Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.05.2014., 20:50   #1001
Quote:
accident kaže: Pogledaj post
Da, samo po kojoj cijeni? Ja nemam problema s tim da se oprosti 10 ili 20 % potraživanja koja su realna, a za ostatak da država uđe u vlasništvo ili za ostatak umanjenog dijela potraživanja omogući otkup investitoru, ali ovdje ispada preveliki nesrazmjer kod procjene porezne uprave i vještaka. Nemam kristalnu kuglu da pogledam tko je u pravu, a nisam ni vještak da dajem procjenu, već je moj odgovor bio načelan.
Ovdje procjena kakva god je višak jer drugima je opraštano i do 70% poreznih dugovanja bez ikakvog oduzimanja zemljišta ili ulaska u vlasničku strukturu.

To zemljište je samo povod za smjenu, kuiš? A Milanović je uzeo ovaj slučaj jer zna da je najtransparentniji i najčišći možda od svih i da Uskok neće naći inkriminirajućih radnji, osim ako ne krene kopat druge slučajeve.

Zato je i naglasio na presici i poručio Cvitanu i onoj Mađarici da Linića ne smatra krivim u smislu da je kazneno odgovoran, samo politički.
Pittboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 20:53   #1002
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Jer tako radi HDZ
To mi stvarno nije palo napamet. Dobra...

Quote:
Ruka.Slave kaže: Pogledaj post
Ha, gle, naivac traži dosljednost i logiku u politici.



Evo onda štiva:



Posljednji Mohikanac
Hvala, čitao. I hvala što si me podsjetio da sam debil. Ništa novo. Znači, partija ne traži čiste ruke.



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:04   #1003
Quote:
Pittboy kaže: Pogledaj post
Ovdje procjena kakva god je višak jer drugima je opraštano i do 70% poreznih dugovanja bez ikakvog oduzimanja zemljišta ili ulaska u vlasničku strukturu.

To zemljište je samo povod za smjenu, kuiš? A Milanović je uzeo ovaj slučaj jer zna da je najtransparentniji i najčišći možda od svih i da Uskok neće naći inkriminirajućih radnji, osim ako ne krene kopat druge slučajeve.

Zato je i naglasio na presici i poručio Cvitanu i onoj Mađarici da Linića ne smatra krivim u smislu da je kazneno odgovoran, samo politički.
Kakva smo mi to država u kojoj bilo koju istragu neke afere pokreću novinari .
Pravna država? Što je to???
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:15   #1004
Quote:
Pittboy kaže: Pogledaj post
Ovdje procjena kakva god je višak jer drugima je opraštano i do 70% poreznih dugovanja bez ikakvog oduzimanja zemljišta ili ulaska u vlasničku strukturu.

To zemljište je samo povod za smjenu, kuiš? A Milanović je uzeo ovaj slučaj jer zna da je najtransparentniji i najčišći možda od svih i da Uskok neće naći inkriminirajućih radnji, osim ako ne krene kopat druge slučajeve.

Zato je i naglasio na presici i poručio Cvitanu i onoj Mađarici da Linića ne smatra krivim u smislu da je kazneno odgovoran, samo politički.
Ne volim kad mi se patronizira s migovima, a ponajmanje kad se moj post uvlači u političku manipulaciju. Sa svojih 43 godine i 14 godina radnog staža u odvjetništvu nagledal sam se i nazastupal kaj firmi u stečaju, kaj vjerovnika protiv firmi u stečaju, a bogami i radnika protiv firmi u stečaju. Ako je Slavek zajebo, nisam mu ja kriv, ako nije nek se bori i dokaže da nije kriv (političke igre nemaju premisu kaznenog prava da je svatko nevin dok mu se ne dokaže da je netko kriv).

A da je g. Slavko kao ministar napravio totalne gluposti prilikom tlačenja malih poduzetnika i nepoduzimanja nikakvih koraka kod predstečajnih nagodba velikih tvrtki je općepoznato. S obzirom da sam iz varaždinske županije gdje je Varteks d.d. završil u predstečajnoj nagodbi, a s obzirom da braniš g. Slavka odgovori mi na par pitanja:

