Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2010., 00:21   #1
Boli, jednostavno boli....

Rastavljen sam nekih 3 mjeseca, živim u Zagrebu a bivša žena i moja sreća od djeteta (imam sina od dvije godine) žive 25 km izvan Zagreba. Dogovor je bio da ga viđam kako god hoću i tu nije problem jer ga viđam stvarno često.
Problem je u tome što definitivno nismo bili jedno za drugo i tu se nema šta za reći. Ono što bih htio reći je to da mi moj sin NEOPISIVO nedostaje, često gledam slike na računalu od njega, vrtim njegove filmove kada sam ga snimao, gledam u stan u kojem je negdje prije on puzao i hodao.... i jednostavno me to sve boli. Bol je nekada neopisiva, osjećam se kao Pale sam na svijetu. Sada sjedim i pišem ovo, a nemam pojma zašto to pišem jer su tu ljudi većinom rastavljeni i sigurno su ovo prošli o čemu sada ja pišem. Naše druženje mi je neprocjenjivo i kada mi se nasmije ili me zagrli, poljubi.. ja sam gotov, rastopim se. To je sve normalno. Zanima me kako se nose očevi koji su rastavljeni sa takvim stvarima? Kažu da vrijeme liječi sve, kažu da nije smak svijeta (i definitivno nije), ali kako da ne boli...????????
Vito_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 06:30   #2
Boli,sigurnoda boli,ali nije kraj svijeta, ta bol ce s vremenom boljeti manje.Nisi sam zapamti sve boli.Tesko Ti je, ali ta ce bol s vremenom biti sve manja, ustupiti ce mjesto zivotu i navikama u toj situaciji. Samo treb vremena. Izdrzi. Tesko je, ali imas tog andela i vrijedi se skulirati. Zelim Ti ubrzo da te manje boli, nauciti ces se vec na to vase vidjanje i boliti ce manje puno.Glavu gore, glavno da ti je dijete zdravo.Ppomisli na druge roditelje joji imaju strahovite brige za djetetovo zdravlje. Zelim ti da te brzo mine ta velika bol i patnja.
jtvatn10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 09:56   #3
Quote:
Vito_zg kaže: Pogledaj post
Sada sjedim i pišem ovo, a nemam pojma zašto to pišem jer su tu ljudi većinom rastavljeni i sigurno su ovo prošli o čemu sada ja pišem.
nisam prosla, i nadam se da necu.

a tebi saljem jedan jer vjerujem da boli. jako boli.

nemam savjet, ne postoji. vrijeme ce pomoci. bol nece biti manja, ali ces se na nju naviknuti. okrutno, znam, ali istinito.

ponavljam...
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 12:12   #4
U potpuno sam istoj situaciji kao i ti, osim sto imam malo stariju curicu.

I isto tako se osjecam. Ili neopisivo tuzno, ili toliko bolno da ne mogu o nicemu razmisljati osim o maloj.

Uzasno je tesko kada i je stalo do obitelji gledati kako ona nestaje a ti ostajes sam.
Zak McKracken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 16:24   #5
viđaj se češće s malom...

a kroz bol moraš proći...svi moraju proći kroz bol... ali budi uvjeren da nisi sam ...

bit će bolje, drži se, šaljem ti veliki
love.sucks.ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 17:15   #6
Quote:
Vito_zg kaže: Pogledaj post
jednostavno me to sve boli. Bol je nekada neopisiva, osjećam se kao Pale sam na svijetu.
Isprike na unošenju nereda u izraze empatije (BTW, naravno da boli i da je grozno, naravno da čovjeku dođe teško kad pročita ovakve retke).

Priznajem da me zbunjuje razmjerno neutralna formulacija "nismo bili jedno za drugo" (što mi nekako isključuje mogućnost varanja, patologije, nasilja i tako nešto strašnoga) iza koje su ipak stajale tako grozne stvari da ih nije bilo moguće podnositi uime bivanja blizu djetetu.

