Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2005., 21:46   #61
Vikend u Parizu

Naime, ako me netko zamjeti na ovom topiku, htjela bi otići vikendom u Pariz za one karte što sad da Croatia Airlines za 99 eura, tj.200 eura sa taksama, i navodno noćenje po osobi u hotelu sa doručkom za 43 eura. Sad me zanima kako doći od aerodroma do odabranog hotela, najjeftinije?
Koliko to košta po osobi, tj. da li postoji kakva dnevna karta za javni prijevoz tamo i koliko košta ?
Što se isplati vidjeti i kolike su cijene ulaznica??
Thank You!!
__________________
ne mari za male stvari i ostat će male stvari
pilgrama is offline  
Old 16.10.2005., 22:09   #62
Pariz u studenom

Naime, možda bi išla u Pariz preko vikenda za onih 99 eura avionska karta što ih reklamira Croatia airlines, a to je sa taksama u biti 200 eura.
Zanima me sad samo kako doći od aerodroma do odabranog hotela najjeftinije i koliko to košta, pošto idem u svom aranžmanu??
Da li postoji neka dnevna karta za javni prijevoz i koliko košta po osobi???
Što se isplati vidjeti??
ps. Pitala sam i na topicu o Parizu, ali nisam našla odgovor!!
__________________
ne mari za male stvari i ostat će male stvari
pilgrama is offline  
Old 17.10.2005., 00:49   #63
Re: Vikend u Parizu

Quote:
pilgrama kaže:
Naime, ako me netko zamjeti na ovom topiku, htjela bi otići vikendom u Pariz za one karte što sad da Croatia Airlines za 99 eura, tj.200 eura sa taksama, i navodno
Zasto bi davala 200 eura Croatii airlines?? Pa to je pljacka!

Npr CSA kada ima promotivnu akciju daje karte za 150 eura. Da ne spominjem Ryanair. Odi do Venezie za 20-ak eura, pa dalje avionom do Pariza za maksimalno 50 eura.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Old 17.10.2005., 19:12   #64
Ja sam bila u Parizu prije 4-5 mjeseci pa su mi malo izblijedili detalji, ali našla sam neke papiriće pa ukratko:
S aerodroma Charles de Gaulle možeš do centra na par načina, vlakom i busom. Mi smo išli s tzv. Roissy busom, koji nam je najbolje odgovarao jer vozi do Opere u centru, a naš hotel bio skroz blizu (dvokrevetna soba koštala 86 eura, bez doručka, a hotel smo našli u vodiču Time Out Paris; na engleskom je i košta cca 130 kn). Karta za Roissy bus koštala je 7,30 eura. Ako ideš vlakom, onda izađeš na nekoj od stanica podzemne i dalje hvataš vezu do hotela.
Za podzemnu možeš kupiti pokaz koji važi par dana. Naš izbor je bio karnet od 10 karata (mislim da košta 10,50 eura, ali nisam 100% sigurna).
Centar Pariza nije tako velik pa se da lijepo prohodati, iako se s vremenom nakupi umor u nogama pa metro postane poželjna opcija. Sve ulice su dobro označene, ali je orijentacija otežana jer ima puno ulica koje se sijeku u zvijezdu (dakle, u centru baš nemaju ortogonalnu mrežu tipa zagrebački Donji Grad) pa je lako izgubiti osjećaj gdje je koja strana svijeta i kud zapravo ideš.
Ulaznica za Eiffelov toranj: 3,80 eura za pješaka do drugog nivoa (možeš i liftom, ali onda je red za ulaznice puno duži) i onda još 3,20 eura za lift do vrha (nisu dali pješke dalje od drugog nivoa). Pogled mrak - definitivno MUST GO.
Ulaznice za Trijumfalni luk i za toranj crkve Notre-Dame: svaka po 7 eura.
Vikend ili dva dana u Parizu ti sigurno neće biti dovoljno, ali bolje išta nego ništa.
Ugodan boravak želim u tom prekrasnom gradu!
arran is offline  
Old 18.10.2005., 19:07   #65
arran sve pravo zbori a moze i 'vako.

