Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2007., 17:17   #1
Pas u vlaku / autobusu

Zanima me da li smijem putovati autobusom iz Os-a do Sibenika sa svojim psom, ili vlakom? Pas je tezak 2.5kg. Da li moram kupiti kartu za njega, ili posto bi mi bio u krilu nije potrebno? Da li mi mogu zabraniti da udjem u bus/vlak s njim?
Hvala
PetraOs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 17:30   #2
Quote:
PetraOs kaže: Pogledaj post
Zanima me da li smijem putovati autobusom iz Os-a do Sibenika sa svojim psom, ili vlakom? Pas je tezak 2.5kg. Da li moram kupiti kartu za njega, ili posto bi mi bio u krilu nije potrebno? Da li mi mogu zabraniti da udjem u bus/vlak s njim?
Hvala
Mislim da može vlakom u boksu. Bus ne. Čak može avionom sa vlasnikom u boksu do 7 kg težine, netko je spominjao to već ovdje čini mi se, ali ovisi od kompanije do kompanije. O cijeni karte ne znam.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 19:55   #3
Stavi si suncane naocale, bijeli stap u ruke i onda mozes kud hoces
__________________
-----||------------------------------------------------------------------------(RES)----

Zadnje uređivanje sober : 09.07.2007. at 23:19.
sober is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 20:53   #4
ko što bi ti svaki pravovjerni Hrvatski djelatnik u prometu - kategorija USLUŽNE DJELATNOSTI , opis posla kondukter, vozač rekao : "Pes je za doma v dvorišču, na lancu, nek laje na lopove i prosjake, a da bude još oštriji hranu mu se gurne nogom 2-3 put tjedno, a vodu nek pije kad kiša pada!" ...e, tak se i ti možeš voziti u sredstvima javnog prijevoza u Lijepoj Našoj (njihovoj) ...odnosno, na vratima svih prijevoznih sredstava u RH, osim onih vlastitih, privatnih u kojima ti nitko ništa ne može ..., piše za one sa PSIMA : Ostavite svaku nadu, vi koji ulazite !
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 21:26   #5
Ja sam zbog jedne neugodnosti s osobom koja prodaje karte, poslala dopis u HŽ i dobila sam odgovor službe za odnose s javnošću.
Uglavnom piše da je, ako se drugi putnici ne protive, dozvoljeno unijeti male pse (koji nisu viši od 30 cm i koji se mogu držati u krilu). Nije potrebno kupiti kartu.
Ja se često vozim vlakom s psima (također imam male pse) i u samom vlaku NIKADA nisam imala problema. Jedini problem je bio s tom ženom koja prodaje karte, koja je kada je vidjela psa rekla da mi neće prodati kartu jer ona zbog toga može dobiti otkaz
Uvijek imam taj dopis iz Hž-a uz sebe. Mislim da imaš i na stranici od Hž-a to napisano.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 21:58   #6
e vidiš, ja za razliku od tebe nikad nisam imala problema sa blagajnicama ...sve su mi one uredno htjele naplatiti 50% karte sa naznakom PAS (umjesto dijete do 7 godina) ...a godinama nisam imala ni problema sa osobljem u samom vlaku (a putovale smo nas dvije vlakom i po doma i po inozemstvima ...SI, A, D, IT, HU ) ...čak sam imala i susret s kondukterom koji se zgrozio nad time da moj bijeli pas leži na tak zmazanom podu (naš, domaći, Zagorski cug ), pa nek se sjedne na klupu .........sve do slućaja gore opisanog, kad nam se, usprkos uredno plačenim kartama (1 i 1/2 povratna, a bile smo u povratku, dakle smjer tamo je prošao besprijekorno) dogodio šou iz gornjeg posta ...odonda, pa do pesikine smrti pred 33 dana, putovale smo isključivo Zoo-Mobilom po tarifi 100€ za 2x100km (naknade za autoput uključene)
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 22:21   #7
To je istina, nikad ne znaš na koga ćeš naletit.
Imala je i moja mama nedavno jedan incident. Stajala je u hodniku vlaka i držala mopsića, došao je kondukter kojem se pas očito nije dopao, ali valjda zna da se takvi mali mogu vozit vlakom pa nije mogao potegnuti to pitanje, već je potegnuo pitanje bjesnoće. Tolko mi je izmaltretirao mamu s bjesnoćom da su joj i drugi putnici priskočili u pomoć. Istina je da je mama užasno pogriješila šta nije uzela knjižicu cijepljenja (inaće je uvijek nosimo, ali taj put joj jednostavno u brznini nisam pripremila knjižicu), ali svejedno je pretjerao.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 12:59   #8
pas u vlak smije ali u drugi razred i ne plaćaš za njega kartu.. tak sam godinama putovala..

