Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2011., 22:00   #61
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ma Oronazol nije kortić već antimikotik. Baš sam nedavno micana kupala u Oronazol šamponu jer mu je otpadala dlaka u krugovima pa smo sumnjali na mikrosporozu.
i ja svog da se ne zarazi od mene

jadan

uglavnom, laknulo mi je!
elocom je jedini kortić kog sam koristila, 2, 3 puta po dva dana...valjda ne bu štete
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 22:26   #62
Ma piše na uputama da je antimikotik, nemam pojma odakle ovoj curi da je to kortić. Možda se zajebala za naziv lijeka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 09:50   #63
Eto ga na sad.
Postavila sam pitanje o iskustvima s tom kremom na drugom topiku i dobila odgovor da je jako opasna jer je to kortikosteroidna krema. E to mi je bilo jako čudno pa sam odlučila pitati baš na temi o tome. Eto, cijela priča.
Samo sam htjela provjeriti, a svatko se može zabuniti, jaka stvar...
Ako to nije takva krema, još bolje, lakše ću ju koristiti. Pardon na uletu.
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 10:38   #64
Nije ti to kortikostereoid, već antimikotik. Inače ta krema se daje kod seborejičnog dermatitisa.


A evo ti i sa uputa što sam našla na netu:

Oronazol krema sadrži antimikotik ketokonazol , ljekovitu djelatnu tvar koja djeluje na brojne vrste gljivica. Kroz kožu ne dopire do krvotoka pa stoga nema na druge organe.
Oronazol se koristi za liječenje: infekcija kože uzrokovane gljivicama i kod seboreičnog dermatitisa.



Nema tu nikakvog kortića unutra, tako da se ne moraš bojati. Kao i sve druge kreme može imati nuspojave, al to ti bude kod manjeg broja ljudi i ako budeš i imala kakvu reakciju traži da ti zamjene sa nekom drugom kremom.

Ja sam svog mačka kupala u oronazol šamponu, tako da stvarno oronazol nije agresivan ako se i životinje smiju prati u njemu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 20:00   #65
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Nije ti to kortikostereoid, već antimikotik. Inače ta krema se daje kod seborejičnog dermatitisa.


A evo ti i sa uputa što sam našla na netu:

Oronazol krema sadrži antimikotik ketokonazol , ljekovitu djelatnu tvar koja djeluje na brojne vrste gljivica. Kroz kožu ne dopire do krvotoka pa stoga nema na druge organe.
Oronazol se koristi za liječenje: infekcija kože uzrokovane gljivicama i kod seboreičnog dermatitisa.



Nema tu nikakvog kortića unutra, tako da se ne moraš bojati. Kao i sve druge kreme može imati nuspojave, al to ti bude kod manjeg broja ljudi i ako budeš i imala kakvu reakciju traži da ti zamjene sa nekom drugom kremom.

Ja sam svog mačka kupala u oronazol šamponu, tako da stvarno oronazol nije agresivan ako se i životinje smiju prati u njemu.

Eto. Lijepo, jasno i pristojno. Hvala!
Tak su me uplašili da sam odmah našla ovu temu i počela postavljati pitanja, panika me počela. Preko tuđe panike. Ali dobro.
Ja ju koristim za prištiće i super je! super super! Ubije crvenilo preko noći, da ne povjeruješ. I baš bi mi bilo žao da sam ju morala prestati koristiti. Ali ne moram.
Hvala! Odoh s ove teme, da ne štetim više
LadyMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2011., 20:36   #66
Nema na čemu. Isto tako možeš kupiti i oronazol šampon pa ga razrijediti i s time isto tretirati kožu.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:33   #67
Quote:
nemo01 kaže: Pogledaj post
odi pred ogledalo ,namaži si kremom lice i nemoj se zamarati
a lijepo sam ti napisal
nemo01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 14:07   #68
Jel netko pokusavao skinuti kile nakon kortikosteroida? jel traje bas tako dugo kao sto pricaju??? :S
cappyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 15:09   #69
Quote:
cappyy kaže: Pogledaj post
Jel netko pokusavao skinuti kile nakon kortikosteroida? jel traje bas tako dugo kao sto pricaju??? :S
frendičino iskustvo, traje par mjeseci za 10ak kila viška
mršavljenje je počelo par mjeseci nakon zadnje tablete...
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 12:27   #70
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
frendičino iskustvo, traje par mjeseci za 10ak kila viška
mršavljenje je počelo par mjeseci nakon zadnje tablete...
tek nakon par mjeseci??mislila sam da sa rezimom prehrane i vjezbanjem to ide malo brze...al dobro...hvala
cappyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 12:35   #71
A koju dozu piješ?

