Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2014., 14:27   #1741
Znaci li to da je top norveski a kupola dj.dj.? Meni ona na Strykeru izgleda isto kao nasa a ako je nju Dj.Dj. napravio mozda dobiju postotak prodaje...
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 15:30   #1742
Quote:
Ar-Pharanzor kaže: Pogledaj post
Znaci li to da je top norveski a kupola dj.dj.? Meni ona na Strykeru izgleda isto kao nasa a ako je nju Dj.Dj. napravio mozda dobiju postotak prodaje...
Pitanje je kakav je ugovorni odnos između Kongsberga i ĐĐSV.
Vjerojatnije da su samo neki dijelovi kupole plod ĐĐSV, ne cijela, iako ne znam.

Nije teško primijetiti da su linije kupole i kako se lome i spajaju ravne površine, slične rješenju na kupoli tenka Degman,...


many-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 15:48   #1743
Koja lipa slika. Da je imati stotinjak Degmana, mirni...
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 16:37   #1744
Quote:
Ar-Pharanzor kaže: Pogledaj post
Znaci li to da je top norveski a kupola dj.dj.? Meni ona na Strykeru izgleda isto kao nasa a ako je nju Dj.Dj. napravio mozda dobiju postotak prodaje...
Ovu kupolu je Kongsberg predstavio na sajmu naoruzanja prije sto je podpisao ugovor sa ĐĐ. Kada je prezentirana na Hrvatskom AMV vozilu, imala je dodatnu 12,7mm stanicu.
__________________
Slovenija se štiti ugovorima s Italjom i Mađarskom,... Slovenija ne plaća ništa, kaže Šćuri.
S-lash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 16:46   #1745
Kongsberg je predstavio MCT-30, kad bi bolje pogledao vidio bi da se radi o različitim kupolama.
pjedvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 19:03   #1746
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post

Nije teško primijetiti da su linije kupole i kako se lome i spajaju ravne površine, slične rješenju na kupoli tenka Degman,...
Ovo si dobro primjetio, praktično identičan dizajn. Očito smo mi, ovakvi progermanski po prirodi , smjernice oblikovanja vidjeli u njemačkim rješenjima poput Tiger I...najrađe bi i tenk zvali pancerwagen...a ni starije inačice Lea nisu bolje, k'o da je rađen po uzoru na Buckinghamsku palaču, fali samo nešto baroknih ukrasa po rubovima...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 19:48   #1747
Quote:
pjedvaj kaže: Pogledaj post
Kongsberg je predstavio MCT-30, kad bi bolje pogledao vidio bi da se radi o različitim kupolama.
Konzerva je drugcija, ali sve ostalo je isto. Nema ovdje kakvog novog razvoja ili dizajna.
__________________
Slovenija se štiti ugovorima s Italjom i Mađarskom,... Slovenija ne plaća ništa, kaže Šćuri.
S-lash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 20:02   #1748
Isti je samo top Bushmaster i dio optoelektronike.

MCT-30

MCT-30R sa Javelinom

ĐĐ kupola
pjedvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 21:03   #1749
Quote:
pjedvaj kaže: Pogledaj post
Isti je samo top Bushmaster i dio optoelektronike.

MCT-30

MCT-30R sa Javelinom

ĐĐ kupola
prema ovim slikama, MTC-30 ima istu optoelektroniku kao i Protector 12,7 mm, dok ovi Ameri testiraju kupolu koja je po obliku i po ugrađenoj optoelektronici ista kao i ona razvijena u ĐĐ.
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 21:35   #1750
Ispravak. Elektrooptika, optoelektronika je znanost.
Možeš ti njemu crtati kad je opće poznato da su slovenci izmislili vrata na Patriji. Samo ne znam kako se dotad ulazilo.
pjedvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:14   #1751
Quote:
pjedvaj kaže: Pogledaj post
Ispravak. Elektrooptika, optoelektronika je znanost.
Možeš ti njemu crtati kad je opće poznato da su slovenci izmislili vrata na Patriji. Samo ne znam kako se dotad ulazilo.
Ko to kaže, da smo mi izmislili? Da sam ti, ali nisam, verovatno bih pričao okolo da smo mi razvili.

Ali mi smo dali želju za takva vrata, a Patria sa Gorenjem je napravila.
I sada su takva vrata i na AMV 2 šta verovatno znači da nije potpuno loš koncept.

