Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2017., 13:16   #21
Vidim da se o ovome povela rasprava na temi o Trumpu i onda sam se sjetio ove teme.
Eto, ni 2 godine nakon ovog teško postignutog sporazuma, SAD izlaze iz njega.
Sve ostale države su istog mišljenja da se sporazum treba poštivati, kao i mnogi ljudi unutar SAD-a.
Mislim da se SAD kao najveća svjetska ekonomija ne može ignorirati niti izolirati, ali iskreno volio bih da malo splasne taj utjecaj jedne države na ostatak svijeta.
Iako, trenutno najveći onečišćivač je ipak Kina, ali kumulativno kroz prošlost to su bili SAD i današnja EU.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 13:36   #22
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Vidim da se o ovome povela rasprava na temi o Trumpu i onda sam se sjetio ove teme.
Eto, ni 2 godine nakon ovog teško postignutog sporazuma, SAD izlaze iz njega.
Sve ostale države su istog mišljenja da se sporazum treba poštivati, kao i mnogi ljudi unutar SAD-a.
Mislim da se SAD kao najveća svjetska ekonomija ne može ignorirati niti izolirati, ali iskreno volio bih da malo splasne taj utjecaj jedne države na ostatak svijeta.
Iako, trenutno najveći onečišćivač je ipak Kina, ali kumulativno kroz prošlost to su bili SAD i današnja EU.
Stvar je u tome sto mnogi ocito nisu u stanju razdvojit babe i zabe pa
mjesaju politiku i globalno zatopljenje.

Jedna je stvar smanjit co2 a druga je stvar sto se oko toga stvara religija.
Pariski sporazum je zbog toga zivi cirkus kao i kyoto protokol kojeg se osim novog zelenada nitko nije drzao. (citaj ispunio)

I onda se u zutilima pojavi naslov: Ako Trump ne potpise sporazum, Seychelski otoci ce nestat za 50 godina!
Zbog toga mi je drago da nije potpisao cisto da gledam i uzivam.
Jel ti koji pumpaju Multi-Milijarde da snize Temperaturu za pola stepena do 2100e nisu u stanju ni rijesit
danasnje probleme poput Terorizma u centrima Europe, najvecu izbjeglicku krizu nakon 2. svj. rata i puno toga....
ali da itekako ce natjerat drzave pogotove one siromasnije da smanje co2.

I to sve narod proguta kao i sve ostalo :klap:
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 15:00   #23
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome sto mnogi ocito nisu u stanju razdvojit babe i zabe pa
mjesaju politiku i globalno zatopljenje.

Jedna je stvar smanjit co2 a druga je stvar sto se oko toga stvara religija.
Pariski sporazum je zbog toga zivi cirkus kao i kyoto protokol kojeg se osim novog zelenada nitko nije drzao. (citaj ispunio)

I onda se u zutilima pojavi naslov: Ako Trump ne potpise sporazum, Seychelski otoci ce nestat za 50 godina!
Zbog toga mi je drago da nije potpisao cisto da gledam i uzivam.
Jel ti koji pumpaju Multi-Milijarde da snize Temperaturu za pola stepena do 2100e nisu u stanju ni rijesit
danasnje probleme poput Terorizma u centrima Europe, najvecu izbjeglicku krizu nakon 2. svj. rata i puno toga....
ali da itekako ce natjerat drzave pogotove one siromasnije da smanje co2.

I to sve narod proguta kao i sve ostalo :klap:
koji će nam k... te multimilijarde ako sjebemo klimu?
Treba odvagnuti što su prioriteti. Osim toga, neće klimatske promjene osjetiti ti multimilijarderi u Americi, pa čak niti običan puk u Americi, već sirotinja iz jugoistočne Azije npr.
Terorizam svakako treba spriječiti, ali i klimu očuvati.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:14   #24
Klima se mora promijeniti u islamskom svijetu. Mora se od pustinji napraviti plodna zemlja gdje ce biti suma i zita i gdje nece biti gladi. Muslimani moraju promijeniti klimu kako bi narod islamskog svjeta mogao da zivi u bagostanju.
Ashok is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 11:41   #25
Kratko..Trump je prokleti idiot.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 12:55   #26
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Kratko..Trump je prokleti idiot.
A ti si ocigledno ovca.

Gesendet von meinem ALE-L21 mit Tapatalk
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 18:40   #27
Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
A ti si ocigledno ovca.

