Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2007., 23:32   #41
Bravo djevojke! Zaslužile ste svu sreću svijeta!Meni je upravo sve lakše teklo, jer sam bila okružena s tako pozitivnim ljudima,punim pažnje i ljubavi.Vjerujte Vaši najmiliji su to i te kako osjetili. Pusa!
JEJA is offline  
Old 26.01.2007., 20:33   #42
Jučer sam nešto pri kraju uhvatila emisiju na HTV-u u kojoj se govorilo o psihološkoj pomoći bolesnicima s malignim bolestima, i koliko sam uspjela uhvatiti konkretno se radilo o bolesnicima karcinoma dojki. Dali se to pokreće neka udruga za psihološku pomoć oboljelima? Ako je netko gledao dotičnu emisiju ili je još ima i snimljenu,ili možda zna nešto o tome, molim da se javi. Zita?
svima
Ivanicapeca is offline  
Old 26.01.2007., 20:41   #43
Ja nisam gledala i isto bih voljela pogledati. Jučer je u 11 sati bila neka emisija o raku dojke, no bila sam na herceptinu i nisam mogla gledati.
Ja sve jače razmišljam o osnivanju slične udruge, ali malo šire u kojoj bi se nalazili dostupni svi stručnjaci, ne samo psiholozi. Idući tjedan čak imam i sastanak glede toga.
Zita is offline  
Old 26.01.2007., 21:31   #44
Dragi ljudi, možda će vam se učiniti glupo ovo što sad pišem, ali zašto se ne bi obratili iscjelitelju? Kod nas u HR u Zagrebu na Srebrenjaku1 iznad domjanićeve živi i prima bolesne iscjelitelj Braco, potpuno besplatno. Donese se samo cvijet. Ima preko 200 medicinski dokumentiranih iscjeljenja, a o njemu je knjigu napisao i Plećko, govorio Gruden, a i svake godine mu za rođendan dođe 5 000 ljudi samo zato da se zahvali. Obzirom da pomaže potpuno besplatno nema razloga za sumnju da netko pokušava izvuć lovu.

http://www.samoborskiglasnik.net/raz...0050114&sif=91
izgubljena is offline  
Old 26.01.2007., 21:57   #45
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Jučer sam nešto pri kraju uhvatila emisiju na HTV-u u kojoj se govorilo o psihološkoj pomoći bolesnicima s malignim bolestima, i koliko sam uspjela uhvatiti konkretno se radilo o bolesnicima karcinoma dojki. Dali se to pokreće neka udruga za psihološku pomoć oboljelima? Ako je netko gledao dotičnu emisiju ili je još ima i snimljenu,ili možda zna nešto o tome, molim da se javi. Zita?
svima
nisam gledao ,ali bi to bila prekrasna ideja a još bolja kada bi se realizirala, ne samo psihološka nego edukativna i savjetodavna.Svi koji se nađu u bolesti najvećim dijelom neznaju o bolesti ništa niti što bi najpametnije bilo napraviti u tom trenutku.Komu se obratiti psihijatru ,svećeniku ili tražiti neko rame za plakanje.
lepina is offline  
Old 27.01.2007., 12:10   #46
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, možda će vam se učiniti glupo ovo što sad pišem, ali zašto se ne bi obratili iscjelitelju? Kod nas u HR u Zagrebu na Srebrenjaku1 iznad domjanićeve živi i prima bolesne iscjelitelj Braco, potpuno besplatno. Donese se samo cvijet. Ima preko 200 medicinski dokumentiranih iscjeljenja, a o njemu je knjigu napisao i Plećko, govorio Gruden, a i svake godine mu za rođendan dođe 5 000 ljudi samo zato da se zahvali. Obzirom da pomaže potpuno besplatno nema razloga za sumnju da netko pokušava izvuć lovu.

