Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 11:22   #1981
Hrvatski Telekom posudio Deutsche Telekomu 125 milijuna eura uz kamatu blizu nule

Hrvatski telekom posljednjih dana prošle godine objavio je da je kupio obveznice Deutsche Telekoma u iznosu od 125 milijuna eura, koje dospijevaju 2020. godine. Istovremeno je najavljeno da će HT kupovati i komercijalne zapise DT-a ovisno o raspoloživim sredstvima, u iznosu do 150 milijuna eura.

"Oba ulaganja poduzimaju se u cilju efikasnijeg upravljanja novčanim sredstvima unutar nepromijenjene politike ulaganja Društva, a s obzirom na trenutno stanje kamatnih stopa na tržištu", naveli su iz HT-a u obavijesti na Zagrebačkoj burzi.

A to HT-ovo "upravljanje novčanim sredstvima" s obzirom na stanje kamata na tržištu, rezultiralo je time da će DT novac dobiti praktički besplatno.

Naime, kamata na obveznice koje će DT plaćati kvartalno iznosi EURIBOR + 0,35 posto godišnje. S obzirom na to da je EURIBOR, odnosno europska međubankarska kamatna stopa, negativna i iznosila je krajem prošlog tjedna -0,327 posto, kamata na te obveznice, prema sadašnjem stanju kreće se blizu nule.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...na/944186.aspx


Eto a ovo je izjava onog crnogorskog lopova kojeg je DT postavio za starijeg potpredsjednika HTa, da nama tumači "upravljanje novcem":
"Da, i moram reći da je iznimno zlobno taj potez prikazivati kao izvlačenje novaca iz Hrvatske. Ono što smo učinili jest da smo se pobrinuli o našem novcu i novcima dioničara. Isplativije je bilo kupiti sigurne obveznice na koje možemo ostvariti povrat i prodati ih u svakom trenutku, negoli ih držati u banci u vrijeme iznimno niskih kamata uz troškove čuvanja depozita. Radi se o upravljanju novcem - kazuje Đuranović"

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-t...regiji-1141945

Glavno da naše ministarstvo financija, HNB i porezna uprava kontroliraju sirotinju koliki ime je promet po tekućem računu, dok s druge strane cure milijarde kuna i eura..........
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 12:14   #1982
https://en.wikipedia.org/wiki/Dodge_v._Ford_Motor_Co.


prije 100 godina u americi....
kakva je situacija u europi u 21. stoljeću?

postoje li zakoni koji bi zabranjivali namjerno uništavanje kompanije od strane većinskog vlasnika na štetu ostalih dioničara?

evo, ja kao mali dioničar nudim 80 % odvjetniku koji pokrene i dobije tužbu protiv ht-a
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:02   #1983
Još će Nijemci postat hrvatski dužnici
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 16:14   #1984
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
https://en.wikipedia.org/wiki/Dodge_v._Ford_Motor_Co.


prije 100 godina u americi....
kakva je situacija u europi u 21. stoljeću?

postoje li zakoni koji bi zabranjivali namjerno uništavanje kompanije od strane većinskog vlasnika na štetu ostalih dioničara?

evo, ja kao mali dioničar nudim 80 % odvjetniku koji pokrene i dobije tužbu protiv ht-a
Da vidimo oće li fondovi pokrenit tužbu i koliko drže do vlastitih investicija.

ps
Šta ako HT izgubi takav spor, a novac već odavno u Njemačkoj?
DelmatST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 22:06   #1985
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post


Eto a ovo je izjava onog crnogorskog lopova kojeg je DT postavio za starijeg potpredsjednika HTa, da nama tumači "upravljanje novcem":
"Da, i moram reći da je iznimno zlobno taj potez prikazivati kao izvlačenje novaca iz Hrvatske. Ono što smo učinili jest da smo se pobrinuli o našem novcu i novcima dioničara. Isplativije je bilo kupiti sigurne obveznice na koje možemo ostvariti povrat i prodati ih u svakom trenutku, negoli ih držati u banci u vrijeme iznimno niskih kamata uz troškove čuvanja depozita. Radi se o upravljanju novcem - kazuje Đuranović"

http://www.vecernji.hr/kompanije-i-t...regiji-1141945

Glavno da naše ministarstvo financija, HNB i porezna uprava kontroliraju sirotinju koliki ime je promet po tekućem računu, dok s druge strane cure milijarde kuna i eura..........
Đuranović je stari kadar iz HT-a a u Zgb je došao dosta davno iz HT Sisak.Da je govnar je i nije mi jasno kako je došao do te funkcije
U Indexu na koji se pozivaš je zločesti članak.Nema veze sa stvarnošću i logikom.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...na/944186.aspx
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 22:14   #1986
Quote:
DelmatST kaže: Pogledaj post
Da vidimo oće li fondovi pokrenit tužbu i koliko drže do vlastitih investicija.

