Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 15:12   #61
Hvala!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 15:12   #62
ima jako glupih krojeva odjeće npr. kod majica rukavi dugi a kratka majica i nikako ne može odgovarati, ili hlače i trenirke koje se ne mogu regulirati u struku za h. ne kupujem jer je mršavica i sve joj spada, gledam da joj odjeća nije velika (često se zeznem pa joj kupim na knap) jer je sitna i izgleda kao u vreći kad sve visi na njoj, i trenirke u kompletu (gornji i doljni dio) nikad ne pašu po veličini, gore o.k. a dolje previše duge tako da nikad nemože nositi kao komplet
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2010., 23:39   #63
kupih u c&a majicu broj 98, kao da bude malo veća jer inače nosimo majice 92, kad nisam joj uspjela ni preko glave a kamoli rukice ugurat
popizdila sam! jebo takvu majicu.
bijela sa kapuljačom, nešto rozo po njoj, sa velikim džepom (se tak piše?) spojenim onak za obje ruke. majica je toliko uska da jedva i lutka stane u nju a 80 kuna sam ju platila
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 09:48   #64
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
kupih u c&a majicu broj 98, kao da bude malo veća jer inače nosimo majice 92, kad nisam joj uspjela ni preko glave a kamoli rukice ugurat
popizdila sam! jebo takvu majicu.
bijela sa kapuljačom, nešto rozo po njoj, sa velikim džepom (se tak piše?) spojenim onak za obje ruke. majica je toliko uska da jedva i lutka stane u nju a 80 kuna sam ju platila
zar ne možeš zamijeniti, njihovi brojevi baš nekako bezveze, hlače su im previše duge za gornji dijelovi previše mali, tako da mi npr. nosimo njihove doljnje dijelove br. 86 a gornje dijelove 98
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 13:37   #65
nemrem zamijenit oprala sam ju
(oprala prije nego probala, mislila sam da 98 mora bit dobro, nije mi na kraj ove svijetle moje pameti bilo... )
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:47   #66
imaju proizvođači koji pišu centimetre (kao H&M), neki pišu mjesece (Carters' GAP)... a što znače brojevi 1, 2.... mogli bi biti godine ali ja dobila neku majičicu na kojoj piše 1 ( a kolegica mi tvrdi da joj je prodavačica rekla da je to za bebicu staru 6 mjeseci ...

kakvim veličinama odgovaraju ti brojevi?? neka me netko prosvijetli....

Mislim mi smo beba od 73 cm.. nismo baš lomni u struku kao Merlinka, a ni sitne građe kao Kate Moss....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:58   #67
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
imaju proizvođači koji pišu centimetre (kao H&M), neki pišu mjesece (Carters' GAP)... a što znače brojevi 1, 2.... mogli bi biti godine ali ja dobila neku majičicu na kojoj piše 1 ( a kolegica mi tvrdi da joj je prodavačica rekla da je to za bebicu staru 6 mjeseci ...

kakvim veličinama odgovaraju ti brojevi?? neka me netko prosvijetli....

Mislim mi smo beba od 73 cm.. nismo baš lomni u struku kao Merlinka, a ni sitne građe kao Kate Moss....
ja mislim da su godine, bar je meni tak rekla teta u trgovini. kupila sam bas nedavno jednu trenirkicu Original marines, na njoj pise br.2 i kad sam pitala sta to znaci, rekli su mi da to znaci da je za dvije godine.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 19:13   #68
Quote:
lana1313! kaže: Pogledaj post
ja mislim da su godine, bar je meni tak rekla teta u trgovini. kupila sam bas nedavno jednu trenirkicu Original marines, na njoj pise br.2 i kad sam pitala sta to znaci, rekli su mi da to znaci da je za dvije godine.
Moja mama svako malo pohara njihov ducan, preslatke su ima stvari.
I oni imaju do godinu dana po mjesecima, npr 6/9 mjeseci a od godinu dana imaju po godinama.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 03:04   #69
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Moja mama svako malo pohara njihov ducan, preslatke su ima stvari.
I oni imaju do godinu dana po mjesecima, npr 6/9 mjeseci a od godinu dana imaju po godinama.
da,sta ne, super su im stvari!?

da da, to je to, br. 2 za dvije godine. nekak sumnjam da bi malisa stao u trenirkicu za bebe od 2mj.!
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 12:46   #70
broj 2 je otprilike isto kao i 92 ili 98.
princeza ima godinu i pol i nosi te brojeve, ali pretpostavljam da sad više nebu tak brzo rasla ko do sad, pa bu i s dvije godine nosila isto 98.
a tih 98 ili 92 ili koliko već... ja sam uvijek mislila da su to centimetri, dužina odnosno visina malog čovjeka... i to mi je tak nekak i odgovaralo toj logici sve do broja 76. poslije više ne ne kužim - mislim da je princeza visoka nekih 80 cm... tak smo ju mi barem izmjerili... a nosi 92 i 98, ponekad još i 86, ovisi o kroju... a možda smo ju krivo izmjerili
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:23   #71
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
broj 2 je otprilike isto kao i 92 ili 98.
princeza ima godinu i pol i nosi te brojeve, ali pretpostavljam da sad više nebu tak brzo rasla ko do sad, pa bu i s dvije godine nosila isto 98.
a tih 98 ili 92 ili koliko već... ja sam uvijek mislila da su to centimetri, dužina odnosno visina malog čovjeka... i to mi je tak nekak i odgovaralo toj logici sve do broja 76. poslije više ne ne kužim - mislim da je princeza visoka nekih 80 cm... tak smo ju mi barem izmjerili... a nosi 92 i 98, ponekad još i 86, ovisi o kroju... a možda smo ju krivo izmjerili
Nije svako dijete isto ali evo M je jučer napunio 2 godine i dosad je uvijek bio u broju taman, sad mu je 92 dobar, nosi nešto i 98 a visok je 93 cm.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:10   #72
Ima li tko iskustva s Clayeux odjećom tj. njihovim brojevima?

