Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2017., 15:16   #161
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Pisem iz vlastitog iskustva. Moj muz je bio takav i ja sam godinama bila ta koja je nosila hlace u obitelji.
Ali stvar se s godinama preokrenula i zamijenili smo mjesta.
Sad bec polako gurkamo jedno drugog iz dana u dan
Ali bitno je da se imas na koga osloniti.
I meni je u pocetku to bilo strasno i osudujuce, i znala sam mu prigovarati, ali do onog trenutka dok on nije poceo gurati mene. Onda ti se percepcija malo preokrene. Ali za razliku od mene, on meni nije nikad prigovorio.

Nigdje ne pise da ce malac dozivotno ostati takav.
Koliko ste ti i on imali godina? Koliko mu je trebalo da se pokrene? Koliko je tebi to bilo teško? U kojem razdoblju života je on uzvratio gurkanje?

Znam da je puno pitanja, sorry, ali zanima me kako je to išlo.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:18   #162
Može ona njega gurati dok su zaljubljeni i u oblacima, al šta kad dođe dijete ?
Premlada je da nosi takav teret na leđima. Da, lijepo je nekom biti motivator, muza, svjetlo na kraju tunela, ali čovjek mora moći nešto nuditi, dati, pokrenuti se, dat povratnu reakciju. A ovaj na sve odgovara sa ne, ne i ne.
Jedino mu ajde taj Zg dolazi u obzir. Vidjet ćemo kad će se uopće pokrenuti u vezi toga
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:44   #163
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Koliko ste ti i on imali godina? Koliko mu je trebalo da se pokrene? Koliko je tebi to bilo teško? U kojem razdoblju života je on uzvratio gurkanje?

Znam da je puno pitanja, sorry, ali zanima me kako je to išlo.
Vrsnjaci smo i od puberteta zajedno.
Kad smo se upoznali zivio je s mamom koja je tada vec godinama bila u tezem psihickom stanju.
Nije trebalo dugo da nakon nekin zivotnih preokreta, losih za njega upadne u depresiju.
Plus posao, malo ga je bilo, malo nije...sa dvoje male djece doma.
Trajalo je dugo, i cijelo vrijeme dogadale su mu se katastrofe na zivotnom planu. Taj krug trajao je deset i vise godina.
A meni je bilo izasno tesko. I psihicki i fizicki. Vukla sam za oboje, bila jaka za oboje i pokusavala biti kvalitetna mama, bez dernjave i lupanja kad god bih bila zivcana. Bilo je puno suznih noci.
Ali kad sam ja pala, zacudila sam se koliko on u stvari moze i zeli biti cvrst. Za sebe, za mene i za sve nas.I tu su se stvari pocele okretati.

Ne kazem da bi autorica trebala to prozivljavati jer se isplati ili ne isplati, i da bi trebala pristati biti zrtveno janje da bi svima dokazala nesto. Moj muz je doma imao uzasnu situaciju, cesto je pokazivao strogo i cvrsto lice, ali bi isto tako brzo padao i ostajao dolje.