ps
Šta ako HT izgubi takav spor, a novac već odavno u Njemačkoj?
Dat će lovu Plenki !
58 milijardi kuna ove godine zaduženja + odkup INA-e + avioni.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 15:10   #1987
Nikakvo čudo da HT prelijeva novac iz šupljeg u prazno samo da zaobiđe Hrvatske zakone o porezu i prirezu na dividendu. A dok ovi naši političari to shvate proći će 100 godina.
RosZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 09:43   #1988
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Đuranović je stari kadar iz HT-a a u Zgb je došao dosta davno iz HT Sisak.Da je govnar je i nije mi jasno kako je došao do te funkcije
U Indexu na koji se pozivaš je zločesti članak.Nema veze sa stvarnošću i logikom.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...na/944186.aspx
Kod mene u firmi bi bio na tom mjestu na kojem je u HTu ravno tri sekunde nakon odluke kojom je oštetio firmu za cirka 90 mil kuna..........kupujući DTeove obveznice bez prinosa u odnosu na to da je mogao kupiti hr državne obveznice sa 3,2%.........

No dobro znamo da je to odluka većinskog vlasnika HTea, no kad neka seljačina poput Đuranovića drugima, koji o investiranju nešto znaju, tumači kako je bolje uložiti u nešto što ne donosi prinos, nego uprihodovati 90 mil kuna, e onda mu treba jebat mater.........

Ali dobro, zabili su si žešći autogol, i javnost će im jebat mater na svakom koraku.......pogotovo nakon novinskih napisa :klap:

Raiffeisen: Obveznice s prinosom od 0 posto nisu dobro ulaganje
http://www.index.hr/vijesti/clanak/f...du/944636.aspx
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 16:01   #1989
Postoji li udruga malih dioničara HT-a? Možda bi na neki način kroz udruženi pristup mi mali dioničari i mogli nešto napraviti po pitanju raspodjele dobiti u HT-u, a ne da vlasnik s 51% uvjek nadmudruju ostalih 49% dioničara?
RosZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 02:11   #1990
Quote:
RosZd kaže: Pogledaj post
Postoji li udruga malih dioničara HT-a? Možda bi na neki način kroz udruženi pristup mi mali dioničari i mogli nešto napraviti po pitanju raspodjele dobiti u HT-u, a ne da vlasnik s 51% uvjek nadmudruju ostalih 49% dioničara?
Nije li jednostavnije prodati dionice (pogotovo sad kad su narasle) i ubuduće se kloniti firmi koje jebu manjinske vlasnike u guzicu (npr. Todorić, sad i HT)?
Ovako ostaješ u (čini se) lošoj investiciji i još gubiš vrijeme, novac i živce na suđenje.
Ne vidim smisla u tome.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 08:29   #1991
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nije li jednostavnije prodati dionice (pogotovo sad kad su narasle) i ubuduće se kloniti firmi koje jebu manjinske vlasnike u guzicu (npr. Todorić, sad i HT)?
Ovako ostaješ u (čini se) lošoj investiciji i još gubiš vrijeme, novac i živce na suđenje.
Ne vidim smisla u tome.
Tvoj savjet je definitivno najbolje rješenje.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 10:11   #1992
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Nije li jednostavnije prodati dionice (pogotovo sad kad su narasle) i ubuduće se kloniti firmi koje jebu manjinske vlasnike u guzicu (npr. Todorić, sad i HT)?
Ovako ostaješ u (čini se) lošoj investiciji i još gubiš vrijeme, novac i živce na suđenje.
Ne vidim smisla u tome.

Da, ali po cijeni za koju su i nama prodali 265 kn, iako je to u vrijeme prodaje bilo cca 50 Usd, danas je 265 kn 36 Usd.
RosZd is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:51   #1993
Nisu nam ga prodali po 265 nego po 242kn, ako nisi odmah prodavao, jer si na 63 kom još na poklon 6 kom ........po isteku 1 godine držanja........

Ako se dobro sjećam........