Jedino ako nisi znao koliko će boljeti.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 17:42   #7
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Isprike na unošenju nereda u izraze empatije (BTW, naravno da boli i da je grozno, naravno da čovjeku dođe teško kad pročita ovakve retke).

Priznajem da me zbunjuje razmjerno neutralna formulacija "nismo bili jedno za drugo" (što mi nekako isključuje mogućnost varanja, patologije, nasilja i tako nešto strašnoga) iza koje su ipak stajale tako grozne stvari da ih nije bilo moguće podnositi uime bivanja blizu djetetu.

Jedino ako nisi znao koliko će boljeti.
Zahvaljujem svima na riječima utjehe.... svjestan sam svega, svjestan sam i toga da će biti teško, ali nisam nikada niti sanjao da će biti tako teško....

Ne, nije bilo niti varanja, niti nasilništa, ničega... ali bilo je emocionalnog nasilja.... ja sam donio takvu odluku, ne kajem se zbog toga jer ne mogu si zamisliti život uz nju, ali s druge strane medalje.... ostaje bol da ne mogu biti sa sinom kada god to poželim, da će biti dijeljenja kada će kod mene, kada će kod nje.... Uvijek sam maštao o skladnoj obitelji, a sada mi se to sve urušilo....
Jedno vrijeme sam sve to podnosio, samo da budem uz sina, ali to razdoblje nisam jednostavno spavao noćima..... bilo mi je teško glumiti da je sve u redu, a nije.... i jednostavno nisam želio da moj sin odrasta u lažnoj obitelji i da gleda kako se mi svađamo... Naravno da nisam niti htio da moj sin bude bez mene..... ali.... e, o tome ja pričam... to boli....
Hvala vam još jednom svima....
Vito_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 18:12   #8
Quote:
Vito_zg kaže: Pogledaj post
Uvijek sam maštao o skladnoj obitelji, a sada mi se to sve urušilo....
Nije ti se skladna obitelj urušila sada, nego onda kad su počeli problemi u braku.

Quote:
Jedno vrijeme sam sve to podnosio, samo da budem uz sina, ali to razdoblje nisam jednostavno spavao noćima.....
Ni sada ne spavaš noćima.

Odabrao si opciju koju si smatrao manje bolnom. Znao si da ćeš u razvodu ostati bez sina. Vjeujem da je bol istinska, ali je svejedno malo neobično da ju nisi mogao predvidjeti ni zamisliti dok si odrađivao razvod.

Ne možeš zamisliti svoj život uz nju? Takvoj si osobi ostavio dijete, nek ono živi i odrasta uz nju.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:03   #9
Quote:
Vito_zg kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem svima na riječima utjehe.... svjestan sam svega, svjestan sam i toga da će biti teško, ali nisam nikada niti sanjao da će biti tako teško....

