Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2017., 15:07   #21
Quote:
softsicher kaže: Pogledaj post
Većina parova što vidim ili što se govori za njih, su 'ravnopravni' ili je on 'glava kuće' (posebice u ruralnim krajevima)..manjina njih je, no i dalje ih ima, gdje je ona očiti 'el jefe'..upoznao sam nekolicinu takovih i ona se tu često zderava na njega dok on pokunjeno šuti, ona jasno i glasno odlučuje tako i tako ćemo, on samo klima glavom, ona popravlja, radi sve muške poslove doma dok on leži na kauču, on za svaku sitnicu traži odobrenje nje dal smije to i to napravit i slične radnje zbog kojih će ljudi reći ona je tu 'muško'.
No primjetih i još jednu zanimljivu karakteristiku kod takvih. Ona je uvijek namrgođena, nešto ljuta, ozbiljna, čovjek bi rekao jesu li oni sretan par uopće?
Mislim očito to tako funkcionira kod nekih gdje on 'palicu' prepusti njoj, nebi bili zajedno inače, no mogu li takvi parovi biti ustinu sretni i zadovoljni jedno drugim?
Da li njoj uistinu paše imati očitu dominantnu ulogu i imati poslušnog 'psića' za muža ili je ona takva sva namrgođena jer je zapravo svjesno ili nesvjesno nesretna i svaka žena bilo da je dominantna ili ne, traži 'muškarca'?
Da li možemo reći da većina žena dominantnu ulogu voljno prepušta muškarcu?
Da li među vama ima primjera gdje ste vi kao žena dominantna a vi kao muškarac submisivna strana?
I da li se takva dominantna žena da 'ukrotiti', tj. da li dvoje dominantnih mogu opstati zajedno?

Dvoje dominantnih nisu ništa drugo nego jednaki ljudi sa ego issues.

Dominantan muškarac je isto učestalo ozbiljan, namrgodjen tip koji daje familiji instrukcije i po potrebi lupa šakom o stol, ali je zbog indoktrinacije društva patrijahatom to prihvatljivo, dok, ukoliko žena to radi, automatski se deklarira neuravnoteženom.

Ako tražiš ženu, nadji karakter koji ti paše, a ne nekog kojeg ćeš htjet krotit i pretvarat u nešto što nije.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:19   #22
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Dvoje dominantnih nisu ništa drugo nego jednaki ljudi sa ego issues.

Dominantan muškarac je isto učestalo ozbiljan, namrgodjen tip koji daje familiji instrukcije i po potrebi lupa šakom o stol, ali je zbog indoktrinacije društva patrijahatom to prihvatljivo, dok, ukoliko žena to radi, automatski se deklarira neuravnoteženom.

Ako tražiš ženu, nadji karakter koji ti paše, a ne nekog kojeg ćeš htjet krotit i pretvarat u nešto što nije.
Ne, djetinje ponasanje kod odraslih nije dominantno ponasanje vec nasilje.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:19   #23
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Dvoje dominantnih nisu ništa drugo nego jednaki ljudi sa ego issues.

Dominantan muškarac je isto učestalo ozbiljan, namrgodjen tip koji daje familiji instrukcije i po potrebi lupa šakom o stol, ali je zbog indoktrinacije društva patrijahatom to prihvatljivo, dok, ukoliko žena to radi, automatski se deklarira neuravnoteženom.

Ako tražiš ženu, nadji karakter koji ti paše, a ne nekog kojeg ćeš htjet krotit i pretvarat u nešto što nije.
to je recept za sretan brak!
mesojed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:31   #24
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ne, djetinje ponasanje kod odraslih nije dominantno ponasanje vec nasilje.
Tko je spominjao djetinje ponašanje?

Quote:
mesojed kaže: Pogledaj post
to je recept za sretan brak!
I ja kažem!
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 15:37   #25
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Tko je spominjao djetinje ponašanje?