Obično kad se smanji doza odu nešto i kile dolje. Uzmi u obzir da je dosta toga i voda.

Onaj moonface ti je očiti primjer. To nije salo već voda koja se skuplja u svim porama pa lice natekne.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 21:52   #72
Ma sada pijem 2 mg al do prije 2 tjedna sam pila 4mg nekih 6 mjeseci...kako sam i prije imala vece doze primjetila bi da se smanjiva voda oko lica najvise kad smanjim dozu.al kile su jos uvijek tu -.-
cappyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:24   #73
A zbog čega piješ kortiće? 2, 4 mg su jako male doze, od njih praktički ne bi trebalo biti nikakvih nuspojava.

A koje uopće piješ? Decortine?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:55   #74
imala jaku upalu prije nekih godinu i pol..od tada sam na medrolu.ne bi bilo nuspojava da sam samo te doze pila al sam pila prije i 8mg i 12mg a kratko i 16mg..tako da se nakupilo dosta toga
cappyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 22:56   #75
Quote:
cappyy kaže: Pogledaj post
tek nakon par mjeseci??mislila sam da sa rezimom prehrane i vjezbanjem to ide malo brze...al dobro...hvala
ma pokušavala je ona i dijetu i vježbanje nakon kortića, al niš se nije pokrenulo dok nije dobila dijuretik i tak je otišlo prve 3,4 kile

a onda je krenulo!
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 08:59   #76
Pa kažem ja, to je većinom voda. Ok, malo kortići i povećavaju apetiti pa čovjek malo više jede al ovo ostalo je voda.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 23:27   #77
Quote:
mali buco kaže: Pogledaj post
ma pokušavala je ona i dijetu i vježbanje nakon kortića, al niš se nije pokrenulo dok nije dobila dijuretik i tak je otišlo prve 3,4 kile

a onda je krenulo!
dijuretik?nesto poput fursemida?jel se moze dobit bez recepta ili moram traziti od lijecnika?
cappyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:12   #78
bok,
citala sam da se upale vanjskog uha lijece tim kortikosteroidima, pa me zanima sta je to uopce?? neke tabletice? kakve to nuspojave spominjete?
naime imam upalu uha i sutra idem lijecniku , do sad sam uvijek dobivala antibiotike...
frkalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 21:27   #79
Quote:
cappyy kaže: Pogledaj post
dijuretik?nesto poput fursemida?jel se moze dobit bez recepta ili moram traziti od lijecnika?
po preporuci liječnika, na recept
bar je ona tako dobila...

Quote:
frkalo kaže: Pogledaj post
bok,
citala sam da se upale vanjskog uha lijece tim kortikosteroidima, pa me zanima sta je to uopce?? neke tabletice? kakve to nuspojave spominjete?
naime imam upalu uha i sutra idem lijecniku , do sad sam uvijek dobivala antibiotike...
pa koliko znam, postoje lokalni i sistemski kortići (oralni). mislim da se ove gadne nuspojava javljaju samo kod oralnih kortića

međutim, ni ove lokalne (tipa sprej za nos, mast za oči, losion za kožu) se ne smije koristiti prečesto i predugo...
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2011., 00:12   #80
malecki primi u prosjeku jednom do dva puta godišnje injekciju kortikosteroida.Točnije 20 mg solu medrola.

Zanima me može li ostaviti kakve posljedice i kakve su eventualne nuspojave.
hvala
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.