Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2021., 19:23   #1
Destilirana voda - Megahome uredjaj.

Pozdrav, Da li neko ima iskustva sa Megahome uređajem za destilaciju vode, vidio sam da mnogo ljudi savjetuje da se pije iskljucivo destilovana voda jer nakon destilacije sa ovim uređajem mnogo taloga ostane na dnu, znam da se ubijaju i minerali koji su nam potrebni i to mi i jeste malo čudno u svoj ovoj priči, zašto neko pije konstantno ovakvu vodu ali sam kasnije vidio da mnogo dodaju dodatno minerale, a uklanjaju štetne stvari. U suštini me interesuje vaše mišljenje o destilovanju vode i ispijanju iste, vidio sam da je neko postavio slično pitanje par godina unazad i nije se proslavio sa odgovorima pa vas molim da iznesete mišljenje ako imate znanje. Uređaj košta oko 300eura, garancija 7 godina.
Apstraktno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2021., 00:44   #2
U pitanju je barem trostruka prijevara.

1. Ne bih rekao da postoji dobar razlog da se pored obične pije destilirana voda.

2. Uređaj za destilaciju manjih količina vode ne bi trebao koštati više od nekoliko stotina kuna. Radi se o kuhalici s predloškom za skupljanje para.

3. Vodovodna voda je u principu zdravstveno ispravna. Ako nije, to se ne rješava tako da se kupuju preskupi destilatori, nego prijavom prvo nadležnima, a zatim, ako treba, dizanjem medijske hajke i općenito političkim djelovanjem dok se problem ne riješi.


Uglavnom, ako netko želi dati preko dvije tisuće kuna da bi dobio bljutavu vodu u koju će morati dodavati iste one tvari koje je uklonio destilacijom, samo naprijed.

Ako pak postoje ozbiljni problemi s vodovodnom ili bunarskom vodom (npr. crijevne bakterije, amebe, arsenati ili teški metali), onda destilacija može biti od koristi kao privremeno rješenje dok se problemi ne riješe. No, i onda je pametnije nabaviti nešto jeftinije, ili čak improvizirati uređaj za destilaciju. Ako se dobro očisti, može poslužiti i kotao za rakiju.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2021., 00:49   #3
Quote:
Apstraktno kaže: Pogledaj post
Pozdrav, Da li neko ima iskustva sa Megahome uređajem za destilaciju vode, vidio sam da mnogo ljudi savjetuje da se pije iskljucivo destilovana voda jer nakon destilacije sa ovim uređajem mnogo taloga ostane na dnu, znam da se ubijaju i minerali koji su nam potrebni i to mi i jeste malo čudno u svoj ovoj priči, zašto neko pije konstantno ovakvu vodu ali sam kasnije vidio da mnogo dodaju dodatno minerale, a uklanjaju štetne stvari. U suštini me interesuje vaše mišljenje o destilovanju vode i ispijanju iste, vidio sam da je neko postavio slično pitanje par godina unazad i nije se proslavio sa odgovorima pa vas molim da iznesete mišljenje ako imate znanje. Uređaj košta oko 300eura, garancija 7 godina.
Ma to da je voda sa cesme stetna je cista propaganda da bi se promotirali takvi uredjaji za prociscavanje. Prije svega, tvoj zeludac ima hidrokloricnu kiselinu koja ubija skoro sve bakterije i stetne patogene (salmonela i jos par mogu preziviti).

Ako se bojis flourida znaj da florida ima u prirodnoj vodi sa potoka, podzemnih voda i sa izvora. Naucnici su do sada skuzili koliko florida je pozeljno a koliko nepozeljno u vodi i vecina razvijenih zemalja stavlja ispod dozovljene kolicine. Ali ova tema izvlaci sve moguce konspirature na povrsinu pa tako prosljedi na svoj rizik diskutaciju.

Ako te je bas strah teskih metala i patogena u vodi mozes kupiti obican filter sto ide na cesmu koji ce te kostati 10-15 Eura ili kupis onaj bokal sa filterom.

Ja sam isto tako izucavo u brino se o vodi, ali vise ne. Pijem kakvu god vodu stigne. Sa cesme, iz frizedara, sa potoka, sa gradske fontane. To mi je jedan sad problem manje u mom zivotu.
220volt is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2021., 06:33   #4
Destilirana voda je "gladna" i ono što treba ubaciti u organizam to nedostaje ............ i jedno od najsvestranijih otapala!
Godišnje si napravim (poslije kuhanja rakije) 10tak litara za možda akumulatore, hladnjake...
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 13:24   #5
Quote:
Apstraktno kaže: Pogledaj post
Pozdrav, Da li neko ima iskustva sa Megahome uređajem za destilaciju vode, vidio sam da mnogo ljudi savjetuje da se pije iskljucivo destilovana voda jer nakon destilacije sa ovim uređajem mnogo taloga ostane na dnu, znam da se ubijaju i minerali koji su nam potrebni i to mi i jeste malo čudno u svoj ovoj priči, zašto neko pije konstantno ovakvu vodu ali sam kasnije vidio da mnogo dodaju dodatno minerale, a uklanjaju štetne stvari. U suštini me interesuje vaše mišljenje o destilovanju vode i ispijanju iste, vidio sam da je neko postavio slično pitanje par godina unazad i nije se proslavio sa odgovorima pa vas molim da iznesete mišljenje ako imate znanje. Uređaj košta oko 300eura, garancija 7 godina.
Potpuno nepotrebno, bacis 300 eura za nesto sto ti ne sluzi nicemu, a ljeti kad se pojacano znojis ti je i blago stetno jer ne dobijes istu kolicinu otopljenih minerala koje potrosis znojenjem.

