Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2010., 23:59   #21
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
nama je teta u ducau rekla da nema celzijuse
(ali buduci da je mma par mjeseci kasnije uvjeravala da uopce nemaju u prodaji ergonomski jastuk - a imaju, moguce je da je i to rekla krivo )
jedino da se javi netko tko ga ima, pa ćemo saznati
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 00:16   #22
ima tema o dječjoj kozmetici na RiD-u, ali bilo bi super da imamo i tu

ugl, ja sam kupila četku i češljić, kremu za guzu JGL, škarice s tupim vrhom zajedno sa rašpicom, i mislim kupit još za kupanje bademovo ulje.

ostalo ću kupovat po potrebi, tj. ako će beba imat suhu kožu, ili tjemenicu, onda ću kupit i još te dodatne preparate.
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 00:55   #23
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
pazi samo da ti ne pokazuje temperaturu samo u fahrenheitima
mi smo toplomjer htjeli kupiti kad smo uzimali skarice i cetku medjutim skuzila sam da taj chiccov koji smo gledali (ne sjecam se jel bila ribica) uopce nema skalu u celzijusima
Mi imamo tu ribicu i pokazuje temperaturu u celzijusima. Kad se uroni u vodu, onda posvjetli onaj broj kolika je temperatura. Inače je cijela skala crna, a ako je npr 36 stupnjeva voda, onda posvjetli samo taj broj.
Ja nisam bila baš oduševljena s tom ribicom jer mi je čudna ta skala, ali mm je navalio pa smo ju na kraju uzeli i funkcionira, a teta u dućanu mi je rekla da ih dosta prodaju i da se nije nitko još žalio da im nije dobra.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 01:20   #24
Quote:
ewa33 kaže: Pogledaj post
Prvi mjesec se preporucuje sto manje kozmetickih preparata, najbolja je voda s par kapi ulja (npr.bademovog). Bademovo ulje koristim i za pregibe.
Inace, s Mustelom ne mozete pogrijesiti. Skupa je, ali stvarno dugo traje i koza je dobro podnosi. Meni je zakon Mustelin gel za pranje novorodjenceta. Koristimo ga od prvog kupanja za kosu i tijelo (vec 5 mjeseci) i jos nije ni blizu kraja. Dovoljno ga je samo par kapljica. Hvaljena je i pjena protiv tjemenice, ali mi je nismo trebali.
Za guzu koristimo kremicu pravljenu u apoteci i Bepanthen mast prije spavanja.
ovo je jako diskutabilno.
mustela je definitivno najskuplja marka, ali i jedina za koju sam čula s nekoliko strana da su bebe reagirale na nju alergijom (iako piše da je hipoalergena)

moj mali je jedino na mustellu od svih kupki koje sam probala reagirao, a probali smo niveu, hipp, becutan (od mustele je dobivao vodene prištiće po čitavoj glavici)
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 08:36   #25
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
ima tema o dječjoj kozmetici na RiD-u, ali bilo bi super da imamo i tu

ugl, ja sam kupila četku i češljić, kremu za guzu JGL, škarice s tupim vrhom zajedno sa rašpicom, i mislim kupit još za kupanje bademovo ulje.

ostalo ću kupovat po potrebi, tj. ako će beba imat suhu kožu, ili tjemenicu, onda ću kupit i još te dodatne preparate.
čekam da mi mandy odgovori pa da nas preusmjeri gdje da pišemo

ma ja bih sad htjela prikupiti što je više moguće informacija i kupiti sve što mogu dok još imam vremena lunjati gradom, a i ako se to preporučeno može kupiti u dm-u da kupim u ova dva dana dok imaju onih 20% popusta, što mi je značajna ušteda

black...prvi put čujem, ali iskreno - nisam ni mislila kupovati mustelu - ipak mi je malko tu mač cijenom
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 10:50   #26
nisam ni ja kupovala dobili smo jednu kupku+šampon..jadničak dobio svu silu prištića, a nama nije bilo jasno od čega...pa nam je dokica rekla kad smo pitali od čega su mu prištići da je vjerojatno od kupke, da je promijenimo. i fakat, čim sko makli mustelu, prištići su nestali.
drugi put kad smo dobili tu istu, lijepo smo je vratili..

mislim nisam ja ovdje došla radit neku antipropagandu, sam kažem da nije tako savršena košto večina viče,i da se po mome ne isplati možda je ok večini beba, al eto moj ima osjetljivu kožu i nije mu nikako sjela.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:45   #27
Black, ma kakva antipropaganda... super je čuti sva iskustva, jer pljunuti toliko love, pa da ti se onda beba osipa
a šta si nakon toga koristila?

