Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 19:54   #1
PBZ Investor

PBZ Investor omogućit će klijentima trgovanje dionicama na Zagrebačkoj burzi i to putem Interneta
Privredna banka Zagreb je danas priopćila kako će svim svojim klijentima ponuditi novu uslugu PBZ Investor - trgovanje dionicama putem Interneta. PBZ Investor omogućit će klijentima trgovanje dionicama na Zagrebačkoj burzi i to putem Interneta, a osim trgovanja dionicama brojne su druge prednosti, poput uvida u cijene dionica na burzi u realnom vremenu, uvida u "dubinu tržišta", praćenje statusa naloga, vrednovanje pozicija imovine klijenta itd.
PBZ Investor namijenjen je klijentima koji trguju dionicama na burzi te će im putem ove usluge biti omogućeno zadavanje naloga iz svog doma ili sa bilo kojeg drugog mjesta s računala koje ima priključak na Internet. Pritom se ističe da PBZ Investor pruža najvišu razinu sigurnosti on-line trgovanja. Ovu uslugu klijenti će uskoro moći ugovoriti u svim poslovnicama Privredne banke Zagreb, stoji u priopćenju.

izvor: www.poslovni.hr
flexo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 22:25   #2
Interesting.. very..
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 09:56   #3
Jel se zna otprilike koliko bi se kretala provizija?
Hmm...još kad bi to uveli prije desetog mjeseca da ne pravim acc kod nekog brokera kako bi prodao dionice t-ht-a ...
unknown_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:19   #4
još detalja ima na http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=25736
Uzalud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 10:57   #5
Quote:
unknown_man kaže: Pogledaj post
Jel se zna otprilike koliko bi se kretala provizija?
cijena usluge PBZ Investor jednokratna upisnina: 75 kn
mjesečna članarina: 10 kn
jedinstvena brokersko-skrbnička naknada: 0,6% od iznosa transakcije ili minimalna naknada po nalogu od 75 kn
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 11:34   #6
ne svidja mi se bas da isti ljudi koji rade za fondove sjede u istoj sobi, a mozda ti isti i ukucavaju naloge.. ostalo se cini skroz ok..

pbz su stvarno korak ispred ostalih.. prvo prvi sa kreditom, a sad i s ovim (vjerojatno i povezano)..

svaka cast!
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2007., 23:53   #7
Quote:
neobanned kaže: Pogledaj post
ne svidja mi se bas da isti ljudi koji rade za fondove sjede u istoj sobi, a mozda ti isti i ukucavaju naloge.. ostalo se cini skroz ok..

pbz su stvarno korak ispred ostalih.. prvo prvi sa kreditom, a sad i s ovim (vjerojatno i povezano)..

svaka cast!
Da ne bude zabune, radim u PBZ-u i sudjelovao sam u projektu "PBZ Investor" pa u ocjenama mogu biti subjektivan (da ne kazete kako nisam rekao ), ali mislim da nisu u redu komentari tipa 'a mozda ti isti i ukucavaju naloge'. Naime, brokerski poslovi su u potpunosti odvojeni od fondovskih, nemaju niti jednu dodirnu tocku, od operativaca do najvisih rukovoditelja.

Nazalost, nalozi ce se jos neko vrijeme prekucavati, kako ste i naveli, ali postoji tzv. 'order log' koji jamci unos naloga u kronoloskom redoslijedu kako su pristizali od klijenata bez obzira na naci zadavanjl (telefon, internet, ...). Kad ZSE predje na novi sw (u listopadu), odmah nakon stabilizacije sustava, radit cemo na povezivanju istih i s funkcijom predaje naloga na ZSE. To znaci da ce nalozi koje zadajete moci ici na burzu bez ljudske intervenicje.

Ah, da, zamalo zaboravih. Svakako cemo nastojati omoguciti koristenje usluge prije pocetka trogvanja s T-HT. Malo je ZSE odabrala nezgodan timing za promjenu sw, ali dat ćemo sve od sebe :-)
Trenk_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 01:00   #8
Ajde da ti vjerujemo. Nadam se da će OMX omogućiti zadavanje naloga direktno jer ovo je "pomalo" frustrirajuće.

Sretno i držite se. I moje mišljenje je da vam uopće nisu fore te članarine i mjesečne naknade. Pa kako to? Naplati se provizija po prometu i ajd bok.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 12:06   #9
Quote:
Zafashan kaže: Pogledaj post
Ajde da ti vjerujemo. Nadam se da će OMX omogućiti zadavanje naloga direktno jer ovo je "pomalo" frustrirajuće.

Sretno i držite se. I moje mišljenje je da vam uopće nisu fore te članarine i mjesečne naknade. Pa kako to? Naplati se provizija po prometu i ajd bok.
nekak mi se čini da bi se u takvom slučaju pojavilo previše onih koji bi se "igrali" burze i otvarali tak nekaj "sam za probu" i napravili jednu il nijednu transakciju. A takav sustav je ipak malo preskup za skupljanje takvih klijenata.
Inače,
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 13:52   #10
Quote:
Trenk_007 kaže: Pogledaj post
Da ne bude zabune, radim u PBZ-u i sudjelovao sam u projektu "PBZ Investor" pa u ocjenama mogu biti subjektivan (da ne kazete kako nisam rekao ), ali mislim da nisu u redu komentari tipa 'a mozda ti isti i ukucavaju naloge'. Naime, brokerski poslovi su u potpunosti odvojeni od fondovskih, nemaju niti jednu dodirnu tocku, od operativaca do najvisih rukovoditelja.

Nazalost, nalozi ce se jos neko vrijeme prekucavati, kako ste i naveli, ali postoji tzv. 'order log' koji jamci unos naloga u kronoloskom redoslijedu kako su pristizali od klijenata bez obzira na naci zadavanjl (telefon, internet, ...). Kad ZSE predje na novi sw (u listopadu), odmah nakon stabilizacije sustava, radit cemo na povezivanju istih i s funkcijom predaje naloga na ZSE. To znaci da ce nalozi koje zadajete moci ici na burzu bez ljudske intervenicje.

Ah, da, zamalo zaboravih. Svakako cemo nastojati omoguciti koristenje usluge prije pocetka trogvanja s T-HT. Malo je ZSE odabrala nezgodan timing za promjenu sw, ali dat ćemo sve od sebe :-)
Ja sam u PBZ-u isto,znam dosta o ovome i mislim da znam tko bi ti mogao biti i točno je sve što kažeš i da su brokeri i fizički odvojeni od fondova,ali svejedno kad je lova u pitanju nevjerujem ja nikome, svi ste vi za mene mafija, još ako ubrojimo masone koji drmaju cijelim financijskim krugom pusti me...4 očiju ću otvoriti....Al slažem se ovo je vrlo dobar put da se zaobiđe manipulacija, pogotovo zbog mogučnosti direktnog davanja naloga bez čovjeka......vidjet ćemo......
xv7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 18:25   #11
Šta i mjesečnu članarinu če imat?
cibox is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 18:58   #12
Da.

Očito dosad nisu kupili i proddli nijednu dionicu pa misle da je to normalno.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 19:08   #13
Quote:
cibox kaže: Pogledaj post
Šta i mjesečnu članarinu če imat?
10kn, jedna piva manje mjesečno
Ako to predstavlja problem...
Crobex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 21:02   #14
a kad ce to? moze li se vec?
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 21:31   #15
Quote:
Crobex kaže: Pogledaj post
10kn, jedna piva manje mjesečno
Ako to predstavlja problem...
da, ali vjerojatno ima tu još nešto, recimo moraš imati internet bankarstvo, a to je još mislim 30kn mjesečno, znači 30+10=4pive mjesečno.... eheheej
algore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 22:15   #16
Mislim da ce ovo biti jako dobra usluga. Jednostavno i brzo prebacivanje sredstava povezano sa e-bank uslugom.
spicelab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 23:08   #17
Sve mi se čini da su banke i inzistirale (i prijetile osnivanjem treće burze) da se ZSE i VSE ujedine. Kako bi i taj dio financijskog kolača mogle kontrolirati.

Ako naši e-trade brokeri iste usluge budu nudili, ne idem u bankarske brokere.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 00:26   #18
Quote:
algore kaže: Pogledaj post
da, ali vjerojatno ima tu još nešto, recimo moraš imati internet bankarstvo, a to je još mislim 30kn mjesečno, znači 30+10=4pive mjesečno.... eheheej
int.bank 8kn + tek.račun 3kn = 12 kn
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 03:33   #19
Quote:
gljeeva kaže: Pogledaj post
int.bank 8kn + tek.račun 3kn = 12 kn
Istina sretni korisnik!

Ali bez obzira smatram da PBZ (u mom slučaju) treba ito ukinut jer moja lova je kod njih a ne obrnuto!

što se tiče ovog E-dionice ako je istina onda je dobor
mjesečno 10Kn + 75 (ili 0,6%) jednokratno
jer usporedbe radi RBA za to isto preko brokera 0,25kn tel inpuls min + 150Kn minimum ili 1,25 - 1,00% stoga jena pozitivna transakcija mjesečno i u plusu ste!

Nego kad to počinje radit? dosadila mi žuta boja!
1-zdrug is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 13:40   #20
Quote:
algore kaže: Pogledaj post
da, ali vjerojatno ima tu još nešto, recimo moraš imati internet bankarstvo, a to je još mislim 30kn mjesečno, znači 30+10=4pive mjesečno.... eheheej
PBZ Investor će moći koristiti i oni koji do sada nisu bili klijenti PBZ-a. U tom slučaju će im se otvoriti besplatni tekući račun (bez naplate mjesečne naknade za vođenje računa). Ostale usluge PBZ-a također nisu obavezne (nije obavezno korištenje internet bankarstva).
Nema dodatnih troškova osim onih koji su već navedeni (75 kn upisnina, 10 kn mjesečno) s tim da se prva 4 mjeseca od pokretanja javne produkcije neće naplaćivati upisnina (ovih 75 kn).
bureksarma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:13.