I ja kažem!
Ozbiljan namrgodjeni tip koji obitelji daje instrukcije.

Emocionalno nezreli to rade.
Djetinje zato jer je to djetinjasto ponasanje.
Djeca vrte svijet oko sebe i nemaju svijest o posljedicama, ne misle o drugima.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:16   #26
Kod mene to ne funkcionira. Ja ne bi bila sretna.

Sve ovisi o karakterima.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 23:24   #27
Izvan kreveta trebaju biti ravnopravni uz laganu dominaciju muškarca, ali gotovo neprimjetnu. Onako tek toliko, da je ipak njegova zadnja ali da u uvaži njene želje

A u krevetu...nek opletu kako ih volja!
prasac-nelson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:26   #28
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nije veza rat ili potreba za biti jaci od onog drugog.
Tj mnogima je, ali to ne znaci da je to ispravno.

Kaj fali ravnopravnosti?
U stvari, ona je jedina ispravna.

Sent from my D2403 using Tapatalk

Nije svaka ravnopravnost jednaka. Ljudi idu od stajalista ravnopravnosti ali negdje je to stvarno 50 -50, a negdje je 60-40, 70-30 Partner misli da je ravnopravan ali drugi partner uglavnom dovede vodu na svoj mlin.
davor_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:35   #29
Quote:
davor_du kaže: Pogledaj post
Nije svaka ravnopravnost jednaka. Ljudi idu od stajalista ravnopravnosti ali negdje je to stvarno 50 -50, a negdje je 60-40, 70-30 Partner misli da je ravnopravan ali drugi partner uglavnom dovede vodu na svoj mlin.
o tome i pricam.
broj nije bitan, bitno da je lijepo, a ako se netko bori da bude iznad mene, ja ne vidim kak ce meni ili njoj biti lijepo. ok ako se odnosi snaga prirodno tako sloze, ali ako me netko ide tlaciti, onda nista od toga.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:38   #30
Simpatično je da je tema postavljena kao pretpostavka da je abominacija ukoliko je žena dominantna u vezi (i time agresivna, ćudljiva, nadrkana), a potpuno se izostavila mogućnost negativnosti bivanja dominantnim muškarcem u vezi.

Što je seksistički bias mahom ishlapio još u nekim davnim vremenima.

Nitko nema šta bit dominantan u zdravom odnosu. Ljudi su jednaki. Muškarac je muškarac, žena je žena, ali su jednake osobe i bića kojima ne treba dominator nego partner (BDSM ekipa isključena, oni ipak znaju svoje znanje i riječ je o nečem sasvim drugom. )
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 00:12   #31
Rijetko kada se u vezi nadje da jedan ipak ne dominira. Najcesce je to musko.

Jedan od najvecih problema u vezama su sto se dvoje ljudi stvarno i vole ali nikako nisu najbolji prijatelji, oni su po karakteru totalno ne jedno za drugo.

Pa cak i u prjateljstvu dvoje ljudi se moze vidjeti dominacija jednog nad drugim. U drustvima se takodjer stvara hijerarhija. Neki ljudi naprosto imaju taj mentalitet vodje da zele biti prisutni u svemu u svakoj diskusiji.
To se jos dobro moze vidjeti u srednjoj i osnovnoj skoli.

Dosta veliku ulogu prilikom dominacije u odnosu dvoje ljudi igra popustljivost i tolerancija.
Primjerice u nekom ljubavnom odnosu neka zena se nece duriti ako joj muz izlazi, neka druga ce se ljutiti za jedan izlazak u dva mjeseca
Da odgovorim na pitanje nakojn uvoda. Sreca u vezi ovisi o mnogim stvarima ovisi i o stupnju dominacije nad ovom drugom osobom te nacin na koji je ta dominacija postignuta. Primjerice frend ima ruznu i sebicnu ali i dominatnu zenu koju stvarno voli. Iskreno mislim da nece to tako trajati dovjeka. Ako je dominacija postignuta da je zena dobra i uspjesna tu ne bi trebalo biti nekog problema.