Iz aerodrma izadjes pa njihovim badava busom do zeljeznicke.(Gare de Est) Tamo kupis posebno kartu do grada (8eur),
Ako prvi dan imas cajta za mlatit onda (vise) dnevni pokaz (7EUR?) za prvih 3 gradskih zona koje su dosta za sve osim Versaillesa.
Ako ces vise tabanat onda kupis te kartice u paketu.
Paris Visite je oko 20eura na dan i sa njom imas sve vrste prijevoza i cijeli grad i aerodrom ukljucen u cijenu.Kaoi prijevoz do Diznizemlje i ulaz u neke muzeje i vidikovce.
Metreaux mreza je fenomenalna i cekanje vlaka,po danu,se mjeri u sekundama.

Tesko je rec sto (ne)vidjeti pod obavezno ali to ovisi o osobnom ulkusu.

I feel.ov toranj nek bude broj jedan jer je stvarno vrijedan tih pisljivih 50kn.Stani u red negdje pred vecer tako da imas i noc i dan gore.U studenom ce na vrhu bit studeno.
Okolica je isto fora.Trocadero,Marsovska Polja...panduri na biciklama i rolama...Legija Stranaca ide pjeske.

Louvre je mega muzej i za samo pretrcat ga ti treba 2 dana.

Ja sam se dvaput vracao samo na Momnartr.
Tamo ima uistinu svega(panorama,vinograd,povijest,umjetnost,McDonal ds...)

Lonely Planet ili Rough guides na netu ili pisana izdanja imaju zbilja sve informacije.
Solidan,debeli,sareni knjiski vodic na nasem jeziku je od izdavacke kuce Profil.
Procitaj ga unaprijed.

PS
Mala zamka -pazi di lutas jer ludjaci imaju iste nazive ulica (istina mali broj) ali u raznim gradskim okruzima!?

au reservoir
kefa is offline  
Old 20.10.2005., 22:45   #66
Svakako se isplati uzeti karticu za višednevni obilazak muzeja. I nije toliko stvar u cijeni, koliko u mogućnosti da ne čekaš u redovima. Dakle imaš pravo ulaziti preko reda!!! A to znači goooooolemu uštedu vremena. A kad si u Luteciji kratko, vrijeme je fakat novac.
Kad se samo sjetim bijesnih pogleda pred Luvrom, Oranžerijom...
mateo is offline  
Old 21.10.2005., 05:28   #67
ja sam bio puno puta, 10-tak, u zadnjih 8 godina, zadnji put u trecem mjesecu, isli smo sa Easyjetom iz Budimpeste za neku sitnu lovu, par eura, i sletili na Orly, prvi put sam tamo sletio, prijevoz je nekih 6 eura valjda, tako nesto, al mozes se prosvercat, mi bar jesmo kao siromasni hrvati.......2x sam bio u hostelu za cca 15 eura pored metro stanice (ne mogu se sjetit ime al 1 stanica nakon Pigalla), al ovaj zadnji put je hostel bio u katastrofalnom stanju (prije toga sam bio u istom 2001), tako da smo nakon prve noci otisli u hotel u kojem sam i prije bio 2 puta, nije blizu, al ako putuju 2 osobe izadje isto, cijena e 40 eura sa doruckom, u St.Denisu, stanica Basilique de St.Denis (poslje Carrefour stanice), hotel je kao da ima 5 zvjezdica, besprijekorno cist (mislim da je i noviji, tj. izgradjen u zadnjih 10-tak godina), metro stanica je pola minute od hotela, pored je isto Cerrefour gdje se moze najest dobrano za 2-3 eura, tamo smo bili 5 dana, potrosili smo duplo vise novca na smjestaj i prehranu u parizu u prva 2 dana nego u tih 5 sljedecih u St.Denisu, nazalost, al opet, dobro da sam se sjetio tog hotela, hotel je u blizini stadiona St.Denis, metroom ima nekih 10-15 stanica do grada, znamenitosti, voznja oko 25-35 minuta, al isplati se definitivno, ustedi se mnogo, a St.Denis je predivan isto za vecernje setnjice, ovo ono
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Old 21.10.2005., 05:31   #68
sa C.de Gaulla ti je jos bolje, St.Denis je jako blizu, 3-4 stanice RER-a mislim
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Old 11.02.2006., 21:04   #69
Evo da malo dignem topic pošto sam za Uskrs u Parizu. Sad, kolko sam vas čitala skužila sam da je pametno kupiti komplet ulaznica samo me zanima kam sve upadam s tim i gdi to kupim. Fala !
nyla is offline  
Old 11.02.2006., 23:56   #70
Quote:
Indi kaže:
U Crazy Horse-u su najbolje koke svijeta. Valja pogledat al moras rezervirat unaprijed i stvarno vrijedi otic pogledat.
O, Bože! I onda vele da su Ameri retardi.
Arijela is offline  
Old 12.02.2006., 20:32   #71
Quote:
nyla kaže:
Evo da malo dignem topic pošto sam za Uskrs u Parizu. Sad, kolko sam vas čitala skužila sam da je pametno kupiti komplet ulaznica samo me zanima kam sve upadam s tim i gdi to kupim. Fala !
ja sam bila u osmom mjesecu i opet hocu ici pariz je odlican grad
a sta se tice tih ulaznica, ne bi ti to preporucila...sta ja znam, nekako mi se cini da niti neces stici to sve vidjeti, a ako ces zuriti onda nema smisla.... citala sam da je d'Orsay bolji od Louvre-a ali mene je Louvre odusevio jedno 4 sata sam bila tamo gdje imaju egipat, i onda morala ici jer se zatvaralo istina da se tesko snaci, al kad se snadjes je ok i kad skuzis gdje si tocno po karti koju imas.
evo ti link ovaj, meni je super, sve pise http://en.parisinfo.com/museum_monuments/