Gesendet von meinem ALE-L21 mit Tapatalk
Nek sam i ja onda ovca, šta fali ovcama?
Taj čovjek očigledno nije normalan, razjebat će SAD, a i čitav svijet.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 18:51   #28
Jos uvijek ne mogu vjerovat da je TRump izasao iz sporazuma
__________________
Žena, sreća i vjetar kratko traju.
mrkvica mrki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:33   #29
Zašto?

To je demokracija.
Pobjedio je na izborima s tom pratformom i ako ima i malo odgovornosti mora izvršiti dato obećanje.
Gaupera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 20:55   #30
Quote:
Ashok kaže: Pogledaj post
Klima se mora promijeniti u islamskom svijetu. Mora se od pustinji napraviti plodna zemlja gdje ce biti suma i zita i gdje nece biti gladi. Muslimani moraju promijeniti klimu kako bi narod islamskog svjeta mogao da zivi u bagostanju.
I tebe oni banaju... Ovo ti je ustvari odlična ideja!
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 10:59   #31
Meni je evo interesantno posmatrat kako se ponasaju ljudi na Hr i Njemackim forumima kad se ovakve Teme u pitanjima, razlika je ogromna.
Dok u Hr ljudi uvjek kasne u svemu dok skontaju u Njemackoj su vec davno presli preko tog praga.
Najbolje se to vidi kod javnih osoba, Hrvati su dakle debelo u Gaboru, a kad skontaju ni gaca nece imat.

Ja cesto nemogu vjerovat da u Hr cak oni malo "pametniji" progutaju ama bas sve sto im servira bez da su ista sami ispitali.
Tako i o ovom (besmislenom" Pariskom Sporazumu kojeg se kao i Kyoto Prtokola nitko nece moc drzat.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:03   #32
Zašto onda u Njemačkoj ne iuzaberu na izborima neku malo racionalniju opciju od ove koja im je na vlasti?
Gaupera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 11:29   #33
zato sto su jos uvijek na broju jaci oni koji ne zele nikakve promjene.
Ali medju Narodu a pogotovo medju mnogim Novinarima, Znastvenicima, Ekonomistima itd. se vec davno promjenilo misljenje.
Postoje kvalitetne Alternativne medije. Cak su i pokoji Njemacki Zidovi stali na tu stranu.

Tri bezvezna velika njemacka portala su pjenili na sve strane kad je Trump odbijo podpisat,
jedan od tih portala je onda ipak donio dobar clanak (zahvaljujuci slobodnim novinarima) o tome da to ipak
nije nikakva tragedija sto Trump nije podpisao, nece ipak nestat Seychellski otoci.

Toga gore navedenog kod vas u Hrvatskoj uopce nema, cak ni na vidiku! (vrhunaci su vam 24sata i Jutarnji)

PS: mozda se varam, ali eto pokazite mi makar jedan kvalitetan portal.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 13:28   #34
Talking

Quote:
Simunonuno kaže: Pogledaj post
zato sto su jos uvijek na broju jaci oni koji ne zele nikakve promjene.
Ali medju Narodu a pogotovo medju mnogim Novinarima, Znastvenicima, Ekonomistima itd. se vec davno promjenilo misljenje.
Postoje kvalitetne Alternativne medije. Cak su i pokoji Njemacki Zidovi stali na tu stranu.

Tri bezvezna velika njemacka portala su pjenili na sve strane kad je Trump odbijo podpisat,
jedan od tih portala je onda ipak donio dobar clanak (zahvaljujuci slobodnim novinarima) o tome da to ipak
nije nikakva tragedija sto Trump nije podpisao, nece ipak nestat Seychellski otoci.

Toga gore navedenog kod vas u Hrvatskoj uopce nema, cak ni na vidiku! (vrhunaci su vam 24sata i Jutarnji)

PS: mozda se varam, ali eto pokazite mi makar jedan kvalitetan portal.
Forum.hr
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:22   #35
Narode klima se uvijek mijenja, a covjek ne moze uraditi nista da sprijeci te promjene.
Ustvari moze uraditi koliko i dinosausrusi.
Klimatske promjene postoje i na Merkuru i na Jupiteru i na Titanu. Mozda ih nema na Plutonu, ali na ovim blizim planetama ih ima. Hajdemo uvesti porez za sprecavanje klimatskih promjena na Jupiteru. Kad smo uveli porez na CO2 mozemo i za ovo.

Za one koji ne znaju citava pric je krenula kad je zatrebalo para u svedskom budzetu 70-ih. U settnji dvojice politicara jedan je predlozio da uvedu porez na zrak koji ljudi udisu. Drugi je rekao da to nebi moglo proci i da bi bolje bilo oporezovati izdisanje. Nekome se to bezvezno caskanje iz jedne setnje kroz park ucinilo kao dobra ideja pa je krenula prica o CO2 i klimatskim promjenama, da bi se kasnije krenulo sa oporezivnjem CO2.

