Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2009., 18:56   #41
meni je nivea ruksak bezveze jer kozmetiku njihovu ne koristim, a ruksak ne trebam (i ružan mi je)


bolje su mi igračke ili robica
recimo
http://www.tinylove.com/
http://www.kskids.com/new3/KksProductList.php
http://www.growingtreetoys.com/brand/chicco-toysđ
http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=30&e=toysby

ima stvarno veliki izbor

ja sam više za kvalitetnu igračku nego srebrnu žlicu ili porculansku posudu ili zlato

nekako mi se neka skuplja igračka (u koju roditelji možda i ne bi sami investirali) čini kao bolje rješenje
Zara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 18:59   #42
dude i bočice ja ne bi poklanjala jer ih dosta beba ne koristi, a i ako koristi ne mora biti da će im poklonjene biti dobre
pa je to uzalud potrošen novac.....
Zara1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 19:26   #43
Evo jos jedan prijedlog za poklon : djecija posteljina
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 19:55   #44
i meni je posteljina super poklon, i jako dugo se koristi.
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 20:01   #45
ja mislim da je najbolje pitat. mene su sve frendice pitale sto mi treba i ja sam im rekla. tako nam je jedna kupila viper, druga stolicu za hranjenje, treca je kupila malom trenirkicu i tako... svaki put pitaju,ja kazem i to je to.

a doslo mi je par frednova od mm-a i svi sa bocicama i dudama,a malisa nis od tog ne koristi. mislim lijepo od njih sta su se sjetili, ali to mi sve stoji zapakirano u ladici.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2009., 20:11   #46
Najbolje je pitat mamu što joj treba, što koristi...netko koristi Niveu, netko Johnson, netko nešto treće...možda već ima to što želite kupiti.

Meni je najbolje kad netko pita...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 10:29   #47
e ovak... već sam temu otvorila na psihologiji... ali moram ovdje napisati to isto jer to je jedno moje iskustvo iz babinja.
što pokloniti....
evo copy paste.

Uglavnom. ovak. jučer mi se dogodila jedna scena koju neću nikad zaboraviti.
mislim da u životu nisam neugodniju situaciju doživjela.

čak me je sram pisati o tome, ali voljela bih čuti tuđe mišljenje.
nisam čak niti sigurna gdje spada ova tema, stavila sam na podforum psihologije jer ne kužim ponašanje nekih ljudi isto kao što ponekad ne kužim svoje ponašanje. Kao naprimjer u ovom slučaju...

Ukratko.
Dolazi meni "frendica" u posjet. (inače ju moj muž još odavno ne podnosi , sad mi je jasno i zašto. zato jer ju je dobro procijenio).
Jučer, dakle, dolazi ona meni u posjet po drugi put.
Ja rodila prije 6 mjeseci.
Prvi put je ta frendica došla u posjet kad je beba imala oko 2 mjeseca.
I kad je došla u posjet žicala me je da joj posudim neke pare.
Nije ništa kupila malome, al nije bed, nisam niti očekivala da će kupiti, ali bome nisam očekivala niti da će žicati pare i dolaziti samo kad joj nešto treba. (nije vratila pare al nije bed ionako nije neka velika cifra)
Jučer. malome već 6 mjeseci.
ona opet dolazi k nama u posjet. kao "da nas vidi".
a zapravo je došla zato jer su je svi odjebali za kavu a trebala se nekome izjadati kako ju bivša cura prca u mozak.
i tak ja nju oba puta lijepo ugostila.
s tim da sam prvi put još morala vadit pare iz svog džepa
al drugi put kad je došla barem nije lovu žicala.
i fura ti ona neku vrećicu sa sobom. a unutra neka dječja robica.

i mi ti komuniciramo... tak... i ona u jednom trenu vadi tu robicu i veli :
"pogle kaj sam mu kupila."
i ja si mislim, ma tko bi reko da ona ipak ima kulture pa je donijela mom malome nešto.
i velim ja njoj:"hvala."
i stavim to u stranu.
a ona meni na to:
"pa ček. kam ćeš s tim? to ti pokazujem kaj sam kupila malome od frendice kod koje idem za dva tjedna."