Ne, nije bilo niti varanja, niti nasilništa, ničega... ali bilo je emocionalnog nasilja.... ja sam donio takvu odluku, ne kajem se zbog toga jer ne mogu si zamisliti život uz nju, ali s druge strane medalje.... ostaje bol da ne mogu biti sa sinom kada god to poželim, da će biti dijeljenja kada će kod mene, kada će kod nje.... Uvijek sam maštao o skladnoj obitelji, a sada mi se to sve urušilo....
Jedno vrijeme sam sve to podnosio, samo da budem uz sina, ali to razdoblje nisam jednostavno spavao noćima..... bilo mi je teško glumiti da je sve u redu, a nije.... i jednostavno nisam želio da moj sin odrasta u lažnoj obitelji i da gleda kako se mi svađamo... Naravno da nisam niti htio da moj sin bude bez mene..... ali.... e, o tome ja pričam... to boli....
Hvala vam još jednom svima....
Ja te u potpunosti razumijem što se tiče ovog dijela da si se razveo jer nisi mogao zamisliti život uz nju. Meni je bilo slično samo što sam ja ostala sa svojim sinom. Dakle, moglo bi se reći da je moj bivši tamo gdje si ti sada.
Ja bih ti savjetovala da se pokušaš dogovoriti s bivšom da što češće je moguće viđaš sina. Iskoristi svaki slobodan trenutak za to i biti će ti lakše.
Što se tiče maštanja o skladnoj obitelji i to sam prošla, međutim nakon nekog vremena sam shvatila da te život ponekad odvede u smjeru koji ne želiš i da se moraš snaći onako kako znaš u datom trenutku. Nakon nekog vremena sam se priviknula da smo ja i moj sin skladna obitelj za sebe i pokušavam to tako gledati.
Bude ponekad teško za blagdane i sl. kada možeš vidjeti vani mamu, tatu i dijete/cu kako svi zajedno šeću i provode vrijeme, ali s druge strane tko zna kakvih oni problema imaju iza te površne slike savršene obitelji.
sky35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:14   #10
Quote:
Vito_zg kaže: Pogledaj post
Naše druženje mi je neprocjenjivo i kada mi se nasmije ili me zagrli, poljubi.. ja sam gotov, rastopim se. To je sve normalno. Zanima me kako se nose očevi koji su rastavljeni sa takvim stvarima? Kažu da vrijeme liječi sve, kažu da nije smak svijeta (i definitivno nije), ali kako da ne boli...????????
Kreni sa 3 bitne stvari
1. potrazis strucnu pomoc, nekog psihijatra, da ti malo olaksa i pokaze kako dalje.
2. kreces se u drustvu, malo pricas sa ljudima, prepucavas ovdje na forumu ...uglavnom druzis sa drugima
3. neke konkretne aktivnosti - uclani se u klub, zidaj kucu, gradi raketu
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 15:19   #11
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije ti se skladna obitelj urušila sada, nego onda kad su počeli problemi u braku.
...
Ni sada ne spavaš noćima.
...
I ti ga tupis. Dodje covjek prvi put na forum, kaze koji je problem, a ti krenes sa tim izvrtanjem, trazenjem sintakse i tipfelera...
xcal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 23:59   #12
vidim da si svjestan situacije u kojoj jesi ali mi se čini da nisi svjestan kako si se našao u toj situaciju.Odluka da ne živiš sa ženom je imala svoje posljedice koje sada osjećaš na svojoj koži.Tvoj post me jaako iznenađuje jer nigdje nisi koristio riječi kao "ta tuka", "gadura" i to mi nekako daje do znanja da ste se sporazumno rastali...i činjenica da bez problema viđaš svoje djete opet mi uljeva osjećaj da se ti u biti sa svojom bivšom slažeš..

vjerujem da... bi trebao popričati sa svojom bivšom i reći joj ovo što si sada rekao nama, možda bi imala razumjevanja za situaciju i možda bi ipak mogli naći neko sporazumno rješenje

možda da budete frendovi? cimeri? da živite blize (iako 25km i nije neka udaljenost ak imaš prevoz) a možda ipak da budete idealna obitelj? za dobrobit djeteta možda trebate stati na balun, ostaviti svoje osjećaje po strani tj.svoj partnerski odnos ohladiti a svoj roditeljski odnos učvrstiti.
Neznam točne razloge prekida .. ali mozda nisu tolko strasni pošto ih ne iznosis.. ali da - dijete nebi trebalo prisustovati svađi ..
Jelky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:45   #13
više se viđajte s klincima, i probajte to nadoknaditi... na neki drugi način... ako vec ne živite skupa...

teško je to, pretpostavljam ali glavu gore...
__________________
Album
Niti opraštam, niti zaboravljam!
NAJBOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 22:03   #14
Znam da će zvučati pokroviteljski, ali takvih scenarija ne bi bilo kad bi ljudi malo mućnuli glavom s kim i zašto imaju odnose, s kim i zašto su u vezi i/ili s kim i zašto se vjenčaju. Budući ne misle, događaju se redovito takvi scenariji. Da bi se znalo da "nismo jedno za drugo" ne treba par godina u braku/vezi. Klasične priče za neželjenim trudnoćama, pravljenja "joj kak smo mi mala sretna obitelj" i eto završetka. Pa slijedeći put kad se sexate s nekim, razmislite treba li vam ovo što slijedi. Fala bogu, pa se ja nisam nikad dala dovesti u tu situaciju. Da sam slušala "muško", najvjerojatnije bi.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 19:43   #15
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije ti se skladna obitelj urušila sada, nego onda kad su počeli problemi u braku.