Ja ne poznajem ni autoricu niti tog decka, ali mozda njemu i ne treba guranje. Mozda ga samo treba pomaknuti s mjesta.
Mozda on u njoj vidi (pre)mladu i preambicionznu osobu kojoj se boji parirati ili misli da je nije vrijedan.
Mozda ga takvo razmisljanje jos vise ubija u pojam.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:50   #164
Da, razumijem, ali ovo tvoje, Avelina, je nekako normalan odnos između dvoje ljudi koji podržavaju jedno drugo kroz neke teške životne situacije. Međutim, tvoj muž nije bio u tridesetima kad si ga upoznala. Meni ovo vuče na to da bi sav teret bio na njoj i da bi se on tako navikao. Očito jest inertna osoba. Teško je onda očekivati da bi i on njoj pružio oslonac. Naravno, ne kažem da sam u pravu, ali mi jednostavno tako izgleda.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 15:54   #165
Autorica je izjavila da je uopce fizicki ne privlaci. Jel dovoljno samo "kliknuti" karakterno za vezu? Mislite da ce je vremenom poceti fizicki privlaciti? Po meni tesko, ako nema fizicke privlacnosti u startu nikad je nece ni biti. Cisti prijateljski odnos.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:03   #166
Quote:
Wogy kaže: Pogledaj post
Autorica je izjavila da je uopce fizicki ne privlaci. Jel dovoljno samo "kliknuti" karakterno za vezu? Mislite da ce je vremenom poceti fizicki privlaciti? Po meni tesko, ako nema fizicke privlacnosti u startu nikad je nece ni biti. Cisti prijateljski odnos.
Jebiga, sad ce ovo vec zvucati previse nevjerojatno, ali tako smo muz i ja zapoceli vezu
On je bio pristav i previse aktivan, a ja sam bila ozbiljna i mirna i u stvari me zivcirao, ali je imao nevjerojatan smisao za humor i bio je dobar prema meni
Smisao za humor mu je jos uvijek isti, samo sto je sada puno zgodniji nego tada
Zaboravih dodati: ponekad nije bitna kemija da kliknete. Ovisi sto ti u tom trenutku treba u zivotu. Ako si napaljen stalno i ako u svakoj curi trazis bombu koju zamisljas u sto i jednoj pozi cim je vidis, onda ce te takva osoba i privuci. Ako si u fazi da ti treba mir, paznja, njeznost, onda ce te prije privuci draga i dobra, i dovoljno simpaticna osoba.
A ostalo ce se ionako izmjenjivati kroz zivot. Nikad neces biti dovoljno miran, niti premalo napaljen. Ako osoba ima dovoljno jednog i drugog da ti bude zanimljiva u oba slucaja, nasao si svoj broj.
Ako jedno od toga steka, onako ozbiljno....neces biti skroz zadovoljan.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:12   #167
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Da, razumijem, ali ovo tvoje, Avelina, je nekako normalan odnos između dvoje ljudi koji podržavaju jedno drugo kroz neke teške životne situacije. Međutim, tvoj muž nije bio u tridesetima kad si ga upoznala. Meni ovo vuče na to da bi sav teret bio na njoj i da bi se on tako navikao. Očito jest inertna osoba. Teško je onda očekivati da bi i on njoj pružio oslonac. Naravno, ne kažem da sam u pravu, ali mi jednostavno tako izgleda.
To je duga prica, sa previse detalja. Znam samo da tada nisam bila nestrpljiva i zivac oko nekih stvari, da bi on vrlo vjerojatno ostao s mamom i utopio se kao i ovaj nas decko iz teme.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:24   #168
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
To je duga prica, sa previse detalja. Znam samo da tada nisam bila nestrpljiva i zivac oko nekih stvari, da bi on vrlo vjerojatno ostao s mamom i utopio se kao i ovaj nas decko iz teme.
Jasno je meni što ti govoriš. Ali ovaj se već utopio. A još k tome joj nije privlačan. A još k tome 200 km. A još k tome odbija poslove koje mu ona nalazi. I tako redom. I još sam ja inače priličan romantičar i sve to, ali ovo mi se čini kao bitka koja se ne dobiva.
calea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 16:34   #169
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Jasno je meni što ti govoriš. Ali ovaj se već utopio. A još k tome joj nije privlačan. A još k tome 200 km. A još k tome odbija poslove koje mu ona nalazi. I tako redom. I još sam ja inače priličan romantičar i sve to, ali ovo mi se čini kao bitka koja se ne dobiva.
Nadam se da autorica zna prepoznati isplati li se tu ulagati truda ili ne. Ono sto znam sigurno je to, da ako je on vise pasivna osoba, da ce cak i da mu je ne znam koliko stalo do nje, riskirati da je izgubi zbog svoje nesigurnusti i ne znam kojih razloga, iako je svjestan da nisu opravdanje, a sa druge strane, i ona ce se polako hladiti od njega, jer je pasivnost odlicna za ubijanje veza, zaljubljenosti, prijateljstva, i svega ostalog...
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 20:02   #170
Ne može nać posao u struci pa je odlučio cijeli život bit nezaposlen i živjet s mamom?

Takvi su uvijek dobri i krasni. Mani se takvih frajera za svoje dobro...
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 21:57   #171
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Ne može nać posao u struci pa je odlučio cijeli život bit nezaposlen i živjet s mamom?

Takvi su uvijek dobri i krasni. Mani se takvih frajera za svoje dobro...
boldano - poznam jednog takvog i dobre dvije i pol godine sam u njega bila zaljubljena i to malo ozbiljnije. On je bio dobar prema meni, naš odnos je bio prijateljski i uvijek smo bili spremni jedno drugom pomoć... i sad smo, ofkors.

