Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 18:59   #41
Quote:
JoZoFX kaže: Pogledaj post
Messi_10,
mislim da treba oko 2 radna dana da ti bude vidljiv novac.

Dosao sam nekog pitati ako je stvarno tako ili koji put odmah sljedeci dan bude vidljivo na racunu?
Znaci uplacen je novac na moj devizni, transakcija je iz zemalja EU. Koliko otprilike traje da oni to proknjize?
Hvala
iz inozemstva meni je znalo potrajat i do 9 dana (uplaceno petak, sjelo onaj drugi ponedjeljak )
valjda ovisi i odakle
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 19:04   #42
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
iz inozemstva meni je znalo potrajat i do 9 dana (uplaceno petak, sjelo onaj drugi ponedjeljak )
valjda ovisi i odakle
Ma da?

Pa rekli su mi max 3-5 radnih dana. Zvao i sluzbu za korisnike vele da mi to do utorka mora biti na racunu.
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 19:20   #43
Quote:
JoZoFX kaže: Pogledaj post
Ma da?

Pa rekli su mi max 3-5 radnih dana. Zvao i sluzbu za korisnike vele da mi to do utorka mora biti na racunu.
pa to ti i je 5 radnih dana (i 2+2 od oba vikenda , sluzba za dev. priljeve nije navodno radila subotom pa niosu imali odakle rasporedit na moj devizni ranije)
mislim ne mos se ni svadit

ali bilo je i krace, ne kazem
4 dana min
3 nikad
iz NL
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 23:18   #44
Jel ja mogu prijatelju uplatit novce na devizni pomoću opće uplatnice?? I kako,koje mi podatke mora poslat?Napomenu slao bih iz hr u hr,znači unutar hrvatske

Zadnje uređivanje Cokolada95 : 24.03.2011. at 23:34.
Cokolada95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 01:08   #45
Quote:
Cokolada95 kaže: Pogledaj post
Jel ja mogu prijatelju uplatit novce na devizni pomoću opće uplatnice?? I kako,koje mi podatke mora poslat?Napomenu slao bih iz hr u hr,znači unutar hrvatske
Naravno da ne možeš.
Po zakonu o deviznom poslovanju RH na devizni račun građana uplate, kao i isplate sa deviznog računa mogu vršiti isključivo vlasnik i opunomoćenik po tom istom računu.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 10:50   #46
Najbolji način za plačanje iz inozemstva??

Dakle zanima me koji je najbolji način za plačanje iz inozemstva, a da platitelj ne zna vaše osobne podatke?? Znači meni treba neki način da mi ljudi šalju pare na moj račun, a da im nije potrebno znati moje osobne podatke kao što su ime, prezime, adresa i slično? Ako vam nije problem recite mi koji bi to način bio i što sve treba za to.
Uzmite u obzir i da takav način ne uzima preveliki postotak od uplate.
HVALA
messi_10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 02:02   #47
Prema novom deviznom zakonu sada je moguće samom sebi poslati novac iz inozemstva? Znači isto ime, prezime i adresa pošiljatelja i primatelja?
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2011., 23:49   #48
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Prema novom deviznom zakonu sada je moguće samom sebi poslati novac iz inozemstva? Znači isto ime, prezime i adresa pošiljatelja i primatelja?
Da, papa...
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2011., 00:52   #49
Quote:
Johnny_B. kaže: Pogledaj post
Da, papa...
Fala
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 22:21   #50
Meni je preko internet bankarstva vidljiva uplata već tri dana,a kad pođem na bankomat tamo je nema,nije uopće vidljiva.Kako je to moguće?
aštosad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2011., 10:45   #51
Arrow S deviznog jedne banke na devizni druge banke

Daklem, pitanje je, omogućava li zakon nesmetano slanje deviza sa deviznog računa otvorenog u banci A na devizni račun otvoren u banci B? Oba računa su u vlasništvu iste osobe (moi).

Opekao sam se prije neki dan, poslao sitnu svotu sa tekućeg računa u banci A na devizni račun u banci B, i tek kasnije saznao da je zakonom nedopustivo.
__________________
"A bank is a place that will lend you money if you can prove that you don't need it." - Bob Hope
"Ubij čovjeka i ubojica si. Ubij milijune i osvajač si. Ubij sve i bog si." - Jean Rostand
"Real men don't dance. They sit, sweat and curse." - Bill Hicks
chameleon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2011., 22:06   #52
Zasto nije zakonom dozvoljeno, ako uplacujes sam sebi u drugoj banki?
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 22:03   #53
molim vas hitno mi odgovorite, ovo mi je važno.
stari ima visa electron deviznu karticu u zabi.
mogu li prek toga otvorit e zabu?
kak inače mogu kontrolirat potrošnju?
Tinkach is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 17:12   #54
Kakvu potrosnju?
Koliko znam preko Zabine Vise ne mozes kupovati na internetu.
Inace mozes otvoriti, e-zabu ako imas bilo koji racun kod njih, cak i ziro.
Ja sam otvorio u Erstebank internet bankarstvo preko devizne Vise Electron.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 13:36   #55
Situacija je slijedeca:
Zivim u EU zemlji i trebam ocu da posaljem novac.
On ima devizni racun u PBZ.

