Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2013., 20:26   #81
kako netko pri zdravoj pameti i zdravim ocima moze misliti da je ovo bilo sto drugo doli sarkazam?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 20:30   #82
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kako netko pri zdravoj pameti i zdravim ocima moze misliti da je ovo bilo sto drugo doli sarkazam?
zato što je ovo forum.hr na kojem sam pročitala i gore stvari
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 21:39   #83
ajde cure opustite se, miss daisy se malo zajebava
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2013., 22:11   #84
ja bih rekla da je miss savrseno opisala vecinu danasnjih roditelja
ne bu moje dijete ...pardon, moja princeza

inace ja se sjecam, mi smo imali dva redara odjednom (islo se abecedom) i ako taj tjedan nisu "zadovoljili", onda su isli na popravni, tj dobili dodatan tjedan.
tak sam se ja, kad sam trebala biti redar sa jednim "nestaskom", malo razboljela, da izbjegnem i budem dezurna sa nekim poslusnim
sve u svemu, meni to redarstvo nije ostavilo traume.
i super je iskustvo "grupnog" pristiska i iskustva kada cinis nesto za grupu.

nekak mi malo zao sto ploca i kreda izumiru...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 10:27   #85
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
"što ako dijete krene baciti papirić kojeg je netko drugi bacio, i spotakne se na putu do koša za smeće, te zadobije ozljede opasne po život?"

Neki doista nisu za roditelje.


Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
kako netko pri zdravoj pameti i zdravim ocima moze misliti da je ovo bilo sto drugo doli sarkazam?
što me sjetilo, nas su u školi čak tjerali da hodamo od klupe do ispred ploče da bi usmeno odgovarali!!, bez da je itko promislio koje sve opasnosti vrebaju na dijete: može zapesti na papirić na podu, može mu netko od ostalih učenika podmetnuti nogu, a može se i posliznuti na kapljice vode iz nedovoljno ocijeđene spužve



jebote. ja jučer ovaj topic svima prepričavala. neki su tvrdili da izmišljam valjda jer nisu dovoljno promislili o opasnostima koje djeci prijete dok brišu ploču
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 16:18   #86
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post




što me sjetilo, nas su u školi čak tjerali da hodamo od klupe do ispred ploče da bi usmeno odgovarali!!, bez da je itko promislio koje sve opasnosti vrebaju na dijete: može zapesti na papirić na podu, može mu netko od ostalih učenika podmetnuti nogu, a može se i posliznuti na kapljice vode iz nedovoljno ocijeđene spužve



jebote. ja jučer ovaj topic svima prepričavala. neki su tvrdili da izmišljam valjda jer nisu dovoljno promislili o opasnostima koje djeci prijete dok brišu ploču
e, a sto kazes na stres odgovaranja pred razredom??
ptsp
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 10:23   #87
Ja se sjećam da je nama kad smo bili prvačići (1995/1996) bio najveći doživljaj biti redar.

Zaduženja su bila: brisanje table (ne sjećam se baš da sam koristila stolicu, al' ja sam bila dosta visoko dijete pa mi možda nije ni trebala ), donošenje krede, govorenje ko nije prisutan, otići do dežurnog učenika i tražiti od njega da donese nešto što učiteljici treba

Preko malog odmora smo ostajali sami u učionici, učiteljica je išla u zbornicu


i niko od roditelja nikad nije pravio nikakav problem oko toga
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 16:12   #88
Pa,i vecini danasnjih klinaca je fora biti redar.

Makar prvasica.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 18:15   #89
Evo ja sam danas imala čas kod djece u trećem razredu (7-8 god) i dječak je brisao tablu na stolici a djevojčica je stajala kraj njega, onda se ona uzverala i napisala datum u uglu table.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 09:57   #90
Navratio sam na pdf, i topic vidjeti što trenutno vrijedi za prvašiće i sl. jer i naša klinka ove jeseni kreće u školu. Čitam ovaj topic s laganim grčem u želucu i razmišljam s čim ću se u budućnosti boriti. Ne s problemom navedenim u naslovu teme, nego s kakvim sve roditeljima slušajući ih na roditeljskim sastancima. Slušam kolegicu na poslu, žena prepričava kako na roditeljskim sastancima postoje lobiji roditelja, skupe se roditelji koji učiteljicama traže bilo kakve propuste, pa formiraju zahtjeve, pa ovo, pa ono, a sve skupa za ništa smisleno. Po prvi put mi je iskreno žao prosvjetara i smatram da ljudi zbilja imaju prenisku plaću na ono što trpe na poslu, od neodgojene djece do superpametnih roditelja.