doslovno tak!!!


ja ne mogu opisati koji šok sam ja doživjela u tom trenu.
ja sam se zacrvenila ko paprika.
moj muž se samo cerio sa strane. bilo mu je to urnebesno smiješno.
a ja nisam znala kaj bih drugo nego sam zabila glavu u jastuk.
a ona mi se smijala.
muž se isto smijao.


i ok...ode ona kasnije.
i pričam ja to mužu i pitam ga:
"zakaj si mi se smijao???"
a on meni veli:
"pa bilo mi je prejebeno smiješno kako je tebi bilo neugodno umjesto da njoj bude neugodno kaj je tak jadna osoba. i ne samo da joj nije neugodno nego te još ide prcati. prejebeno mi je kak je jadna i kak se nikad neće promijeniti."

eh. sad.

nekoliko pitanja:

1. jel biste se vi na mom mjestu sramili dokraja života?
što više razmišljam to više ne kužim zbog čega se ja konkretno sramim kad:
a) ona je ta koja je nekulturna. ja iskreno nikad ne bih otišla nekome tko je dobio bebu u posjet a da baš ništa ne donesem.
b) ne samo da ne bih došla praznih ruku nego sigurno ne bih od žene koja je nedavno rodila išla žicati pare.
c) pa čak i da ništa ne kupim ...definitivno...al definitivno nikad ne bih nekome koga zovem "frendom" pokazivala kaj sam kupila nekoj tamo ženskoj koju na kraju krajeva niti ne poznam...a da znam pritom kako toj frendici kojoj sam došla u goste ništa nisam kupila za dijete.

zašto je mene tako prekomjerno sram zbog toga što sam rekla "hvala" ?

2. kako nju nije sram?

3. jel bismo se obje trebale sramiti?

4. koji kurac?...

dajte pomozite i recite mi da nisam grozna osoba kaj sam pomislila da je ona tu robicu donijela mom djetetu.

(a mislim, jebemti robicu, ionako je to bio seljački komad robe oko kojeg se fakat ne isplati nervirati a kamoli tek toliko sramotiti. mom malom ništa ne fali,osobito ne od robice , pa se tako još gluplje osjećam što sam se našla u tako neugodnoj situaciji radi tako jebeno glupe stvari).

5. jel vi mislite da bi bilo glupo od mene uopće ikad više komunicirati s takvom osobom?
kad bolje razmislim... onako... ne znam kaj će mi ona uopće u životu?
to me je muž ustvari pitao... "kaj će ti ona? baš mi je zanimljivo kako trošiš vrijeme na tako jadne ljude. ja bih ju iskreno otpisao i više joj se nikad ne bih na telefon javio."



eto tako... bez zajebancije.

uglavnom, hoću reći... ako idete u babinje nekome bez poklona onda barem ne činite ovo:

1. ne žicajte pare od žene koja je nedavno rodila

2. ne pokazujte robicu koju ste kupile tuđem djetetu i ne hvalite se time osobito ako ste svjesni da ste i prvi i drugi put došli toj osobi u babinje praznih ruku.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."