Most traži da DORH istraži transakcije DTa i HTa.....
http://vijesti.hrt.hr/370566/stanke-...stazic-i-petin
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:17   #1994
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Nisu nam ga prodali po 265 nego po 242kn, ako nisi odmah prodavao, jer si na 63 kom još na poklon 6 kom ........po isteku 1 godine držanja........
Ovo nije u potpunosti točno. Ne ako nisi prodavao, već ako nisi registrirao kod brokera. Ja ih recimo nisam prodavao, ali sam ih registrirao odmah i nisam dobio 6 komada.
Maverick25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:17   #1995
Točno, imaš pravo.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 20:47   #1996
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Nisu nam ga prodali po 265 nego po 242kn, ako nisi odmah prodavao, jer si na 63 kom još na poklon 6 kom ........po isteku 1 godine držanja........

Ako se dobro sjećam........


Most traži da DORH istraži transakcije DTa i HTa.....
http://vijesti.hrt.hr/370566/stanke-...stazic-i-petin
Grmoja se kuži u u poslovanje telekoma kao Marica u krivi k...c,pa mlati praznu slamu.HT ništa ne ulaže,kaže Grmoja.HT svake godine ulaže oko 1 milijarde kn u telekomunikacije,što u fiber mrežu što u opremu.
Imam osjećaj da Grmoja lobira za nekoga a nije teško ni dokučiti za koga!
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 21:20   #1997
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Grmoja se kuži u u poslovanje telekoma kao Marica u krivi k...c,pa mlati praznu slamu.HT ništa ne ulaže,kaže Grmoja.HT svake godine ulaže oko 1 milijarde kn u telekomunikacije,što u fiber mrežu što u opremu.
Imam osjećaj da Grmoja lobira za nekoga a nije teško ni dokučiti za koga!

ja ta ulaganja ne osjetim.....
brzine godinama iste (među najsporijim u europi), cijene godinama iste ( među skupljima u europi)
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 01:01   #1998
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
ja ta ulaganja ne osjetim.....
brzine godinama iste (među najsporijim u europi), cijene godinama iste ( među skupljima u europi)
Gdje ti živiš ? Meni HT ili Iskon u Povljani,selendra na Pagu nude 50 Mb/s na bakar a u Zagrebu 100 na fiber.Ovo o najsporijim u evropi je spin.
Pogledaj koliko ulaže VIP ili Tele 2 pogotovo po selendrama koji uopče nije ni kupio frekvencije za daljni rast brzina i molim te reci mi tko je dobio 1 lipu dividende od te dvije firme u RH ?
Evo ti karta na kojoj su i brzine od 150 Mb/s do 262,5 Mb/s.Ti bi još brže?Ne brini bit će uskoro
https://www.hrvatskitelekom.hr/karta-pokrivenosti
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 10:30   #1999
Mobilni 4 g je dobar,tu nema primjedbi,međutim fiksni internet je problem,tu smo pri dnu.

Službeno je, Hrvatska ima najsporiji internet u Europskoj uniji i treći najsporiji u čitavoj Europi
http://www.telegram.hr/biznis-tech/s...itavoj-europi/

Hrvatska ima 10. najbrži mobilni internet u Europi, ali nepokretni i dalje ‘kaska’
http://www.netokracija.com/brzina-in...vatskoj-122740

Osobno ne mogu dobiti više od 28 mb/s,živim blizu centra grada,bakar mi je samo san.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 11:00   #2000
uopće nije bit da li se Grmoja kuži ili ne u poslovanje HT-a, bit je da je progovorio javno o isisavanju love o kojem se i ovdje cijelo vrijeme diskutira ...e sad, iz kojih pobuda i interesa je on to izjavio je drugi par cipela...osobno, u to ne bih ulazio jer ne znam...ali ovo što znamo , a to je da se radi očito o radnjama koje bi mogli malo pročešljati dorhovci...

al ok, osobno mislim da nam to i treba...umjesto da se mi mali ljudi udružimo, ali onako masovno..i da onda kao takvi zajedno pokušamo, kažem , barem pokušamo nešto napraviti...mi ćemo rađe se svađati i prepucavati o ustašama i partizanima, komunjarama i adezeovcima
__________________
Što znači biti dinamovac? To je sve. Pripadnost, intima, ne formalna. Način razmišljanja. I ljubav, premda to zvuči malo patetično, ali je tako. Otkad sam počeo misliti, bio sam uvijek dinamovac i svi su moji oduvijek dinamovci". Velimir Zajec, 1982.
Dinamovac_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.