Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2013., 19:23   #1
Pomoć sa sastavkom za prvi razred

Ljudi aj neko polupismen nek mi smisli priču. Žena me davi da pomognem maloj sa sastavom iz hrvatskog. Priča se zove "Priča iz čarobnjakovog šešira", a mora sadržavat riječi: putovanje, snjegović, nježnost, svibanj, kornjača, šetnja, dunja, bubanj, kupanje, konj, njuška i inekcija.
Ako mislite napisat: potrudi se pa smisli i takve stvari rađe samo izađite bez komentara.
__________________
I don't necessarily agree with everything I say.
Ingwar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 21:59   #2
Zasto djete ne smisli samo?
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 23:26   #3
Ja sam u timu Francesca.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 06:37   #4
Quote:
Ingwar kaže: Pogledaj post
Ljudi aj neko polupismen nek mi smisli priču. Žena me davi da pomognem maloj sa sastavom iz hrvatskog. Priča se zove "Priča iz čarobnjakovog šešira", a mora sadržavat riječi: putovanje, snjegović, nježnost, svibanj, kornjača, šetnja, dunja, bubanj, kupanje, konj, njuška i inekcija.
Ako mislite napisat: potrudi se pa smisli i takve stvari rađe samo izađite bez komentara.
Bio jedan tata koji je u svibnju odlučio umjesto svoga djeteta pisati djetetove zadaće. Dijete je bilo pametno, ali sporo kao kornjača, no tata je primjećivao njegovu sporost, a njegovu sposobnost je zanemarivao. Tata je sve uspješno rješavao iz matematike - znao je izvrsno zbrajati do 20, znao je da jedna dunja i još dvije dunje jesu tri dunje, da kad ima pet snjegovića pa se jedan otopi ostaju četiri snjegovića. I iz prirode i društva bio je odličan - dobivao je same petice: znao je da je konj domaća životinja i da ima njušku, da je čistoća pola zdravlja i da je kupanje zdravo... Jednoga dana učiteljica je zadala djetetu da napiše sastavak s naslovom Priča iz čarobnjakovog šešira. Tu je tata opasno zapeo. Očajnički je tražio riječi, no glava mu je bila prazna. Tatu je toliko zaboljela glava da nije pomogla ni tableta ni injekcija protiv bolova... Glava mu je već bila kao bubanj po kojemu netko lupa u ritmu: pu-sti dije-te, pu-sti dije-te..., no on nije slušao... Odlučio je poći na putovanje potražiti čarobnjaka da mu pomogne napisati sastavak, no čarobnjak se skrivao - bio je u djetetovoj sobi.
Kad se tata vratio s putovanja, sastavak je bio napisan. Čarobnjak koji je pomogao djetetu rekao mu je: "Okani se ćorava posla. Tvom djetetu nije potrebno da pišeš zadaće umjesto njega. Radije mu pokaži nježnost i ponekad krenite zajedno u šetnju...
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 08:37   #5
buditedobro:klap::klap:
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 08:58   #6
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
buditedobro:klap::klap:
+1
Umrijet ću.



Quote:
Ingwar kaže: Pogledaj post
Ako mislite napisat: potrudi se pa smisli i takve stvari rađe samo izađite bez komentara.
Ne. Zašto da ti umjesto djeteta napišeš sastavak? Kavog bi to smisla imalo? Nikakvog. Jel ti uopće jasno zašto je dijete dobilo takav zadatak? Smisla ima ono što Francesca pita - zašto dijete ne smisli samo? Zašto ga ne potakneš i ne pomogneš mu ondje gdje zapne? Ono, šta će mu kog vraga razvoj mašte (koji je usko vezan za razvoj intelekta) ako će ti zbog ostat manje vremena za... ne znam, nešto.
Daj, molim te, nemoj bit al ono totalno nezainteresiran i sjedni s tim djetetom pola sata uvrh glave.
__________________
किं तु पूर्वं पराजैषीरात्मानमथवा नु माम्।
.

