Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2016., 12:00   #401
bok. što je sa stranicom opet?učitava se sto god u chrome i ff, kad upišem šifru i kod učitavanje 5 min da bi dobila error

"Greška
undefined
Trenutno nije moguće odgovoriti na vaš zahtjev, molimo pokušajte kasnije. Primite našu ispriku i hvala na razumijevanju."

stranica izgleda kao hackana, prvi put se nisu htjela ni otvoriti polja za broj kartice i šifru.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 14:03   #402
proradilo samo od sebe.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 22:12   #403
"Nemate pravo pristupa aplikaciji jer nemate ugovorenu uslugu PBZ Investor ili Vam još nije aktivirana. Ukoliko želite koristiti uslugu PBZ Investor molimo Vas da je ugovorite u Vama najbližoj poslovnici Privredne banke Zagreb, pa pokušate postupak autorizacije još jednom, dobro pazeći na ispravnost unesenih podataka. "

svaki mjesec me zaključavaju iz računa, ne znam što se više događa kakva usluga pbz investor, pokušavam se ulogirati na pbz.net.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 23:37   #404
pa onda odaberi dobro uslugu. lijevo je 365 net, desno je investor
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 01:01   #405
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
pa onda odaberi dobro uslugu. lijevo je 365 net, desno je investor
huh, nisam uopće skužila da je prebačeno na drugi tab. nisam to nikad klikala... svašta. evo, radi. inače skoro svaki mj. blokiraju račun jer je kao kod pogrešan(nije)pa sam već počela puhati i na prazno. rekli su da će slati novi karticu ako se još jednom desi.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 13:45   #406
Poslovni račun (mpbzcom/pbz@net)

Pozz,,,
ako netko može pomoći tko je bolje upućen ili ima ove pbzove pakete, bio bih zahvalan, pošto tete na šalteru a i striček u sinergo desku nisu od velike pomoći.

Dakle, trebam od 1.2. ugovoriti pbz uslugu za firmu, plaćanje plaća, računa/izvodi/ itd. Ono što me muči i nije mi jasno (a nitko mi ne daje konkretan odgovor) je to što vidim da Fina izdaje neke certifikate i to 150kn godišnje naplaćuje, a PBZ mi ne daje jasan odgovor da li to svi korisnici bilo koje usluge plaćaju ili ne.

Također nude USB 190kn jednokratno.
U posjedu sam pametnog telefona i sasvim dovoljna bi mi bila i usluga mpbzcom( mobilna aplikacija preko koje se vrše usluge (identična onoj privatnim korisnicima), koja se naplaćuje 15kn.
Također bih mogao na mobitel instalirati i Token.
(Inače za informaciju korisnik sam mpbza i pbz net usluge za privatni račun).

Također postoji i ova opcija pbz@net koja ide preko računala, ali i dalje ne znam moram li plaćati fina certifikate za nju?


EDIT: ne znam jel ovo zadnja aktivna tema oko pbza, ako ima neka druga bio bih zahvalan.
Afrička šljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 13:52   #407
više informacija oko internetskog bankarstva prije ćeš dobiti kod njihove službe za korisnike nego na sinergo desku kojima je to samo mali dio posla i svodi sa na ugovaranje usluge.
nazovi 0800 729 266

nače pbz365@net je usluga za fizičke osobe i male obrtnike. tebi treba com@net
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 14:04   #408
Quote:
Afrička šljiva kaže: Pogledaj post
Pozz,,,
ako netko može pomoći tko je bolje upućen ili ima ove pbzove pakete, bio bih zahvalan, pošto tete na šalteru a i striček u sinergo desku nisu od velike pomoći.

Dakle, trebam od 1.2. ugovoriti pbz uslugu za firmu, plaćanje plaća, računa/izvodi/ itd. Ono što me muči i nije mi jasno (a nitko mi ne daje konkretan odgovor) je to što vidim da Fina izdaje neke certifikate i to 150kn godišnje naplaćuje, a PBZ mi ne daje jasan odgovor da li to svi korisnici bilo koje usluge plaćaju ili ne.

Također nude USB 190kn jednokratno.
U posjedu sam pametnog telefona i sasvim dovoljna bi mi bila i usluga mpbzcom( mobilna aplikacija preko koje se vrše usluge (identična onoj privatnim korisnicima), koja se naplaćuje 15kn.
Također bih mogao na mobitel instalirati i Token.
(Inače za informaciju korisnik sam mpbza i pbz net usluge za privatni račun).

Također postoji i ova opcija pbz@net koja ide preko računala, ali i dalje ne znam moram li plaćati fina certifikate za nju?


EDIT: ne znam jel ovo zadnja aktivna tema oko pbza, ako ima neka druga bio bih zahvalan.
Odi u radničku jedino se tam netko kuži u poslovnjake ... ovo ostalo ti je sve gubljenje vremena. Samo će te šaltat od šaltera do šaltera ili poslovnice a na kraju ne buš niš obavil.

Tak su mene htjeli kao njihovog korisnika ... dok im nisam na mail napisao takvu ščitablu da su me nazvali za 20 minuta.

Skoro sve traženije cerifikate FINE možeš odradit preko PBZ-a.

Meni com@pbz naplaćuju 20 kn mjesečno i obnovu certifikata jednom godišnje.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 14:10   #409
Ma najviše me brka to da li trebam FINA certifikate za korištenje usluga mPBZ.
Značii klasika, primanje uplata, plaćanje faktura drugim firmama, isplata plaće itd.

