Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2007., 15:35   #41
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
mislite da se može identičnu haljinu sašiti sa slike? meni je bad ako ne kupim pravi materijal , jer sam totalni antitalenat za to, ja bi rađe da mi krojačica kupi materijal, jel to moguće?
moguće je
ja šivam u salonu gdje se samo šivaju vjenčanice i večernje haljine i ona ima svoj materijal čipku, saten...itd.
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:51   #42
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
nije drugačiji materijal, to sam vidjela
ali haljina na reviji kad ona hoda izgleda totalno drugačije od one slike gdje stoji i na kojoj sve doslovno visi ne sviđa mi se ta "viseća" verzija pa zato ja stavljam saten i til, na podsuknji naravno
Imam osjećaj da je razlika u te dvije haljine doslovce u nošenju... ova druga na stranicama ML je već oblačena sigurno (ili je ova cura provela u njoj barem 10 sati u raznim pozama) i ta alecon čipka se vrlo lako i brzo raširi.. znam po svojim probama, pa možda zato tako izgleda... dovoljno da je netko deblji prije probao doslovce haljinu i ona se odmah oblikuje... dok kod ove na reviji haljina je ko salivena, čvrsta i izgleda stabilnije...

Meni čak Anna mora radit novi prototip jer se jako raširila... no moja čipka koju sam kupila je vrlo vješta kopija alecon čipke, ali nije tako čvrsta već ima čak malo elastina, tako da mi je čak to i bolja solucija...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 15:57   #43
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
moguće je
ja šivam u salonu gdje se samo šivaju vjenčanice i večernje haljine i ona ima svoj materijal čipku, saten...itd.
Nina, sorry, ja sam vjerojatno senilna, ali gdje ti sivas?
__________________
QuadMummy - Velkili, Princeza na zrnu graska, Zvrkica i Gremlincica
JednoTamburasko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 16:02   #44
Quote:
JednoTamburasko kaže: Pogledaj post
Nina, sorry, ja sam vjerojatno senilna, ali gdje ti sivas?
nisi senilna...
šivam u salonu vina u vz-u
nije neka in modna kreatorica ili sl. ali žena šiva 14 godina vjenčanice pa će valjda i moja ispasti ok
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 16:04   #45
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Imam osjećaj da je razlika u te dvije haljine doslovce u nošenju... ova druga na stranicama ML je već oblačena sigurno (ili je ova cura provela u njoj barem 10 sati u raznim pozama) i ta alecon čipka se vrlo lako i brzo raširi.. znam po svojim probama, pa možda zato tako izgleda... dovoljno da je netko deblji prije probao doslovce haljinu i ona se odmah oblikuje... dok kod ove na reviji haljina je ko salivena, čvrsta i izgleda stabilnije...