Sjetite se koliko je clanaka dnevno objavljivano prije 10 godina o topljenju Sjevernog pola i predvidjanjima da ce se do sada otopiti. Zasto sad ne objavljuju da S. pol zadebljava iz godine u godinu?


Evo i ja imam jednu pametnu ideju: treba se oporezovati grah bar 500% posto se od njega prdi i tako kvari klima na zemlji. Nemojmo jesti grah da ne prdimo i da ne potopimo Sejselska ostrva.
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:54   #36
Ponovno se skupila elita u Parizu želeći obnoviti sporazum.Ova godina kao i gotovo sve protekle u 21. stoljeću rekordno najtoplija. Imali smo nekoliko uragana koji su samo Ameriku poharali ove godine. Mnogi se nadaju da će SAD se ipak vratiti u sporazum.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 00:18   #37
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Za one koji sumnjaju u istinitost globalnog zatopljenja i u to da je čovjekov utjecaj glavni krivac za to...

Nije mi jasno kako tisuće znanstvenika sa tisućama studija o tome može biti u krivu? Pa svi glavni lideri država su bili na tom summitu i svi su jednoglasno zaključili da se mora stati na loptu i smanjiti to loženje termoelektrana u Kini, te napustiti milijune automobila, kamiona u SAD-u i cijelom svijetu koje pokreće nafta, kao i grijanje na ruski, američki i bliskoistočni plin.

Čuo sam i ja za priče da je sve to globalno zatopljenje dio normalnog cikličkog procesa, pa i za to da je povećanje CO2 zapravo posljedica (otapanjem iz oceana) a ne uzrok globalnog zatopljenja. E, to su po meni priče za malu djecu, jer u suprotnom bi ova uzbuna bila obmana kakve još nije bilo.

Naravno da nije lako prijeći na obnovljive izvore energije, čak je po meni šteta da se ne smiju potrošiti preostale zalihe nafte, plina i ugljena, ali ako su znanstvenici koji su by the way pametniji od bilo koga od nas tu na forumu tako jednoglasni, ne preostaje nam ništa drugo nego da ih poslušamo.
Kad već spominješ znanost - ima jedan mrtvi čovjek iz Osijeka (rođen u Dalju) koji se zvao Milutin Milanković koji je 1920-ih postavio tezu cikličnih promjena glacijala (ledenih doba) i interglacijala koji se smjenjuju u ciklusima uvjetovanim zemljinom rotacijom i revolucijom, a ta teza iako su je pokušali osporiti 50-ih godina je potvrđena u 70-im godinama 20. stoljeća kad su istraživanja vršena na morskim sedimentima koji su potvrdili Milankovićeve teze - e to je znanost (inače je Milanković najcitiraniji znastvenik u povijesti ovog znanstvenog polja i dan danas ga se smatra najvećim znanstvenikom na toj temi). Dakle, milankovićeva teza je dokazana, ali nekakvi znanstvenici bez obzira uokolo brljave o globalnom zatopljenju (koje se danas zove klimatske promjene) i svoje teze temelje na mjerenjima klime u zadnjih 100 godina. Milankovićeve teze su potvrđene na sedimentima nataloženim u 100 000 godina (promjene u sedimentima poklopile su se s njegovim modelom), a kvaliteta argumenata tih (jer ima puno znanstvenika koji se s ovim tezama sprdaju, ali njih se ne zove na summite) kvazi znanstvenika su adekvatni za analizu problema kao prdež prilikom eksplozije nuklearnog reaktora.

Dakle, zbog toga što je cijela agenda tresla na pod rastom leda na polovima (jer se pomalo krećemo prema ledenom dobu - kao što je to i pretpostavio Milanković, jer smo trenutno u vrhuncu interglacijala koji se spušta prema glacijalu - ali ne brini se, to su dugi procesi od više tisuća godina da bi ušli u puno ledeno doba)) se odustalo od naziva globalnog zatopljenja, pa se sada priča o klimatskim promjenama.... Zašto??? I koje se metode koriste da bi se ostvario taj privid velikih klimatskih promjena???


