Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2012., 11:18   #81
I to je dokaz da cjeli Kuran treba odhebati??
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:33   #82
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Prenosim s e-novina...

Egipatski parlament kojem dominiraju islamisti se sprema da usvoji zakon koji dozvoljava mužu da ima polni odnos sa mrtvom suprugom do šest sati nakon njene smrti. Mnogi se plaše da je ovo samo početak uvođenja brutalnih anti-ženskih zakona od Arapskog proleća

Ovo je prosto nevjerojatno.. - link.
Ovo je cista laz i podvala,veze nema sa istinom kao i mnoge druge vijesti koje se plasiraju u svjetskim medijima a vezano su za islam.A sve da i ima veze ovo sigurno nije egipatski narod trazio nego mozda grupica bolesnika sa ozbiljnim psiholoskim poremecajima
StudentOfLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:45   #83
Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Prenosim s e-novina...

Egipatski parlament kojem dominiraju islamisti se sprema da usvoji zakon koji dozvoljava mužu da ima polni odnos sa mrtvom suprugom do šest sati nakon njene smrti. Mnogi se plaše da je ovo samo početak uvođenja brutalnih anti-ženskih zakona od Arapskog proleća

Ovo je prosto nevjerojatno.. - link.


A jbt, pa kome bi bilo do seksa s mrtvom ženom? Gluposti...Ovo je neka patka, garant...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 12:59   #84
Jel i poznata Al Arabiya taj isti medij? - link

Nije patka, istina je!
PIPBoy 2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 13:49   #85
Arapske žene se polako bude, jao islamskom svećenstvu!

Quote:
PIPBoy 2000 kaže: Pogledaj post
Jel i poznata Al Arabiya taj isti medij? - link

Nije patka, istina je!
Žene se polako bude. Pojest će šugave islamske klerike za doručak samo tako, i nećemo dugo čekat na to.

Quote:
Islamist members of Egyptian parliament, however, accuse these laws of “aiming to destroy families”
Muslimanski nazadnjaci u parlamentu, po običaju, optužuju žene da jednakim pravom na razvod ciljaju "uništiti obitelji".

Quote:
The implementation of the Islamic right to divorce law, also known as the Khula, ended years of hardship and legal battles women would have to endure when trying to obtain a divorce.

Egyptian law grants men the right to terminate a marriage, but grants women the opportunity to end an unhappy or abusive marriages without the obstruction of their partner. Prior to the implementation of the Khula over a decade ago, it could take 10 to 15 years for a woman to be granted a divorce by the courts.

The parliamentary attacks on women’s rights has drawn great criticism from women’s organizations, who dismissed the calls and accused the MPs of wishing to destroy the little gains Egyptian women attained after long years of organized struggle.
Dakle do prije deset godina, žena se nije mogla rastavit od muškarca u Egiptu tako lako kao muškarac - trebalo je 10 - 15 godina ponižavanja po sudovima, dok je muškarac mogao otjerati ženu bez ikakvih problema, "jer to Allah tako naređuje".
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 14:55   #86
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
cut...
Daj mi pokusaj objasniti kako je moguce tako olako ignorirati imena ljudi koji su vladali u Egiptu, njihove svjetonazore, pa onda razvoj dogadjaja u zadnjih 200 godina u tom dijelu svijeta... Kako je, sa znanstvenog stajalista, tako lako ignorirati ove cinjenice i to sve napakirati "islamskim klericima"?
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2012., 15:02   #87
A sto se tice navedenog linka, pogledajte samo profil tog klerika koji govori o tim odnosima poslije smrti, dozvoljava alkohol trudnicama i tako dalje.

Reakcija na te price tog klerika je ovakva: “This is very serious. Could the panel that will draft the Egyptian constitution possibly discuss such issues? Did Abdul Samea see by his own eyes the text of the message sent by Talawi to Katatni? This is unbelievable. It is a catastrophe to give the husband such a right! Has the Islamic trend reached that far? Is there really a draft law in this regard? Are there people thinking in this manner?”