U moje vrijeme, ranih osamdesetih su postojali redari, postojali su i higijeničari. Redari su dolazili 10 minuta ranije i pomagali čistačicama izvaditi pepel iz peći ili dodavali drva u kaminke. Normalna su bila dežurstva u kuhinjama. Ujesen smo slagali piljena drva u drvarnice i podrume koje je izgradila Marija Terezija, išli u branje kukuruza i šljiva za pekmez. I nitko se nije polomio, nitko nije ozlijeđen, nije umro, nije se čak ni našpranjio. Radije smo to radili nego slušali matematiku. Ponosili mso se time i osjećali korisnima i važnima za druge. Eh, da skupljali smo i stari papir, a u 3 i 4 razredu i staro željezo i od tog ana kraju išli na izlete. I bili pioniri i "vjerni drugovi" u doslovnom smislu riječi. Ne mogu vjerovati da su se ti klinci pretvorili u ovez današnje "zabrinute roditelje", andam se da se radi o modernijim "postpionirskim" generacijama odgajanima na liberalnim temeljima.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 10:19   #91
Ajme, kako roflam na ovaj topic
Sva sreća da ne moram raditi u prosvjeti!

Nama učiteljica nije dala da se penjemo zbog brisanja ploče, smjeli smo samo koliko smo mogli s poda i mislim da je to ok pristup, ali definitivno mi nije ok ni pristup da se zbog penjanja na stolicu proklinje učiteljica i da joj se piše u crnu knjižicu, isusebože! Pa valjda se može razgovarati o problematičnim situacijama, nitko nije savršen.

I, da, dužnost redara je da bude red u učionici, pa i da pokupe smeće s poda, ako treba. Nema drugog načina da učionica bude čista. Zamislite samo kako je nakon likovnog.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 10:22   #92
Eh, da, i ti roditeljski klanovi, to je fkt dno dna.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 20:33   #93
biti redar u prvom osnovne je tako cool
moji su svaki put morali da se pohvale kako su brisali tablu i delili salvete pred užinui sl
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 01:22   #94
ja sam prije 12 godina bila prvašić i bio mi je san kada ću biti redar jedva sam čekala taj tjedan redarstva da mogu brisati ploču
pas-garo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 20:00   #95
Ne mogu vjerovati da postoji ova tema. Bemti lebac, koji problem!
Mi smo imali po dva redara tjedno i uvijek su redari brisali plocu. Pa nece uiteljica valjda, poanta redarstva i jest da se dijete uci radnim navikama. Mi smo svi voljeli biti redari.
U visim razredima smo imali i dezurnog ucenika, koji je pravio red na hodniku i cuvao ormarice.
Sve su to super stvari za stjecanje radnih navika i ucenje odgovornosti.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 20:07   #96
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Uciteljica moje klinke ne daje djeci da se pentraju,vec redari pobrisu plocu onoliko koliko mogu sami dohvatiti.

Ono s vrha pobrise ona.
Doduse, ni mi se nismo nikad penjali. Ro mi bas i nije normalno. Nase ploce su bile dista nisko postavljene, a ono malo gore sto ostane, brisala je uciteljica.
Upozorite uciteljicu da ne zelite da vam djeca brisu plocu stojeci na stolici
Mi smo imali strog rezim oko brisanja ploce, znalo se koliko se spuzva mora pokvasiti i kojim pokretima se brise, ali nitko se nije penjao. Nikad. Ni u nizim ni u visim razredima.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2013., 00:34   #97
Mi smo se bome penjali i eto svi smo završili osnovnu školu neosakaćeni.

Čitam temu i ne vjerujem oko čega se sve drami. Još malo nećeš smjeti pogledati nečije dijete da ti netko ne skoči za vrat kak si ga se usudio pogledati. Šta sve djeca znaju raditi tijekom odmora, ja bi se najmanje brinula oko penjanja na stolicu da se obriše ploča. Eto kod mene u razredu su znali trčati po stolovima, ko kaže da to vaše dijete neće raditi dok nema učiteljice. Nekako mi je brisanje ploče na koju se dijete popelo dok je učiteljica u razredu manje zlo od svega ostaloga što klinci rade za vrijeme odmora a jedan dežuran profesor baš i ne može na sve njih paziti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:18.