Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2010., 10:40   #1
Antibiotik - dati ga ili ne?

a treba mi pomoc malo iskusnijih...u četvrtak popodne mala mi je zafibrala (do 38)... u petak smo ujutro bili kod doktora i rekao je da je grlo jako jako crveno i odmah je htio dati antibiotik (iako nije bas lak na antibioticima) dogovorili smo se vadit krv i pokazala se odlicna krvna slika. rekao je nista od antibiotika zasad je viroza... medjutm mala je fibrala i petak i subotu danju sa malom fibrom al nocu sa oko 39...nos joj je katastrofa i jutros je pocela jako puno kasljat. kako danas ne radi labaratorij, odvela sam je na hitni da joj poslusa pluca i dr je rekla da su pluca ok al je grlo jako jako upaljeno. i dobili smo klavocin (iako sam joj rekla da je u petak krv bila dobra). i sad nisan vise pametna dal da joj ga dam il da ipak cekam do sutra pa da opet vadimo krv (sta uvijek rezlutira nocnim morama kod male)...
fibru sad nema i dobar joj je apetit...al zato očajno kaslje...i sve joj se slijeva iz nosa nazad....dajem joj i operil i fiziolosku i prospan i mazem oni balzam od dr taisa, al zasad nikakve pomoći od toga...

mislila sam pricekat do popodne pa ako skoci fibra (to je skoro vec cetvrti dan da joj onda dam antibiotik)..
malo me muci sto smo krv vadili samo 15 tak sati nakon sto je krenula fibra pa nisam sigurna da je krvna slika mogla pokazat pravo stanje....znam da sendimentacija sporo raste...a nismo vadili crp, znam da on u biti puno brze raste
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 10:59   #2
oprosti, al ovo pitanje nije za forum
i kakav god dobila savjet ovdje, za antibiotik se moras konzultirat sa ljecnikom, uzivo
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:01   #3
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
oprosti, al ovo pitanje nije za forum
i kakav god dobila savjet ovdje, za antibiotik se moras konzultirat sa ljecnikom, uzivo
pa jesam al jedan kaze jedno a drugi drugo
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:25   #4
...da, ali jedan je rekao ne u četvrtak, a drugi da u nedjelju
...ako ti pak zaista ne želiš dat taj antibiotik, pričekaj do sutra ponovno vađenje krvi
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:26   #5
hm, zaguljena situacija..
Zašto niste vadili CRP? Mislim da bi crp bio nekako najbolji pokazatelj jel bakterija u pitanju ili ne, mislim, obzirom na cjelokupnu kks.


Ne znam, nisam pametna što da ti odgovorim. Virusna ili bakterijska upala grla?
Ako je virus, nema potrebe za antibiotikom
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:28   #6
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
hm, zaguljena situacija..
Zašto niste vadili CRP? Mislim da bi crp bio nekako najbolji pokazatelj jel bakterija u pitanju ili ne, mislim, obzirom na cjelokupnu kks.


Ne znam, nisam pametna što da ti odgovorim. Virusna ili bakterijska upala grla?
Ako je virus, nema potrebe za antibiotikom
ma u ovom nasem labaratoriju ne vade crp, več vade cijelu krvnu sliku, sedimentaciju, leukocite, zeljezo.... i to joj je sve bilo dobro
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:30   #7
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...da, ali jedan je rekao ne u četvrtak, a drugi da u nedjelju
...ako ti pak zaista ne želiš dat taj antibiotik, pričekaj do sutra ponovno vađenje krvi
u petak .... a taj u petak je imao krvnu sliku ispred sebe
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:32   #8
nas uvijek spase inhalacije preporode
mi smo bolesni od prošle subote, dva dana fibra, pa užasno puno šlajma, istjerali ga s inhalacijama i bisolvon kapima. dobili smo zinnat bez krvnih pretraga , ali mu ja nisam davala.
no ipak je bolej da se posavjetuješ s pedijatrom. ja isto mrzim davat antibiotik ako je samo prehlada u pitanju, ali valjda se i to nekad mora :F.
__________________
Say something perfect, something I can steal.
me in honey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:35   #9
Ovako na forumu to je doista vrlo nezahvalno, ako se ikad dvoumiš traži da rade bris, CRP, krvnu sliku i onda si sigurna. Ovako ti nitko normalan nemože savjetovati što da radiš, osim liječnika. Temp. kod viroze može trajati i do 5 dana, a normalno je (u većini slučajeva) da temp po noći skoći, a prema jutru pada. Ako kreneš s antibiotikom onda svakako završi kuru do kraja. Sretno, nadam se da ste već bolje.
__________________
Moj album
dani1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:38   #10
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...da, ali jedan je rekao ne u četvrtak, a drugi da u nedjelju
...ako ti pak zaista ne želiš dat taj antibiotik, pričekaj do sutra ponovno vađenje krvi

I onda da se na forumu odluči.
A da glasamo?


Mislim sorry, prvo sam ti htjela napisat mišljenje, onda vidim da je čisto glupo bilošto savjetovat.
Pa nismo mi doktori, vidiš ni doktori ne mogu odlučit, kako onda mi možemo?
Ti s majka, odluka je na tebi i tvom mužu.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:38   #11
s mog stajališta, antibiotik joj ne treba. ALI, ovo je ipak forum koji ne može tvom djetetu dijagnosticirati bolesti.
Na vama je da odlučite, vi najbolje poznajete svoje dijete
Ako nema fibre sad i ako se lako spušta dok je povišena, najčešće je virus u pitanju.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:42   #12
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post

I onda da se na forumu odluči.
A da glasamo?
...promakla ti je vremenska razlika između ta dva različita mišljenja
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:46   #13
Moja pedica nije laka na antibioticima. Ali mala je imala upaljeno grlo i fibru 4 dana i dala joj je antibiotik.
I odmah joj je pala temp. Na žalost izgleda (bar na mom području) je počeo vladati streptokok (vidim po drugim roditeljima).
Bitno je kako se djete ponaša, da li je klonulo, jede li, pije li i ima li gusti zeleni iscjedak ili prozirni iscjedak.
Moja mala je uistinu rijetko koristila antibiotik mada je vrlo često bolesna.
Ovaj nas je silapen antibiotik pogodio jer je od njega dobila osip pa smo nakon toga dobili claretin.
Kraj antibiotika je dobro (sada sam naučila) koristiti istovremno i prolife dražeje ili u tekućem stanju kako bi crijevna flora što lakše apsorbirala antibiotik.
Nama sada pomaže.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:46   #14
Quote:
gica kaže: Pogledaj post
...promakla ti je vremenaska razlika između ta dva različita mišljenja
I krvna slika koja je ista.
Nije mi promaklo.
S tim gore, ovaj kasnije je dao Klavocin, to baš nije lagan antibiotik i daje se za gadne upale.
Znači da je bilo pošteno crveno.


Ne znam, kod nas odma u febrilitetu vade CRP, pa se odma vidi što je.
Ovako je prepovršno.
Pogotovo što to kod male djece preko noći iz virusa naraste u bakterijsku upalu, namnože se čim je malo jača iritacija.
Zato djeci i djele klavocine odma.
Leukociti i sedimentacija rastu kasnije, duže im treba da se dignu, a dignu se i pod virusom i pod bakterijom, jer je čisto reakcija organizma koji se brani.
Ali ako peti dan ne pada temp, to teško da je samo virus.


Možete u pon. na bris grla i čekat još 4 dana da se napravi antibiogram.
Do četvrtka-petka budete sigurno znali što je. I dali je bolji Klavocin ili ipak blaži Amoksicilin.
__________________
Fuck it!

Zadnje uređivanje 8472 : 17.10.2010. at 11:54.
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 11:57   #15
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Do četvrtka-petka budete sigurno znali što je.
ajd ne zajebaji
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:00   #16
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
I krvna slika koja je ista.
...ali zar nije krvna slika vađena samo jednom, ona u četvrtak
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:01   #17
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
I krvna slika koja je ista.
Nije mi promaklo.
S tim gore, ovaj kasnije je dao Klavocin, to baš nije lagan antibiotik i daje se za gadne upale.
Znači da je bilo pošteno crveno.


Ne znam, kod nas odma u febrilitetu vade CRP, pa se odma vidi što je.
Ovako je prepovršno.
Pogotovo što to kod male djece preko noći iz virusa naraste u bakterijsku upalu, namnože se čim je malo jača iritacija.
Zato djeci i djele klavocine odma.
Leukociti i sedimentacija rastu kasnije, duže im treba da se dignu, a dignu se i pod virusom i pod bakterijom, jer je čisto reakcija organizma koji se brani.
Ali ako peti dan ne pada temp, to teško da je samo virus.


Možete u pon. na bris grla i čekat još 4 dana da se napravi antibiogram.
Do četvrtka-petka budete sigurno znali što je. I dali je bolji Klavocin ili ipak blaži Amoksicilin.
ovo je trebao bit cetvri dan temperature ali je ona (za)sad nema (od nocas)..to je razlog sta me muci ovaj antibiotik...da ona kojim slucajem ima fibru i sad ne bih se uopce dvoumila....a sta se tice ovog crvenog grla bilo je jako crveno i u petak i dr je htjela napisak recept za klavocin al kad je dobila krvnu sliku rekla je viroza, ne treba antibiotik...

pretpostavljam da je ovo za bris zajebancija, a nije mi bas do zajebancije
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:02   #18
da moram birat između još jednog vađenja krvi ili antibiotik, dala bi antibiotik...meni napikavanja nisu draga, djete ih sigurno puno gore doživljava, kod djece se na tu virusnu upalu često nadoveže batkerijska ...pa ono, ja bi išla linijom manjeg otpora. Ali neće valjda puno toga biti ako se sačeka ponedjeljak i mišljenej još jednog pedijatra
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:07   #19
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
da moram birat između još jednog vađenja krvi ili antibiotik, dala bi antibiotik...meni napikavanja nisu draga, djete ih sigurno puno gore doživljava, kod djece se na tu virusnu upalu često nadoveže batkerijska ...pa ono, ja bi išla linijom manjeg otpora. Ali neće valjda puno toga biti ako se sačeka ponedjeljak i mišljenej još jednog pedijatra
dala bi antibiotik ikao nema vise fibre?
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2010., 12:10   #20
Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
ovo je trebao bit cetvri dan temperature ali je ona (za)sad nema (od nocas)..to je razlog sta me muci ovaj antibiotik...da ona kojim slucajem ima fibru i sad ne bih se uopce dvoumila....a sta se tice ovog crvenog grla bilo je jako crveno i u petak i dr je htjela napisak recept za klavocin al kad je dobila krvnu sliku rekla je viroza, ne treba antibiotik...

pretpostavljam da je ovo za bris zajebancija, a nije mi bas do zajebancije
Sorry za zajebanciju.
Gle, ako je viroza, temp. će pasti, grlu će trebat neko vrijeme da se smiri.
Ako joj se izljeva iz nosa, trebaš joj puuuno ispirat fiziološkom da to što prije oteče i grlo će joj se smirit tek kad nos prestane curit iza u grlo.
To traje, i 15 dana nekad.
Ali ako sutra bude kurila ili ju vodi vadit CRP ili odma daj antibiotik.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.