Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2008., 03:14   #261
kredit

Trebao bih kredu u iznosu od 4000 eura, kako bih se iščupao iz dopuštenog minusa po tekućem računu, i otplatio neke privatne dugove. sada mi po MasterCardu sjeda naplata od 3400 kn, što će mi preći u nedopušteno prekoračenje (tekući). Šema je ova, posudio bih par 1000 kn, te tako vratio tekući u dopušteno prekoračenje. Da li bih tako mogao ostvariti kredu u zabi po MasterCardu ili da se upuštam u one iz oglasa (neki nude kredu preko zaba MasterCarda?!?). Vidim da zaba ima gotovinski kredit po masteru do 24 mj, no kako ja imam već neke krede u mjesečnom iznosu od 1700 kn, a neto plaća mi je 4100 kn, neznam da li bi mi mogli odobriti... Ima tko ikakvih saznanja po tom pitanju, ili neki savjet dapače...
e da, ne bojim se otplate, jer imam auto, pa ako zagusti ide u prodaju...(no nisam još spreman rješiti ga se, sve dok postoji mogućnost drugih opcija...)

fala
__________________
i'm not very smart, but i'm so happy
superzeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 19:50   #262
da li bi mogao ili ne dobiti kredit preko ECMC u zabi => najbolje je da odeš u banku .... ali ako su SVA tvoja kreditna zaduženja u iznosu od 1.700 kn mjesečno (s primanjima koje si naveo) i nemaš ih namjeru otplaćivati ovim kreditom, mislim da od toga neće biti ništa ... pa čak i ako ideš na klasični gotovinki kredit ....

a što se tiče zaduživanja po oglasima bježi od toga Krediti preko oglasa
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 22:42   #263
a što se tiče zaduživanja po oglasima bježi od toga Krediti preko oglasa[/QUOTE]

Lavice,zašto plašiš ljude??
Ne velim da nema zlih ljudi koji preko oglasa nude razno-razne kredite i pozajmice,slažem se da tu treba biti jako oprezan,ali ja znam nekoliko ljudi koji si nisu mogli sami riješiti kredite u banci,ali su im ipak uspjeli riješiti ljudi preko oglasa koji imaju direktnu suradnju s bankom i bili su svi zadovoljni-ponekad dobra veza čuda radi!!
NENSI25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 00:40   #264
e, da. prije nego sam postao na forum, slao sam mejlove (2 u roku 3 tjedna unazad) svome "osobnome bankaru" u zabi, te tako primih poziv jučer, da se pojavim kod nje na razgovoru tokom tjedna, što će biti danas, naravno.
Rekla je da mogu dobiti kredu na mc u iznosu 25800, što bi bilo odlično. ali, uvijek ali, ono što je i lafica rekla, rekao mi je i osobni bankar, imam namjeru rješiti ovim kreditom ostale krede (naravno i minus na računu), ali opet mi ostane 1 VELIKI kredit u iznosu 1100 kn mjesečno, što nede preko mc, što naravno nema nikakve veze. Niš, na godišnjem sam pa idem u banku da vidim kaj će mi reći, nemam se kaj žaliti, 80% sam si sam kriv (ovih 20% ide na loš standard, mala plaća, velike kamate itd, itd...)

p.s.

hm, da... zvah u međuvremenu i centralnu zabu u samoborskoj, dah podatke, ona ispunila prijavnicu i poslala u drugu poslovnicu od moje matične, pa sad čekam i od njih poziv...hm, koji sam ja kreten...

p.s.s.

kakva su iskustva ljudi sa kredama preko oglasa, pomoću mc-a
evo neki link: OBRISAN LINK
znam da ćete ga obrisati, ali volio bih da mi to neko razjasni kako to funkcionira. Lafice nemoj se ljutiti, uvažavam tvoje mišljenje, ali ipak sam previše znatiželjan, kako sam, recimo, u maloj gabuli, otvaram si sve opcije (1. moram srediti račun na 0, osim kreda, 2. naći dodatni posao, kako bih onda rasteretio koju kredu, 3. prodaja auta, ali kad dođe bolje vrijeme, jer prekupcima koji snižavaju cijene i samo okreću očima, ne želim prodat auto...)

izvinite na podugačkom postu, sva sreća da sam i sad stao, jer bih mooogao započeti pisati svoj životopis...
fala, na bilo kakvoj informaciji i bilo kakvom savjetu...