u gradski autobus i tramvaj pas smije vikendom i blagdanom od 20 - 06h ujutro, to sam provjerite još na stranici zeta, ali mislim da je tak i plaćaš za njega kartu..

u bus pas smije jedino ako se vozač i svi putnici s tim slažu, uključujući one koji ulaze na naknadnim stanicama.. dakle, ako putuješ iz zagreba i u selu prije tvog grada uđe jedna jedina osoba kojoj pas smeta ti moraš van.. meni se to dogodilo u senju.. išla sam iz zagreba, u senju presjedala za pag, i jednoj ženi se gadio moj pas, izašla sam van, ali sam imala sreće kaj je vozač bio pažanin i znao moju familiju koja tamo godinama ljetuje i na kraju ženi odbio prodat kartu a mene i mog pudla smjestio na prvo mjesto i još nam otvorio vrata da pas ima zraka..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 13:00   #9
da, i uvijek kraj sebe morate imat urednu knjižicu cjepljenja, bez toga slijedi globa.. ja je nikad nisam imala, al smo zadnje tri godine putovali samo s autom pa nismo imali problema.. prije na to nitko nije gledao, sad su se malo pooštrili..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:27   #10
Jel tko zna kako točno ide s avionima na ovim kraćim linijama? Za ove dulje znam da svi moraju u prtljagu
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:34   #11
Ne moraju svi u prtljagu. Mali psi mogu biti s vlasnicima.
Ako namjeravš putovati s psićem rezerviraj mu mjesto dosta ranije jer samo jedan pas smije biti u kabini.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 15:53   #12
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Ne moraju svi u prtljagu. Mali psi mogu biti s vlasnicima.
Ako namjeravš putovati s psićem rezerviraj mu mjesto dosta ranije jer samo jedan pas smije biti u kabini.
A mogu
Doduše 1989. sam putovala u USA i vadili su maltezere totalno izvan sebe iz boksa na pokretnoj traci. Nešto prestrašno za gledat. Bogati, prije bi na dasci jedrila u USA nego da si psu tak šta priuštim
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:16   #13
Slažem se.
Moguće je da ovisi s kojom kompanijom ideš
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:22   #14
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
pas u vlak smije ali u drugi razred i ne plaćaš za njega kartu.. tak sam godinama putovala..
i ja sam tako godinama putovala s tim da sam ja kupovala kartu za svog psa jer je bio srednjeg rasta

morala sam imati knjizicu i brnjicu (ja ju niakd nisam stvljala,ali sam ju imala za svaki slucaj ako se nadje netko prigovarati)

jednom mi se dogodilo da je zeni u kupeu smetao pas pa sam stajala u hodniku do splita

par puta mi je teta na blagajni kad je cula da idem sa psom ponistila rezervacije za sva ostala sjedala netko tko nema rezervaciju za sjedalo u kupeu gdje si ti sa psom - nema pravo prigovarati i izbaciti psa

ALI po novome pas ne smije u vlak!!!
mozes probati pa se nadati da neces naletiti na nekog kretena od konduktera koji ce te izbaciti van

+ sad sve vise voze nagibni koji su koma...neudobni i nemas mjesta za noge pa stoga ni pas nema gdje leci...stalno se netko presetava...to naravno povecava vjerojatnost da ce se nac netko kome ce tvoj pas uzasno smetati iako je udaljen 3 m i mirno lezi i spava
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:39   #15
Ovo je sa stranice HŽ-a

K U Ć N I R E D
u vagonima za spavanje, vagonima s ležajima, vagonskim restoranima i vagonskim bifeima

Žive životinje u pravilu se ne smiju unositi u vagone za spavanje, u vagone s ležajima, u vagonske restorane i vagonske bifee. No, ako to nije zabranjeno veterinarskim, sanitarnim ili drugim propisima, dopušteno je putniku u vagon za spavanje sa sobom voditi psa, koji se mora prevoziti u kabini za isključivu uporabu, što znači da je potrebno platiti prijevoznu cijenu za sve postelje u njoj. Pas se ne smije smještati na postelju.