http://www.samoborskiglasnik.net/raz...0050114&sif=91
je,čula sam za tog Bracu,ali u suprotnom smislu,ako ste vjernice,ne idite molim vas!Ne idite nikakvim nazovi iscjeliteljima,jer sve to je suprotna strana od Božje.Molite se,tražite u crkvi bolesničko pomazanje,ostavite se takvih iscjelitelja,oni nisu od Boga
mmamma is offline  
Old 27.01.2007., 12:12   #47
Quote:
mmamma kaže: Pogledaj post
je,čula sam za tog Bracu,ali u suprotnom smislu,ako ste vjernice,ne idite molim vas!Ne idite nikakvim nazovi iscjeliteljima,jer sve to je suprotna strana od Božje.Molite se,tražite u crkvi bolesničko pomazanje,ostavite se takvih iscjelitelja,oni nisu od Boga
tražite pomoć od liječnika,molite za svoje liječnike,i od Boga,sve drugo odbacite.naravno,ne mislim pri tom na čajeve i biljke,ali ne idite iscjeliteljimas,ne dajte da polažu ruke na vas,ne uzimajte talismane od njih,sve je to magija
mmamma is offline  
Old 27.01.2007., 15:25   #48
Quote:
mmamma kaže: Pogledaj post
tražite pomoć od liječnika,molite za svoje liječnike,i od Boga,sve drugo odbacite.naravno,ne mislim pri tom na čajeve i biljke,ali ne idite iscjeliteljimas,ne dajte da polažu ruke na vas,ne uzimajte talismane od njih,sve je to magija
ne polaže ruke, zašto bi bilo loše ono što čini dobro?
O Bogu zapravo ne znamo ništa, samo ono što su nam drugi rekli, ali mnogi u crkvi ne prime iscjeljenje, a kod Brace prime pa zato i dolaze...Pitanje je gdje se zapravo nalazi Bog...ali mislim da tamo gdje se nalazi tamo se i manifestira. koja je uloga crkve? Danas te ne žele ni pokopat ako im nisi polaćao, koliko je vjerskih ratova bilo? I što je to magija zapravo?
izgubljena is offline  
Old 27.01.2007., 16:07   #49
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
ne polaže ruke, zašto bi bilo loše ono što čini dobro?
O Bogu zapravo ne znamo ništa, samo ono što su nam drugi rekli, ali mnogi u crkvi ne prime iscjeljenje, a kod Brace prime pa zato i dolaze...Pitanje je gdje se zapravo nalazi Bog...ali mislim da tamo gdje se nalazi tamo se i manifestira. koja je uloga crkve? Danas te ne žele ni pokopat ako im nisi polaćao, koliko je vjerskih ratova bilo? I što je to magija zapravo?
Ja sam se i obratila onima koji vjeruju u Boga i koji idu u Crkvu.žao mi je što katolici iz neznanja idu često kod brace i sličnih,ne znajući da je to zlo zakamuflirano u dobro.ja nisam znala također mnoge stvari ali sam doživjela obraćenje i s njime spoznaju mnogih stvari koje su od zla.Pročitala sam taj članak koji navodiš o braci i uočila da on ljudima postaje idol,a mi kršćani vrlo dobro znamo što je idolopoklonstvo,što je prva Božja zapovijed
iskreno,radije ću umrijeti od raka,ako mi medicina ne pomogne,i ako nije božja volja da ozdravim,nego da zadobijem fizičko zdravlje a izgubim dušu.Ima ovdje kod nas u splitu također između svih ostalih "iscjelitelja" nekakva organizacija koja se moli nekom mrtvom čovjeku i klanjaju mu se te zadobivaju fizičko zdravlje.ja vjerujem da oni fizički ozdrave,ali taj pokojni kojem se klanjaju postaje njihov bog.Tako su i kroz Stari zavjetr ljudi odbacivali pravog i jedinog Boga radi prolaznog sjaja koji nude lažni bogovi.to je djelo zloga.Mnogi "iscjelitelji" drže u kućama slike Gospe i Isusa da lakše zavaraju ljude.Što se tiče sprovoda nije istina da te neće ukopat ako nisi davao novce u crkvu.Što se tiče iscjelivanja u Crkvi ono postoji i danas kao i u vrijeme dok je isus hodao po zemlji.Svećenici polažu ruke na bolaesnike i mole se da ih Isus ozdravi.daju i bolesničko pomazanja.Ja sam vidjela i čula svjedočanstva ljudi koje je Isus ozdravio u Crkvi.
mmamma is offline  
Old 27.01.2007., 16:09   #50
otvorila sam topic Na rubu...pa te molim da se tamo javiš i daš svoje objašnjenje ... Također me zanima na koji si način došla do svojih uvida i po čemu znaš da je to zlo zakamuflirano u dobro te kako se može "izgubiti duša".
izgubljena is offline  
Old 27.01.2007., 16:11   #51
I još jednom naglašavam-neću nikad tražit pomoć izvan onog što mi je dao Bog,a to je Crkva,sakramenti,osobna molitva i predanje u Njegovu volju.Ni za sebe,ni za svog bližnjeg,pa ni da mi je dijete u pitanju.
mmamma is offline  
Old 27.01.2007., 16:14   #52
Quote:
mmamma kaže: Pogledaj post
iskreno,radije ću umrijeti od raka,ako mi medicina ne pomogne,i ako nije božja volja da ozdravim,
Zlo ne može biti Božja volja.
izgubljena is offline  
Old 27.01.2007., 17:08   #53
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
Zlo ne može biti Božja volja.