cvijetić, koje su to točno škarice - znači, sito za bebe samo metalne? idem danas do dm-a pa da škicnem
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:01   #28
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
ima tema o dječjoj kozmetici na RiD-u, ali bilo bi super da imamo i tu

ugl, ja sam kupila četku i češljić, kremu za guzu JGL, škarice s tupim vrhom zajedno sa rašpicom, i mislim kupit još za kupanje bademovo ulje.

ostalo ću kupovat po potrebi, tj. ako će beba imat suhu kožu, ili tjemenicu, onda ću kupit i još te dodatne preparate.
što se tiće kreme za guzu,ova JGL je predobra,imate u Intersparu veliko (ogromno) pakiranje za cca 50 kn,ove manje su u DMu po 30 tak kuna,pa vam se više isplati kupiti tu veliku,duže traje a i jeftinije je
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:11   #29
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
što se tiće kreme za guzu,ova JGL je predobra,imate u Intersparu veliko (ogromno) pakiranje za cca 50 kn,ove manje su u DMu po 30 tak kuna,pa vam se više isplati kupiti tu veliku,duže traje a i jeftinije je
Ja sam isto kupila malu, da vidim reakciju, jer mi je frendica rekla da je njezina bebica dobila od nje osip i da ju je morala zamjenit za neku drugu kremu...
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:19   #30
odlična tema

mene zanima i način korištenja određene kozmetike...

ulje?

puder?
Blackie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:24   #31
I mene zanima slicno kao i Blackie...

Kad poceti koristit losion ili koristit ga uopce primjerice? Ili ulje? Ma ja nista ne znam o tome!

Inace, nekako me od te djecje kozmetike najvise privlaci Penaten. Znam da sam ga i ja koristila kad sam bila mala i vec je duggo, dugo na trzistu...iako, mozda mojoj curi ne bude odgovarao, ko ce ga znati? Koristi li tko vise njihovih proizvoda pa da nam kaze par rijeci???
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:27   #32
Quote:
Blackie kaže: Pogledaj post
odlična tema

mene zanima i način korištenja određene kozmetike...

ulje?

puder?
mi ulje koristimo minimalno (samo ispod pazuha) - pedijatrica nam je rekla da ga bas ne preporucuje zato sto moze zacepiti pore
tijelo joj mazem mlijekom za tijelo, iza uha mazem JGL kremom koju koristimo i za guzu

puder - izbjegavaj! ne treba ti a opasan je jer beba moze udahnuti prah

ako beba nema jako suhu kozu treba ti samo krema za guzu i nesto za mazanje pregiba
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:28   #33
Daj zezate me, sada sam spisak stavila na opći topic što sve treba za bebu ; ako ga može tko premjestiti
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:31   #34
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
mi ulje koristimo minimalno (samo ispod pazuha) - pedijatrica nam je rekla da ga bas ne preporucuje zato sto moze zacepiti pore
tijelo joj mazem mlijekom za tijelo, iza uha mazem JGL kremom koju koristimo i za guzu
Da, za ulje sam sigurna da je tako...ja sam na pocetku trudnoce dobila osip od ulja jer su mi se zacepile pore. A znam i jos par trudnica oko mene s istim problemom. Tako da ulje ni necu, bolje kakvo mlijeko!

Znaci ako je koza u redu, onda samo pregibe mazat??
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:32   #35
Ja koristim Penaten kremu za lice i super joj je a i prekrasno mi miriši ta kremica

Moja malena je imala užasan osip po guzi kad smo došle iz rodilišta jer su jako ažurni u mjenjanju pelena djeci tamo i kupila sam Bepanten kremu i mazala joj 2 dana guzu s njom i super joj je prošlo s tim da joj guzu brišem sa vodom i vaticom,ne sa vlažnim maramicama,a u početku sam sa kamilicom i vaticom brisala guzu
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:33   #36
Quote:
Zaraa kaže: Pogledaj post
Daj zezate me, sada sam spisak stavila na opći topic što sve treba za bebu ; ako ga može tko premjestiti
copy - paste
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:34   #37
Od kozmetike smo minimalno toga koristili/korstimo.
Za kupanje još uvijek čep maslinovog ulja+ skroz malo dr.hauschka kupke od lavande (to smo počeli koristiti otkad je navršio mjesec dana, i ta se kupka ne pjeni, više je uljasta i mirisna)
Od ostalih stvari smo imali kremice za lice koje smo koristili prema potrebi i koja nam je pala pod ruku, hipp, weleda, a derma (kad je dobio neke ljuskice na laktovima, odmah se povuklo, i imamo ju još uvijek i tu i tamo kad vidim da mu je gruba koža s njom ga namažem)
Za tijelo, rijetko ga mažem, nekad jednom tjedno, a nekad prođe i mjesec da zaboravim, ulje mu nije odgovarlao, pa sam koristila i korisim weleda mlijeko za tijelo, ok je, prirodno.
Vlažne maramice još uvijek ne koristimo, voda i blaznice (iz dm-a ili mullera-njihove su mekanije) rulz
Krema za guzu isključivo iz ljekarne, od welede se sav zacrvenio, koma. A kod crvenila hipp wundschutz s cinkom ili sudocrem (još uvijek imamo onaj tester iz paketa srena beba i nismo ga ni pola potrošili )
Škarice one s zaobljenim vrhom, mislim da bi ga piknula s običnima, rašpicu nemamo iako si baš mislim da bi nam dobro došla jer na nogicama mu unatoč rezanju nokti budu oštri.
Toplomjer za vodu mislim da je svaki dobar samo da ima temp. u celzijusima.
Češljić još nismo koristili, a četku smo kupili onu što je okrugla i bilo mi je malo blesavo što smo ju uzeli (mm je inzistirao), al pokazala se super!
Mustela mi nije dolazila u obzir kad sam pročitala sastav, bolje kupiti jeftiniji hipp ili još bolje alverde od dm-a. S te strane mi je weleda bila izbor jer je prirodna.
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:37   #38
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
copy - paste
Evo, valjda neću dobiti kakvo upozorenje za to