1.p.s.
ne kažem da sve kaj si zacrtam i uspije, ali moram bar pokušait...
__________________
i'm not very smart, but i'm so happy

Zadnje uređivanje Lavica02 : 19.12.2008. at 22:14. Reason: brisanje linka
superzeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 01:04   #265
Quote:
superzeko kaže: Pogledaj post
e, da. prije nego sam postao na forum, slao sam mejlove (2 u roku 3 tjedna unazad) svome "osobnome bankaru" u zabi, te tako primih poziv jučer, da se pojavim kod nje na razgovoru tokom tjedna, što će biti danas, naravno....

2. naći dodatni posao, kako bih onda rasteretio koju kredu, 3. prodaja auta, ali kad dođe bolje vrijeme, jer prekupcima koji snižavaju cijene i samo okreću očima, ne želim prodat auto...)
Što se tiče dodatnog posla, i tu moraš biti jako oprezan,jer ti ljudi danas svašta nude!
p.s. imaš privatnu poruku

Zadnje uređivanje Lavica02 : 19.12.2008. at 22:15. Reason: quote
NENSI25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 15:42   #266
Quote:
superzeko kaže: Pogledaj post
e, da. prije nego sam postao na forum, slao sam mejlove (2 u roku 3 tjedna unazad) svome "osobnome bankaru" u zabi, te tako primih poziv jučer, da se pojavim kod nje na razgovoru tokom tjedna, što će biti danas, naravno.
Moj prijedlog je sjesti sa osobom koja će te saslušati, uzeti u obzir sve parametre (a ima ih puno) i onda te savjetovati što je najbolje za tebe. A to možda nije u tvojoj matičnoj banci...
Dogovori mailom i čekanje na neke poluinformacije... Ne znam.

Quote:
superzeko kaže: Pogledaj post
p.s.
hm, da... zvah u međuvremenu i centralnu zabu u samoborskoj, dah podatke, ona ispunila prijavnicu i poslala u drugu poslovnicu od moje matične, pa sad čekam i od njih poziv...hm, koji sam ja kreten...
Molim ????

Quote:
superzeko kaže: Pogledaj post
p.s.s.
kakva su iskustva ljudi sa kredama preko oglasa, pomoću mc-a
evo neki link: OBRISAN LINK
znam da ćete ga obrisati, ali volio bih da mi to neko razjasni kako to funkcionira.
Pogledaj malo po forumu, upiši pojmove u tražilicu i bit će puno rezultata.
Ukratko Digneš kredit na 40.000 kn, dobiješ "van" 32.000 kn i onda x mjeseci plaćaš 15% kamate (puno) na iznos 40.000 kn...

Inače- ako ništa drugo svaka čast majstoru koji ima tu stranicu gdje reklamira što ne smije i koga ne smije i još ostavi svoje osobne podatke, adresu i telefon dostupan javnosti.

Zadnje uređivanje Lavica02 : 19.12.2008. at 22:18. Reason: brisanje linka + quote
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 22:11   #267
Quote:
NENSI25 kaže: Pogledaj post
Lavice,zašto plašiš ljude??
s čime plašim ljude ... s linkom na temu

jedno je uzimati kredit preko posrednika/agencije (tipa @lucas) a drugo je pasti na "povoljne" kredite preko nekog stričeka ili tete (koji svako malo mijenjaju brojeve i e možete do njih osim ako se nađete kod velikog trg. centra) koji ne gledaju HROK, HUB (jer naravno nemaju pristup tim informacijama) te se onda nakon nekoliko vremena pojave na Latinici i tvrde kako su bili prevareni i optužuju državu da je kriva za sve
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:50   #268
Kako do kredita

Kako najlakše dobiti gotovinski ili hipotekarski kredit.Ako imam več zaduženja.
Dali se isplati podignuti kredit preko agenata koji rade sa bankama.

