Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2013., 18:08   #1
Question Smart TV ne prepoznaje wifi pojačivač signala

Pozdrav...

postavio sam prije 3 dana pitanje na "pomoć oko kupnje tv-a" ali nisam dobio nikakav odgovor, pa da probam tu...copy/paste topica:

Frend je uzel Samsung Smart TV i kako ima router dolje kod staraca, skoro uopće mu nije lovio wifi signal (Samsungov USB dongle kupljen uz TV)...danas je kupil pojačivač signala (koji ide u strujnu utičnicu) pa na mobitelu i laptopu sad ima excellent signal (imal je low na oba prije nego je stavil pojačivač), ali na telki nema apsolutno nikakav signal
Telka nađe router, ali ne može se spojiti...koja je caka?
Malo čudno

Pojačivač je D-Link i kada "uđem u njega" preko njegovog SW vidim da ima svoj IP (ne dijeli IP routera čiji signal lovi)...uređaji ga prepoznaju kao drugi connection point
Svi uređaji ga love fantastično. I mobiteli i laptop. Bez greške.
Ali TV ga vidi i kada se idemo spojiti, nema vezu između pojačivača i TV-a...mijenjane postavke svega mogućega na tv-u...i DNS-a i IP-a. Kombinirano na sve moguće načine...čak je došao i jedan frend koji to ima u malom prstu, ali niti on nije uspio (probaval je sve kombinacije moguće i nemoguće)...a kaj je najsmešnije, lovi signal baš na router, ali je preslab za bilo kaj i signal na router lovi od prve, a na pojačivač niti pomislit....

Molim pomoć

EDIT:
zaboravil sam napisat da se radi o t-com
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 16.09.2013. at 18:33.
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 19:07   #2
jel mi netko moze reci di da pitam? ovo je stvarno problem jer je frend dal preko 300kn za pojacivac signala samo zbog telke i sad nemre nist

Sent from 23
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 19:12   #3
Koja je IP adresa D-Linka, koja routera, koji je tip routera i kako je konfiguriran D-Link, u kojem je modu rada? Kako ste se spojili laptopom na D-Link, jeste li imali izlaz na net?
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 07:55   #4
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Koja je IP adresa D-Linka, koja routera, koji je tip routera i kako je konfiguriran D-Link, u kojem je modu rada? Kako ste se spojili laptopom na D-Link, jeste li imali izlaz na net?
1) IP D-Linka je 192.168.1. ...

2) IP routera je 192.168.1. ... (znam obje zadnje vrijednosti)

3) Ne znam na kaj misliš kad pitaš za mod rada i konfiguraciju D-Linka kad se spoji u utičnicu, spojim se na njega preko browsera i podesim mu SSID name i password. I još pita da li želim da se zove identično kao router na koji se spaja i da ima isti pass.
Prvo smo ga nazvali ko i router (sa istim passwordom), ali su uređaji prepoznavali baš router na taj način, a ne D-Link...pa smo ga nazvali drugačije i dali mu drugi password. I od tada ga prepoznaje kao drugi uređaj...
U postavkam sam primjetio jedino to da se može podesiti i nikaj drugo
U postavkama ima 3 taba (mislim)..na prvom se podešava name i pass, na trećem se pokazuje IP adresa D-Linka i router na koji je spojen...jedino se ne sjećam sad baš kaj se nalazi na drugom tabu, ali mislim da nisu nikakve posebne postavke, jer mislim da bi se toga sjetio
A kako Ti misliš da bi trebalo podesiti D-Link? Na koju konfiguraciju i mod rada?

Po svemu je problem negdje sa TV-om jer SVI drugi uređaji u sekundi nalaze i spajaju D-Link...TV ga nađe najnormalnije odmah, ali nema konekcije između TV-a i D-Linka.