Ni sada ne spavaš noćima.

Odabrao si opciju koju si smatrao manje bolnom. Znao si da ćeš u razvodu ostati bez sina. Vjeujem da je bol istinska, ali je svejedno malo neobično da ju nisi mogao predvidjeti ni zamisliti dok si odrađivao razvod.

Ne možeš zamisliti svoj život uz nju? Takvoj si osobi ostavio dijete, nek ono živi i odrasta uz nju.
Šta ti to znači da si mogao predvidjeti bol????? Ne razumijem... Pa naravno da sam znao da će mi biti teško, ali isto tako ne mogu živjeti s nekim prema kome ne osjećam ništa, tko me ne cijeni kao čovijeka i s kim ne vidim budućnost. Upravo ti o tome govorim da nisam znao da će ovo ovoliko boljeti, da će mi biti to koma zato jer on nije kraj mene.... Mislim da nisi shvatio poantu.

Ne mogu zamisliti život uz nju, ali je ona dobra majka i to ne dvojim.

Quote:
sky35 kaže: Pogledaj post
Ja te u potpunosti razumijem što se tiče ovog dijela da si se razveo jer nisi mogao zamisliti život uz nju. Meni je bilo slično samo što sam ja ostala sa svojim sinom. Dakle, moglo bi se reći da je moj bivši tamo gdje si ti sada.
Ja bih ti savjetovala da se pokušaš dogovoriti s bivšom da što češće je moguće viđaš sina. Iskoristi svaki slobodan trenutak za to i biti će ti lakše.
Što se tiče maštanja o skladnoj obitelji i to sam prošla, međutim nakon nekog vremena sam shvatila da te život ponekad odvede u smjeru koji ne želiš i da se moraš snaći onako kako znaš u datom trenutku. Nakon nekog vremena sam se priviknula da smo ja i moj sin skladna obitelj za sebe i pokušavam to tako gledati.
Bude ponekad teško za blagdane i sl. kada možeš vidjeti vani mamu, tatu i dijete/cu kako svi zajedno šeću i provode vrijeme, ali s druge strane tko zna kakvih oni problema imaju iza te površne slike savršene obitelji.
Da, u pravu si u većini toga. Dogovorio sam viđanje što ćešće i to je ok, ali opet ostaju trenuci kada dolazim u praznu kuću.... a mog sina nema.....
Život piše priče i nikada ne znaš šta će ti se dogoditi, pa tako i rastava... Svaka reklama je slika kao neke "sretne" obitelji.... svi su na okupu.... smiju se, daruju se, zezaju se, dijele sve.... a ja toga nemam....
Ovo što si zadnje napisala je totalno slika našeg društva, jer znam puno svojih prijatelja i poznanika koji žive kao pas i mačka, koji se deru jedno na drugo pred djecom, tuku se, maltretiraju.... a opet su u braku.... Iskreno.. ne razumijem takve ljude....

Quote:
xcal kaže: Pogledaj post
Kreni sa 3 bitne stvari
1. potrazis strucnu pomoc, nekog psihijatra, da ti malo olaksa i pokaze kako dalje.
2. kreces se u drustvu, malo pricas sa ljudima, prepucavas ovdje na forumu ...uglavnom druzis sa drugima
3. neke konkretne aktivnosti - uclani se u klub, zidaj kucu, gradi raketu
1. Sve ja to razumijem, i po prirodi sam stvarno jako komunikativna osoba, druželjubiva, uvijek za smijeh i zabavu, uvijek sam bio potpora nekome tko nije dobre volje....... , baratam sa svim činjenicama koje mi se dešavaju..... i znam kako dalje.... samo nekako kao da su mi ruke vezane...