Tražim kredit!

Svi odgovori dobrodošli!!

POZDRAV

HVALA
Dražen DLS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:08   #269
možda glupo pitanje u sadašnje vrijeme ali.....
Dali postoji koja banka da bi osobi koja je zaposlena na određeno i to više od dvije godine(valjda smije raditi na određeno do tri god.)odobrili gotovinski kredit od 25-30 000 kuna?

Hvala
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 19:28   #270
Quote:
amerdin kaže: Pogledaj post
možda glupo pitanje u sadašnje vrijeme ali.....
Dali postoji koja banka da bi osobi koja je zaposlena na određeno i to više od dvije godine(valjda smije raditi na određeno do tri god.)odobrili gotovinski kredit od 25-30 000 kuna?

Hvala
Radili do nedavno RBA i Volksbank. Volksica ih više sigurno ne odobrava, a za RBA nisam siguram, pa provjeri...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 23:58   #271
Plaćam avio kartu s Zabinom Visa debilnom karticom.
Utipkam sve kako treba 10 puta.
Uvijek isti odgovor:
Žao nam je, ali Vaš način plaćanja je odbijen [ip02x]

Nismo mogli dobiti autorizaciju za plaćanje. Možda je Vaša kartičarska kuća odbila plaćanje. Mogla bi biti i greška u podacima koje ste upisali. Molimo, provjerite jesu li podaci koje ste upisali točni.


Ima li netko objašnjenje s tim da imam dovoljno love na računu.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 12:39   #272
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Plaćam avio kartu s Zabinom Visa debilnom karticom.
Utipkam sve kako treba 10 puta.
Uvijek isti odgovor:
Žao nam je, ali Vaš način plaćanja je odbijen [ip02x]

Nismo mogli dobiti autorizaciju za plaćanje. Možda je Vaša kartičarska kuća odbila plaćanje. Mogla bi biti i greška u podacima koje ste upisali. Molimo, provjerite jesu li podaci koje ste upisali točni.


Ima li netko objašnjenje s tim da imam dovoljno love na računu.
Ne znam u čemu je problem. Ne znam koju Visu imaš. Običnu classic ili Visu electron karticu. Ja bih na tvom mjestu, uzeo taj slip gdje piše da je kartica odbijena i nabio na nos onima u ZABI. Jesi ti ti online probao platiti ili na POS uređaju? Nazovi telefon 01/3789-620 gdje možeš reklamirati i informirati se u vezi troškova po Mastercard i Visa karticama. Oni bi ti trebali pomoći. Ili, uvijek nosi backup karticu (Amex, Diners, ili Mastercard).
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 14:35   #273
Pitanjce-da li se može stambeni kredit otplaćivati i u većim iznosima nego što iznosi mjesečna rata? Tj. da li ijedna banka to omogućuje? Konkretno ja imam mjesece kad više zaradim pa bih rado taj višak novaca iskoristila za otplatu stana (za sada ga ubacujem u štednju). Hvala na odgovorima!
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 15:43   #274
ljudi,treba mi stambeni kredit pa vas molim da mi preporučite banku. moja je plaća 5000-6000kn pa me zanima dali mogu dić taj kredit i kolko max novaca mogu dobiti?
plavusa1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 17:03   #275
Quote:
margarita03 kaže: Pogledaj post
Pitanjce-da li se može stambeni kredit otplaćivati i u većim iznosima nego što iznosi mjesečna rata? Tj. da li ijedna banka to omogućuje? Konkretno ja imam mjesece kad više zaradim pa bih rado taj višak novaca iskoristila za otplatu stana (za sada ga ubacujem u štednju). Hvala na odgovorima!
u principu to nudi svaka banka ... samo postoji neki min iznos koji treba uplaćivati (np. 2-3 rate) s time da ti se na taj iznos naplaćuje naknada u nekom %
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 21:48   #276
Unhappy Pomoc oko kredita