Amo prvo zašto - razloge je već dobrim djelom naveo tihobl - ali ja ću ih sumirat ukratko. Stvar je u ekonomsko-industrijskom jazu koji se pokušava održat i povećat. Dakle imaš moderne, jake zemlje s naprednom tehnologijom koje su razvijene i šibaju naprijed. Da bi one održavale svoju moć moraju usporit nerazvijene zemlje, pogotovo one mnogoljudne koje bi svojim tehnološkim razvojem u kombinaciji sa živom silom ugrozile primat svjetskim vladarima i njihovim poltronima... Da bi to ostvario moraš izbaciti iz igre ugljen, naftu... jer te zemlje nemaju tehnologiju kojom bi mogle bezbolno preći u novo doba (odnosno njihova gospodarstva se 100% temelje na fosilnim gorivima) - one će početi još više zaostajat ako budu prisiljene na zabranu fosilnih goriva...

Posljedice??? Nastavak održanja kolonijalnog svjetskog poretka koji je ukinut samo na papiru...

Poanta? - energija je uvijek geopolitičko pitanje, a ne ekološko pitanje - zato se agresivno udara i na nuklearnu energiju koja je najčišća od svih, jer nuklearna energija omogućuje energetsku nezavisnost državama????

A tu ti se krije i odgovor zašto SAD čak ni u periodu Obame nije značajnije smanjio svoje emisije, nego ih je još pojačao - zato jer mogu i svi im ga mogu pop.. iako su najveći "zagađivač" planeta, veći čak i od Kine - ali zato nerazvijeni trebaju ići na solarne panele i plaćati poreze za obnovljive izvore - interesatno, zar ne?

Kako se stvara privid klimatskih promjena? Prije svega lažima i propagandom, gdje se normalne prirodne pojave prenaglašeno ističu u medijima i onda od prosječne normalne oluje dobiješ naslovnice tipa - OLUJA SVIH OLUJA, GOTOVI SMO, MORATE JAKO PAZITI AKO IDETE NA PUT.

druga poluga je kvazi znanost i prateći znanstvenici koji su mrtvi hladni postavili klimatski model na mjerenjima u zadnjih 100 godina i sada prde o velikim odstupanjima - to je najobičniji prdež, a ne znanost, ali bavljenje time i guranje tih projekata donosi novac i zvanja - za suprotna istraživanja koja bi mogla stvari zdravo objasniti ne možeš dobiti ni kune.....

i treće - djelovanje na klimu (GEOINŽENJERING) - još od šezdesetih godina postoji prva takva UN deklaracija koja zabranjuje vremenske modifikacije - ta rezolucija je bila donesena baš nakon perioda kad su SAD potopile kišom Vijetnam sa HAARP sistemom... Ta deklaracija se obnavlja svako par godina, zadnji put čini mi se prije 2-3 godine - to možeš komotno proguglat - a nitko tu deklaraciju ne spominje niti se spominje zašto je donesena. Niti je itko komentirao službenu izjavu Irana prije 10 godina da im je SAD s HAARPOM udrio strašnu sušu da im spizdi poljoprivredu - tamo neki Iran, tko ih hebe, nemaju pojma o ničemu, je li tako? - iako su u pojedinim poljima tehnološki napredniji od dobrog dijela "modernih zemalja".

evo ti malo linkova, počet ćemo s Benanovim priznanjem geoinženjeringa (bivši direktor CIA - bio je do prije dvije tri godine na vrhu CIA)

https://www.youtube.com/watch?v=WBG81dXgM0Q

evo ti link za zabranu geoinženjeringa od strane UN-a

http://www.climatechangenews.com/201...eoengineering/



I za kraj ti mogu reći da je erupcija Ejafjadlajekidla (to ti je onaj vulkan na islandu) iz 1612. godine napravila veći klimatski nered nego što bi ga sve tvornice svijeta da rade 500 godina punom snagom non stop napravile (odnosno ne bi napravile ni 5%). Zbog te erupcije je u sjevernom dijelu europe došlo do mini ledenog doba koje je trajalo 50-ak godina - e to je hebena klimatska promjena, a ne ova agenda.

Nemoj vjerovat slijepo znanosti nikad - to je jednako vjerskom fundametalizmu, a često je i gore.... Nemoj vjerovat ni meni (I ja sam znanstvenik samo ne u tom polju) - sjedi i prouči sama - to je jedini put, a ostalo su bajke..... Žao mi je, ali u takvom svijetu živimo.

Zadnje uređivanje hilderik : 14.12.2017. at 00:39.
hilderik is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 03:48   #38
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
...nekakvi znanstvenici bez obzira uokolo brljave o globalnom zatopljenju (koje se danas zove klimatske promjene) ...
Znas li kad je prestalo globalno zatopljenje?
Kad su u Danskoj u sred zime zakazali samit o klimatskim promjenama pa su strucnjaci iz Afrike i juzne hemisfera izasli iz aviona u majicama na -15 i mecavu koja nosi snijeg horizonatalno.
Od tada imamo klimatske promjene.