Zadnje uređivanje bhavatarini : 17.05.2013. at 09:15.
bhavatarini is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 14:49   #7
buditedobro
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2013., 21:19   #8
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Bio jedan tata ...
Bilo bi stvarno fora da mali ovo odnese u skolu.
Bravisimo! :klap: :klap: :klap:
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 11:39   #9
Ja ne mogu vjerovati

I onda se čudim što su djeca kao telad koja belji u šarena vrata
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 11:42   #10
Kao učenik smatram da je najlakši put i najgori jer sad te traži da napišeš zadaću pa sastav pa lektiru (pa postaneš lijen do groba i niš sam ne postaneš već postaneš tuka i dijete se razmazi). Sada sam zahvalan što su mi roditelji bili proklete lijenčine.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 08:08   #11
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Bio jedan tata koji je u svibnju odlučio umjesto svoga djeteta pisati djetetove zadaće. Dijete je bilo pametno, ali sporo kao kornjača, no tata je primjećivao njegovu sporost, a njegovu sposobnost je zanemarivao. Tata je sve uspješno rješavao iz matematike - znao je izvrsno zbrajati do 20, znao je da jedna dunja i još dvije dunje jesu tri dunje, da kad ima pet snjegovića pa se jedan otopi ostaju četiri snjegovića. I iz prirode i društva bio je odličan - dobivao je same petice: znao je da je konj domaća životinja i da ima njušku, da je čistoća pola zdravlja i da je kupanje zdravo... Jednoga dana učiteljica je zadala djetetu da napiše sastavak s naslovom Priča iz čarobnjakovog šešira. Tu je tata opasno zapeo. Očajnički je tražio riječi, no glava mu je bila prazna. Tatu je toliko zaboljela glava da nije pomogla ni tableta ni injekcija protiv bolova... Glava mu je već bila kao bubanj po kojemu netko lupa u ritmu: pu-sti dije-te, pu-sti dije-te..., no on nije slušao... Odlučio je poći na putovanje potražiti čarobnjaka da mu pomogne napisati sastavak, no čarobnjak se skrivao - bio je u djetetovoj sobi.
Kad se tata vratio s putovanja, sastavak je bio napisan. Čarobnjak koji je pomogao djetetu rekao mu je: "Okani se ćorava posla. Tvom djetetu nije potrebno da pišeš zadaće umjesto njega. Radije mu pokaži nježnost i ponekad krenite zajedno u šetnju...
Zakon.

Ovaj sastavak trebao bi biti mantra za svakog pametnjakovića koji piše djetetu u prvom razredu sastavke i još na forumu traži pomoć za to.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 08:09   #12
Quote:
Tomolav kaže: Pogledaj post
Kao učenik smatram da je najlakši put i najgori jer sad te traži da napišeš zadaću pa sastav pa lektiru (pa postaneš lijen do groba i niš sam ne postaneš već postaneš tuka i dijete se razmazi). Sada sam zahvalan što su mi roditelji bili proklete lijenčine.
Nisu bili lijenčine već su te naučili da sam radiš.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 08:48   #13
Pošteno bi ipak bilo napisati i da učiteljica koja je zadala ovakvu zadaću prvašiću nije baš ideal učitečjice .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:15   #14
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pošteno bi ipak bilo napisati i da učiteljica koja je zadala ovakvu zadaću prvašiću nije baš ideal učitečjice .
Slažem se, Lorde. Težak sastavak. Vidiš da ga ni tata ne zna napisati. Nadam se da je ipak zadatak bio drugačiji - napisati sastavak s nekima od ponuđenih riječi.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 09:39   #15
Quote:
buditedobro kaže: Pogledaj post
Vidiš da ga ni tata ne zna napisati.
Zapravo, ne vidim - nije se izjasnio između "neznam" i "neda mise" .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2013., 12:40   #16
Dajte, ljudi, smilujte se...

Ako se dijete bude moralo oslanjati na tatine pravopisne vratolomije, nahrdat ce...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2013., 18:54   #17
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pošteno bi ipak bilo napisati i da učiteljica koja je zadala ovakvu zadaću prvašiću nije baš ideal učitečjice .
Baš tako! Ali ne čudi me, danas u školama imamo svega Moja mala je prvi dan prvog razreda morala pisat rečenice vjerovali ili ne..
maja4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 07:57   #18
Quote:
maja4 kaže: Pogledaj post
Baš tako! Ali ne čudi me, danas u školama imamo svega Moja mala je prvi dan prvog razreda morala pisat rečenice vjerovali ili ne..
Ti učitelji... Kako uopće u školi mogu zahtijevati da netko piše?

I... mogla si joj pomoći ili si tražila pomoć na forum.hr?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 08:45   #19
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ti učitelji... Kako uopće u školi mogu zahtijevati da netko piše?
Prvi dan prvog razreda ne mogu.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 10:53   #20
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Prvi dan prvog razreda ne mogu.
Pa vjerojatno nisu MORALI pisati rečenice, već precrtavati slova s ploče...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:44.