inace, ne znam koliko godina imas, pa pogledaj malo, jer za studente i za mladje od 26 ima na puno mjesta popusta za ulaznice
Iva is offline  
Old 13.02.2006., 19:13   #72
Thanks Iva Nisam student i imam malo više od 26 al nema veze. Jel vrijedi da studenti iz EU imaju besplatan upad u muzeje? Tak nam je bilo u Ateni. BTW znam da nije za pohvalu al na Akropolu sam ušla ko student sa zdravstvenom iskaznicom.
nyla is offline  
Old 10.04.2006., 22:32   #73
Quote:
luca kaže:
3-4 dana za stajanje u redovima za znamenitosti
+
3-4 dana za setnje, tumaranja, uzivanja
e zat ja idem sutra i ostajem 10 dana
citam topic polako i dopisujem tipsove
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 11.04.2006., 08:25   #74
Ah... prosle godine je bilo super...
Ukoliko netko zeli free prostor koji ima duha... preporucam most koji se zove nekako Pont du Arts...
Uglavnom, to je noviji pjesacki most, gdje je navecer brdo ljudi koji donesu ''veceru'' iz marketa i tamo sviraju, sjede uz ogradu i odmaraju, ''piknikiraju''... a brodovi prolaze ispod.
Jako ugodan prostor, pun mladje skvadre!
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Old 19.04.2006., 23:15   #75
vratila se. puna utisaka i savjeta al nemogu sad pisati!
ak kog zanima... javitese
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Old 23.04.2006., 16:01   #76
Došla prije 3 dana i bilo nam super. 5 dana sasvim dosta.
nyla is offline  
Old 23.04.2006., 17:30   #77
Quote:
nyla kaže:
Došla prije 3 dana i bilo nam super. 5 dana sasvim dosta.
dosta??! meni u parizu ne bi 2 mjeseca bila dosta da vidim sve sta me zanima
Iva is offline  
Old 23.04.2006., 18:32   #78
meni je već nakon 3 dana bilo dosta razgledavanja. Louvre je ok, Versailles je ok al brate u svakom po 5 sati je i više nego dosta. Znam da ima i drugih stvari za vidjet al me ne zanima to sve baš previše, svi ti muzeji i galerije.

kaj bi ti npr. htela vidjet a da ne stigneš u 5 dana? daj neki tip za drugi put. Mene su fascinirali parkovi i jedan dan sam samo rezervirala za to.
nyla is offline  
Old 23.04.2006., 21:35   #79
Latinska četvrt ti jednostavo ostane pri srcu
Na Eiffela obavezno radi razgleda grada, a ako nene pitaš- kup željeza, ima ljepših stvari..
Probaj piti grog,,,
Mircaka is offline  
Old 25.04.2006., 18:10   #80
evo ja idem na jesen u pariz na 2 mjeseca...hehe...

ima tko savjet.

gdje je najbolja kava?
disco clubovi gdje je rnb i bar malo bijelaca?

bila sam prije u parizu, ali nikada ovako dugo, a zeljela bih iskoristiti kvalitetno vrijeme.

pozdrav
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.