Idemo dalje s ekonomske strane, ako netko iz nekog blesavog razloga bas zeli piti destiliranu, 5 l destilirane vode za peglu je 8 kn, za 300 eura dobijes nesto ispod 1500 litara te vode, plus nemas troskova struje i zajebancije s cekanjem da destiliranje bude gotovo.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 17:45   #6
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
.................... 5 l destilirane vode za peglu ................
To nije DESTILIRANA voda!
Da odmah dodam "i na plotu je pisalo"!!!!!!!!!!!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 18:18   #7
Quote:
Apstraktno kaže: Pogledaj post
Pozdrav, Da li neko ima iskustva sa Megahome uređajem za destilaciju vode, vidio sam da mnogo ljudi savjetuje da se pije iskljucivo destilovana voda jer nakon destilacije sa ovim uređajem mnogo taloga ostane na dnu, znam da se ubijaju i minerali koji su nam potrebni i to mi i jeste malo čudno u svoj ovoj priči, zašto neko pije konstantno ovakvu vodu ali sam kasnije vidio da mnogo dodaju dodatno minerale, a uklanjaju štetne stvari. U suštini me interesuje vaše mišljenje o destilovanju vode i ispijanju iste, vidio sam da je neko postavio slično pitanje par godina unazad i nije se proslavio sa odgovorima pa vas molim da iznesete mišljenje ako imate znanje. Uređaj košta oko 300eura, garancija 7 godina.
Destilirana voda je opasna za piće. Ne zbog nedostatka minerala nego zbog toga što ima tendenciju uzimati (odnositi) minerale iz tijela. Apropos uređaja, na žalost, nisam ga koristio.
Dinko011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 18:20   #8
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
To nije DESTILIRANA voda!
Da odmah dodam "i na plotu je pisalo"!!!!!!!!!!!
Svi dijelovi u kontaktu sa vodom su od nehrđajućeg čelika (316), stakla ili keramike!

Trajanje destilacije cca 5h 20min

Potrošnja struje do 3kWh po destilaciji (cca 2‐3kn).

Garancija: 7 godina na grijače, elektroniku, motor ventilatora i prohrđavanje!

Nosnica za filter iznutra obložena staklom kao i kapica za sakupljanje vode.

Snaga grijača: 580W

Potpuno automatsko samoisključivanje kad je sva voda potrošena, tj. destilirana.

Dvostruka zaštita od pregrijavanja.



...Kako je destilator uređaj koji u jednom spaja struju, vodu, paru, motor, toplinu ključanja i redovan rad od minimum 5h dnevno...

__________________
Na korak do aneksije
Kok Pit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 18:42   #9
I kakve to ima veze sa mojim komentarom?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 20:06   #10
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
I kakve to ima veze sa mojim komentarom?
Ljudi ne znaju da se destilirana voda u pravilu ne dobiva destilacijom. Zato se ni ne bi trebala zvati destilirana, ali ostalo je u narodu pa eto ....
Werk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 20:52   #11
Quote:
Vergh kaže: Pogledaj post
Ljudi ne znaju da se destilirana voda u pravilu ne dobiva destilacijom. Zato se ni ne bi trebala zvati destilirana, ali ostalo je u narodu pa eto ....
...pročišćena voda koja ne sadržava otopljene čvrste tvari, tj. kojoj je uklonjena karbonatna tvrdoća...

i nije bitno kako se dobiva nego šta je

Imaš i deioniziranu vodu, dobivena pročišćavanjem vode s pomoću izmjenjivača iona
__________________
Na korak do aneksije
Kok Pit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2021., 20:58   #12
...ispire korisne tvari: kalcij, kalij, magnezij, to je opasno za kosti, jer sadrže te kemijske elemente.
...kad uđe u tijelo, razrjeđuje krv koja je zasićena mnogim kemijskim elementima. Možemo reći da ova voda smanjuje koncentraciju elemenata u tragovima u krvi, pogoršava njezino stanje.
...Kod ljudi koji redovito koriste pročišćenu vodu, u krvi je povećan sadržaj kalijevih i natrijevih klorida , što dovodi do njihovog prekomjernog izlučivanja urinom.
...Destilirana voda nema ione kalcija, magnezija i kalcija, što za njih nije prirodno.
__________________
Na korak do aneksije
Kok Pit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 07:30   #13
Quote:
Vergh kaže: Pogledaj post
Ljudi ne znaju da se destilirana voda u pravilu ne dobiva destilacijom. Zato se ni ne bi trebala zvati destilirana, ali ostalo je u narodu pa eto ....
E, kakvu glupost lupiš ...i ostaneš živ!
Quote:
Kok Pit kaže: Pogledaj post
...pročišćena voda koja ne sadržava otopljene čvrste tvari, tj. kojoj je uklonjena karbonatna tvrdoća...
i nije bitno kako se dobiva nego šta je
Imaš i deioniziranu vodu, dobivena pročišćavanjem vode s pomoću izmjenjivača iona
Postoji:
destilirana - dobiva se destilacijom
demineralizirana - dobiva se kemijskim putem - uklanjanjem kamenca. U ovom slučaju ne najjeftinija odstajala kišnica
deionizirana - upotrebljava se samo u laboratorijima.