K U Ć N I R E D
u putničkim vagonima 1. i 2. razreda i motornim vlakovima

Žive životinje u pravilu se ne smiju unositi u vagone za prijevoz putnika. No, ako to nije zabranjeno veterinarskim, sanitarnim ili drugim propisima, tada je u skladu s HŽ-ovim propisima žive životinje dopušteno unositi u vagone 2. razreda, ali jedino uz pristanak drugih putnika. Zabranjen je prijevoz pasa u motornim vlakovima gdje nema odjeljaka.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 16:45   #16
Quote:
lea_li kaže: Pogledaj post
Ovo je sa stranice HŽ-a

K U Ć N I R E D
u vagonima za spavanje, vagonima s ležajima, vagonskim restoranima i vagonskim bifeima

Žive životinje u pravilu se ne smiju unositi u vagone za spavanje, u vagone s ležajima, u vagonske restorane i vagonske bifee. No, ako to nije zabranjeno veterinarskim, sanitarnim ili drugim propisima, dopušteno je putniku u vagon za spavanje sa sobom voditi psa, koji se mora prevoziti u kabini za isključivu uporabu, što znači da je potrebno platiti prijevoznu cijenu za sve postelje u njoj. Pas se ne smije smještati na postelju.

K U Ć N I R E D
u putničkim vagonima 1. i 2. razreda i motornim vlakovima

Žive životinje u pravilu se ne smiju unositi u vagone za prijevoz putnika. No, ako to nije zabranjeno veterinarskim, sanitarnim ili drugim propisima, tada je u skladu s HŽ-ovim propisima žive životinje dopušteno unositi u vagone 2. razreda, ali jedino uz pristanak drugih putnika. Zabranjen je prijevoz pasa u motornim vlakovima gdje nema odjeljaka.
oke, znaci u nagibni ne smije ali u vulgaris 2.red kojim se i tak i tak vozim smije...nice

ove tete na informacijama nemaju pojma dakle...

sjecam se da je prije nekog vremena na jednnom drugom forumu bila rasparava o tome da se po nekom novom pravilu ne smiju voziti psi...to je dakle laz...super
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 11:58   #17
evo, ne znam, ali ja sam s psom 14 godina putovala vlakom cca svakih dva mjeseca.. nikad problema nisam imala.. ležao je na sjedalu, na plahtici kaj smo za njega prostrli da ne leži na njihovom materijalu (da ne prlja, ne zbog toga što mislim da mi je pas kralj ) .. čak smo bili i u nagibnom.. isto, na sjedalu, nitko ništa.. ok, moj pas je bio mali.. ne znam dal bi se netko tužio da je bio veći..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2007., 15:40   #18
viš nisam znala da psi mogu u vlakove...e baš super...mada obično kad ide peso s menon ide cila femili i idemo autom....
što se tiče nagibnog, mama mi radi tamo pa bi možda uspila prošvercat svog maltezerića ...
jedini problem su ljudi...recimo sto ljudi u vlaku i zbog jedne budale kojoj smeta mali pas zbog buba u glavi moraš izać...hm..zajeb....znam da po splitskim busevima gotovo nitko ni ne pokušava uvest niti malog psa...
hvala Bogu a barem što se tiče brodova i trajekta, nema problema ...
heavenly_demonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 20:39   #19
HORROR STORY - najnovije izdanje !!!

...dakle ljudi i psi ...šta se nama desilo ovog vikenda , čovjek ne bi povjerovao (pa čak ni neki LJUDI koji rade na željeznici nisu, ali su samo mogli slegnuti ramenima i reči da im je žao zbog ponašanja njihovih kolega ...)