2. Ovo je dobra ideja i to i radim, ali se ne mogu opustiti... odem na neku feštu, neku proslavu.... počne sve super... onda mi se desi u glavi klik.... i pomislim... ti se tu zabavljaš umjesto da si sa svojim sinom..... (nadam se da me sada malo kužiš o čemu ti pričam...)

3. Probao sam sazidati kuću... ali se srušila..... (istina, bila je od karata ..... :-) )

Cijenim to što pokušavaš pomoći.... stvarno... Hvala ti

Quote:
Jelky kaže: Pogledaj post
vidim da si svjestan situacije u kojoj jesi ali mi se čini da nisi svjestan kako si se našao u toj situaciju.Odluka da ne živiš sa ženom je imala svoje posljedice koje sada osjećaš na svojoj koži.Tvoj post me jaako iznenađuje jer nigdje nisi koristio riječi kao "ta tuka", "gadura" i to mi nekako daje do znanja da ste se sporazumno rastali...i činjenica da bez problema viđaš svoje djete opet mi uljeva osjećaj da se ti u biti sa svojom bivšom slažeš..

vjerujem da... bi trebao popričati sa svojom bivšom i reći joj ovo što si sada rekao nama, možda bi imala razumjevanja za situaciju i možda bi ipak mogli naći neko sporazumno rješenje

možda da budete frendovi? cimeri? da živite blize (iako 25km i nije neka udaljenost ak imaš prevoz) a možda ipak da budete idealna obitelj? za dobrobit djeteta možda trebate stati na balun, ostaviti svoje osjećaje po strani tj.svoj partnerski odnos ohladiti a svoj roditeljski odnos učvrstiti.
Neznam točne razloge prekida .. ali mozda nisu tolko strasni pošto ih ne iznosis.. ali da - dijete nebi trebalo prisustovati svađi ..

Da, nisam spominjao da je gadura, tuka ili bilo šta drugo jer ne mislim da ju trebam tako zvati. Sporazumni raskid sam ja više želio nego ona (sada će svi napasti i reći, tako ti i treba, sada se tako osjećaj jer si sam kriv za to...), jer jednostavno nisam više mogao živjeti sa osobom koja te ne cijeni niti najmanje... Želim joj stvarno sve najbolje jer sam ja jednostavno takva osoba.
Ima tisuću situacija koje su dovele do toga da jednostavno više nismo jedno za drugo.... Ako svaki dan radiš od jutra do sutra, a druga osoba ne želi pomaknuti prstom za ništa, nego samo grinta od jutra do sutra, krivi tebe za sve, svi tvoji su grozni, glupi, tupi... a njeni svi, apsolutno svi su najbolji..... Ako ta osoba ne želi raditi, unatoč našim kreditima.... onda stvarno nismo jedno za drugo....
Mi smo svoj partnerski odnos davno zahladili... ali roditeljski nećemo nikada jer naše dijete ima pravo na oba roditelja i to će dobiti.... Ima beskrajnu pažnju mene, a vjerujem i nje. Sa moje strane reducirano, jer ga ne viđam svaki dan... ali vjerujem da će to doći na svoje..... samo jako boli...