1. da li je g. Slavko postavio pitanje nadležnih u poreznoj upravi zbog čega je toleriran takav dug i nisu pokrenute ovrhe?
2. da li je g. Slavko prije odobravanja predstečajne nagodbe zatražio tko je u ime dioničara godinama davao razrješnicu Nadzornom odboru tvrtke s obzirom na nagomilane dugove?
3. da li je g. Slavko prije odobravanja predstečajne nagodbe zatražio tko je u ime dioničara godinama davao razrješnicu Upravi tvrtke (znam da ju daje Nadzorni odbor, ali je vezano za pitanje pod dva).
4. zbog čega u Zakonu koji regulira predstečajne nagodbe (znamo da je predlagatelj Ministarstvo financija) nakon kaj se ista odobri ostaje u upravi tvrtke i vlasništvu ista ekipa koja je da oprostiš usrala stvar? Znamo da većina u Saboru diže ruku na prijedlog zakona Vlade (ne opravdavam ni najmanje i ježim se od toga).
5. zbog čega je omogućeno u navedenom Zakonu da se kao tražbine prijavljuju i priznaju prilikom glasovanja o predstečajnoj nagodbi uvjetne tražbine u vidu jamstva koja nisu realzirana kroz naplatu prema vjerovnicima?

Evo samo par pitanja, od čovjeka koji stalno glasa za lijeve koalicije.

Zadnje uređivanje accident : 06.05.2014. at 21:26.
accident is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:34   #1005
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Milanović radi za vas. Nije vam nezgodno ni tren?
Milanović radi
Nemoje me zajebavat pa taj nema pojma što znači "rad".

Linić ima još puno toga za reći i puno toga on ima u svojoj blesavoj glavi.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:35   #1006
Quote:
accident kaže: Pogledaj post
Ne volim kad mi se patronizira s migovima, a ponajmanje kad se moj post uvlači u političku manipulaciju. Sa svojih 43 godine i 14 godina radnog staža u odvjetništvu nagledal sam se i nazastupal kaj firmi u stečaju, kaj vjerovnika protiv firmi u stečaju, a bogami i radnika protiv firmi u stečaju. Ako je Slavek zajebo, nisam mu ja kriv, ako nije nek se bori i dokaže da nije kriv (političke igre nemaju premisu kaznenog prava da je svatko nevin dok mu se ne dokaže da je netko kriv).

A da je g. Slavko kao ministar napravio totalne gluposti prilikom tlačenja malih poduzetnika i nepoduzimanja nikakvih koraka kod predstečajnih nagodba velikih tvrtki je općepoznato. S obzirom da sam iz varaždinske županije gdje je Varteks d.d. završil u predstečajnoj nagodbi, a s obzirom da braniš g. Slavka odgovori mi na par pitanja:

1. da li je g. Slavko postavio pitanje nadležnih u poreznoj upravi zbog čega je toleriran takav dug i nisu pokrenute ovrhe?
2. da li je g. Slavko prije odobravanja predstečajne nagodbe zatražio tko je u ime dioničara godinama davao razrješnicu Nadzornom odboru tvrtke s obzirom na nagomilane dugove?
3. da li je g. Slavko prije odobravanja predstečajne nagodbe zatražio tko je u ime dioničara godinama davao razrješnicu Upravi tvrtke (znam da ju daje Nadzorni odbor, ali je vezano za pitanje pod dva).
4. zbog čega u Zakonu koji regulira predstečajne nagodbe (znamo da je predlagatelj Ministarstvo financija) nakon kaj se ista odobri ostaje u upravi tvrtke i vlasništvu ista ekipa koja je da oprostiš usrala stvar? znamo da većina u Saboru diže ruku na prijedlog zakona Vlade.
5. zbog čega je omogućeno u navedenom Zakonu da se kao tražbine prijavljuju i priznaju prilikom glasovanja o predstečajnoj nagodbi uvjetne tražbine u vidu jamstva koja nisu realzirana kroz naplatu?

Evo samo par pitanja, od čovjeka koji stalno glasa za lijeve koalicije.
Nisi ti mene shvatio. Ne branim ja Slavka Linića, čak nisam ni glasač ljevice, samo kažem da mi je čudno što je kao povod za njegovu smjenu iskorištena predstečajna Spačve, kad je prije nje Slavko počinio stvarna kriminalna djela izravno pogodujući Cameo taxiju npr. Yutarnjem, ali i Ježiću ranije i mnogim drugim tajkunima bliskim SDP-u.
Možda baš zato što su ovi prebliski s SDP-om je izabrana Spačva u Slavoniji koju nitko ne doživljava i za koju neće biti nikoga briga, ako nakon ove afere propadne i 650 duša završi na ulici.

Zakon o predstečajnim je čisti kriminal jer omogućava razne malverzacije i vlasnicima tvrtki u problemima i političarima koji po svom nahođenju mogu spašavati koga hoće, a tko im se ne sviđa ili pripada suprotnom taboru, svjetonazoru etc. toga će rušiti.
Pittboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 21:36   #1007
SDP se prvu polovicu mandata bavio HDZ-om, a drugu sam sobom.