Evo mog spiska za kozmetiku pa me slobodno nadopunite i naznačite koji su vam se proizvodi pokazali najkvalitetniji:

Potrebna kozmetika, higijenske potrepštine i lijekovi za bebu:
lanolinska mast za guzu
baby ulje
sapun ili pjenu za kupanje (za novorđenče je dovoljno par kapi maslinovog ili bademovog ulja)
Za njegu pupka:
- sterilne komprese 20 komada
- alkohol (ili 2% hidrogen) – za čišćenje
- antiseptički prašak - Byvacin prašak
Za svaki slučaj:

- toplomjer
- Plicet ili neki drugi sirup ili čepići za skidanje temperature
- fiziološka otopina

četka i češalj (bebina glavica je vrlo zahtjevno područje jer je to najveća otvorena površina, preko nje se beba hladi i grije; svakodnevna njega novorođenčeta je vrlo važna, što uključuje i redovito četkanje tjemena da ne bi dobila tjemenicu)
štapići s vatenim vrhom (obični i s proširenjem) - potrebni kod njege pupka i za higijenu ušne školjke
vata
škarice s tupim vrhom
termometar za vodu (postoji dječji s označenom temperaturom vode za kupanje)
Sterimar ili Aqua maris - za higijenu nosa
2 dude varalice (ja čula da su Nukove najbolje)
1 staklena ili plastična bočica od 150 ml (za izlaske s vodicom, čajem ili sl.)
kutija od stiropora za lakši transport bočice (zadržava neko vrijeme željenu temperaturu sadržaja bočice)
pribor za sterilizaciju bočica (po želji)
mokre maramice (ulje ili sl.) - 1 paket (savjet za novorođenče: u prvih mjesec dana, pa i duže, kod mijenjanja pelena upotrebljavati vodu i vatu, a prepone i guzu dodatno dobro očistiti uljem i vatom. Zamislite sebe da svakodnevno umjesto vode upotrebljavate mokre maramice. U prvo vrijeme mokre maramice koristite samo kod izlazaka i odlazaka pedijatru).
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:45   #39
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
Black, ma kakva antipropaganda... super je čuti sva iskustva, jer pljunuti toliko love, pa da ti se onda beba osipa
a šta si nakon toga koristila?

cvijetić, koje su to točno škarice - znači, sito za bebe samo metalne? idem danas do dm-a pa da škicnem
hipp, niveu pa sad becutan. uz to što su prištići nestali i nikad se više pojavili, mirišu puno bolje od mustele(pogotovo hipp ). meni mustela smrdi

što se škarica tiće-kupovanje onih "škarica" za bebe je totalno bacanje novaca. tupaste i debele, nemreš odrezat djetetu nokte kak spada. uvijek ostanu malo duži neg kaj bi trebali bit.
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:47   #40
jeeeeeeej, malaLola, hvala za temu

malaLola, ta od hauscke kupka je za bebe ili ne?

inače, meni penaten isto lijepo miriši

zaraa, nama je patronažna na tečaju preporučila octenisept za pupak (iako kaže da svaka bolnica u Zg-u preporučuje drugo - neki hidrogen, neki oct., neki bivacin)... i za nosić za početak fiziološku otopinu

eh da.... i molim svaku od mama s iskustvom (koje nam se tu budu javile) da navede kojeg je točno naziva proizvod koji koristi i od kojeg proizvođača, te kako bebina koža reagira na te proizvode (i pozitivno i negativno), možda i kakve su cca cijene i isplativost (onak omjer kavlitete i cijene otprilike)... nadam se da nisam prezahtjevna hvala unaprijed
__________________
moj dućkas

Zadnje uređivanje Zvrksa : 21.04.2010. at 12:57.
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.