@Duba evo, zovem. ty

npr. ako netko od vas ima osobno primjer što sve mjesečno plaća fiksno banci(ili na godišnjoj razini koje tražbine traže), koji paket ima, nek napiše
Afrička šljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 14:14   #410
Quote:
Afrička šljiva kaže: Pogledaj post
Ma najviše me brka to da li trebam FINA certifikate za korištenje usluga mPBZ.
Značii klasika, primanje uplata, plaćanje faktura drugim firmama, isplata plaće itd.

@Duba evo, zovem. ty
Možeš dobit stick na kojem imaš certifikat FINE za eporeznu a ujedno i za com@pbz uslugu. Znači da nemaš 2 USB sticka dobiš jedan od banke koji zamijenjuje oba.

Plaćaš sve ... što god ti banka pruža. Za sve se plaća naknada. Od maila na kojem dobiš izvod do naknade za uplate isplate gotovine u poslovnici ili postotak na noćni trezor. Za svaku transakciju na računu se plaća naknada. I šta god zatražiš od njih plaćaš naknadu.

Nema fiksno sve ovisi o prometu po žiro računu.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 14:27   #411
Evo malo informacija,nekome u budućnosti možda posluži.

1) FINA certifikat je potreban ukoliko koristite ili bi koristili USB stick.
2) Ukoliko posjedujete pametni telefon (smartphone), certifikati nisu potrebni već on služi kao mToken.
Također, ukoliko ne posjedujete pametni telefon, banka izdaje mToken uređaj (35kn jednokratno).
Afrička šljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 02:06   #412
Znaci prebacujem sa svog ziro racuna na devizni u dolarima, i stisnem da mi provjeri i sve je ok i onda mi izbaci status 150:Ugovaranje trajnog naloga u korist deviznog racuna moguce je jedino u slucaju ako ste vlasnikpo unesenom racunu.Potrebno je unijeti naziv primatelja.
Taj primatelj sam ja, i naravno upisem i greska ta opet. Jel moze neka pomoc ?
besmart is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 07:00   #413
Ne može se "prebacivati" s kunskog računa na devizni.
Za to treba ići na Mjenjačnica>kupnja deviza pa onda kao račune staviti SA žira NA devizni.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:08   #414
Lijep pozdrav!!


Je li netko zna što treba učiniti u ovom slučaju:

1. imam mtoken i racun u PBZ-u
2. medutim, ne znam na što se točno misli kada piše "password" - pokušao sam sa generiranjem, i onim tokenom, medutim nije mi ništa uspjelo. treba li možda pin moje kartice ili pin mog mtoken-a?

u privitku se nalazi primjer slike


https://www.google.hr/url?sa=i&rct=j...86469524643769
maturefail is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:17   #415
krivi link na fotku si stavio.
što uopće pokušavaš napraviti? što te i gdje traži password?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 14:38   #416
koliki je limit što se tiče "kupoprodaje deviza" putem internet bankarstva (sa $ deviznog na HRK tekući ako je bitno), i da li uopće ikakav limit postoji, tj. može se i sve odjednom?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 19:37   #417
Mislim da nema limita
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:49   #418
Bok ekipa,

Neznam dal je dobro mjesto za post ali ako nije neka mod premjesti,

Stvar je sljedeća,korisnik sam RBA banke i u pitanju je mjesečna naknada za "vođenje" račun.
U mom konkretnom slučaju radi se o 44kn/mj.

Interesira me kakva je situacija u PBZ-u.

Znači treba mi običan tekući račun,nekakva kartica za ebay/paypal i mobilno bankarstvo.

Zanima me ako netko ima tu neku kombinaciju koliko to košta te koliko uzimaju za plaćanje računa putem mob. bankarstva(meni je u RBA 1kn bilo koji račun)

Unaprijed zahvaljujem
BernerGttr is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:28   #419
Naknada za vođenje računa je 7 kn/mj. A može biti i manje ako imaš više raznih usluga. No uzmimo maksimalne iznose.
Mobilno bankarstvo je 8kn/mj.
Naknada za plaćanje računa je 0 ili 1 ili 2 kn. Za neke primatelje nema naknade (recimo za Amex, ako se plaća na rn otvoren u PBZ naknada je 1 kn, za račune u drugim bankama je 2 kn).

Uzmimo da imaš 10 računa za platiti u mjesecu, uz maksimalnih 2 kn po nalogu, to je 20 kn.
20+7+8=35 kn mjesečno
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:39   #420
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Naknada za vođenje računa je 7 kn/mj. A može biti i manje ako imaš više raznih usluga. No uzmimo maksimalne iznose.
Mobilno bankarstvo je 8kn/mj.
Naknada za plaćanje računa je 0 ili 1 ili 2 kn. Za neke primatelje nema naknade (recimo za Amex, ako se plaća na rn otvoren u PBZ naknada je 1 kn, za račune u drugim bankama je 2 kn).

Uzmimo da imaš 10 računa za platiti u mjesecu, uz maksimalnih 2 kn po nalogu, to je 20 kn.
20+7+8=35 kn mjesečno
Hvala odgovoru,

Meni je fiksno mjesečno 44kn+ 10ak računa po 1kn(u RBA) izađe 54kn/mj.

E sad kakva je situacija sa nekom od kartica koja je potrebna za Ebay/paypal odnosno internetska plaćanja? Ima nešto u cijeni ili se svaka kartica dodatno plaća?

Lp
BernerGttr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.