Trebam pametne ideje jer ja vise nisam pametna. U totalnoj sam frci, pred rastavom sam, moram iseliti iz kuce sa dvoje djece, a placa mi je takva kakva je ni prevelika ni premala al opet nedovoljna. Treba mi pod hitno nekakav kreditic za kupnju auta koji mi treba radi putovanja na posao i za platiti najam na duze vrijeme da si to skinem s dnevnog reda bar neko vrijeme dok malo ne stanem na noge. Firma u kojoj radim odbija potpisati papire za kredit, kredita iz oglasnika me frka jer mi ne treba da mi nekakav zelenas zvoni u pol noci na vratima ( ja kakve sam srece bas bi na takvog naletila).
Vise uopce nisam pametna. Do danas sam racunala na kredit preko tekuceg no i to mi je palo u vodu. Dajte mi nekakvu pametnu ideju jer ja sam trenutno . E da ne moram napominjati da je hitno, jako jako hitno.
level 42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 10:44   #277
Quote:
level 42 kaže: Pogledaj post
Trebam pametne ideje jer ja vise nisam pametna.
...
Firma u kojoj radim odbija potpisati papire za kredit, kredita iz oglasnika me frka jer mi ne treba da mi nekakav zelenas zvoni u pol noci na vratima ( ja kakve sam srece bas bi na takvog naletila).
Nema pametne solucije uz ovo što si napisala. Ne za tebe kao dužnika.
Napravi ugovor kod javnog bilježnika sa prijateljem/icom koji će uzeti za tebe kredit, a trajnim nalogom ugovoriš plaćanje mjesečne rate...
Eto. Polu-pametno...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 10:51   #278
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
u principu to nudi svaka banka ... samo postoji neki min iznos koji treba uplaćivati (np. 2-3 rate) s time da ti se na taj iznos naplaćuje naknada u nekom %
Jel`? Čitajući web stranice banaka nisam primijetila da to svi nude, mislim da sam skužila da samo Erste i RBa to imaju. I te extra rate se ne moraju uplaćivati u nekim određenim vremenskim razmacima? Znači ja mogu npr. 3 mjeseca skupljati pare i onda uplatiti odjednom 4 rate kredita (uz ove redovne rate koje plaćam na mjesečnoj bazi)? A da li postoji banka gdje to mogu raditi bez da plaćam naknadu?
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 11:13   #279
svaka banka daje mogućnost prijevremene djelomične ili potpune otplate kredita. Plaćaš naknadu na dio koji uplaćuješ.
Ali ako uplatiš više od rate na račun kredita tretirati će ti to kao preplatu, a ne prijevremenu otplatu kredita (odnosno glavnice). Znači, moraš do banke
i reći im što želiš.
Bez naknade neće ići jer im je naknada nadoknada za izgubljenu kamatu na taj dio glavnice koji prijevremeno otplaćuješ.
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 11:51   #280
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
svaka banka daje mogućnost prijevremene djelomične ili potpune otplate kredita. Plaćaš naknadu na dio koji uplaćuješ.
Ali ako uplatiš više od rate na račun kredita tretirati će ti to kao preplatu, a ne prijevremenu otplatu kredita (odnosno glavnice). Znači, moraš do banke
i reći im što želiš.
Bez naknade neće ići jer im je naknada nadoknada za izgubljenu kamatu na taj dio glavnice koji prijevremeno otplaćuješ.
Ok, hvala.
margarita03 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.