Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.07.2013., 09:28   #3021
Recite mi ako pravna osoba koja je poslala ovrhu na Finu da li je moze povuci tj.da se plati glavnica i sto jos se mora platiti eventualno Fini? Ovrha jos nije sprovedena jer nema sredstava za to a osoba je dogovorila tj.to je u tijeku da joj se oproste kamate...
I dali joj se mogu odbiti troskovi javnog biljeznika?
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 10:40   #3022
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
Recite mi ako pravna osoba koja je poslala ovrhu na Finu da li je moze povuci tj.da se plati glavnica i sto jos se mora platiti eventualno Fini? Ovrha jos nije sprovedena jer nema sredstava za to a osoba je dogovorila tj.to je u tijeku da joj se oproste kamate...
I dali joj se mogu odbiti troskovi javnog biljeznika?

Samo ako pravna osoba prihvati na svoj trošak JB i Finu. Šanse za to su mizerne..to je kao da ti oprosti dio glavnice...

trošak fine je cca 200kn a JB piše na rješenju...minimalno 150kn, ovisno o iznosu...
t79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 11:34   #3023
hvala ti.dobro 350 kn to bi bilo prihvatljivo ali mislim da je mozda i veci trosak Jb jer je glavnica oko 7000 kn??

Pravna osoba je firma u kojoj ta osoba radi pa...
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:30   #3024
dakle imam porezni dug od 3750kn, i ovrha bi trebala nastupiti za 8 dana. Pošto nemam ništa šta bi se moglo ovršiti, nikakvu imovinu ni plaću, zanima me što će se dogoditi. To je bio porez na plaću koji sam trebao platiti

Zadnje uređivanje Najjs : 05.07.2013. at 15:12.
Najjs is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:55   #3025
blokirat račune u fini... za početak...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 14:57   #3026
taj dug je nastao 2010. god. tj. trebao je biti plaćen valjda do kraja te godine.
Zanima me kad nastupa zastara i mogu li me poslati u zatvor?
Najjs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 10:10   #3027
Gdje mogu naci da se stimulacija koja se isplacuje kvartalno ne treba biti predmet ovrhe nego se moze i na ruke isplatiti?
pise samo za dnevnice,prijevoz...
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 13:12   #3028
Quote:
Najjs kaže: Pogledaj post
taj dug je nastao 2010. god. tj. trebao je biti plaćen valjda do kraja te godine.
Zanima me kad nastupa zastara i mogu li me poslati u zatvor?
10 GODINA je zastara na porez državi

U zatvor ćeš samo ako se DOKAŽE neka tvoja malverzacija. Sumnjam da je u tebe takav slučaj !

Platiti ćeš to s kamatama čim se zaposliš !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 13:34   #3029
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
10 GODINA je zastara na porez državi

U zatvor ćeš samo ako se DOKAŽE neka tvoja malverzacija. Sumnjam da je u tebe takav slučaj !

Platiti ćeš to s kamatama čim se zaposliš !
dakle u zatvor se ide samo zbog utaje poreza? Kod mene se ne radi o utaji. Hvala
Najjs is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 15:50   #3030
Nagodba sa bankom

Poštovani,

izgubila sam spor s bankom i sada mi prijeti ovrha...budući da otplaćujem kredit, a plaća mi je mizerna, odlučila sam pokušati moliti ih da mi rata ovrhe bude manja jer inače neću imati za režije i hranu...žena u upravi mi je dala adresu na koju šaljem zahtjev...ZNA LI NETKO KAKO SE TAJ ZAHTJEV ZOVE PUNIM IMENOM I JE LI VEĆ NETKO PISAO ISTI? Hvala
davegahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 16:54   #3031
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
Gdje mogu naci da se stimulacija koja se isplacuje kvartalno ne treba biti predmet ovrhe nego se moze i na ruke isplatiti?
pise samo za dnevnice,prijevoz...
ne možeš naći jer je to itekako predmet ovrhe (tražbina) svako davanje, u novcu.... i po meni mislim da ne može biti stimulacija plaćena "na ruke" jer se i na nju plaća porez, bar je tako u našoj JLS.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 16:56   #3032
Quote:
Najjs kaže: Pogledaj post
taj dug je nastao 2010. god. tj. trebao je biti plaćen valjda do kraja te godine.
Zanima me kad nastupa zastara i mogu li me poslati u zatvor?
a da staviš konkretno koji porez???!!! apsolutna zastara 6 godina...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 12:26   #3033
neplaćena kazna za parking otišla u ovrhu. kazna 300 kn, mislila sam nije strasno. kada se pribroje troskovi ovrhe .... rezultat ... skinuli su mi 999,00 kn. sve legalno??? strasno!
miska1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 14:24   #3034
zadužnica