A egipatski parlament svakako cine razlicite osobe kao i u europskim parlamentima (Nizozemska, Njemacka, Francuska...) te se debate vode izmedju tih ljudi. A ovdje sam svakako na strani boljeg i ljepseg uredjivanja zenskih prava - to je trud koji dolazi nakon imperijalistickog masakriranja tog dijela svijeta u zadnjim stoljecima, trud koji dolazi nakon mnogih vladara tiranina...
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 19:48   #88
Nemoj samo ti o tiraninu ...
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 22:38   #89
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Ti svakako ne razumijes Boga..pa da je drugacije..postovao bi Njegov odabir i Njegove Poslanike..

Islam koji je u porastu..i koji je upravo ono sto treba covjeku..vi negirate i omalovazavate na krajnje primitivan nacin-govor..a sa druge strane doktori i nacnici iz svih bransi ,diljem svijeta ulaze u Islam..zapitaj se tko ste vi
I kad vide da su pogrjesili onda im se desava ovo:
Majci i sedmero djece 15 godina zatvora zbog prelaska na kršćanstvo.
http://www.vecernji.hr/vijesti/majka...-clanak-498831
UZTREW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 00:29   #90
Quote:
UZTREW kaže: Pogledaj post
I kad vide da su pogrjesili onda im se desava ovo:
Majci i sedmero djece 15 godina zatvora zbog prelaska na kršćanstvo.
http://www.vecernji.hr/vijesti/majka...-clanak-498831
Kako posadila tako i poznjela!

Da odmah nesto i rascistimo..

Moj odabir je samo moj..Allah nikoga preko njegovih mogucnosti ne opterecuje.

Ta osoba koja ne smatra Islam kao dio sebe..a zivjela je u Njemu i izrodila 7 djece..i imala muza muslimana..te i sama svojevoljno prihvatila(zapravo nije prihvatila) Islam,sto sada otvara drugo i trece pitanje..

Mislim da ima pravo da se zove i svrstava kako hoce..Djeca opet,njihov usud..

Interesantno da si nasao svrsishodno da ubacis ovaj clanak,koji recimo govori o samoj nerjesenoj licnosti,doticne osobe..i njene djece..a ne neki koji govori o tome kako se grade novi Islamski centri i bogomolje i tamo gdje ih nikada nije bilo,interesantno
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar

Zadnje uređivanje Kalbbija : 19.01.2013. at 01:57.
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 02:11   #91
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Kako posadila tako i poznjela!

Da odmah nesto i rascistimo..

Moj odabir je samo moj..Allah nikoga preko njegovih mogucnosti ne opterecuje.

Ta osoba koja ne smatra Islam kao dio sebe..a zivjela je u Njemu i izrodila 15 djece..i imala muza muslimana..te i sama svojevoljno prihvatila(zapravo nije prihvatila) Islam,sto sada otvara drugo i trece pitanje..

Mislim da ima pravo da se zove i svrstava kako hoce..Djeca opet,njihov usud..

Interesantno da si nasao svrsishodno da ubacis ovaj clanak,koji recimo govori o samoj nerjesenoj licnosti,doticne osobe..i njene djece..a ne neki koji govori o tome kako se grade novi Islamski centri i bogomolje i tamo gdje ih nikada nije bilo,interesantno
No, lijepo i ti pokazuješ "prednost islama nad kršćanstvom". Možda bi je trebalo i kamenovati. Skupa sa djecom.
Ovako su još i dobro prošli, samo je u zatvoru, i ona i djeca (malo bolje pročitaj članak: radi se o sedmoro djece a ne o 15).
Lijepo se pokazuje (i)na ovom primjeru što je to islam a što kršćanstvo.
Dok se u kršćanskim zemljama dozvoljava i pomaže muslimanima i dozvoljava im se gradnja džamija, dotle se kršćani (pa i njihova djeca) bacaju u zatvor u zemljama gdje su na vlasti islamisti.
Pravi vjernici bi se od ovakvih primjera trebali ograditi i osuditi, a ne likovati poput tebe.
Sram te bilo.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 02:18   #92
http://www.vecernji.hr/vijesti/saudi...-clanak-491916

Što reći na ovo???
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 02:29   #93
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Ako nešto uopće kažu onda im je bolje da
__________________
Ljubav je Božja ocean bezobalni...i mistirijum postojanja Sokolovo oro Koga ki odiš mome za voda Blagosloven jesi Gospodi
Rade Kumitkata1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 02:38   #94
Quote:
Kalbbija kaže: Pogledaj post
Kako posadila tako i poznjela!