ALi Kongsberg je predstavio ovu MC kupolu več 2011 godine, kad ĐĐ nije ni sanjao o suradnji na toj kupoli.

Ako imaš kako su neke ploče postavljene okolo za razvoj, onda može - ĐĐ je razvio kupolu. Može onda i Gavrilović da napravi kupolu, samo uzme isti top i optoelektroniku i to je to
__________________
Slovenija se štiti ugovorima s Italjom i Mađarskom,... Slovenija ne plaća ništa, kaže Šćuri.
S-lash is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:22   #1752
MCT-30 je predstavljena 2010. Vrata postoje otkad ljudi žive u kućama.
pjedvaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2014., 23:58   #1753
Vidi nitko ne kaze da je Dj.Dj napravio tu kupolu. Ali cini se da jesu dizajnirali i proizveli oklop za stanicu. Dakle sudjelovali su u izradi kupole. I tu kupolu Ameri testiraju. Ako bi Ameri odlucili uzeti te kupole moguce je onda da bi nesti kapnulo i u Dj.Dj.
__________________
History is the version of past events that people have decided to agree upon."
-Napoleon
Ar-Pharanzor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 00:35   #1754
Quote:
S-lash kaže: Pogledaj post
Ko to kaže, da smo mi izmislili? Da sam ti, ali nisam, verovatno bih pričao okolo da smo mi razvili.

Ali mi smo dali želju za takva vrata, a Patria sa Gorenjem je napravila.
I sada su takva vrata i na AMV 2 šta verovatno znači da nije potpuno loš koncept.

ALi Kongsberg je predstavio ovu MC kupolu več 2011 godine, kad ĐĐ nije ni sanjao o suradnji na toj kupoli.

Ako imaš kako su neke ploče postavljene okolo za razvoj, onda može - ĐĐ je razvio kupolu. Može onda i Gavrilović da napravi kupolu, samo uzme isti top i optoelektroniku i to je to
Koliko ja vidim zadnje predstavljena Patria ima rampu kao i Đurina..
http://patria.mediabank.fi/en/materi...filetype:photo
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 06:33   #1755
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Koliko ja vidim zadnje predstavljena Patria ima rampu kao i Đurina..
http://patria.mediabank.fi/en/materi...filetype:photo
3:51
http://www.youtube.com/watch?v=2d-GN...utu.be&t=3m51s
__________________
Slovenija se štiti ugovorima s Italjom i Mađarskom,... Slovenija ne plaća ništa, kaže Šćuri.
S-lash is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 10:32   #1756
Ako ja dobro vidim to nije ova "nova" Patria..
http://www.youtube.com/watch?v=CZzWjE4WNzo
__________________
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne leti ne vrijedi
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2014., 15:13   #1757
Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Ako ja dobro vidim to nije ova "nova" Patria..
http://www.youtube.com/watch?v=CZzWjE4WNzo
Imaš pravo, zaheb sa moje strane. ALi kog vraga imaju takva vrata kao mi?

Mozda je to prototip na kome su jih razvijali
__________________
Slovenija se štiti ugovorima s Italjom i Mađarskom,... Slovenija ne plaća ništa, kaže Šćuri.
S-lash is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 07:53   #1758
Thumbs up

lijep pozdrav evo nisam dugo ništa pisao pa samo da javim novost da sam danas prvi put vidio Patriu 6x6 da je izašla iz pogona ĐĐSV
darkos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 08:26   #1759
Quote:
darkos kaže: Pogledaj post
lijep pozdrav evo nisam dugo ništa pisao pa samo da javim novost da sam danas prvi put vidio Patriu 6x6 da je izašla iz pogona ĐĐSV
Znači radi se uglavnom, kako na unapređenju i razvoju novih sustava tako i vjerovatno zahtjevima potencijalnih kupaca na drugim tržištima, super.
MBT202 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2014., 09:42   #1760
Quote:
MBT202 kaže: Pogledaj post
Znači radi se uglavnom, kako na unapređenju i razvoju novih sustava tako i vjerovatno zahtjevima potencijalnih kupaca na drugim tržištima, super.
Kakvo unapređenje i razvoj?

Patria 6x6 nije nova verzija
__________________
Slovenija se štiti ugovorima s Italjom i Mađarskom,... Slovenija ne plaća ništa, kaže Šćuri.
S-lash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:42.