Zadnje uređivanje Tashi : 02.03.2012. at 16:10.
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 10:43   #48
Priznajem, svašta sam čula, ovakvo nešto još nisam.
Malo sam se nasmijala, šokirana do bola. WTF????
Ovo što si se zabunila i mislila da je za tvog malog, i ja bih isto pomislila, što si se posramila...pa posramio bi se svak normalan da se zahvali za poklon koji nije za njega...nadalje...ponašanje tvoje "frendice"...mislim da je svaki komentar suvišan i u slučaju da se ona ne srami...da se ponaša kao da je sve ok i da se ništa nije dogodilo....hmmm DoA mislim da bi se trebala zapitati jel ona čista baš u glavi??
Ovo za posuđivanje para...ah mislim...svakome se može dogoditi..da je mene došla žicati frendica kad sam rodila pa naravno da bih joj dala, mislim ono ako sam rodila nisam osiromašila niti bankrotirala naglo...Nije fino al dobro ajd svakome se može dogoditi.
To da nije pare vratila, najveća nekultura koja postoji...jel te makar pitala za neku "odgodu", jel makar spomenula išta vezano za tu posudbu? Valjda nije pa se pravi da se ni to nije dogodilo...
Ma joj, da si mi sad uživo....analizirala bih ja to do srži..sve u svemu imaš eto specifičnu "frendicu". Da li bi trebala prekinuti kontakte s njom? Da, ali tek nakon što joj ukažeš na situaciju ovako kako si nama. Ne znam kakva si ti osoba po prirodi, ja znam da ja ne bih mogla prešutjeti ovakve stvari...naravno nije lako nekome reći da je ispao nekulturan jer je došao vidjeti tebe a nije donio ništa za bebu...to je sebično s tvoje strane i nekako materijalistički...ali bih joj ukazala da je posudila od tebe pare, drugi put došla vidjeti dijete praznih ruku...a nosila je nekoj trećoj frendici dar za babinje...mogla je izdvojiti 5,6 kn pa kupiti kašicu ili neke baby kekse ako nije mogla više izdvojiti..
Ma joj...fuj...kakvih ljudi ima.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 10:48   #49
Quote:
mali_cox kaže: Pogledaj post
Priznajem, svašta sam čula, ovakvo nešto još nisam.
Malo sam se nasmijala, šokirana do bola. WTF???? ..........
Ma joj...fuj...kakvih ljudi ima.
al da je ona kupila bodić od 10-15 kuna ili to kaj veliš kašicu od 5 kuna ja niš ne bih rekla... al ovak.

ma najgore mi je to kaj je mene bilo sram više neg nju.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."

Zadnje uređivanje Tashi : 02.03.2012. at 16:11.
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 10:50   #50
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

eto tako... bez zajebancije.
DOA ti stvarno ne kužiš...
Ti si bogata, tvom djetetu ne treba nositi darove već te treba žicati novce...jer ti ih imaš
I još bolje, imaš ukusa, smisao za lijepo i zato ti treba pokazati darove koji se nose drugima jer ti ćeš znati da li valjaju...
Fakat ne kužiš komplimente...

eto tako...bez zajebancije
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 10:51   #51
Quote:
the redCat kaže: Pogledaj post
DOA ti stvarno ne kužiš...
Ti si bogata, tvom djetetu ne treba nositi darove već te treba žicati novce...jer ti ih imaš
I još bolje, imaš ukusa, smisao za lijepo i zato ti treba pokazati darove koji se nose drugima jer ti ćeš znati da li valjaju...
Fakat ne kužiš komplimente...

eto tako...bez zajebancije
a gle fakat. to je pozitiva i optimizam prve klase.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 10:54   #52
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
al da je ona kupila bodić od 10-15 kuna ili to kaj veliš kašicu od 5 kuna ja niš ne bih rekla... al ovak.

ma najgore mi je to kaj je mene bilo sram više neg nju.

Ma zašto se ti sad zamaraš oko nje, ona se sigurno nezamar oko toga šta ništa nije kupila ti malenom nego je bez pardona posudila parem koje ni vratila nije, da ona se treba sramiti, ne ti. Ja se uopće nebi zamarala s njom nego bi poslušala šta ti je muž rekao, nije onda vridna tebe.

A to šta si se posramila, pa i ja bih se posramila, mislim dođe i reče gle šta sam mu kupila, a normalno da bi pomislila da je za moju bebu. A ustvari je ona ta koja se treba sramiti. Kokoš jedna.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 10:56   #53
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
al da je ona kupila bodić od 10-15 kuna ili to kaj veliš kašicu od 5 kuna ja niš ne bih rekla... al ovak.

ma najgore mi je to kaj je mene bilo sram više neg nju.
Pa i kažem, posramiti se je normalno, ljudski...zato mi nije jasno kako se ona nije posramila.