Da odmah nesto i rascistimo..

Moj odabir je samo moj..Allah nikoga preko njegovih mogucnosti ne opterecuje.

Ta osoba koja ne smatra Islam kao dio sebe..a zivjela je u Njemu i izrodila 7 djece..i imala muza muslimana..te i sama svojevoljno prihvatila(zapravo nije prihvatila) Islam,sto sada otvara drugo i trece pitanje..

Mislim da ima pravo da se zove i svrstava kako hoce..Djeca opet,njihov usud..

Interesantno da si nasao svrsishodno da ubacis ovaj clanak,koji recimo govori o samoj nerjesenoj licnosti,doticne osobe..i njene djece..a ne neki koji govori o tome kako se grade novi Islamski centri i bogomolje i tamo gdje ih nikada nije bilo,interesantno
Ovo je sramotno sto govoris. Kako bi se ti osjecao kada bi Hriscani u zapadnim zemljama zatvarali ljude zbog prelaska na Islam? I to na 15 godina !? Umijesto da osudis ovaj odvratni cin kao ekstremizam koji nema veze sa Kuranom, ti ga zapravo dizes u nebo. Pa onda nemoj da se cudis kada neko stekne pogresno misljenje o pojedinim stvarima.

Istina je da su Hriscani pocinili mnogo zla kada je u pitanju islamski svijet. Samo u Srebrenici je pobijeno za par dana preko osam hiljada, da negovorimo o spanskoj inkviziciji i slicnim dogadjajima, ali ne postoji trenutno ni jedan jedini zakon u bilo kojoj zemlji koji kaznjava ljude zbog prelaska na Islam.

Preupitaj se malo o ovome sto govoris! Ovo nije opravdano ni po cemu, pa ni po Kuranu:

"Da Gospodar tvoj hoće, na Zemlji bi doista bili svi vjernici. Pa zašto onda ti da nagoniš ljude da budu vjernici?" - Sura Junus 10:99

"U vjeri nema prisiljavanja - Pravi put se jasno razlikuje od zablude!" - Sura Al-Baqara 2:256

"Reci: "O vi nevjernici, ja se neću klanjati onima kojima se vi klanjate, a ni vi se nećete klanjati Onome kome se ja klanjam; ja se nisam klanjao onima kojima ste se vi klanjali, a i vi se niste klanjali Onome kome se ja klanjam, vama - vaša vjera, a meni - moja!”" - Sura Al-Kafirun 109:1-6
Sebina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 04:10   #95
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
No, lijepo i ti pokazuješ "prednost islama nad kršćanstvom". Možda bi je trebalo i kamenovati. Skupa sa djecom.
Ovako su još i dobro prošli, samo je u zatvoru, i ona i djeca (malo bolje pročitaj članak: radi se o sedmoro djece a ne o 15).
Lijepo se pokazuje (i)na ovom primjeru što je to islam a što kršćanstvo.
Dok se u kršćanskim zemljama dozvoljava i pomaže muslimanima i dozvoljava im se gradnja džamija, dotle se kršćani (pa i njihova djeca) bacaju u zatvor u zemljama gdje su na vlasti islamisti.
Pravi vjernici bi se od ovakvih primjera trebali ograditi i osuditi, a ne likovati poput tebe.
Sram te bilo.
Jel' ti znas citati..ona je momentalno muslimanka!

Koja zeli da se povrati gdje i pripada..i sta sam ja rekao za to???

Mislim da ima pravo da se zove i svrstava kako hoce..Djeca opet,njihov usud..


