Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2017., 11:34   #1
Postupak "čišćenja" nekretnina

Pozdrav svima,

dakle, "imam", kuću u kojoj zivim, jos par pomocnih objekata oko kuce te hrpu zemlje. Imam je u navodnicima, jer je hrpa ljudi upisana na njih.

Dolazim iz malog priomorskog mjesta, te smo se sa drugom obitelji podijelili prije 150 godina i otada se nagomilavaju suvlasnici. Znaci unazad 120 godina , ima hrpu mrtbih, hrpu upisanih koje ni moja pokojna baka od 90 godina nije znala, neki su u americi i tako dalje.

Cak su mi i ovi susjedi sa kojima smo se davno podijelili upisani u zemljisne knjige na 1/3 ili 1/4 svega, navodno grreškom. s njima smo u redu oduvijek, imamo ugovor kada smo se dijelili i ne znam kako su oni zavrsili u knjigama. Ali, oni su svjesni da je to greska i ne bi pravili probleme.

Zanimaju me ostali suvlasnici, posto vecinom imaju male udjele. Kako ide postupak ciscenja do 1/1 vlasnistva.

Hvala velika unaprijed
__________________
Prodajem maslinovo ulje
darkwood dub is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 22:21   #2
Tužba protiv ostalih upisanih suvlasnika ili ZK ispravni postupak. Naravno, uz odgovarajuće isprave/dokaze/svjedoke.
Nije jeftino ni brzo, ali može se.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2017., 17:11   #3
Ovo je cesta situacija. Ljudi su mijenjali, prodavali i ustupali zemlju bez upisa u relevantne knjige. Neki vise nisu bili medju zivima. Ne trebas nikoga tuziti, odes kod ljudi i trazis da ti potpisu dokument kojim se odricu tih cestica ili sto vec. Najbolje ti je pitati u katastru - oni ce ti tocno reci tko su ti ljudi i koji dokument trebas da bi se knjige mogle ocistiti.

Za moju mater to je bio veliki posao ali sada su nam svi komadi zemlje 1/1.
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.