Zlo nije volja Božja,slažem se.Postoje mnogi uzroci za fizičku bolest.Često ne razumijemo.Znaš li koliko je svetaca umiralo u bolovima,trpjeli su za obraćenje grešnika?I to su trpljenje rado prihvaćali.Znali su koliko je ovaj život kratak,nisu se štedjeli darovati za spas mnogih.Ovdje nije kraj.Ako i nema ozdravljenja,što je to prema vječnosti?Iz naše perspektive najgore što s emože dogoditi je bolest,smrt.Ali nije tako,to je sve samo prijelaz u drugi život.Iz one tamo perspektive ovo je sve samo bljesak.Samo kažem da ne treba dati tzv iscjeliteljima da ti zaposjednu dušu radi fizičkog zdravlja.Nikad fizičko nauštrb duhovnog i vječnog.Ponekad je bolest put ka obraćenju.Mnogima je duša ozdravila u bolesti,mnogi su pronašli Boga.A onda čak i doživjeli fizičko ozdravljenje.
mmamma is offline  
Old 27.01.2007., 17:17   #54
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
Zlo ne može biti Božja volja.
Molim Vas, nemojte ići kod tih svakakvih iscjelitelja, samo ćete se razočarati, a razočarenje je ono što vam najmanje sada treba. Svi ti iscjelitelji su ustvari oni koji nam nude bijeg od borbe i svog križa i traženje instant rješenja!Na kraju vam prođe vrijeme i vratite se na početak i izmoreni shvatite kao jedino vi sami možete sebi pomoći, a bolest uznapreduje...
Sve što vam treba imate u sebi ljudi moji, pa tako ako je volja Božja, ozdraviti ćete.
Radite na sebi, a ne tražite da netko radi na vama!
Ujedno vas molim da se suzdržite od ponuda iscjelitelja na ovom forumu. Ovdje je problematika sasvim obrnuto proporcionalna.
Hvala!
Ivanicapeca is offline  
Old 27.01.2007., 18:26   #55
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Molim Vas, nemojte ići kod tih svakakvih iscjelitelja, samo ćete se razočarati, a razočarenje je ono što vam najmanje sada treba.
kako možeš biti siguran u razočaranje? Zašto tom čovjeku za rođendan dolazi 5 000 ljudi da mu se zahvali? zašto bi ih uopće došlo i 100, zašto bi došao i jedan?
izgubljena is offline  
Old 27.01.2007., 18:28   #56
Quote:
mmamma kaže: Pogledaj post
Zlo nije volja Božja,slažem se.Postoje mnogi uzroci za fizičku bolest.Često ne razumijemo.Znaš li koliko je svetaca umiralo u bolovima,trpjeli su za obraćenje grešnika?I to su trpljenje rado prihvaćali.Znali su koliko je ovaj život kratak,nisu se štedjeli darovati za spas mnogih.Ovdje nije kraj.Ako i nema ozdravljenja,što je to prema vječnosti?Iz naše perspektive najgore što s emože dogoditi je bolest,smrt.Ali nije tako,to je sve samo prijelaz u drugi život.Iz one tamo perspektive ovo je sve samo bljesak.Samo kažem da ne treba dati tzv iscjeliteljima da ti zaposjednu dušu radi fizičkog zdravlja.Nikad fizičko nauštrb duhovnog i vječnog.Ponekad je bolest put ka obraćenju.Mnogima je duša ozdravila u bolesti,mnogi su pronašli Boga.A onda čak i doživjeli fizičko ozdravljenje.
Što to konkretno znači zaposjesti dušu? ako te iscijeli i ti mu se zahvališ jesi li zaposjednut? Ako te liječnik operira i ti ozdraviš osjećaš zahvalnost, jesi li zaposjednut?
izgubljena is offline  
Old 27.01.2007., 19:00   #57
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
kako možeš biti siguran u razočaranje? Zašto tom čovjeku za rođendan dolazi 5 000 ljudi da mu se zahvali? zašto bi ih uopće došlo i 100, zašto bi došao i jedan?
Zašto bi itko došao zahvaljivati, tko dolazi i zbog čega...može se tisuće i tisuće pitanja postaviti.

Vidi, moja mama je išla kod jedne super bioenergetičarke, koja ima masu uspjeha iza sebe. Čak je pristala na to da odgodi kemoterapiju i zračenje, jer ova ne radi na ozračenim ljudima. Išla je 6 mj. svaki dan po sat vremena, a nakon tih 6 mj. je dobila recidiv...
U Međugorje dolazi svaki mjesec puno više ljudi da zahvali Gospi. Mislim, stvar je zaista individualna. Osobno držim da je iscjeljenje u nama samima. Do tog sam zaključka došla kroz mnogo promišljanja i razmišljanja i ne pričam na pamet.

Hvala ti na prijedlogu, ali zaista mislim kako je cijela ova rasprava otišla malo OT u smislu da zadire u neke intimne, vrlo intimne sfere pojedinca i njegove odluke i vjere i mislim kako je iznijeti mišljenje o tome uredu, ali svaka rasprava o tome ovdje je zaista suvišna i nema smisla. Stoga vas molim da je se suzdržite ili da raspravu nastavite na drugom forumu kojeg možete otvoriti na tu temu.
Ivanicapeca is offline  
Old 27.01.2007., 19:52   #58
D
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Zašto bi itko došao zahvaljivati, tko dolazi i zbog čega...može se tisuće i tisuće pitanja postaviti.

Vidi, moja mama je išla kod jedne super bioenergetičarke, koja ima masu uspjeha iza sebe. Čak je pristala na to da odgodi kemoterapiju i zračenje, jer ova ne radi na ozračenim ljudima. Išla je 6 mj. svaki dan po sat vremena, a nakon tih 6 mj. je dobila recidiv...
U Međugorje dolazi svaki mjesec puno više ljudi da zahvali Gospi. Mislim, stvar je zaista individualna. Osobno držim da je iscjeljenje u nama samima. Do tog sam zaključka došla kroz mnogo promišljanja i razmišljanja i ne pričam na pamet.

Hvala ti na prijedlogu, ali zaista mislim kako je cijela ova rasprava otišla malo OT u smislu da zadire u neke intimne, vrlo intimne sfere pojedinca i njegove odluke i vjere i mislim kako je iznijeti mišljenje o tome uredu, ali svaka rasprava o tome ovdje je zaista suvišna i nema smisla. Stoga vas molim da je se suzdržite ili da raspravu nastavite na drugom forumu kojeg možete otvoriti na tu temu.
Da li obitelji obitelji oboljelih od različitih težih bolesti trpe?Trebaju li nekakvu pomoć u obliku savjetovališta ili nečeg sličnog?Da li se ta pitanja mogu riješiti osnivanjem udruge za oboljele u kojima bi odgovore nalazile i obitelji?U svojoj i na svojoj obitelji sam osjetio promjene.Djeca su bila popustila u školi.Supruga je bila preopterećena obavezama prema obitelji i prema meni.Neznaju kako da se postave prema meni,jer to nisu redovna životna stanja gdje život teče normalno.Strah za ekonomsku egzistenciju.Ja sam van stroja.Nisam produktivan.Da ne nabrajam.
lepina is offline  
Old 27.01.2007., 19:58   #59
Quote:
Mislim, stvar je zaista individualna. Osobno držim da je iscjeljenje u nama samima. Do tog sam zaključka došla kroz mnogo promišljanja i razmišljanja i ne pričam na pamet.
Što pod tim konkretno podrazumijevaš? Jesi li imala kakvo iskustvo?
izgubljena is offline  
Old 27.01.2007., 21:31   #60
Quote:
izgubljena kaže: Pogledaj post
Što pod tim konkretno podrazumijevaš? Jesi li imala kakvo iskustvo?
Konkretno podrazumijevam da nekome vjera npr. može braniti takav poduhvat. Imala sam osobno iskustvo, jer sam bila u situaciji da moram odlučiti umjesto majke. Dalje zaista nebih o tome na forumu. Intimne je prirode.
Ovo je moj zadnji komentar na ovu temu.
Ivanicapeca is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.