Meni čak Anna mora radit novi prototip jer se jako raširila... no moja čipka koju sam kupila je vrlo vješta kopija alecon čipke, ali nije tako čvrsta već ima čak malo elastina, tako da mi je čak to i bolja solucija...
bilo kako bilo, da sam ju prvi puta vidjela na onoj slici nikad si nebi šivala haljinu po njoj
a i ona manekenka mi izgleda kao da će puknuti u struku
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 17:20   #46
Neznam hoću li pomoći ali evo mog iskustva.
Nekon probanih 20-tak haljinica i nekih nedoumica odlučila sam šivati haljinu. Jedna koja mi je bila jako lijepa koštala je 5800kn za prvo nošenje pa sam rekla ok.. za te novce imam svoju haljinu!
I tako sam prvo otišla u neke salone pitati i svi su rekli bar 7-10.000kn ako ju kupim ili 6-7000 za prvo nošenje???
Onda sam otišla kod svoje krojaćice koja mi svašta šiva i ona mi rekla 1500-2000kn šivanje, ali za neke stvari mi je rekla joj to ne ... to je komplicirano itd..
Onda sam otišla kod Anne R. i što god sam joj rekla rekla je da može. I da joj je baš izazov šivati zahtjevne modele. (Nisam uopće mislila da je moja haljina zahtjevna ) Njoj sam donijela crtež i neke slike i sve mi je rekla da može i sve smo dogovorile do zadnjih detalja (čak i onih malih kakv rub hoću itd)
Kod nje me šivanje dođe 3000kn ali vjerujem da će mi napraviti baš kako sam zamislila jer sam vidjela da je skužila što hoću. Naučila me neke stvari o materijalima i savjetovala me što da kupim pa nisam u nabavku išla ko totalni neznalica.
U Tekstilki u Koprivnici sam kupila saten(svileni) i čipku (sve skupa 1600kn) a ostale sitnice (til podstave itd) ću od Anne uzeti. Sve skupa me možda ispadne do 5000kn ali znam da ću imati haljinu kakvu sam zamislila i da mi ostaje. Naravno da ništa slično nisam našla u salonima a još i da je bjele boje. A sve što sam vidjela da je Anna radila mi je predivo.
Eto to je moje iskustvo. Možda nekom pomogne.
Uglavnom čipki ima puno veći izbor krem i zlatnih a jako malo bijelih. Saten ima od 17kn pa na više. Ostalo nisam gledala.
Ja sam jako picajzla oko detalja pa mi je bilo bitno da ona to kuži i baš zato mi je Anna super. Ali vjerujem da i neka druga krojačica može super sašiti haljinu. Nije Anna jedina ali je meni baš onako legla i ulila mi povjerenje da će sve biti kako sam zamislila i to je bilo presudno. A ona je bila oduševljena kako sve znam što hoću pa ona nemora gubiti vrijeme na brdo proba. Rekla mi je da sam joj ušparala 5 proba!!
I da pošto ona ima gužvu i nije uvjek u Zg. rekla mi je da sam došla u zadnji čas. A ja milisla iiiiiiiima vremena. Gdje je 7-mi mjesec?
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 18:02   #47
aha, joj sad ste mi curke zagolicale maštu da je odem šivat , a sva je od čipke i šta mislite da li je teško naći čipku tj. da se bolje izrazim da li je lako moguće pogriješiti čipku koja treba ići na taj model vjenčanice ?
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 18:13   #48
Stavi sliku pa da vidimo ... bijelu je u svakom slučaju teško naći ili je skupa.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 18:27   #49
ne znam stavljat slike
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 18:43   #50
Joj već su cure to objašnjavale na brdo topica ali evo ovako ukratko:
Odeš na http://reg.imageshack.us
Onda tamo uploudaš (importiraš) sliku sa kompijutera
i tu adresu koju dobiješ staviš u svoj tekst koji napišeš ili klikneš na ovu gore slikicu sa brdima i staviš ju unutra pa će mo sliku vidjeti direktno.
neznam jel si skužila...
Možda naša Magg zna gdje cure detaljno opisuju. Magg javi se!
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 20:09   #51
"Vjencanice iz snova" cini mi se na str. 20 - dvolicna je detaljno opisala..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 20:33   #52
ok thanx budem nešto isprobala , ali ako vam se neda čekat odite na ML, na kolekciju 2005 i ista tj lsična je i u 2006. model je sva čipka,uska i ima gola leđa
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 20:39   #53
evo znači ML je, kolekcija bridal ad campaign 2006. treća po redu, nažalost vide joj se samo leđa tj. vjenčanica odostraga pa ju ni ne vidim najbolje ali mi je prekrasna i sad me zanima ako je tko kliknuo na to, da li se može izvesti od toga šivanje?
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 20:57   #54
ćipka ti je jako jako skupa (ok, kako za koga...) , barem 600 kn po metru ako hoćeš nešto što može proći
__________________
''Moja mala nije noge prala...''
a friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 21:08   #55
zna li netko nekoga u rijeci ili okolici kome vjeruje i zna da može dobro sašiti vjenčanicu? plizzzzzz
mimimimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 21:33   #56
aha a koliko mi treba metara za tu vjenčanicu ?
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 21:38   #57
ivor, to ce ti reci krojacica.. ali od prilike 3 do 5 metara.. sve ovisi kakvu zelis (nisam vidjela sliku) i koliko materijala ima tj. koliko slojeva.. najbolje ti je npr. nazvat annu, dogovorit se s njom i pokazes joj sliku pa ce ti sve reci.. a za materijal odi u tekstilku, malabudala i kittyb imaju kontakt adresu tamo ce ti i pomoci izabrat materijal.. a anna ti valjda i kaze koji je materijal najbolji.. nemam pojma, mozda ima cipke od 100% pamuka a mozda i neka mjesovina...
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 23:29   #58
Quote:
ivor6 kaže: Pogledaj post
ok thanx budem nešto isprobala , ali ako vam se neda čekat odite na ML, na kolekciju 2005 i ista tj lsična je i u 2006. model je sva čipka,uska i ima gola leđa
Jel možda ova... meni je 4-ta a ne treća
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 23:37   #59
Quote:
a friend kaže: Pogledaj post
ćipka ti je jako jako skupa (ok, kako za koga...) , barem 600 kn po metru ako hoćeš nešto što može proći
Čipke ima od 280kn pa na više (ok ima i jeftinije ali to mi ne izgleda ko čipka uopće nego kao stolnjak ili zavjesa). One čipke koje po sebi imaju perlice su od 600kn na više a one bez perlica jeftinije. Ali te s perlicom je i teže šivati (tako su mi rekli) pa je skupljei i šivanje navodno. Ja sam uzela najobičniju sa dva ruba (već sam negdje na nesuvisli stavila sliku) i koštala me 270kn i trebala sam 4,5m jer imam puno rubova od čipke + bolero od čipke + za veo rub isti od čipkE) ali haljina mi uopće nije od čipke. Eto dosta love u svakom slučaju.
Mislim da je Malabudala svoju još skuplje platila i ta je još ljepša (ali meni treba i za bolero pa mi je ta bila predebela). Uglavnom sve ovisi kakvu čipku hoćeš.

IVOR6
Meni se čini da za onu usku haljinu sa otvorom netreba više od 4m ako nećeš šivati bolero i ako ti netreba čipka za veo. Ali ja nisam krojačica pa neznam.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 23:42   #60
Quote:
mimimimi kaže: Pogledaj post
zna li netko nekoga u rijeci ili okolici kome vjeruje i zna da može dobro sašiti vjenčanicu? plizzzzzz
Mislim da je BebeHappy šivala haljinu negdje u Rijeci i da je bila jako zadovoljna pa pošalji njoj pm.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.