Kad se samo sjetim koliko je M dobio Hipp sokića i kašica raznoraznih od naših frendova...i to ne kad su ga dolazili prvi put vidjeti..nego SVAKI put kad dođu donesu neku sitnicu...već mi to lagano smeta...sad će M imati rođendan i neću morati kupiti ni jednu vrećici smokija jer ih u elementu imamo valjda 8,9 već stoje neko vrijeme...svi mu ono donose tako sitnice, smoki, kinder čokoladicu (on je sad veći) i mi smo više ludi...ali svi se uvijek vade kako ne mogu doći praznih ruku.

Neki ljudi valjda osnovne kulture nemaju.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 11:06   #54
Prije s kojim sa "lešana i pečena" uvijek pitam što im treba. Obično se sve svede na nekakvu slatku robicu, posteljinu i sl... ali uz to obvezno dodam vreću praška za robu i jedan paket pelena...
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 13:03   #55
Quote:
enigma kaže: Pogledaj post
a zasto mekane igracke ne bi bile namjenjene malim bebama?
a provjeri,trebalo bi pisat na etiketi,li većina mekanih je zabranjena za bebe od 0-3 godine,zbog npr očiju koje mogu otpast i tako...
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 13:04   #56
Quote:
happygoose kaže: Pogledaj post
Pregledala sam mnoshtvo stranica na RID-u...ali bash ne mogu naci slicnu temu...spremam se uskoro u posjetu....ali falim sto se tice nekih inovativnijih ideja za poklon...odjeca i novac su klasika, neka mekana igracka za bebacha...trebam pomoch...
Sto ste vi nosili u babinje?

Hvala...
u babinje sam nosila robu,jer sam znala što im treba...
a mislim da su super super didaktične igračke od Tiny love..imaš ih od 0 mjeseci do 3 godine..i mekane i šuškave i sve..
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 13:59   #57
Quote:
ludaaa25 kaže: Pogledaj post
u babinje sam nosila robu,jer sam znala što im treba...
a mislim da su super super didaktične igračke od Tiny love..imaš ih od 0 mjeseci do 3 godine..i mekane i šuškave i sve..
Ako bi znala što im treba/žele bih kupila to: npr. mobil, album za slike

Zadnji put sam nosila album i poklon bon za dm tako si ljudi mogu uzet što im treba.

Ono što sam ja dobila:
*robice za dijete od 2 god (mali je tada imao 3-4 mj.) - uf, ne preporučam
*mali bazenčić na napuhavanje (mislila koja glupost! al super nam poslužilo)
*termos torbicu - rijetko je koristim al dobro da je imam
*ručnik za kupanje
*vreću za spavanje (nije mi se svidjela na 1. pogled al sad ne mogu bez nje)
*mobil - ima super glazbu, čini mi se da je najskuplji koji sam vidjela - to je moja sveki dobila za malog od ljudi koje ni ne poznam
*set za jelo (zdjelica, žlica i bočica s kljunom)
Mauna_Kea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:05   #58
po meni je najpametnije dat novac ili neki poklon bon.
dobit tonu nepotrebnih stvari a uz to i stvari koje vam se ne svide, nema smisla.
pitajte šta treba, ako nemaju želja, dajte lovu i nećete pogriješiti
naravno, neki ljudi u određenom trenutku nemaju lovu već bi pri kupnji poklona provukli kreditnu karticu, ok, al tada opet gledat da se kupi nešto korisno
__________________
____
ona
ana_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:12   #59
Prije sam uvijek robicu kupovala i neku coksu ili slicno za mamu.
Sad bi kupila neku ful dobru igracku radije, puzzle, ili tako nesto. Mami ostaje isto, nesto sto znam da voli ili klasika, ferero/bajadere
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 14:31   #60
Žemske, šta kažete, idem skoro u babinje pa sam mislila kupiti veliki paket Pampersa i onda ga raspakirati i složiti pelene (svaku pelenu zarolati u valjak i zavezati trakicom) kao tortu na 3 kata i uz to veeliko pakiranje JGL kreme za guzu staviti na vrh torte Sve zamotati u prozirni celofan....
Je to dosta?
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.