Zanima me koji kurs(prodajni, srednji ili kupovni) treba da gledam da znam koliko ce on novaca dobiti i koliko PBZ uzima za proviziju kada mu budu davali kune (ne pitajte zasto, ali on hoce da uzme kune, dakle PBZ ce da mu promijeni iznos u kune).

Da li njegov devizni racun mora biti za tu valutu (u mos slucaju krune) ili je dovoljno da bude "samo" devizni, mislim da on ima eure na svom deviznom? (noob, sorry)

Hvala vam unaprijed
mofo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 14:59   #56
Quote:
mofo kaže: Pogledaj post
Situacija je slijedeca:
Zivim u EU zemlji i trebam ocu da posaljem novac.
On ima devizni racun u PBZ.

Zanima me koji kurs(prodajni, srednji ili kupovni) treba da gledam da znam koliko ce on novaca dobiti i koliko PBZ uzima za proviziju kada mu budu davali kune (ne pitajte zasto, ali on hoce da uzme kune, dakle PBZ ce da mu promijeni iznos u kune).

Da li njegov devizni racun mora biti za tu valutu (u mos slucaju krune) ili je dovoljno da bude "samo" devizni, mislim da on ima eure na svom deviznom? (noob, sorry)
Ako otac ima devizni račun u EURima, onda mu trebaš i poslati EURe, a on će, kad bude htio, doći na šalter PBZ i reći da sa svog deviznog računa želi podići toliko i toliko HRK (ili će to napraviti preko internet bankinga PBZ365). U tom trenutku će se gledati kupovni tečaj EUR/HRK (danas je 7,395)
Računaj svakako s time da će tvoja banka zaračunati i trošak slanja tih novaca (može biti i više od 20 EURa!)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 15:52   #57
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
Ako otac ima devizni račun u EURima, onda mu trebaš i poslati EURe, a on će, kad bude htio, doći na šalter PBZ i reći da sa svog deviznog računa želi podići toliko i toliko HRK (ili će to napraviti preko internet bankinga PBZ365). U tom trenutku će se gledati kupovni tečaj EUR/HRK (danas je 7,395)
Računaj svakako s time da će tvoja banka zaračunati i trošak slanja tih novaca (može biti i više od 20 EURa!)
Hvala lijepa na odogovoru.

Mislili smo izbjeci eure jer to je samo extra trosak (provizija koju moram platiti da prebacim iz kruna (SEK) u eure). Iznos je malo veci tako da svaka "usteda" je dobro dosla. Znaci, on mora otvoriti devizni racun za SEK (?)
I jos nesto, ne spominjes proviziju (pri mijenjanju iz npr SEK-HRK, kada stari bude podizao), da li to znaci da je nema?

Zadnje uređivanje mofo : 17.08.2011. at 16:04.
mofo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 21:57   #58
Quote:
mofo kaže: Pogledaj post
Hvala lijepa na odogovoru.

Mislili smo izbjeci eure jer to je samo extra trosak (provizija koju moram platiti da prebacim iz kruna (SEK) u eure). Iznos je malo veci tako da svaka "usteda" je dobro dosla. Znaci, on mora otvoriti devizni racun za SEK (?)
I jos nesto, ne spominjes proviziju (pri mijenjanju iz npr SEK-HRK, kada stari bude podizao), da li to znaci da je nema?
1. Ne mora otvoriti poseban račun za SEK, dobit će ih na isti račun (svakako treba navesti IBAN računa pri slanju) na kojem su i EURi. Problem može biti jedino što švedske banke u zadnje vrijeme imaju običaj pretvoriti originalnu valutu (SEK, EUR) u HRK po nekom svom, vrlo lošem tečaju. Nažalost, na to s ove strane ne možemo nikako utjecati.

2. Nema nikakve dodatne provizije pri podizanju.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 15:50   #59
Provizija ili naknada

Osoba iz Srbije mi treba uplatiti manji iznos-cca 18 eura i raspitala se i veli da je naknada banke 15 eura
Jel to moguće?
Znam da je vjerojatno najneisplativije uplatiti manji iznos jer je naknada ista i za 50 eura,npr.
Kako bi bilo najjeftinije za te manje iznose?
Zna netko?
Hvala unaprijed
Kaktuscarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 16:12   #60
Quote:
Kaktuscarica kaže: Pogledaj post
Osoba iz Srbije mi treba uplatiti manji iznos-cca 18 eura i raspitala se i veli da je naknada banke 15 eura
Jel to moguće?
Moguće je itekako.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.