Za državu i narod, jednostavno nemaju vremena.

Zato ljudi, imajte malo razumjevanja.

Nije im lako.

Zaslužili su zato najmanje još jedan mandat.

Treba im za konačni obračun sa svim neistomišljenicima, što u tuđoj, što u vlastitoj partiji.
Razbijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:09   #1008
Pogledao sva tri dnevnika, RTL je za Linića, tzv HTV je za Milanovića a Nova-tv se drži neutralno, možda blago naklonjena Liniću, ni izbliza tako očito kao RTL.
marasovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:30   #1009
Quote:
Pittboy kaže: Pogledaj post
Zato je i naglasio na presici i poručio Cvitanu i onoj Mađarici da Linića ne smatra krivim u smislu da je kazneno odgovoran, samo politički.
nema šta on njega smatrati ili ne smatrati krivim. Dokle god se političari mješaju u rad pravosuđa bit ćemo tu di i jesmo. U svakoj normalnoj zapadnoevropskoj zemlji (u kakve se i mi volimo svrstavati) kad bi premijer javno poručio šefu organa gonjenja (u našem slučaju DORH, USKOK i sl.) da netko nije kriv i na taj način sugerirao u kojem smislu bi trebala ići eventualna istraga, bi bio prisiljen dati ostavku u roku odmah. Jedino u Hrvatskoj je to normalno. Ako je smjenio Linića zbog toga što ga smatra odgovornim zbog oštećenja državnog proračuna za xx milijuna kuna, kako ga onda ne smatra kazneno odgovornim ?!?!?!
Probaj u USA oštetit državni proračun za par milijuna dolara.
Očekujem podizanje optužnice protiv Linića, a ako se to ne dogodi, lako bi se moglo dogoditi jednog dana i podizanje optužnice i protiv Milanovića. Jer ako je znao za kriminal a nije ga spriječio niti prijavio (a kao premijer je mogao i jedno i drugo) onda drugo niti ne zaslužuje.
A ni onaj Komadina nije ništa bolji, kaže da se prljavo rublje (kriminalne radnje) ne peru u javnosti, nego u stranci.
Ma nemoj! A policija, DORH? Ne bi li tamo trebali prati to prljavo rublje kako on kaže, mada postoji puno prikladniji izraz za to. Izgleda da se još nisu pdmaknuli od one legendarne "...priznajem samo sud svoje partije..."
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:34   #1010
Quote:
Razbijač kaže: Pogledaj post
SDP se prvu polovicu mandata bavio HDZ-om, a drugu sam sobom.

Za državu i narod, jednostavno nemaju vremena.

Zato ljudi, imajte malo razumjevanja.

Nije im lako.

Zaslužili su zato najmanje još jedan mandat.

Treba im za konačni obračun sa svim neistomišljenicima, što u tuđoj, što u vlastitoj partiji.
Ma ne radi se tu uopće više o tome da li je SDP ili HDZ na vlasti. Ionako nisam vidio neke ideološke razlike među njima. Po potezima koje su vukli prije bi rekao da su u službi krupnog kapitala a ne radnika. Prema tome...
Ali opet kad vidim tko im je alternativa dođe mi da emigriram na Antartiku.
Jednostavno nema nekog sposobnog političara na vidiku, jer su takvi rezani u korjenu u svim strankama, pa niti ne ne znamo da su postojali...
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:36   #1011
Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
To mi stvarno nije palo napamet. Dobra...



Hvala, čitao. I hvala što si me podsjetio da sam debil. Ništa novo. Znači, partija ne traži čiste ruke.
Molim, ja rekao naivac, ne debil.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:40   #1012
Quote:
accident kaže: Pogledaj post

Evo samo par pitanja, od čovjeka koji stalno glasa za lijeve koalicije.
potpuno nebitno. Umjesto Slavkeca, tim pitanjima bi se trebao baviti Cvitan. A Slavkec se trebao pitati kako da umjesto običnim građanima, novac uzme onima koji ga imaju više (banke npr.)
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:45   #1013
Quote:
Skerdilaida kaže: Pogledaj post
Zorane,tvrdoglav si i pogriješio si.On,dakle Slavko,ti je bio među sposbnim kadrovima.
Pa i Sanader je bio sposoban, puno sposobniji od Milanovića.


Quote:
Skerdilaida kaže: Pogledaj post
I sada ćeš imati unutarstranačke potrese.
Upravo si pokrenuo lavinu lomova SDP-a.
Što si napravio?
Učinio si da Daktari Lalovac bude ministar jer ima sagibljivu kičmu.
On je poslušnik,a ti takve najviše voliš,kao i svi vladari umišljeni.
s ovim se slažem
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:46   #1014
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
/cut/
A ni onaj Komadina nije ništa bolji, kaže da se prljavo rublje (kriminalne radnje) ne peru u javnosti, nego u stranci.
Ma nemoj! A policija, DORH? Ne bi li tamo trebali prati to prljavo rublje kako on kaže, mada postoji puno prikladniji izraz za to. Izgleda da se još nisu pdmaknuli od one legendarne "...priznajem samo sud svoje partije..."
Nije tako rekao.
Već ovo:

Ako postoji prljavi veš, onda prvo moraju reagirati državna tijela i institucije, a ako je u pitanju politički prljavi veš, onda se on mora prvo oprati kući, u stranci, a ne po medijima - rekao je Komadina.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...cajnoj-nagodbi
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 22:50   #1015
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Nije tako rekao.
Već ovo:

Ako postoji prljavi veš, onda prvo moraju reagirati državna tijela i institucije, a ako je u pitanju politički prljavi veš, onda se on mora prvo oprati kući, u stranci, a ne po medijima - rekao je Komadina.

http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...cajnoj-nagodbi
ne znam, ne čitam novi list, na stojedinici mi se čini da sam drugačije čuo.
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 23:05   #1016
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
potpuno nebitno. Umjesto Slavkeca, tim pitanjima bi se trebao baviti Cvitan. A Slavkec se trebao pitati kako da umjesto običnim građanima, novac uzme onima koji ga imaju više (banke npr.)
Na ona pitanja koja sam ja postavio se trebao baviti upravo Slavkec jer je njegov resor i on osobno bio zadužen za predstečajne, a onaj tko pozna ZKP zna da DORH, MUP ili USKOK rade po prijavama, a ne da sami uletavaju... ergo, porezna koja je bila u njegovoj nadležnosti je trebala zatražiti odgovore na ona pitanja i u slučanju sumnje podnijeti prijave nadležnim tijelima u pojedinom slučaju, a to je vidimo izostalo...
accident is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 23:19   #1017
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
ne znam, ne čitam novi list, na stojedinici mi se čini da sam drugačije čuo.
Nisi pratio pažljivo.
Evo integralne izjave:

Ja sam za to da se, ako ima prljavog veša, prvo treba utvrditi dal je prljav, to utvrđuju valjda nadležna tijela i organi.
A drugo, politička odgovornost, veš u smislu političke odgovornosti, se pere u kući, jeli, a ne po medijima.


http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/z...---334596.html


Jasno je na što je mislio, ako je za nadležna tijela, predmet ide tamo, ako je politički, onda se ne vucara tako po medijima, već se riješi doma.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 23:41   #1018
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Nisi pratio pažljivo.
Evo integralne izjave:

Ja sam za to da se, ako ima prljavog veša, prvo treba utvrditi dal je prljav, to utvrđuju valjda nadležna tijela i organi.
A drugo, politička odgovornost, veš u smislu političke odgovornosti, se pere u kući, jeli, a ne po medijima.


http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/z...---334596.html



Jasno je na što je mislio, ako je za nadležna tijela, predmet ide tamo, ako je politički, onda se ne vucara tako po medijima, već se riješi doma.

Pa malo se pravi grbav, zna on jako dobro, bolje nego mi kolko tko ima prste u pekmezu. Ali u principu je u pravu, bio bi i red da policija tj. uskok provjeri to što mu se stavlja na teret.
Pa cijeli taj riječli klan istupa u javnosti. A mislim da ćemo tek nakon izbora vidjeti kako se prljav veš pere...
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2014., 23:56   #1019
Recite mi poštovani forumaši, sad kad smo se ovako raspričali, zašto je Milanović potjerao Linića?

Pretpostavljam da Zokici nije smetalo što je šijor Slavko uzimao sirotinji da bi dao bogatima, isto tako ne vjerujem da mu je smetalo to što je jednom krutom (boljševističkom) poreznom tlakom ugušio gospodarstvo?

Znači neke druge su stvari u igri, jer Linić i Milanović su isti q...

I ne znam, zašto je ovo dobra vijest, kad agonija i dalje traje, a vlada doslovno samo mrcvari ovaj narod!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 00:00   #1020
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
zašto je Milanović potjerao Linića?
zbog balvana
parcov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:27.