Kao što neki od vas znaju, Niña je do sad putovala vlakom nekoliko puta ;
nekad su nam tražili kartu: [IMG][/IMG] nekad nisu: [IMG][/IMG]

...pa smo mi, ništa ne sluteći, krenule na vlak ovog vikenda - vlak brzi (oko 40% skuplja karta nego putničkim, nema gužve), linija u 7:20 ujutro, nedjelja (nema gužve, zapravo su bila slovima i brojkom tri (3) putnika u cijelom vlaku od 4 vagona s kupeima)

a) platile taxi 70kn (inače je tarifa 50 za tu udaljenost, ali ajde - nedjelja je pa dodaju nešto) i cijelim putem slušale higijensko-etičke opservacije od debelog prasca ZG taxi#3880 sa mrvicama od peciva po bradi, koji se je na poziv odazvao nakon što sam dispečeru izričito rekla da idem sa malim psom i da si hoću prištediti litanije pa nek mi pošalje nekog ko mi ih nebude recitirao

b) dođemo mi na glavni kolodvor, a ono - blagajnica ne želi prodati kartu za psa - kaže "može samo pas u pratnji slijepe osobe, a vi mi ne izgledate slijepo" , a ja da sam već kupovala kartu za psa i da njeni kolege nisu nikad pravili probleme, a ona "pa, odite si onda nađite nekog drugog pa nek vam proda kartu" ....i kupim ja kartu samo za sebe i mislim kako ću riješiti ostatak u vlaku

c) taman smo se raspakirale u vlaku (btw. kad smo se penjale u vlak, a za taj pothvat trebaš biti 20-godišnji triatlonac u punoj kondiciji, nije nigdje bilo konduktera vani na peronu) dođe njegova visost Vlast i kaže "a ne ne ! ovo je međunarodni vlak i nema nikakve, ali nikakve šanse da sa bilokakvim cuckom uđete u MOJ vlak !!!" i tako nas je izbacio van

..........

EPILOG: putovanje smo nastavile Zoo-mobilom , koji je došao pod hitno, koji je pao u nesvijest kad je vidio da se radi o psu koji nema "80 kila i jede ljude" , putovanje nas je koštalo 8 * cijena karte za vlak, a na prigovor Službi za putnike HŽ-a i potraživanje novca za kartu ispunila sam obrazac, te će mi jednog lijepog dana ("kad na vrbi rodi grožđe" iliti "kad RH uđe u EU" iliti "obećanje ludom radovanje" iliti "kad zavlada pravna država" ...itd. itsl.) HŽ putem HP poslati 90% uplačene karte (jer, pa ...imali su i oni svoje troškove )

UŽIVAJTE, VLASNICI PASA U VOŽNJI HRVATSKIM ŽELJEZNICAMA !!!

PS. službenik na šalteru za reklamacije dao si je truda i izvadio iz ladice ravnalo, te utvrdio da moja zvijer od psa ima u ramenima 35cm , što dakako, prelazi granicu od 30cm propisanu u njihovom pravilniku
__________________
Broomstick operator level A1

Zadnje uređivanje Madame Hooch : 28.11.2007. at 00:02.
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2007., 22:06   #20
Quote:
Madame Hooch kaže: Pogledaj post
ko što bi ti svaki pravovjerni Hrvatski djelatnik u prometu - kategorija USLUŽNE DJELATNOSTI , opis posla kondukter, vozač rekao : "Pes je za doma v dvorišču, na lancu, nek laje na lopove i prosjake, a da bude još oštriji hranu mu se gurne nogom 2-3 put tjedno, a vodu nek pije kad kiša pada!" ...e, tak se i ti možeš voziti u sredstvima javnog prijevoza u Lijepoj Našoj (njihovoj) ...odnosno, na vratima svih prijevoznih sredstava u RH, osim onih vlastitih, privatnih u kojima ti nitko ništa ne može ..., piše za one sa PSIMA : Ostavite svaku nadu, vi koji ulazite !
DA, naravno, a vi ultra moderni ste dušebrižnici što se tiče pasa, pazi slucajno da ne bi spavao na podu, mora na krevetu, ne daj bože da se imalo smoči, beba malena pa šta bi ona da ja njega stavim na uzicu, pa ne mogu ja njega tako voditi.
sylar86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.