Mi smo dobili jedan lijepi ljetni kompletić, rođak koji nam je to poklonio je rekao da je kupio veličinu za godinu dana. Poslije sam vidjela da piše 18m, 81 cm.

Uspoređivala sam s drugim stvarima i čini mi se da bi to mogli nosit s godinu dana, ali zbunjuje me ovo 18 mj
__________________
Srećica
somewhere in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:32   #73
ravnaj se rađe po centimetrima..
to bi vam trebalo biti ok s godinu, tih 81 cm

čija je to marka?
mi ponekad dobijemo robicu iz švicarske - to je toliko veliko, ja ne znam kolika su djeca tamo , ali hlače za 24 mj su mojoj za pedalj preduge i jako široke, majice bi joj preko debele jakne skoro mogla obući.. ugl, tu robicu nosimo slijedeću sezonu kolika je.. neka njihova marka
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:34   #74
meni iritiraju brojevi u h&m (veći brojevi)
oni imaju br. 86/92 i 98/104 itd.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:34   #75
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
ravnaj se rađe po centimetrima..
to bi vam trebalo biti ok s godinu, tih 81 cm

čija je to marka?
mi ponekad dobijemo robicu iz švicarske - to je toliko veliko, ja ne znam kolika su djeca tamo , ali hlače za 24 mj su mojoj za pedalj preduge i jako široke, majice bi joj preko debele jakne skoro mogla obući.. ugl, tu robicu nosimo slijedeću sezonu kolika je.. neka njihova marka
I meni se centimetri čine logičnijima, ali mi je bilo čudno jer je većina robe 80 za godinu dana.

Clayeux je francuska marka.
__________________
Srećica
somewhere in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:51   #76
mexx ima taman veličine - barem mojoj curi
74=9-12mj
80=12-18mj
86=18-24mj
92=24-30mj

i stvarno je mexxov 80 za dijete visoko oko 80..
a ne kad piše 80, a taman joj je bilo kad je imala 70 cm
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 23:23   #77
a kakvi su Esprit krojevi?? jesu li za Balkansku djecu (kao H&M) ili za Kineze (Zara, Iana itd)

mislim 74 Esprit jel to odgovara realno 74 visine

ima li tko iskustva?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 23:48   #78
nama je esprit super tuper taman po brojevima. nosimo majcice 74, a visoki smo bas toliko. za hlacice ti ne znam.
setzerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 23:52   #79
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a kakvi su Esprit krojevi?? jesu li za Balkansku djecu (kao H&M) ili za Kineze (Zara, Iana itd)

mislim 74 Esprit jel to odgovara realno 74 visine

ima li tko iskustva?
imam jednu majicu br 68/6mj i ogromna je, još joj je velika.
ali valjda je to neka iznimka, nema smisla da su im i inače takvi brojevi
ana:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 08:41   #80
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a kakvi su Esprit krojevi?? jesu li za Balkansku djecu (kao H&M) ili za Kineze (Zara, Iana itd)

Baš.


OK znam da nisu ni svi modeli isti ni krojevi ni bla bla.
Kupila sam u 9mj. maloj piđamu u Osh Kosh, mislim da je Carter's, ma divna slatka piđamica.
Kako znam za te stvari oko krojeva, nikad ne gledam na veličinu što piše, već odokativno da li stane ili ne.
E pa piđama je tada maloj po širini bila skoro OK. Po dužini duuuuuga.
Rekoh, ajd narašće.
Na piđami pisalo 18mj. (ona tada 15mj.) ali ni to nije važno, nego piđama je preeeeeuska, pa mislim, da moja mala je štrkljo, pa nema teorije da ijedno dijete prosječne širine uđe u to.
Stvarno ne kužim kako im takve stvari mogu otić u proizvodnju i prodaju, pa konstruktor je sjebo do kraja. Piđama je maltene ne nosiva, da moja nije tako tanka i duga ne bi joj to mogla obuć uopće.

Sa druge strane imam par piđama koje slobodno mogu prerezat po pola, sašit i imat duplo. Preširoko.
Napravljene su očito za bumbare. Kad gledam drugu, deblju djecu, isto mi se čini da bi i njima bilo preširoko.

Ljudi stvarno svašta rede...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:12.