se scene te neke family kao u kuci i onda je taj lik kao pijan i svadjase i place ponekad i nesta zamjerava caci il tako nesta ako bi netko imao ideju,hvala
Haaa, morao bi ti onda biti ''Buntovnik bez razloga'' ...iskreno... više se ni ja nemogu sjetiti da li je ''Buntovnik'' ili "Istočno od raja" ili "Div", aaa sve je kod njega manje više slična tematika... , ali jedan od ta tri mora biti, pogledaj sva tri i nećeš požaliti

Zadnje uređivanje Veya9 : 22.12.2014. at 14:18.
Veya9 is offline  
Old 22.12.2014., 14:37   #9980
E ovako, plaćam pivu(dvije, tri) onome tko mi pomogne oko ovoga, u djetinjstvu gledao film u kojem neki tattoo majstor ili majstorica ubija ljude tako što ih ubode iglom za tetoviranje, a koga ubode njemu se neka misteriozna tetovaža proširi cijelim tijelom dok ne umre(ili tako nešto, već sam zaboravio mnogo toga, znam samo da mi je kao klincu film bio strava dobar). Uglavnom, ako te pikne, gotov si. Gledao sredinom ili ranih 80-tih, unaprijed zahvalan.
Ziggy Pop is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.