No, kronologija je ova: upoznali se na faxu preko nekog kolege u nekoj grupi na vježbama, viđali se samo na faxu bez da smo uspostavili neki privatni kontakt - sve je bilo strogo službeno... onda su završila predavanja i nismo se više viđali na faxu a ni ovako... nismo se vidjeli cca godinu i pol skoro.... ja nonstop zatelebana i slijepa na sve druge....

neko je vrijeme bio bez posla nakon završenog faxa - za njega se molila da dobije posao i da mu bude dobro, što se nakon jedne devetnice i dogodilo....dobio je posao nakon više od pol godine traženja...
Za nas dvoje i ostvarivanje naše veze zapalila nebrojeno svijeća i izmolila molitvi na Trsatu - ajde odnos je krenuo na bolje, počeli smo se više dopisivati preko fb, čak dolaziti ja u njegov grad i on u moj samo da se vidimo i popijemo kavu/prošetamo (60ak km smo daleko) ... itd itd...

Ja u međuvremenu našla dečka, odlučila sam mu dat priliku jer eto- iako sam bila zaljubljna u ovog s faxa, ovaj što mi je uletio i zaljubio se u mene isto mi nije bio loš i po mnogočemu smo si odgovarali....
I naravno, kako to biva - kontakt s ovim prvim se prorijedio....

Vezu sam na kraju prekinula, ali osjećaji prema kolegi nisu ni u pola jaki kao što su bili!
zašto ? svaku večer vani s društvom (ok, nemam ništa protiv toga) i - više od godinu i pol bez IKAKVOG posla...zašto? Jer traži isključivo u struci i tvrdoglav je po tom pitanju... ispod časti mu raditi što drugo.
Sad mi je jasno zašto nismo uspjeli i zašto Bog nije dao tu vezu - ja skromna i ponizna, on s prevelikim apetitima.... kako bi taj život izgledao i gdje bi bio kompromis? Ne znam.... uz jaaaaaako puno truda i ljubavi koja je kao što sam rekla, već ishlapila

NE VOLIM TAKVE NE-PONIZNE I NE-SKROMNE LJUDE. NIKAKO. Ovaj je megaloman, i to malo žešći
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:08   #172
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
boldano - poznam jednog takvog i dobre dvije i pol godine sam u njega bila zaljubljena i to malo ozbiljnije. On je bio dobar prema meni, naš odnos je bio prijateljski i uvijek smo bili spremni jedno drugom pomoć... i sad smo, ofkors.

No, kronologija je ova: upoznali se na faxu preko nekog kolege u nekoj grupi na vježbama, viđali se samo na faxu bez da smo uspostavili neki privatni kontakt - sve je bilo strogo službeno... onda su završila predavanja i nismo se više viđali na faxu a ni ovako... nismo se vidjeli cca godinu i pol skoro.... ja nonstop zatelebana i slijepa na sve druge....

neko je vrijeme bio bez posla nakon završenog faxa - za njega se molila da dobije posao i da mu bude dobro, što se nakon jedne devetnice i dogodilo....dobio je posao nakon više od pol godine traženja...
Za nas dvoje i ostvarivanje naše veze zapalila nebrojeno svijeća i izmolila molitvi na Trsatu - ajde odnos je krenuo na bolje, počeli smo se više dopisivati preko fb, čak dolaziti ja u njegov grad i on u moj samo da se vidimo i popijemo kavu/prošetamo (60ak km smo daleko) ... itd itd...

Ja u međuvremenu našla dečka, odlučila sam mu dat priliku jer eto- iako sam bila zaljubljna u ovog s faxa, ovaj što mi je uletio i zaljubio se u mene isto mi nije bio loš i po mnogočemu smo si odgovarali....
I naravno, kako to biva - kontakt s ovim prvim se prorijedio....