4) Spojili smo se apsolutno bez ikakvih problema. Našao je D-Link kao wifi connection point i pitao za password. Unijeli password i spojili se za sekundu (kao i svako spajanje laptopa na wifi mrežu)
Isto tako je bilo i sa 3 mobitela u iduću minutu sve radi najnormalnije, samo se TV ne može spojiti.
Ponavljam, pokušao sam sve moguće kombinacije. I došao je drugi frend koji se poprilično razumije u tu problematiku i nakon sat vremena nije našao rješenje
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 08:27   #5
Znači sa svim uređajima ste se spojili na D-Link i imali ste izlaz na net, osim sa TV-om? Po meni, ovako napamet, D-Link bi trebao raditi u AP modu, da se on spoji na router, sa istim SSID-om, dakle da bude klasičan "pojačivač signala". Meni tako doma radi AP od Siemensa u donjem stanu. Jedino ako taj uređaj nije kompatibilan sa TV-om, u što čisto sumnjam, jer TV-u je svejedno otkuda dolazi signal...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 08:46   #6
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Znači sa svim uređajima ste se spojili na D-Link i imali ste izlaz na net, osim sa TV-om?
Da

Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Po meni, ovako napamet, D-Link bi trebao raditi u AP modu, da se on spoji na router, sa istim SSID-om, dakle da bude klasičan "pojačivač signala".
Pa i tak smo napravili. Dali mu isti SSID i pass kao i routeru (pita da li želim tu opciju kad ga spojim)...i nađe ga na TV-u, ali po signalu i IP adresi se vidi da je to router, a ne pojačivač.

Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Meni tako doma radi AP od Siemensa u donjem stanu. Jedino ako taj uređaj nije kompatibilan sa TV-om, u što čisto sumnjam, jer TV-u je svejedno otkuda dolazi signal...
Da...čim lovi router, trebao bi i D-Link jedino ako...hehe

A ništa...probat ćemo opet dati isti SSID i pass ko i routeru, pa probat još jednom sa IP-em na telki...
Ali opet mi je misterija...svi uređaji + TV se mogu spojiti na router, ali je strašno loš signal. A opet, svi uređaji osim TV-a prepoznaju D-Link. Dakle ne valja samo konekcija TV-DLink...hahaha zanimljivo

I ima jedna caka...da li u postavkama TV-a ostaviti automatsku postavku DNS-a: 192.168.1.1 ili promijeniti na t-com DNS: 195.29.166.116

Napominjem da smo par puta probali na obje postavke i nije bilo pomaka na bolje
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 09:03   #7
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
I ima jedna caka...da li u postavkama TV-a ostaviti automatsku postavku DNS-a: 192.168.1.1 ili promijeniti na t-com DNS: 195.29.166.116
Što sve imate mogućnost upisati u postavkama TV-a? U svakom slučaju, ovaj T-Com DNS otpada, jer TV bi na net trebao preko D-Linka, tako da bi on automatski trebao kupiti postavke... A ionako je sve to nebitno ako TV ne vidi, kao što kažeš, D-Link, pa se ne može ni spojiti na njega.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 09:37   #8
IP, gateway, DNS...klasika
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 10:01   #9
Koji je TV u pitanju, točan model? I D-Link točan model.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 10:03   #10
Uh...to sad ne znam točno...bum pital frenda pa pošaljem
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 10:12   #11
TV: Samsung UE40ES 5500
D-Link: N300 dap-1320
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 10:25   #12
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
TV: Samsung UE40ES 5500
D-Link: N300 dap-1320
Pretpostavljam da ste gledali upute, ali ako niste, ovdje imaš
http://floremus.com/pdf/030CC6F6-D6C...F9B759987F.pdf
Na stranici 195 ti je početak setiranja bežične mreže. Negdje je, gotovo sigurno, nešto u postavkama TV-a, ako se na D-Link svi drugi uređaji mogu spojiti. Palo mi je napamet sljedeće. Ako vam to nije problem, odfurajte TV negdje blizu routera, pa se probajte spojiti izravno na njega, bez D-Linka.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 10:30   #13
E hvala ti za upute za Samsunga budemo pogledali...ali ne moram ga nosit blitu routera...napisal sam da ga lovi ionako, ali ima jako slab signal tak da znam da ga lovi normalno.

U postavkama dlinka kaže da se treba stisnuti WPS tipka na modemu...ali siemensov router SX763 nema nikakvu WPS tipku, ako se dobro sjećam

/EDIT/
Našel sam ovo:
"Nadalje,WDS radi samo kod identicnih rutera/ap-ova! U slucaju 2 razlicita
uredjaja za "sirenje" signala, jedan mora biti ap sa opcijom "universal
repeater" ili tako nesto slicno. Problem tog umrezavanja je sto ti se brzina
wirelessa smanji za pola..."

I to bi mogo bit odgovor da je ipak ono bio pojačivač sa slabim signalom, a ne router (kada sam im dao isti SSID) ovo je prekomplicirano i samo se nerviram bezveze..
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav

Zadnje uređivanje chillout23 : 18.09.2013. at 10:47.
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 10:51   #14
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
E hvala ti za upute za Samsunga budemo pogledali...ali ne moram ga nosit blitu routera...napisal sam da ga lovi ionako, ali ima jako slab signal tak da znam da ga lovi normalno.

U postavkama dlinka kaže da se treba stisnuti WPS tipka na modemu...ali siemensov router SX763 nema nikakvu WPS tipku, ako se dobro sjećam

/EDIT/
Našel sam ovo:
"Nadalje,WDS radi samo kod identicnih rutera/ap-ova! U slucaju 2 razlicita
uredjaja za "sirenje" signala, jedan mora biti ap sa opcijom "universal
repeater" ili tako nesto slicno. Problem tog umrezavanja je sto ti se brzina
wirelessa smanji za pola..."

I to bi mogo bit odgovor da je ipak ono bio pojačivač sa slabim signalom, a ne router (kada sam im dao isti SSID) ovo je prekomplicirano i samo se nerviram bezveze..
Misliš u routeru?!
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:08   #15
quotal si cijeli tekst i ne znam na kaj misliš
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:09   #16
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
quotal si cijeli tekst i ne znam na kaj misliš
Boldano pogledaj Pitam te jesi li mislio na WDS na routeru ili na D-Linku?
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:14   #17
boldano je samo WDS a na tu temu piše da ako su različiti bla bla
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:17   #18
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
na routeru
Pa nisam baš siguran u tvrdnju kako WDS radi samo sa istovjetnim routerima. Ja sam svojedobno imao Thomson router i Siemensov AP, koji su radili bez greške. Sada imam Siemensov router (na njemu je WDS dignut), a u donjem stanu Siemensov repeater. Repeater pak daje signal D-Link AP-u u susjednoj prostoriji, kao što u gornjem stanu Siemensov router daj Canyjonovom AP-u signal i nikad nikakvih problema nisam imao. Jedino nemam baš iskustva s ovim D-Linkom preko "struje"...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:22   #19
Ma..čitam da treba podešavat gomilu toga da se uključi WDS na routeru...počevši od enkripcije (navodno prolazi samo WEP) pa do svega ostalog...
Predložio sam mu da uzme neku antenu 5db-9db i tako riješi problem.
To sam mu rekao i prije nego je kupil ovaj dlink, ali je išao u najbliži dućan i prodali mu kaj su imali...
Reko sam mu da ja odustajem od toga i neka kupi antenu i kraj priče.

Hvala ti puno na pomoći, ali nemam ni vremena ni živaca za te njegove kerefeke...imam svoj život

živio
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 11:25   #20
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Ma..čitam da treba podešavat gomilu toga da se uključi WDS na routeru...počevši od enkripcije (navodno prolazi samo WEP) pa do svega ostalog...
Predložio sam mu da uzme neku antenu 5db-9db i tako riješi problem.
To sam mu rekao i prije nego je kupil ovaj dlink, ali je išao u najbliži dućan i prodali mu kaj su imali...
Reko sam mu da ja odustajem od toga i neka kupi antenu i kraj priče.

Hvala ti puno na pomoći, ali nemam ni vremena ni živaca za te njegove kerefeke...imam svoj život

živio
A gle, meni je WDS podešavanje trajalo dvije minute, ako i toliko. Ne znam što vi tamo radite, ali dobro, kako hoćeš...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.