A što je ovo?


nitko živ ne zna!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 12:00   #14
To ti je voda obradjena reverznom osmozom, ista ko ona zadnja u auto praonicama.
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 18:56   #15
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
E, kakvu glupost lupiš ...i ostaneš živ!

Postoji:
destilirana - dobiva se destilacijom
demineralizirana - dobiva se kemijskim putem - uklanjanjem kamenca. U ovom slučaju ne najjeftinija odstajala kišnica
deionizirana - upotrebljava se samo u laboratorijima.
!
da si malo razmislio što sam napisao možda se ne bi lupao po čelu, nadam se da te ne boli previše

dobro znam da postoji više načina pročišćavanja vode pomoću kojih se dobiva visokopročišćena voda. Ali ono što sam htio reći da opća populacija to i dalje naziva destilirana voda, makar se većina te visokopročišćene vode dobiva nekim drugim postupcima koji nisu destilacija, jer je sam postupak destilacije preskup

i postoji malo više tipova i podjele visokopročišćene vode od ovog što si naveo
Werk is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2021., 06:28   #16
Quote:
Vergh kaže: Pogledaj post
Ljudi ne znaju da se destilirana voda u pravilu ne dobiva destilacijom. ....
Ma ovo je svima jasno!
A onome kome nije, sad zna da:
.. da se destilirana voda u pravilu ne dobiva destilacijom

i poduči nas:
"i postoji malo više tipova i podjele visokopročišćene vode od ovog što si naveo"
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2021., 10:03   #17
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ma ovo je svima jasno!
A onome kome nije, sad zna da:
.. da se destilirana voda u pravilu ne dobiva destilacijom

i poduči nas:
"i postoji malo više tipova i podjele visokopročišćene vode od ovog što si naveo"
ajde, sad se već malo praviš pametan, a ispadaš glup, a dobro znaš što sam napisao. Na kanisterima u trgovinama piše "Destilirana voda", ali unutra sigurno nije voda dobivena postupkom destilacije jer je to preskupo i neefikasno. Natpis "Destilirana voda" služi samo kako bi ljudi prepoznali da je to pročišćena voda koja se može staviti u npr. peglu jer su na to naučeni. Tko bi to kupio da piše kako je to npr tip 3 voda, nitko ni ne zna za takvu podjelu.

I da, takve vode se dobivaju reverznom osmozom jer je to dovoljno jeftino, praktično i brzo za te količine, a ujedno je dovoljno visoke čistoče za tu namjenu. Imaš i na Jarunu firmu koja se s tim bavi pa barem kupiš svježe pripremljenu vodu, a ne onu koja je odstajala. mislim da je cijena bila 2kn po litri, valjda ni sad nije puno skuplje.

Da, ima više podjela, od tehnologija pročišćavanja, filtera koji se koriste, broja ciklusa pročišćavanja, konačne kvalitete, namjene, s tim da pojedine industrije imaju različite klasifikacije, itd. .....tko bi to sve nabrojao.

Btw. kad smo djelomično na temi pročišćavanja voda, a i pravimo se pametni, kako je pravilno desalinacija ili desalinizacija? imaš na FKITu kolegij membranske tehnologije obrade vode gdje je profesor jako osjetljiv na jedan od ta dva pojma
Werk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2021., 06:06   #18
Quote:
Vergh kaže: Pogledaj post
ajde, sad se već malo praviš pametan, a ispadaš glup, ................. Natpis "Destilirana voda" služi samo kako bi ljudi prepoznali da je to pročišćena voda ....................
Priznajem da sam glup kad se spustim na tvoj nivo!
A ta demi voda gdje piše desti je zajebavanje kupaca i po zakonu kažnjivo!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2021., 10:09   #19
Tko hoće destiliranu vodu đabalesku nek stavi bocu pod ispust klima uređaja i evomuga.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2021., 16:45   #20
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
1. Ne bih rekao da postoji dobar razlog da se pored obične pije destilirana voda.
Imam pitanje koje je marginalno vezano uz ovo -- koristim destiliranu (tj. deioniziranu) vodu s 50-100 mg/L otopljenog kalijevog bikarbonata u aparatu za espresso koji ima bojler od inoxa s radnom temperaturom od oko 120°C.

Je li točno da ta otopina u tim uvjetima ne izaziva nakupljanje kamenca, a ni koroziju?
Navodno samo Mg i Ca se u ovakvim uvjetima talože u većim količinama, ali vrlo mi je slabo znanje o otopinama...
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.