Sram tebe bilo..malo bolje citaj i ne nameci mi svoj stav,a lijepa Dzamija u Grazu!?
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 04:12   #96
Quote:
Sebina kaže: Pogledaj post
Ovo je sramotno sto govoris. Kako bi se ti osjecao kada bi Hriscani u zapadnim zemljama zatvarali ljude zbog prelaska na Islam? I to na 15 godina !? Umijesto da osudis ovaj odvratni cin kao ekstremizam koji nema veze sa Kuranom, ti ga zapravo dizes u nebo. Pa onda nemoj da se cudis kada neko stekne pogresno misljenje o pojedinim stvarima.
Kakvo nebo?

I ti treba da bolje citas..sto drugi pisu!

Lijepo sam se izjasnio po njenom pitanju..al' mora da su slike krive..sto niste vidjeli
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 13:17   #97
Quote:
Rade Kumitkata1 kaže: Pogledaj post
Ako nešto uopće kažu onda im je bolje da
Sega sta sve pisu u casopisima..rekla-kazala..pa nemojte biti tako LAKOVJERNI, zar ne primjecujete da nema ni potpisa urednika/komentatora (ovoga hrvatskog urednistva)..ali je zato zadebljan komentator Piše: Hassan Haidar Diab/VLM

Koji kleveta "svoju bracu"..malo sutra!

Bit ce kaznjeni novcano i vjerovatno pusteni..kakva smrt i bakraci..pazi samo komentare..hehee..cista propaganda..sreca pa imate nas ovdje na Balkanu..da vam pojasnjavamo pravu Istinu o Islamu!
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2013., 13:22   #98
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Sta reci...na vase postove, koji se zasnivaju na kleveti i mrznji?

Ako je ovo sve,sto nam nudite iz vasega razmisljanja,svima je jasno ko je u prednosti

Daj te malo o lijepim stvarima..moralnim i tak to..o brizi za covjekom,bratom..zalutalom ovcom..i tak
__________________
AliGrah majstorova mahsuzija/Sultanski haznadar
Kalbbija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 06:53   #99
Islam ne može imati prednosti nad...ijednom religijom kad je nastao skupljajući knjigu među sektaškim spisima. Sam Kuran ( što sam ovdje isčitao zahvaljujući muslimanskoj propagandi) je smiješno dodvoravanje, malo Muhe, malo Alaha. Život sljedbenika Kurana je siromašan. Duhovno i kulturno. Nacionalni identitet se gazi u ime arabizma. Od Bihaća do Meke, i dalje...sve isto, fes, gaće s turom do ispod koljena, dimije, mahrama (svijetloplava), zar... U zdravlje!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 11:08   #100
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Islam ne može imati prednosti nad...ijednom religijom kad je nastao skupljajući knjigu među sektaškim spisima. Sam Kuran ( što sam ovdje isčitao zahvaljujući muslimanskoj propagandi) je smiješno dodvoravanje, malo Muhe, malo Alaha. Život sljedbenika Kurana je siromašan. Duhovno i kulturno. Nacionalni identitet se gazi u ime arabizma. Od Bihaća do Meke, i dalje...sve isto, fes, gaće s turom do ispod koljena, dimije, mahrama (svijetloplava), zar... U zdravlje!
Što se tiče kulture, treba biti pošten pa reći da je islam ipak ostavio iza sebe krasnih građevina, biblioteka, filozofskih spisa...

Slažem se s tobom na temu arabizacije. Poznam jednog momka koji je konvertirao na islam i počeo učiti arapski. Nije problem u učenju arapskog (i ja ga učim), nego , zašto nije počeo učiti turski ili perzijski? Htjeli ljudi to priznati ili ne, islam u sebi nosi puno etno-religijskih oznaka.
Sjećam se rahmetli Jusufa Barčića koji je hodao okolo u dugačkoj bijeloj košulji i arapskoj kefiji. Tko je taj čovjek ? Bošnjak, Arapin ili turcizirani Slaven?
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.