Evo da skratim ako je netko dominantan jer je sposobniji i bolji a uz to i to ne iskoristava tu nema problema ali ako netko pici po svojem bez ikakvog uporista tu nema neke srece.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 01:56   #32
Jednu stvar bi jos htio nadodati.

U parovima gdje se je vidjela dominacija zenske osobe sam primijetio da je to bilo petljanje u apsolutno sve sfere zivota pa i one koje se tu djevojku apsolutno ne ticu. Nikada nisam vidio da se neki muskarac isao toliko petljati u curin zivot koliko sam to primijetio sa druge strane.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:51   #33
parovi u kojima je muskarac dominantan su sretni ako im to oboje odgovara.

parovi u kojima je zena dominantna su sretni ako im to oboje odgovara.

parovi u kojima su partneri ravnopravni su sretni ako im to oboje odgovara.

case closed.
tjuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:25   #34
Quote:
tjuner kaže: Pogledaj post
parovi u kojima je muskarac dominantan su sretni ako im to oboje odgovara.

parovi u kojima je zena dominantna su sretni ako im to oboje odgovara.

parovi u kojima su partneri ravnopravni su sretni ako im to oboje odgovara.

case closed.
Parovi koji su u vezi gdje im ona druga strana odgovara su sretni.

Presirok odgovor. Otprilike kao da te netko pita gdje je Garesnica a ti mu odgovoris isto u Europi gdje i Pariz
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:37   #35
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Parovi koji su u vezi gdje im ona druga strana odgovara su sretni.

Presirok odgovor. Otprilike kao da te netko pita gdje je Garesnica a ti mu odgovoris isto u Europi gdje i Pariz
pa ako je zena dominantna a muskarcu to ne odgovara kak ce onda njih dvoje biti sretni par?
tjuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:38   #36
uparili su se, zajedno su - ergo, sretni su, njima pase
ako su zajedno, a nisu sretni - onda su glupi

eto, pa neka si svatko bira kaj mu pase
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 16:43   #37
a glupi parovi ne postoje?
tjuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 17:06   #38
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
inače, što se dominacije tiče, nema većeg hladnog tuša od dominacije nad slabima.
Dominantni su uvijek dominantni nad slabima. Ne postoji dominacija nad jakima.

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Nitko nema šta bit dominantan u zdravom odnosu. Ljudi su jednaki. Muškarac je muškarac, žena je žena, ali su jednake osobe i bića kojima ne treba dominator nego partner (BDSM ekipa isključena, oni ipak znaju svoje znanje i riječ je o nečem sasvim drugom. )
Upravo u zdravom odnosu jedno je dominantno drugo nije. Ako pod zdravljem misliš ono što imanentno pripada čovjeku i neodvojivo je od njega. A to je volja. Ljudi imaju sklonost prema istim stvarima. Ukoliko dvoje hoće jedno, jedno će izvisit. Tako ti je to. Da su ljudi jednaki ne bi se nazivali muškarcem ili ženom. Bedasto je govoriti o jednakosti.

Postoje vegetativni tipovi kojima odgovara kada žena vodi stvari, ali još nisam upoznao ženu koja to voli, ili su iznimka. S druge strane, još nikada nisam upoznao ženu koja nije u ovim stvarima izrazila nešto kao: "Volim da me se pojebe jako i da mi se naredi što da radim jer sam hirovita." Manje više, ovo je parafraza
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 20:08   #39
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post

Da su ljudi jednaki ne bi se nazivali muškarcem ili ženom. Bedasto je govoriti o jednakosti.
Molim objasni ovo u okvirima defoltne dominacije koju deklariraš ne samo normalnom, nego i neizbježnom.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 21:04   #40
Quote:
tjuner kaže: Pogledaj post
a glupi parovi ne postoje?
pojedinci, parovi, plemena, skupine...
sto god ti srce veseli
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger