Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 21:01   #61
Quote:
filatelista kaže: Pogledaj post
Neboderi se mogu napraviti.Historija se ne moze.

U tome je razliku.Kod Hrvata nema historije, i ponose se 20 spratom zgrade, koja se zove Ledara.

__________________
"Covece, seti se da si prah....!"
Noc leptira is offline  
Old 23.03.2007., 21:01   #62
Quote:
filatelista kaže: Pogledaj post
Omjer Hrvata i Bosnjaka je 2,2:1
Omjer Srba i Bosnjaka je 3.5:1
A je li, koliki je omjer Srba i Hrvata prema Bošnjacima, je li MUSLIMAN???

Po tvome optimističnom proračunu ispada da je 5,7:1 u korist vojske okupljene oko križa, da ne kažem što ste u slučaju sukoba izolirani sa svih strana, jadna vam majka.
Naša Kvačica is offline  
Old 23.03.2007., 21:03   #63
Quote:
pcmvr kaže: Pogledaj post
Ma u tom Mostaru ih ima 40% u vrh glave, to je još širokogrudna procjena. Dovoljno je pogledati mostarsku panoramu i vidjeti da koliko nebodera ima na desnoj a koliko na lijevoj strani

Uz to, broj Hrvata u Mostaru može samo rasti jer mu gravitira cijela "Škutorija". Koja muslimanska mjesta gravitiraju Mostaru? Jablanica... i Jablanica

Stolac su isto popušili... Hrvatske stranke su dobile šezdesetak posto glasova, iako Hrvati ne glasaju masovno ko ovce poput Bošnjaka, što znači da Hrvata ima bar 70% u Stocu. U okolnim selima su i tako uvijek bili većina.

Rezime je da Bošnjaci ispod Makljena mogu biti samo iritantna manjina. Isto vrijedi i za Rep.Srpsku. Bošnjačka nacija koja će prema ovim pacijentima dominirati Balkanom nema ni 1/3 Bosne pod kontrolom
ovaj filatelista izgleda kao netko tko stoji na granici republike srpske i nešto se dere, al se ne usudi prijeći granicu pitam se kolko bi dugo trajao da ovako nešto izjavi na 70% teritorije.
dudu is offline  
Old 23.03.2007., 21:07   #64
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
ovaj filatelista izgleda kao netko tko stoji na granici republike srpske i nešto se dere, al se ne usudi prijeći granicu pitam se kolko bi dugo trajao da ovako nešto izjavi na 70% teritorije.
Ma trajalo bi, takve je grijeh dirati, pusti čovjeka, eventualno mu podaj lijepu bijelu košulju sa dugačkim rukavima i stavi ga u vrt sa cvijećem.
Naša Kvačica is offline  
Old 23.03.2007., 21:09   #65
Glamoc 1033 km 2=2% Bosne

oko 4000 stanovnika danas

Bosnjaka 800

Bosnjaci drze 1/3 Bosne

Nece niko ici u Grude i Posusje

Najvjerovatnije bi me stukli, kao sto bi tebe stukli u Prizrenu(Sredska i Podgor) gdje Bosnjaci imaju opcine
Ili Tutin,Sjenica i Pazar

Granice cetniteta ne postoje
filatelista is offline  
Old 23.03.2007., 21:11   #66
Quote:
filatelista kaže: Pogledaj post
Glamoc 1033 km 2=2% Bosne

oko 4000 stanovnika danas

Bosnjaka 800

Bosnjaci drze 1/3 Bosne

Nece niko ici u Grude i Posusje

Najvjerovatnije bi me stukli, kao sto bi tebe stukli u Prizrenu(Sredska i Podgor) gdje Bosnjaci imaju opcine
Ili Tutin,Sjenica i Pazar

Granice cetniteta ne postoje
pa odite na grude i posušje. što nećete? ljudi vas čekaju
dudu is offline  
Old 23.03.2007., 21:13   #67
https://www.forum.hr/showthread.php?p...49#post7847949

Zadnji put sam ban dobio na 2 sedmice, bez razloga

Opet provocirate

Vidim da ovdje administracija radi svoju ulogu, da sam ja slucajno rekao pola onoga sto su rekli neki, dobio bih dozivotni ban
filatelista is offline  
Old 23.03.2007., 21:18   #68
Nije ti lako moj filatelista, šta ću ti kazat.
Naša Kvačica is offline  
Old 23.03.2007., 21:51   #69
Nije tebi lahko
Zeljna paznje, sta ne ide

Prosli put sam za manje, 2 hefte bana dobio, ti dolazis ovdje i vrijedjas, kao i vas pola forumasa.I ban dobija Balija, a ne neki jadni Hrvat sa cifutskom zastavom.Skutor u snijegu Zagreba

Cudom nema zivopisnih avatara ovdje Islamskih, bas me zanima, kako bi to MODERACIJA prihvatila

Banirajte me, jebe mi se i za forum i za vas, jer kao ljudi niste nista.Dokazujte time sto serete kao grlice i provocirate

Pravde nema, ali neka je.Takvi ste ljudi, cak vas i KrlezA opisuje takve.Uzivajte u jednonacionanom forumu, gdje se forumasI Bosnjaci poput mene vrijedjaju

Jer znam kakva je pravda ovdje.Nema je

Filatelistu zaboli racku da sad ban popusim.Nemam kompleksa poput vas, ne treba da pisem.Moderatori da vise MODERISU, a manje SERU, bi skopcali, da se sve moze reci meni, ali kad drugima kazes


A sad adio.
filatelista is offline  
Old 23.03.2007., 21:58   #70
Quote:
filatelista kaže: Pogledaj post
Prosli put sam za manje, 2 hefte bana dobio, ti dolazis ovdje i vrijedjas, kao i vas pola forumasa.I ban dobija Balija, a ne neki jadni Hrvat sa cifutskom zastavom.Skutor u snijegu Zagreba
Kakav Zagreb, što ti pada na pamet, Zagreb je uistinu lijep grad i svaka čast Zagrepčanima , ali ja ipak više volim živjeti u svojoj dragoj Hercegovini.


Quote:
filatelista kaže: Pogledaj post
A sad adio.
Ajde polako, desnom stranom.
Naša Kvačica is offline  
Old 23.03.2007., 22:14   #71
Quote:
filatelista kaže: Pogledaj post
sa Ataturkom su ratovali i Bošnjaci

Počast palim borcima odala je i delegacija iz BiH * Turska sada korača ka stvaranju moderne i razvijene zemlje, kaže premijer Erdoan


Mnogi Bošnjaci dali su živote za slobodu i odbranu Turske.

U historijskoj bici na Galipolju 1915. godine živote je izgubilo oko 260.000 vojnika s turske strane, među kojima i oko 30.000 Bošnjaka, a procjenjuje se da su tolike gubitke imale i snage koje su predvodile Velika Britanija i Francuska.

Na Galipolju su Britanci Porazeni
a ostatak rata i propast turske si zaboravio ko da padneš godinu na faksu, al si dobio peticu na jedinom kolokviju koji si položio pa eto, dobar sam na faksu, i petice dobivam

Quote:
Banirajte me, jebe mi se i za forum i za vas, jer kao ljudi niste nista.Dokazujte time sto serete kao grlice i provocirate
ti si najgori provokator trenutno na forumu. Uvjerljivo. Nemaš niti jednu tezu o kojoj znaš raspravljati osim što nabrajaš sve islamske zemlje kao neke saveznike za pokoravanje svijeta, a nebi se skupilo od tih stotina miliona niti 5 ljudi koje zanima zveckanje oružjem kao tebe. I vjerovatno nitko koga zanima koliko je majka rodila djece u kom zaselku i jel pritom vikula pomoz Bože ili Alah Ekber. Patetičan si do kraja u svojim kompleksima.
No, već si jednom dao riječ da više nećeš pisati pa eto, budi čovjek i poštuj to.
__________________
Geza: Tako kaže geza i geza kaže Istinu!
lesa is offline  
Old 23.03.2007., 22:49   #72
Quote:
filatelista kaže: Pogledaj post
Neboderi se mogu napraviti.Historija se ne moze.

U tome je razliku.Kod Hrvata nema historije, i ponose se 20 spratom zgrade, koja se zove Ledara.
Vas nema prije 15. stoljeća u Bosni, kada ste došli iz Anatolije ili odakle već...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 23.03.2007., 23:50   #73
Quote:
pcmvr kaže: Pogledaj post
Ma u tom Mostaru ih ima 40% u vrh glave, to je još širokogrudna procjena. Dovoljno je pogledati mostarsku panoramu i vidjeti da koliko nebodera ima na desnoj a koliko na lijevoj strani

Uz to, broj Hrvata u Mostaru može samo rasti jer mu gravitira cijela "Škutorija". Koja muslimanska mjesta gravitiraju Mostaru? Jablanica... i Jablanica

Stolac su isto popušili... Hrvatske stranke su dobile šezdesetak posto glasova, iako Hrvati ne glasaju masovno ko ovce poput Bošnjaka, što znači da Hrvata ima bar 70% u Stocu. U okolnim selima su i tako uvijek bili većina.

Rezime je da Bošnjaci ispod Makljena mogu biti samo iritantna manjina. Isto vrijedi i za Rep.Srpsku. Bošnjačka nacija koja će prema ovim pacijentima dominirati Balkanom nema ni 1/3 Bosne pod kontrolom
ajoj sto bi oni dali da ih u mostaru ima 40%, izmedju 25 i 30 je realna broka STANOVNISTVA i o sa trendom prema dolje...ko im je kriv kad su protjerali hrvate iz konjica jablanice, bugojna, travnika, sarajeva i zenice...sada su samo turisticka atrakcija u mostaru koja se zestoko protivi ujedinjenom gradu
Vranjes is offline  
Old 23.03.2007., 23:57   #74
Quote:
pcmvr kaže: Pogledaj post
Uz to, broj Hrvata u Mostaru može samo rasti jer mu gravitira cijela "Škutorija". Koja muslimanska mjesta gravitiraju Mostaru? Jablanica... i Jablanica
Koja bolan Jablanica?

Jablanica gravitira Sarajevu, što je još ljepše, čak i Bošnjaci Stoca idu u Sarajevo a ne u Mostar.

Istočnom dijelu Mostara ne gravitira ništa, toliko je male mase da ne gravitira ni sam sebi.
Naša Kvačica is offline  
Old 24.03.2007., 00:18   #75
Zaista je degutantno citati neke od postova.Meni zaista nije jasno zasto odredjeni ljudi svoju nacionalnu sramotu istresaju na Bosnjacima.Pa nismo mi niti Austrijanci ili Madzari niti Turci.To sto su ovi predhodno spomenuti narodi ostavili duboke oziljke na kolektivne umove i genetski sastav nasih komsija nije Bosnjacka krivica.Ja vam predlazem manje ksenofobije a vise iskrenih pogleda upucenih vlastitom narodonosnom liku u ogledalu.Vrijeme je da konacno krenete dalje.

Sto se tice populacije, nemojmo se zavaravati.Bijela kuga trese RS od 1998.Ovo pitanje je prisutno na lokalnim Srpskim TV i radio programima evo vec deceniju.Masovno iseljavanje radno sposobnih Srba iz Podrinja te takozvane "kicme Srpstva" i i istocne Hercegovine je uzelo takvoga maha da u nekim dijelovima toga kraja cak i oni malobrojni Bosnjacki povratnici cine vecinu stanovnistva mladjeg od 40 godina.Migracija u Srbiju je jedna konstantna pojava prisutna u RS vec duze vrijeme.Sto se mene tice...sretan im put...neka popune majcicu Srbiju.
FBiH je slicna prica...kantoni sa Hrvatskom vecinom prednjace u konstantnom padu stanovnistva sto malim natalitetom sto migriranjem u Hrvatsku.

Bosnjaci su danas vjerovatno vec presli prag od 50% stanovnistva BiH.To je trend koji ce se i dalje nastaviti ako Bog da.

Sto se tice Stoca, ovdje neki ocigledno nemaju pojma o cemu govore.Bosnjaci su vec vecina u samom gradu a Bobanovo i Suskovo su obicne betonske pecine u kojima sam ja licno sreo dvoje-troje ocajnih staraca iz Srednje Bosne dok ostale naseobine zjape prazne, takodje je i Dubravska visoravan je opet naseljena Bosnjacima.Povratak je tamo apsolutno uspio, obnavljaju se dzamije, obnavljaju se kuce,obnavlja se Begovina, obnavljaju se kulturno historijski Bosnjacki spomenici a aparthejda je sve manje.


I jos za kraj ja bi neke zamolio da pogrdne epitete namjenjene drugim i drugacijima zadrze za sebe i da nas postede vlastitih enterokoliticnih izljeva mrznje.
Tahvil-pasa is offline  
Old 24.03.2007., 01:08   #76
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Zaista je degutantno citati neke od postova.Meni zaista nije jasno zasto odredjeni ljudi svoju nacionalnu sramotu istresaju na Bosnjacima.Pa nismo mi niti Austrijanci ili Madzari niti Turci.To sto su ovi predhodno spomenuti narodi ostavili duboke oziljke na kolektivne umove i genetski sastav nasih komsija nije Bosnjacka krivica.Ja vam predlazem manje ksenofobije a vise iskrenih pogleda upucenih vlastitom narodonosnom liku u ogledalu.Vrijeme je da konacno krenete dalje.

Sto se tice populacije, nemojmo se zavaravati.Bijela kuga trese RS od 1998.Ovo pitanje je prisutno na lokalnim Srpskim TV i radio programima evo vec deceniju.Masovno iseljavanje radno sposobnih Srba iz Podrinja te takozvane "kicme Srpstva" i i istocne Hercegovine je uzelo takvoga maha da u nekim dijelovima toga kraja cak i oni malobrojni Bosnjacki povratnici cine vecinu stanovnistva mladjeg od 40 godina.Migracija u Srbiju je jedna konstantna pojava prisutna u RS vec duze vrijeme.Sto se mene tice...sretan im put...neka popune majcicu Srbiju.
FBiH je slicna prica...kantoni sa Hrvatskom vecinom prednjace u konstantnom padu stanovnistva sto malim natalitetom sto migriranjem u Hrvatsku.

Bosnjaci su danas vjerovatno vec presli prag od 50% stanovnistva BiH.To je trend koji ce se i dalje nastaviti ako Bog da.

Sto se tice Stoca, ovdje neki ocigledno nemaju pojma o cemu govore.Bosnjaci su vec vecina u samom gradu a Bobanovo i Suskovo su obicne betonske pecine u kojima sam ja licno sreo dvoje-troje ocajnih staraca iz Srednje Bosne dok ostale naseobine zjape prazne, takodje je i Dubravska visoravan je opet naseljena Bosnjacima.Povratak je tamo apsolutno uspio, obnavljaju se dzamije, obnavljaju se kuce,obnavlja se Begovina, obnavljaju se kulturno historijski Bosnjacki spomenici a aparthejda je sve manje.


I jos za kraj ja bi neke zamolio da pogrdne epitete namjenjene drugim i drugacijima zadrze za sebe i da nas postede vlastitih enterokoliticnih izljeva mrznje.
krene lik kao neki šmeker, a završi u stilu radovana karadžića iz najboljih dana
dudu is offline  
Old 24.03.2007., 01:23   #77
Quote:
krene lik kao neki šmeker, a završi u stilu radovana karadžića iz najboljih dana
Neznam cemu ovakav komentar.Jesam li mozda rekao da treba pobiti ili iseliti ne-Bosnjake?Jesam li rekao da treba nasilnim putem mjenjati etnicku sliku?Jesam li rekao da Bosnjaci trebaju zauzimati tudje domove?Jesam li rekao da trebaju populacijski ugusiti ostale?
E pa nisam...tako da ti je komentar pravo bezze.

Nemogu da shvatim sta vidis lose u tome sto neko zeli da mu narod populacijski napreduje...pogotovo poslije onakvoga ubijanja.
Tahvil-pasa is offline  
Old 24.03.2007., 03:24   #78
Ma, pusti Dudu, on je obican provokator ovdje.Ima imunitet kao i kvacica.Zato i non-stop laprdaju bez posljedica

Prosli put za 10 puta manju stvar, ja sam dobio 2 sedmice bana, a vidis sta pisu kao normala.Kakva pravda.Ne smeta meni jezik, ili sta seljacine pricaju.Jer i jesu.Smeta mi selektivna, tj selektivna pravda gdje moze se vrijedjati,ako nisi ''balija''

To su Bosnjaci sa foruma iskusili, dodjem fino, ovam mi psuje mater, ovaj me seljak naziva imenima.Nisam ja s vama krave cuvao seljaci skutorski, boze kakvi ueber seljacine

Drzite se Zagreba, i da ono je Semafor

I zovnite Pukovnika Pilica da okrenete u Bugojno, ili jos bolje Tursku, dok nije doslo do Bosne, da bratski se zagrlimo, vec nas 100 godina odijeli od Otomana, ali bit ce

Hajde sada postovana moderacijo.
filatelista is offline  
Old 24.03.2007., 06:25   #79
Quote:
Tahvil-pasa kaže: Pogledaj post
Nemogu da shvatim sta vidis lose u tome sto neko zeli da mu narod populacijski napreduje...pogotovo poslije onakvoga ubijanja.
Kako argumentujes to da vas je 'vise od 50%'?
Prije rata vas nije bilo toliko. Vi tvrdite da vas je najvise stradalo u bih. Nesumnjivo vas je najvise otislo zivjeti u inostranstvo. Po kom osnovu bi vi dosli do 50%? Uostalom, samo jedan narod se protivi popisu stanovnistva koji ce to sve razjasniti.
__________________
Mjesto za potpis.
balkanac is offline  
Old 24.03.2007., 10:15   #80
ogavni ste i vi i vaš razmišljanja, al dolijat će i vama.
dudu is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.