Ali posto ima nas koji pamtimo duze vrijeme je za jednu pricu:
Ranih osamdesetih izlezavam se na plazi i citam novine ne preskacuci ni dosadne vijesti. U novinama pise da je Republicko izvrsno vijece BiH narucilo studiju 1980. i da je konacno gotova. U studiji pise da da ce 2020 u BiH vladati grcka klima, a nasa otici u Poljsku. kazu da ce biti problema sa vodosnadbijevanjem, susama, ali da ce ukupna godisnja kolicina padavina ostati ista, sto znaci prolomi oblaka, bujice i poplave. Kazu da ce u Posavinu dolaziti uragani iz Madjarske i Slavonije kao i do prije 150 godina.

Klimatske promjene su normalne i stalno se desavaju, a ne mogu se sprijeciti. Sadasnji naucnici znaju manje nego sto su znali Cedo Orlovic i Vuko Zecevic (BiH metereolozi). Ljudi su radili svoj posao, otaljavali dan za danom do penzije, a ovi danasnji pokusavaju da naprave sezaciju dana svaki put kad izadje sunce (sjetite se kad su nagonili narod da sjedi u zamracenim sobama za vrijeme pomrcine sunca, kao da tog dogadjaja nikad prije nije bilo na planeti). Najpametnije bi bilo poslati ih na farmu sa Zmajem od Sipova ili tako neki sou, kad im je do senazacija. Pokusavaju da naprave senzaciju od nestanka Sejsela. Sejseli i mnoga druga ostva ce nestati. Oko Grcke i po Jadranu ima dosta gradova pod vodom. Kao sto su oni potpljeni tako ce biti i Sejseli. Pa ce opet jednog dana izroniti. Po bosanskim brdima bilo je alki za vezivanje brodova kad je Bosna bila niz ostrva. Mozda bude opet tako. A mozda opet Mediteran spadne na omanju plitku barustinu koja se moze pregaziti.

Samo idiot moze misliti da moze sprijeciti klimatske promjene. Treba pitati fizicare koliko je energije potrebno za to i lako je zakljuciti da covjecanstvo nije u stanju da toliko energije proizvede. A cak i kad bi bili na tolikom tehnoloskom nivou svaki matematicar bi rekao da se ne treba petljati u klimu da se ne zakomplikuje (bilo bi kao sa Mao Ce Tungom kad je naredio da se pobiju vrabci jer jedu previse rize, a onda se namnozilo buba koje su mu prepolovile urod narednih godina).

Zakljucak: klima se oduvijek mijenja. To jednostavno treba prihvatiti. A najgluplja stvar je pristati na porez za klimatske promjene. To je kao uvodjenje poreza na rotaciju zemlje ili gravitaciju (a mozda i to uvedu ).
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 04:57   #39
radi se o tome da antropogeni CO2 ubrzava globalno zagrijavanje. Dakle, ono se dešava bez obzira na čovjeko utjecaj, ali je uz ljudsko djelovanje bitno ubrzan. i nitko tu ne spominje porez na ispuštanje CO2 već se govori da se 100 milijardi $ godišnje izdvaja za obnovljive izvore energije. Najviše se ugljen kao dominantan onečišćivač treba zaminjeniti vjetrom, vodom, suncem i nuklearnom energijom.
https://upload.wikimedia.org/wikiped...alaeotemps.svg
po ovom grafikonu se jasno vidi da je bilo vremena i hladnijih i toplijih od danas, ali od zadnjih 10 000 godina danas je najtoplije razdoblje.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs

Zadnje uređivanje Diego Rivera : 14.12.2017. at 05:09.
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 08:06   #40
Ovdje moram jednu svoju misao, smijem .

Kad god ovako u zimskim mjesecima , setas ZG om , evo sad jugom Spanjolske i vidim sve ove ljude koji sjede na ulici i pijuckaju svoju kavicu i kuhano vino i kaj ja znam....

pomislim , 90 % ovih sto sjede bi ti otkinuli glavu da im kazes da nema globalnog zatopljenja i da je sve to goli k i izmisljotinja za vladanje.

A u isto vrijeme griju ulicu , ULICU zimi na 20 cm snjiega ili plus 10 u Spanjolskoj, samo da bi popili kavicu i razglabali o zatopl;jenju .
Pa tko tu koga zajhebava .
MalagaSpain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.