Zadnje uređivanje Tupelo : 23.11.2010. at 21:20. Reason: Spajanje postova. Molim, koristiti opciju Edit ili Multi quote
Vito_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 20:01   #16
tvoj sin je uvijek uz tebe. što je učinjeno učinjeno je. biti će ti lakše ako tu svoju bol ne pokazuješ pred njim. vjeruj i njega boli. sigurno si se upitao kako je njemu kad ne vidi tvoj lik nego povremeno. zato svaki slobodan trenutak iskoristi da budeš u njegovoj blizini i kada ti je to dozvoljeno i kada nije. nemoj da te vidi kao slabica. to djeca osjete. upijaj svaku njegovu riječ. svoju bol ćeš odagnati tako što nećeš dozvoliti da njega ikada zaboli, jer će uvijek znati da si kraj njega. druga strana medalje je ta što tvoj sin voli svoju majku i premali je da razumije zašto niste zajedno. ona je za njega svetinja i zato nikada, ali zaista nikada ništa protiv nje ne govori pred sinom. ma koliko god je ti ne želio i ne osjećao ništa prema njoj.
neferdit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 20:02   #17
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Znam da će zvučati pokroviteljski, ali takvih scenarija ne bi bilo kad bi ljudi malo mućnuli glavom s kim i zašto imaju odnose, s kim i zašto su u vezi i/ili s kim i zašto se vjenčaju. Budući ne misle, događaju se redovito takvi scenariji. Da bi se znalo da "nismo jedno za drugo" ne treba par godina u braku/vezi. Klasične priče za neželjenim trudnoćama, pravljenja "joj kak smo mi mala sretna obitelj" i eto završetka. Pa slijedeći put kad se sexate s nekim, razmislite treba li vam ovo što slijedi. Fala bogu, pa se ja nisam nikad dala dovesti u tu situaciju. Da sam slušala "muško", najvjerojatnije bi.
Ne, neće zvučati pokroviteljski, nego šablonski.... svi smo mi od krvi i mesa i griješimo......
Tebi svaka čast ako znaš šta je dobro i šta će biti na duge, a šta na kratke staze.... jer si ti onda neka vidovnjakinja...... u najmanju ruku...
Lako je nakon bitke biti pukovnik.... i komentirati sve....

Ti nama hoćeš reći da kada nekoga upoznaš, provedeš s njim recimo godinu dana znaš da to neće ili hoće ići.....???????

Draga moja, takve osobe svakako tresnu glavom o pod više nego svi mi koji priznajemo svoje greške.... Pa nitko nije blesav da ako misli da to nije to, ide se oženiti, udati i imati dijete....

Uh.....
Vito_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 20:18   #18
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne možeš zamisliti svoj život uz nju? Takvoj si osobi ostavio dijete, nek ono živi i odrasta uz nju.
Ti baš moraš kurit gdje god se nađeš?

Ako nije dobra za njega ne znaci da nije dobra majka, to je valjda jasno.
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 20:21   #19
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Znam da će zvučati pokroviteljski, ali takvih scenarija ne bi bilo kad bi ljudi malo mućnuli glavom s kim i zašto imaju odnose, s kim i zašto su u vezi i/ili s kim i zašto se vjenčaju. Budući ne misle, događaju se redovito takvi scenariji. Da bi se znalo da "nismo jedno za drugo" ne treba par godina u braku/vezi. Klasične priče za neželjenim trudnoćama, pravljenja "joj kak smo mi mala sretna obitelj" i eto završetka. Pa slijedeći put kad se sexate s nekim, razmislite treba li vam ovo što slijedi. Fala bogu, pa se ja nisam nikad dala dovesti u tu situaciju. Da sam slušala "muško", najvjerojatnije bi.
čuj ti nju
nije se ni on "dao dovesti" u takvu situaciju do prije xy godina. prije tog je isto mogao s visoka pričati priče kakve ti sada pričaš. za par godina možda i ti dođeš tu plakati. a ak dođeš nadam se da će te dočekati ovakve ... kakva si ti trenutno.
sanjita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 20:32   #20
Quote:
sanjita kaže: Pogledaj post
čuj ti nju
nije se ni on "dao dovesti" u takvu situaciju do prije xy godina. prije tog je isto mogao s visoka pričati priče kakve ti sada pričaš. za par godina možda i ti dođeš tu plakati. a ak dođeš nadam se da će te dočekati ovakve ... kakva si ti trenutno.
Slažem se Sanjita u potpunosti s tobom.... lijepo zboriš...
Vito_zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.