Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2015., 00:15   #1441
Velečasni Ivica Berdik, koji je u svojoj preko 25 godina dugoj svećeničkoj službi stekao veliko iskustvo u oslobađanju ljudi od Sotone u ovom recentnom razgovoru govori i o prizivanja duhova tj. demona te o duhovnim posljedicama toga: https://www.youtube.com/watch?v=z_rzEW3r4Pg
Tut-tut is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 00:31   #1442
Quote:
ArcanumLibrum kaže: Pogledaj post
Vizualizacija je korisna u riješavanju problema koji zahtjevaju opširno razmišljanje. Ali u Oklutnome smislu je gotovo krajnje glupa i opasna.
Čudna mi je malo ova tvrdnja

Vizualizacija je osnovni alat u magijskom, okultnom radu.

To što teenage-witchcraft priručnici, Psy priručnici, weekend škole za čarobnjake itd. isto govore o vizualizaciji ne znači da to ne valja.

Nitko tko se ozbiljnije bavio magijskim radom i okultnim a da ne spominjem Crowleya, Bardona, Levi-a.... nije tvrdio da je vizualiziranje glupo i opasno te da ga se treba izbjegavati..barem koliko ja znam.
Druga stvar je ako osoba ne može steći kontrolu nad svojim mislima i psihičkim slikama.
Zato postoje razne meditacije i vježbe koje su prvo slovo abecede u cijeloj toj priči..ali oni koji to nisu sposobni nikako izvesti morali bi onda zaobići te vode

Zadnje uređivanje Katayama : 02.02.2015. at 00:38.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 14:03   #1443
Question

Dakle ja nikada nisam prizivao duhove i demone te nemam iskustva s time nesto me jako muci pa me zanima dali bi bilo pametno prizvati demona i pitati ga mnogo mojih prijatelja je to vec radilo i kazu "nikad vise" rekli su mi da to ne radim da su posljedice jako velike ali ja bih ipak pokusao molim pomozite mi.
Nie bitn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 10:29   #1444
Quote:
Nie bitn kaže: Pogledaj post
Dakle ja nikada nisam prizivao duhove i demone te nemam iskustva s time nesto me jako muci pa me zanima dali bi bilo pametno prizvati demona i pitati ga mnogo mojih prijatelja je to vec radilo i kazu "nikad vise" rekli su mi da to ne radim da su posljedice jako velike ali ja bih ipak pokusao molim pomozite mi.
Demoni ne postoje, a ono što postoji u vidu Aveti, bolje da ne prizivaš jer takvo nešto posle se ne odvaja tako lako od tebe bio toga svestan ili ne.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 11:53   #1445
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Demoni ne postoje, a ono što postoji u vidu Aveti, bolje da ne prizivaš jer takvo nešto posle se ne odvaja tako lako od tebe bio toga svestan ili ne.
"aveti" postoje, a demoni ne postoje. Šur.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 17:11   #1446
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
"aveti" postoje, a demoni ne postoje. Šur.
Demoni su uobražaj, a ono što postoji ja ne bih koristio ni pod "avet" jer to u ljudima pušta struje različitog intenziteta pa im se pale svakakve lampice. No, u svakom slučaju, demoni su ono što ih neko smatra i zamišlja.

Ti pošto nisi imala iskustvo niti sa "demonima" niti ičim sličnim, niti si mogla jer to ne postoji, onda je tvoje verovanje prirodno - jer je to i drevno dogmatsko verovanje koje je ranije imalo svoje objašnjenje zarad neukog ljudstva koje je moglo kroz takvu vrstu metafore razumeti određenu štetnu socijalnu pojavu.

S druge strane "ono" ili određena mentalna energija koja ostaje posle fizičkog raspada i sebe doživljava isto kao pre fizičkog raspada je iskustvo koje je svakako dezavuisano na najrazličitije načine, ali po sredi je to prirodna pojava, niti dobra niti loša jer u suštini takve stvari ne postoje osim kao subjektivni doživljaj.
'zlo' i 'dobro' ne postoje u stvarnosti osmi kao subjektivni doživljaj - postoji samo ono što postoji zato što postoji, sve ostalo je izmislio čovek i stavio u određenu poziciju naspram sebe, a preciznije u poslednje vreme najčešće to od plastike i gume prave kinezi
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 21:46   #1447
..ali ne mora značiti da su Demoni isključivo predstavnici zla, ne gledaju svi na te sile tako.
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 21:51   #1448
..kad si već spomenuo figurice..davno je jedna cura napravila prekrasnu skulpturu, rekla je da je to napravila za Demona kojeg je prizvala i to je tražio od nje
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 03:38   #1449
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
..kad si već spomenuo figurice..davno je jedna cura napravila prekrasnu skulpturu, rekla je da je to napravila za Demona kojeg je prizvala i to je tražio od nje
Zanimljiv trip u kojoj se ogleda klasična ljudska psihologija, i to nije ništa loše, to je tipično, nije čak ni problem to što se ljudi ubede u to na takav način - jedan razlog je neznanje, drugi potreba za sopstvenom celinom - a ovo nije ni loše ni dobro, štetno bi bilo "ukoliko bi tražio" da npr polije benzinom nekog, jer i takvih primera ima - a zarad "stvarnih iskustava", da, iskustva su stvarna, ali je priča lepo umišljena.

Opet, da ne budem pogrešno shvaćen, to je što je - to je notorna pojava, uobičajena samozabluda da iza toga stoji nekakav entitet (dobar-zao apsolutno je nebitno), ali priča je uvek inspiracija za dalju igru.
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 12:53   #1450
To su tripovi za koje ljudi tvrde da daju rezultate..nemam razloga da im ne vjerujem jer su mahom stabilni, sređeni, školovani, načitani...a isto tako ne vjerujem da su želje nekakve trivijalnosti..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 00:56   #1451
Quote:
Nie bitn kaže: Pogledaj post
Dakle ja nikada nisam prizivao duhove i demone te nemam iskustva s time nesto me jako muci pa me zanima dali bi bilo pametno prizvati demona i pitati ga mnogo mojih prijatelja je to vec radilo i kazu "nikad vise" rekli su mi da to ne radim da su posljedice jako velike ali ja bih ipak pokusao molim pomozite mi.
Zato što bi svi sa jednim ritualom riješili sve probleme. Time "demonu" daju slobodne ruke da radi što želi. Umjesto da idu malim koracima. Od A do B, od B do C... . Oni bi odmah od A do Z i naravno da će sve otići
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 01:02   #1452
Quote:
MrZZ kaže: Pogledaj post
Zato što bi svi sa jednim ritualom riješili sve probleme. Time "demonu" daju slobodne ruke da radi što želi. Umjesto da idu malim koracima. Od A do B, od B do C... . Oni bi odmah od A do Z i naravno da će sve otići
Čudno je i meni kako bi netko mogao vjerovati da jednim ritualom može sve riješiti..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 01:20   #1453
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Čudno je i meni kako bi netko mogao vjerovati da jednim ritualom može sve riješiti..
Nitko više ne želi raditi za ništa. Pogledaj fitness industriju (6 pack za 6 minuta), isto tako svi bi se htijeli obogatiti preko noći. Isto kod glazbe. Zašto bi morao učiti instrument 10 godina, kada možeš biti DJ za 10 min.

Tako je i sa okultizmom bez kontinuiranog rada i discipline nema rezultata. Što mi je još najbolje takvi rade sa saturnom koji stoji za disciplinu, rad i odgađa rezultate.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 01:36   #1454
Pogotovo okultizam, meni i nakon svih ovih godina neki rituali ne uspijevaju, iskreno da ti kažem..a nisu neki nebulozni ciljevi..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 01:45   #1455
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Pogotovo okultizam, meni i nakon svih ovih godina neki rituali ne uspijevaju, iskreno da ti kažem..a nisu neki nebulozni ciljevi..
Po kojem sistemu radiš? Ja sam naučio da prvo trebam pustiti i zaboraviti na ritual da bi funkcioniralo. Zato se i piše dnevnik da se kasnije vratiš i vidiš da li je uspjelo. Zato je najbolje u početku raditi rituale za stvari koje su ti nebitne i za one koje su ti bitne. Tako je lakše zaboraviti.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 02:03   #1456
Quote:
MrZZ kaže: Pogledaj post
Po kojem sistemu radiš? Ja sam naučio da prvo trebam pustiti i zaboraviti na ritual da bi funkcioniralo. Zato se i piše dnevnik da se kasnije vratiš i vidiš da li je uspjelo. Zato je najbolje u početku raditi rituale za stvari koje su ti nebitne i za one koje su ti bitne. Tako je lakše zaboraviti.
Kaotičar sam
..no osjećam u zadnje vrijeme da ću napustiti Chaos i primiti se konkretnijih stvari..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 02:23   #1457
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Kaotičar sam
..no osjećam u zadnje vrijeme da ću napustiti Chaos i primiti se konkretnijih stvari..
Ako je od Millera, njegov sigils sistem je prekompliciran, poslati cu ti Frater Xavierov video course na pm kad ga uploadam negdje.
MrZZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 02:39   #1458
Quote:
MrZZ kaže: Pogledaj post
Ako je od Millera, njegov sigils sistem je prekompliciran, poslati cu ti Frater Xavierov video course na pm kad ga uploadam negdje.
Perfektno, može, hvala ti
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 11:25   #1459
Quote:
Nie bitn kaže: Pogledaj post
Dakle ja nikada nisam prizivao duhove i demone te nemam iskustva s time nesto me jako muci pa me zanima dali bi bilo pametno prizvati demona i pitati ga mnogo mojih prijatelja je to vec radilo i kazu "nikad vise" rekli su mi da to ne radim da su posljedice jako velike ali ja bih ipak pokusao molim pomozite mi.
Čovjek gore samo što nije prešao granicu (nadam se da još nije, ipak je postao prije dva mjeseca) a vi udarili raspravu o nazivlju?
Nie Btno, ako već nisi, nadam se da nisi, i nemoj...
Ne znam na što si točno mislio pod prizivanje, bilo bi dobro da objasniš, ali nikakvo iskustvo sa prizivanjima, ako nisi moćan mag ne dolazi u obzir. NEČEŠ
riješit problem, samo ćeš si navuć novi. Puno izbiljniji!!!
muzički tobogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 01:44   #1460
Ako nekoga zanima priziv i ako se želi time baviti onda će to i napraviti..bez obzira na histerične propovjedi

Što za tebe znači biti moćan mag, kakve bi sposobnosti to on trebao imati da bi se mogao primiti prizivanja Demona??
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.