Vezu sam na kraju prekinula, ali osjećaji prema kolegi nisu ni u pola jaki kao što su bili!
zašto ? svaku večer vani s društvom (ok, nemam ništa protiv toga) i - više od godinu i pol bez IKAKVOG posla...zašto? Jer traži isključivo u struci i tvrdoglav je po tom pitanju... ispod časti mu raditi što drugo.
Sad mi je jasno zašto nismo uspjeli i zašto Bog nije dao tu vezu - ja skromna i ponizna, on s prevelikim apetitima.... kako bi taj život izgledao i gdje bi bio kompromis? Ne znam.... uz jaaaaaako puno truda i ljubavi koja je kao što sam rekla, već ishlapila

NE VOLIM TAKVE NE-PONIZNE I NE-SKROMNE LJUDE. NIKAKO. Ovaj je megaloman, i to malo žešći
Inace kad molis za nekoga nesto, moli da dobije ono sto mu treba, a ne ono sto ti mislis da mu treba
(Ako je netko bolestan, mozda mu ne treba ozdravljenje. Nego ljubav na primjer. A s njom ce doci i zdravlje i posao i sve sto njemu vec treba. Banalni primjer, ali razumijes sto zelim reci)
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:25   #173
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Inace kad molis za nekoga nesto, moli da dobije ono sto mu treba, a ne ono sto ti mislis da mu treba
(Ako je netko bolestan, mozda mu ne treba ozdravljenje. Nego ljubav na primjer. A s njom ce doci i zdravlje i posao i sve sto njemu vec treba. Banalni primjer, ali razumijes sto zelim reci)
ofkors da razumijem
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 22:28   #174
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
ofkors da razumijem

Sory, danas mi bas neide od ruke
Trkeljam i di treba i di ne treba
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 23:03   #175
Quote:
Lela O. kaže: Pogledaj post
U situaciji gdje mi je primaram cilj odljepit se od majke i nac si vlasiti stan i vlastiti život vjerujem da ne bi odbila osim ako mi ne znam, poslodavac nije Boso i da bi na taj posao gledala kao na nesto privremeno dok ne nađem novi.


Zato sam i postavila pitanje. Puno je takvih Bosa, na žalost.
Moramo uzeti u obzir da je nekim ljudima etika ispred materijalnog. No ne idimo u krajnost! Ne znamo tko ima kakav problem i što ga točno spriječava u nalaženju posla no da se baš dobar posao nalazi preko noći, a kad kažem dobar mislim ne samo na pošten posao nego i pošteno plaćen rad(svaki mjesec, a ne svaki treći), to baš i ne stoji.

Ne znam koliko se ljudi koje ti poznaješ našlo u situaciji da bude odbijeno uz obrazloženje da je prekvalificirano za radno mjesto iz natječaja na koji se javilo silom prilike i ne bježeći od posla, ali i to se događa.


S duge strane, prihvatiti posao kod poslodavca koji ti unaprijed da do znanja da plaću ne možeš očekivati prvi mjesec, dva jer "ne stoje najbolje" je samoubojstvo, a i to se događa.


Quote:
Wogy kaže: Pogledaj post
Autorica je izjavila da je uopce fizicki ne privlaci. Jel dovoljno samo "kliknuti" karakterno za vezu? Mislite da ce je vremenom poceti fizicki privlaciti? Po meni tesko, ako nema fizicke privlacnosti u startu nikad je nece ni biti. Cisti prijateljski odnos.
Po meni je to puno veći problem od nezaposlenosti i nedostatka ambicija jer je ovo drugo podložno promjenama. Mislim, ako ti je već stalo do nekoga onda se potrudiš da vidiš u čemu je problem.
Elois is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 08:38   #176
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Imamo premalo podataka da bismo mogli donijeti presudu kakvu si ti donio.

Sva sreća da nisi sudac.
Ali zato ti jesi!
Tip nije bio siromašan.
Nikada se ne bih libila ljudi koji su siromašni.
Ali bih onih koji s 30god u guzici nisu našli nikakav posao,niti se potrudili,niti ikada igdje radili..nego čekaju valjda da sve padne s neba?
Ne poznam ni jednu curu,ženu kojoj bi tako neambiciozan muškarac bio vrh vrhova..

Oprosti,ali meni to baš i nije nešto obećavajuće,a ne da ima veze s materijalizmom..
Ti si odmah došao do zaključka da sam materijalista.
Nisam materijalista,nego samo realna..
Lako je sanjariti o ljubavi i misliti lako ćemo..
Ne treba mi netko tko živi na grbači roditelja,socijalne ili slično,a radno je sposoban..
Ako netko nema radne navike,ne pokušava ni stjecati, kako ti misliš da će ta osoba ustvari živjeti?
Kojim će to novcem podmiriti osnovne troškove života?
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger