Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2014., 22:45   #61
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
ne radi kvot
kad kliknem quote nis se ne pojavi
btw, ja nisam ogorcena, dapace, ja ga volim, ipak doprineo je , jel , i ucim ga kako da bude dobar otac i kako da svu svoju paznju usmjeri na nase dijete.

ne sumnjam da je ''odredeni dio muskaraca'' bolja opcija od zene, al to je ipak jedan jaaako mali dio , zanemariv , po kojima se statistika nikad nece vodit
tak da,
ako poznas takvog, upoznaj me, slobodno
Evo ja sam jedan od tog sitnog broja... i upravo gledam (dobro, ne doslovno, unutar par dana) kako mi se buduca bivsa zena pakuje... I sa sobom odvodi jedinu osobu zbog koje imam razloga disati. Moju 4.-godisnju kcer. u njenom odgoju i brizi sam sudjelovao sa minimalno 50%... i kuhao, i cistio, i kupao, i prao, i peglao, i brisao i suze i guzicu... kad je imala problema sa zatvorom, ja sam bio s njom u kupaoni plakao jer nisam mogao podnijeti koliko ju boli. Kad je imala upalu pluca, isao sam se ispovracat van od muke jer sam ju morao drzati stisnutu za krevet dok joj doktorica nije ufurala infuziju... ja ju i budim, i oblacim i uspavljujem zadnje 2 godine... i sad cu se budit solo... I necu vise svaki dan uzivati kad mi poslje vrtica potrci u ruke i kaze da me voli najvise na cjelom svijetu.

Tako da ajde, reci mi opet kako ce biti skroz fajn kad mene ne bude vise u blizini....
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 22:59   #62
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Evo ja sam jedan od tog sitnog broja... i upravo gledam (dobro, ne doslovno, unutar par dana) kako mi se buduca bivsa zena pakuje... I sa sobom odvodi jedinu osobu zbog koje imam razloga disati. Moju 4.-godisnju kcer. u njenom odgoju i brizi sam sudjelovao sa minimalno 50%... i kuhao, i cistio, i kupao, i prao, i peglao, i brisao i suze i guzicu... kad je imala problema sa zatvorom, ja sam bio s njom u kupaoni plakao jer nisam mogao podnijeti koliko ju boli. Kad je imala upalu pluca, isao sam se ispovracat van od muke jer sam ju morao drzati stisnutu za krevet dok joj doktorica nije ufurala infuziju... ja ju i budim, i oblacim i uspavljujem zadnje 2 godine... i sad cu se budit solo... I necu vise svaki dan uzivati kad mi poslje vrtica potrci u ruke i kaze da me voli najvise na cjelom svijetu.

Tako da ajde, reci mi opet kako ce biti skroz fajn kad mene ne bude vise u blizini....
onda ti je to vise od 50 % ...
ugl, svi smo mi prosli svasta, a neki i previse,,,
u cijelom postu ne spominjes zenu (majku) nego samo sebe
zao mi je sto ste se rastali, nije da dijete neces vise vidjeti, imas pravo na vidanje, vjerovatno i na spavanje i vikend i sto sve ne,
ja necu ulazit u to zbog cega se rastajete ali ocito ima razloga
ako se zena ne brine o djetetu , ti ces dobiti skrbnistvo ako ga zatrazis, po ovome, ti si super otac, mozda ga i dobijes, nemam pojma sto zelis zapravo reci
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 11:37   #63
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Tako da ajde, reci mi opet kako ce biti skroz fajn kad mene ne bude vise u blizini....

Zadnje vrijeme me ovo pitanje poprilično opterećuje, istina ne baš u ovom tvom kontekstu, no....

Kakva je tvoja (ex) supruga majka?
Hoće li ona preuzeti ušuškavanje, tjeranje indijanaca iz sobe, čitanje priča ili će malu hladno poslati u sobu na spavanac?

Puno razgovaraj s malenom, nauči ju da neke neke praktične stvari koje ste obavljali zajedno obavi sama (koliko joj uzrast dozvoljava)...
Viđat ćeš ju i dalje, bit ćeš prisutan u njenom životu, a to je u konačnici najvažnije.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 11:48   #64
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Tako da ajde, reci mi opet kako ce biti skroz fajn kad mene ne bude vise u blizini....
Dobro Periću.
Neće biti lako... neke stvari će se izgubiti a neke nove ćete otkriti.
Naći ćete nove sadržaje u drugačijim okolnostima.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:46   #65
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Dobro Periću.
Neće biti lako... neke stvari će se izgubiti a neke nove ćete otkriti.
Naći ćete nove sadržaje u drugačijim okolnostima.
Zašto uljepšavati stvari...najvjerojatnije će ubrzo na njegovom mjestu biti neki drugi muškarac i voditi njegovu kćer u vrtić, školu...ići na izlete...i tome slično
I on tu ne može ništa...kao i da je slučaj obrnut...life is a bitch
Ma koliko se on trudio ostati ravnopravan u njenom životu...to je nemoguće...
Nemojmo ga lagati...neće biti sve ok...zapravo biti će sve samo ne ok
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 14:59   #66
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Zašto uljepšavati stvari...najvjerojatnije će ubrzo na njegovom mjestu biti neki drugi muškarac i voditi njegovu kćer u vrtić, školu...ići na izlete...i tome slično
I on tu ne može ništa...kao i da je slučaj obrnut...life is a bitch
Ma koliko se on trudio ostati ravnopravan u njenom životu...to je nemoguće...
Nemojmo ga lagati...neće biti sve ok...zapravo biti će sve samo ne ok
Neće više biti isto, neće biti supertruper... bit će drugačije što nužno ne znači katastrofu.
Sam sam to prošao... jbg, nađeš se u novim okolnostima sa istim ljudima. I ako možeš, izvučeš najbolje iz date situacije.
Pored ovakvog očinstva kako nam je opisao, niti jedan mamin novi "dečko" to neće ugroziti.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 15:02   #67
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Neće više biti isto, neće biti supertruper... bit će drugačije što nužno ne znači katastrofu.
Sam sam to prošao... jbg, nađeš se u novim okolnostima sa istim ljudima. I ako možeš, izvučeš najbolje iz date situacije.
Pored ovakvog očinstva kako nam je opisao, niti jedan mamin novi "dečko" to neće ugroziti.
Možda....
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 15:09   #68
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Možda....
Možda će i on kroz koju godinu pronaći drugu ženu i sa njom izroditi nove pišulince i tako se ponovno realizirati kao full time otac.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 16:29   #69
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
I što ćemo sada? Svi se odseliti u Norvešku e da bi imali savršen mentalitet
Daleko je to od savršenog mentaliteta barem ono kaj sam ja imala prilike vidjeti. Ali za razvode "dušu dalo", to stoji.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 17:39   #70
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Evo ja sam jedan od tog sitnog broja... i upravo gledam (dobro, ne doslovno, unutar par dana) kako mi se buduca bivsa zena pakuje... I sa sobom odvodi jedinu osobu zbog koje imam razloga disati. Moju 4.-godisnju kcer. u njenom odgoju i brizi sam sudjelovao sa minimalno 50%... i kuhao, i cistio, i kupao, i prao, i peglao, i brisao i suze i guzicu... kad je imala problema sa zatvorom, ja sam bio s njom u kupaoni plakao jer nisam mogao podnijeti koliko ju boli. Kad je imala upalu pluca, isao sam se ispovracat van od muke jer sam ju morao drzati stisnutu za krevet dok joj doktorica nije ufurala infuziju... ja ju i budim, i oblacim i uspavljujem zadnje 2 godine... i sad cu se budit solo... I necu vise svaki dan uzivati kad mi poslje vrtica potrci u ruke i kaze da me voli najvise na cjelom svijetu.

Tako da ajde, reci mi opet kako ce biti skroz fajn kad mene ne bude vise u blizini....
Ako je to tako kao što si napisao perch zašto se ne boriš za povjeru kćerke s time da moraš odvojit sebe kao bivšeg muže i sebe kao raoditelja a to nije lako.
Na socjalnom ti je bitno da si samouvjeren i da si odlučan, to ne znači biti bezobrazan i bahat, nego strpljiv i uporan. Sudski proces možeš rastegnuti dok ti mala ne navrši jedno 6-7 godina za to vrijeme može mala živjet 50 50 kod tebe i kod mame. A ti za to vrijeme možeš vidit i posložit prioritete u svom životu i vidjeti da li je to pravi put za tebe.

Hočem reči ako misliš da si dobar otac. I ako misliš da je tvoja briga i uloga u životu tvoje kćerkice nešto što je i za nju najbolje. Nemoj se libit to pokazat i reć što misliš.

Oćem reći da ne pristaješ na nikakve kompromise koji bi bili na štetu tvog djeteta i tebe samog.

A ako se pokaže da si u krivu uvjek možeš dati djete na ja to zovem punu povjeru bivšoj. Uz sve dobre i loše strane tog čina.

Ukoliko misliš da ti mogu na neki način pomoć pm me.

Zadnje uređivanje PureNitro : 11.11.2014. at 17:53.
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 21:43   #71
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Evo ja sam jedan od tog sitnog broja... i upravo gledam (dobro, ne doslovno, unutar par dana) kako mi se buduca bivsa zena pakuje... I sa sobom odvodi jedinu osobu zbog koje imam razloga disati. Moju 4.-godisnju kcer. u njenom odgoju i brizi sam sudjelovao sa minimalno 50%... i kuhao, i cistio, i kupao, i prao, i peglao, i brisao i suze i guzicu... kad je imala problema sa zatvorom, ja sam bio s njom u kupaoni plakao jer nisam mogao podnijeti koliko ju boli. Kad je imala upalu pluca, isao sam se ispovracat van od muke jer sam ju morao drzati stisnutu za krevet dok joj doktorica nije ufurala infuziju... ja ju i budim, i oblacim i uspavljujem zadnje 2 godine... i sad cu se budit solo... I necu vise svaki dan uzivati kad mi poslje vrtica potrci u ruke i kaze da me voli najvise na cjelom svijetu.



Tako da ajde, reci mi opet kako ce biti skroz fajn kad mene ne bude vise u blizini....

Perich, duboko udahni i smiri se. Necu te lagati i reci da ce sutra biti sve super. Nece i moras sebi dati vremena da to sve procesiras. Isto sam i ja morao proci samo sam ja bio taj koji je pakirao stvari a ne zena.
Djeca vole svoje roditelje i ne moras se brinuti da ce te zamjeniti s nekim drugim "tatom". Danas sam cuo jednu fenomalnu recenicu koja me jako smirila a glasi nekako da svako dijete voli svojeg tatu pa makar bio i kreten i pijanac i pojavljivao se jednom godisnje a kamoli onog koji je uvijek tu. A ti mi se cinis kao jako brizan otac Kad ti bude koma sjeti se toga
A biti ce vam tesko, to sigurno. Usmjeri svoju energiju u nesto pozitivno a nemoj previse razmisljati da li se jos nesto moglo napraviti.
Drzi se
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 13:53   #72
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
I što ćemo sada? Svi se odseliti u Norvešku e da bi imali savršen mentalitet i da bi bilo "normalno" da muškarci porodiljaju 6 mjeseci?
Jednako kao što ti pitaš koliko bi muškaraca prihvatilo porodiljni 6 mjeseci... ja tebe pitam, koliko bi žena željelo otići raditi 6 mjeseci prije?
ja samo dajem odgovor na pitanje zasto je u hrv tako stanje kako je u naslovu teme
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:03   #73
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
ja samo dajem odgovor na pitanje zasto je u hrv tako stanje kako je u naslovu teme
Upravo suprotno. Tematika topica je o dodjeli djeci nakon rastave a ti si govorila o metalitetu ne preuzimanja porodiljnog u HR.
A ja se dao nagovoriti na raspru.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:15   #74
Quote:
Blackmore kaže: Pogledaj post
Upravo suprotno. Tematika topica je o dodjeli djeci nakon rastave a ti si govorila o metalitetu ne preuzimanja porodiljnog u HR.
A ja se dao nagovoriti na raspru.
ti nis ne kuzis
djeca se nisu stvorila nakon rastave, ne moze se tek nakon rastave govoriti o jednakosti, to treba uvoditi postepeno i mjenjati opce norme roditeljstva od samog pocetka
o tom ti ja pricam

treba prvo uvesti pojam DIJELJENE SKRBI a ne da bude ili-ili
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:19   #75
Quote:
PureNitro kaže: Pogledaj post
Sudski proces možeš rastegnuti dok ti mala ne navrši jedno 6-7 godina za to vrijeme može mala živjet 50 50 kod tebe i kod mame. A ti za to vrijeme možeš vidit i posložit prioritete u svom životu i vidjeti da li je to pravi put za tebe.
o čemu ti pričaš?
pa valjda je bitno dijete & ono što je najbolje za dijete, a ne ono što je najbolje za dotičnog forumaša. koga boli briga što si dotični želi & koji je njegov put, bitno je što dijete želi, što je najbolje za dijete i koji je djetetov put.

zar ne misliš da je 50 : 50 vremena zapravo jedini oblik viđanja koji je u interesu djeteta ako su ljudi normalni, dobri i odgovorni roditelji? čemu razvlačiti proces, zato da bi zadovoljio svoju sebičnu potrebu imati više vremena s djetetom nego majka? kako ne vidiš štetu koja se time djetetu čini? predstavljaš dijete kao predmet na koji forumaš polaže prava pa ono... ako fakat to želi, neka si ju uzme - ako ne ide, neka ju vrati majci.

nevjerojatno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 14:19   #76
Quote:
Septembar kaže: Pogledaj post
ti nis ne kuzis
djeca se nisu stvorila nakon rastave, ne moze se tek nakon rastave govoriti o jednakosti, to treba uvoditi postepeno i mjenjati opce norme roditeljstva od samog pocetka
o tom ti ja pricam

treba prvo uvesti pojam DIJELJENE SKRBI a ne da bude ili-ili
Još zatraži da muškarci rađaju i imamo savršeni fifty-fifty.
__________________
Go, little book, God send thee good passage, And specially let this be thy prayere: Unto them all that thee will read or hear, Where thou art wrong, after their to call, Thee to correct in any part of all.
Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 16:00   #77
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Evo ja sam jedan od tog sitnog broja... i upravo gledam (dobro, ne doslovno, unutar par dana) kako mi se buduca bivsa zena pakuje... I sa sobom odvodi jedinu osobu zbog koje imam razloga disati. Moju 4.-godisnju kcer. u njenom odgoju i brizi sam sudjelovao sa minimalno 50%... i kuhao, i cistio, i kupao, i prao, i peglao, i brisao i suze i guzicu... kad je imala problema sa zatvorom, ja sam bio s njom u kupaoni plakao jer nisam mogao podnijeti koliko ju boli. Kad je imala upalu pluca, isao sam se ispovracat van od muke jer sam ju morao drzati stisnutu za krevet dok joj doktorica nije ufurala infuziju... ja ju i budim, i oblacim i uspavljujem zadnje 2 godine... i sad cu se budit solo... I necu vise svaki dan uzivati kad mi poslje vrtica potrci u ruke i kaze da me voli najvise na cjelom svijetu.

Tako da ajde, reci mi opet kako ce biti skroz fajn kad mene ne bude vise u blizini....
A zasto ne trazis da mala bude tjedan kod tebe, tjedan kod majke? ako ne zivitie predaleko i imate i dalje dobru komunikaciju.

Mislim da bi i za malu bilo tako najbolje, oba roditelja ce sudjelovati u svim svakodnevnim sitnicama, nece kod tebe ici samo na "izlet" vikendom, moci ce jednako upoznati siru obitelj i s majcine i oceve strane,
a i oba roditelja ce imati dovoljno vremena za posloziti si novi zivot, i nema izvlacenja od financijskog dijela
Rhaego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 17:06   #78
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
o čemu ti pričaš?
pa valjda je bitno dijete & ono što je najbolje za dijete, a ne ono što je najbolje za dotičnog forumaša. koga boli briga što si dotični želi & koji je njegov put, bitno je što dijete želi, što je najbolje za dijete i koji je djetetov put.

zar ne misliš da je 50 : 50 vremena zapravo jedini oblik viđanja koji je u interesu djeteta ako su ljudi normalni, dobri i odgovorni roditelji? čemu razvlačiti proces, zato da bi zadovoljio svoju sebičnu potrebu imati više vremena s djetetom nego majka? kako ne vidiš štetu koja se time djetetu čini? predstavljaš dijete kao predmet na koji forumaš polaže prava pa ono... ako fakat to želi, neka si ju uzme - ako ne ide, neka ju vrati majci. nevjerojatno.
Pa eto ivkić ljudi su nakon i u toku razvoda zapravo na terenu gdje im se svijete okreće naglavce (kako kome) pa im treba vremena da se poslože i vide što i kako će dalje.
A nego kako? Neka si posloži viđanja i vidi kako to funkcionira. Polako.
I nek vidi kako to funkcionira za njega i za djete. Jel djete sretno i zadovoljno.
Ja mogu reć na vlastitom primjeru da sam bio u nekim trenucima kao pale sam na svijetu.
Ono don kihot.
Preispitivao sam se da li je to sto radim ok.
Mučilo me puno toga.
No sad sam sigurani da nisam pogrješio.
Ali nisam pogrješio jer sam sam sebi dao vremena u trenucima kad sam sumnjao.

štetu koja se djetetu čini -- čini mu se i kad je situacija obratna.
predmet-- ? to si ti rekla ... da ne kažem jeftin spin
Uzme.. vrati.
Heh nezz ja sam kao mali svak oljeto išao kod bake na 3 mjeseca (baka mi je bila na selu).
Pa evo još sam živ. I mogu reć da su mi bila super ljeta čitaj fenomenalna.
Ako i kad djeca idu kod nekog ko se brine za njih i voli ih ne vidim u čemu je problem.

Kažem na temelju njegovih upisa čini mi se da je brižan roditelj kao što je nighttrain napisao. I da kažem neka proba.
Ako odma odustane što većina očeva napravi.
Dakle odustati je možda nedati si dosta vremena kad sumnjaš.
To sam mislio.
Po svemu što je napisao. Pretpostavljam da bi djetetu sa njim bilo super.
Pardon, ali ne vidim kakvu bi štetu od toga djete moglo imati?

Ivkić s štovanjem,
Dex

Zadnje uređivanje PureNitro : 13.11.2014. at 17:24.
PureNitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:28   #79
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Ne znam koji su razlozi za "odustajanje" od borbe za skrbništvo kod drugih ali kod mene se radilo o klasničnoj ucjeni. Ja sam otišao na CZSS da se raspitam i vidim koje su moje mogućnosti da ja dobijem djecu na skrb. Na kraju se cijeli razgovor sveo na uvjeravanje mene da je to jedan jako težak i mukotrpan postupak i da si jako dobro razmislim da li želim djeci to priuštiti. Meni se čini da se tu ne radi o tome da ti dokazuješ da si dovoljno dobar/sposoban/primjeren roditelj za dijete nego da moraš dokazivati da je ona druga strana to nesposobna.
Ja sam odustao od te "borbe" jer sam ispraćen riječima da dooooobro razmislim da li se želim u to upuštati.
Sve dok omjer zaposlenih žena prema muškarcima u CZSS ne bude isti ili približan netrba očekivati da će tamo išta biti u tvoju "mušku"korist. Sve se to uvijek svodi na muško /žensko i povuci potegni. Po meni treba više žena u Saboru ali i više muškaraca u CZSS i socijalnim službama. Treba biti i "Baabe" za zaštitu žena od manijaka ali i "DEDE" da traže bolji tretman prlikom dodjele djece. Dok su djeca mala <3g bolje da su kod majke ali poslije nema više potrebe za majčinom sisom u tu treba biti napravljeno drugačije. Inače imamo ovo što sada je u svijetu ...skup muških mlakonja, softija, gentlemena ( čitaj papučara i sl) a to je sve posljedica MAJČINSKOG odgoja jer je stopa rastava 50% a pošto je ogromna većina dodjeljena majkama. To odgovara možda gospođama ali dugoročno nije dobro. Kao što sam vidio u Europi; masa razvedenih žena s djecom.
Dakle dečki pokrenite se jer su velike šanse da ostanete bez djece !
ds12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 18:30   #80
Quote:
ds12 kaže: Pogledaj post
...skup muških mlakonja, softija, gentlemena ( čitaj papučara i sl) a to je sve posljedica MAJČINSKOG odgoja jer je stopa rastava 50% a pošto je ogromna većina dodjeljena majkama.
ovo se dragi, zove mizogonija.
top 3 najgluplje izjave na Forumu, by far.

Quote:
PureNitro kaže: Pogledaj post
Pa eto ivkić ljudi su nakon i u toku razvoda zapravo na terenu gdje im se svijete okreće naglavce (kako kome) pa im treba vremena da se poslože i vide što i kako će dalje.
A nego kako? Neka si posloži viđanja i vidi kako to funkcionira. Polako.
daj se skoncentriraj na temu, molim te.
stvar je ovakva - dotični forumaš i njegova bivša supruga su normalni ljudi (tako je sam napisao) & pretpostavit ćemo da će i ostati normalni.

moje pitanje je ovo - zašto se ne bi dogovorili za pola : pola provođenje vremena sa svakim od roditelja? zašto dijete ne bi bilo jedan tjedan kod mame, a jedan kod tate? napominjem jednu stvar - dok je dijete jedan tjedan kod mame, to ne znači da za vrijeme tog maminog tjedna uopće ne viđa tatu. to samo znači da spava u maminoj kući.

ne mora uopće biti tjedan - zašto se ne bi dogovorili da dijete bude tri dana kod mame, četiri kod tate? ili tri dana i kod mame i kod tate pa nedjelja kod babe?

zašto svi uvijek idu na to da netko od roditelja dobije većinu vremena, umjesto na to da se trude da to bude podjednako jer je upravo takav sistem zapravo jedini u interesu djeteta?

kad imaš dvoje normalnih, sposobnih ljudi, dijete ih oboje voli i dobri su roditelji - mogu se dogovoriti oko svega pa tako i oko 50 : 50 sistema viđanja, a jedan od njih namjerno odugovlači sudski proces samo zato jer bi on više od tih 50% vremena... to ti je kurac od roditeljstva.

Quote:
PureNitro kaže: Pogledaj post
Heh nezz ja sam kao mali svak oljeto išao kod bake na 3 mjeseca (baka mi je bila na selu).
Pa evo još sam živ. I mogu reć da su mi bila super ljeta čitaj fenomenalna.
Ako i kad djeca idu kod nekog ko se brine za njih i voli ih ne vidim u čemu je problem.
daj molim te, skoncentriraj se na temu.
ne govorimo o tebi i tvojoj babi ni o ljetima - govorimo o viđanju djeteta na dnevnoj bazi. za dijete je loše kad jednog roditelja vidi svakog drugog vikenda, bio to otac ili majka. i onaj roditelj koji ima mogućnost za pola - pola viđanje, a namjerno zajebava jer njemu POLA nije dovoljno; takav nije dobar ni brižan roditelj, oprosti.

što se tiče nedoumica, sumnja, osjećaja kao da si Pale sam na svjetu - nobody fucking cares. reci to Isusu, psihoterapeutu, kome god. ovdje su bitni osjećaji djeteta, a ne tebe ili tvoje bivše bolje polovice.

Quote:
PureNitro kaže: Pogledaj post
Kažem na temelju njegovih upisa čini mi se da je brižan roditelj kao što je nighttrain napisao. I da kažem neka proba.
Ako odma odustane što većina očeva napravi.
Dakle odustati je možda nedati si dosta vremena kad sumnjaš.
To sam mislio.
Po svemu što je napisao. Pretpostavljam da bi djetetu sa njim bilo super.
Pardon, ali ne vidim kakvu bi štetu od toga djete moglo imati?
proba što točno? odustane od čega točno? pa i njegova bivša supruga je sigurno brižan roditelj. što kad imaš dva jednako brižna i dobra roditelja? dakle, ima se mogućnosti (po svemu što je napisao) dogovoriti sa bivšom ženom za 50 : 50 sistem. zašto ga huškaš protiv toga, ako je to jedini sistem u interesu djeteta? što to on točno gubi? od čega točno odustaje kad pristaje na to da se dijete viđa jednako i s njim i s majkom?

zar je zaista potrebno pisati da dijete pati kad mamu viđa svaki drugi vikend? da pati kad tatu viđa svaki drugi vikend? zar je uopće potrebno pisati da je sasvim svjedno kome je klinac pripao na papiru, ako ste normalni, ako imate uvjete i ako se oko svega možete dogovoriti?

jadno je to roditeljstvo kad umjesto da se trudiš da ti dijete provodi jednako vremena i s drugim roditeljem, ti sebično misliš na svoja prava i svoje vrijeme. jako jadno.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.