pozdrav.
bila sam prisiljena jednoj osobi poslat na naplatu bjanko zadužnicu
po toj zadužnici se ne naplaćuje nište jer je netko u redoslajdu naplate prije mene
ak budem čekala na red proći će sto godina
dal postoji neka varijanta na primjer da na temelju te zadužnice tražim prodaju imovine ili pokretnina?
zadužnica je na 10.000,00 kuna ali meni je i to puno novaca
hvala
iskriica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 15:01   #3035
Pozdrav!

Trebam hitno pomoć i odgovor na nekoliko pitanja.

Jučer mi je poštar htio uručiti ovršni prijedlog (za Tcom, iznos duga oko 1300 kn), zanima me za koliko vremena će mi opet pozvoniti?
Koliki će otprilike biti iznos za platiti? I da li je moguće dogovoriti plaćanje na rate jer nemam cijeli iznos, i kome se obratiti?

Hvala!
lolita21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 15:47   #3036
treba se obratiti onome ko vodi ovrhu a to si mogla saznat da si otvorila postu.To sto si ti izbjegla primiti postu apsolutno nista ne znaci i nisi nista odgodila nego cak i vrlo vjerojatno da ti vise nista nece ni sjest nego ce za cca mjesec,dva biti ti blokiran racun.
Mozda se mozes dogovoriti tako da kontaktiras te ovrhovoditelje al ne ocekuj neki preveliki izlazak u susret
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 15:49   #3037
Mogu li na opomenu pred ovrhu (u vezi komunalne naknade) uložiti žalbu/prigovor zbog zastare određenog dijela potraživanja? I ako da, kome, kako i u kojem roku? I odgađa li taj prigovor ovršni postupak ili ne?
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 16:01   #3038
Quote:
Kuzerica kaže: Pogledaj post
treba se obratiti onome ko vodi ovrhu a to si mogla saznat da si otvorila postu.To sto si ti izbjegla primiti postu apsolutno nista ne znaci i nisi nista odgodila nego cak i vrlo vjerojatno da ti vise nista nece ni sjest nego ce za cca mjesec,dva biti ti blokiran racun.
Mozda se mozes dogovoriti tako da kontaktiras te ovrhovoditelje al ne ocekuj neki preveliki izlazak u susret
Sam poštar je rekao da će opet doći za par dana, a da je situacija bila za primiti ju, primila bih ju. Račun mi ne mogu blokirati, jer ne radim i jedino što je na moje ime je auto (znači njega će plijeniti ako se ne plati)

Mene samo zanima postoji li mogućnost plaćanja na rate, i ako ne postoji da li je prekasno da prodam auto?
lolita21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2013., 16:08   #3039
Quote:
Pangloss kaže: Pogledaj post
Mogu li na opomenu pred ovrhu (u vezi komunalne naknade) uložiti žalbu/prigovor zbog zastare određenog dijela potraživanja? I ako da, kome, kako i u kojem roku? I odgađa li taj prigovor ovršni postupak ili ne?
nema neke forme a ni roka pa samim time ni odgode postupka kad se radi o opomeni... ali možeš da, a vjerovnik ti MOŽE ali i NE MORA otpisati dug na tvoj "prigovor".
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 00:31   #3040
Poštovani,

dobio sam prijedlog za ovrhu na iznos nešto viši od 3000 kn, a kako trenutno nisam u mogućnosti platiti (priznajem dug i voljen sam platiti), zanima me postoji li mogućnost odgode ili dogovora oko načina plaćanja (obročno plaćanje), i u koliko se to dogodi, na koliko bi mjesečnih obroka to moglo ići?

Hvala unaprijed.
lukistrijela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.