Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2017., 11:00   #61
Pozdrav, i ja bih se uključila u temu.
Odmah da se ispričam ako ce biti napisano s brda-s dola, ali nisam bas dobro. Probat cu skratit sto vise mogu.
Zivim s muzem i imamo dijete. Dakle, u 5-om mjesecu je ostao bez posla, svojom krivnjom, kao nije mu se dalo trpit direktoricu jer je grozna prema njemu bla bla i onda joj je još napravio neko sranje i ostao bez posla. Za mjesec dana je nasao drugi, tj. našao mu je dečko od moje sestre, to je vise bilo sezonski i sad mu 26.10. Ističe ugovor. Nema posla.
Već sam prošla sito i rešeto s njim kad je bio bez posla tih mj dana. Izluđivao me, stalno smo se svađali, skoro sam se i pokupila doma. Ozbiljno, htjela sam ga ostaviti. Koliko god ga volim i prihvatila sam sve te njegove ponose i gluposti zbog kojih mu je životna karijera pušiona, ja jednostavno ne mogu živjeti s luzerom koji NE ZELI radit bilo sto za SVOJE dijete. Danas mi je izjavio da cemo joj MORAT počet kupovati jeftinije mlijeko (pije adaptirano mlijeko od 54 kn). Tu sam izgorila. Pa jebem ti mater, ti ćeš sjedit doma s jajima do poda i štedit na djetetu jer ti je ponos prevelik i nećeš ic radit u trgovinu ili konobarit. Ja takvog muza ne želim. Razmišljam da li da probam pričati s njegovom mamom, možda ce nju poslusat prije mene, al ona je sva u stilu: " ma jadan moj sinčić, nevinasce, nemoj mu radit pritisak, nac ce on već nesto..."
Ponavljam, već sam ovo sve prošla. Doveo me do sloma živaca da vristim u WC-u i lupam glavom u zid. Pričala sam s njegovim roditeljima. Pricala sam i doma sa svojima. I žalosno mi je da ne možemo sami kao muž i žena i obitelj riješit probleme nego ko bebe u vrtiću uplicemo i jedne i druge roditelje. Osjećam se užasno, tužno i bespomoćno. Kako da ja njemu objasnim da je u krivu? ne sluša me. Nikoga ne sluša. I imam dojam da ga boli kurac i za mene i za malu. Ono u stilu: "dobro, slobodno idite, nadi si i drugog tipa" pa dobro sta je s njim???
Vidim da mu je teško al majku mu, imaš 100 kila, zdrav si, mlad, sposoban, pa jebote RADI bilo sta za sebe i svoju obitelj ako nema tvog zanimanja. Ne znam jesam li više ljuta ili razočarana. I kako da to uopće rjesim. Ne želim ga ostaviti ali živjeti s nekim ko se ne trudi ni malo da imamo financija i budemo siti i sretni, ne mogu.
Onda drugo, zadnjih mjesec dana me totalno ignorira i zanemaruje. Ne želi me ni pitat kako sam, ni zagrlit.. Kad ja zagrlim njega on ne uzvrati i tako. Meni je potreban muškarac i potrebno mi je osjećati se voljena i privlačna, mlada sam. On nista ne pokazuje. Totalno je hladan. Znam da ce doći dan kad ce jedan od nas dvoje puknuti. Jer ovako vise ne ide. A mislim da cu to bit ja, pokupit dijete i svoje stvari i otići od njega. Ne želim vise biti neprimjetna i odbačena.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 16:11   #62
Koliko ti je dijete staro? Ako je dovoljno veliko za jaslice, počni i sama raditi, nemoj čekati da on zaradi za mlijeko. Grdo je što si se uopće dovela u takvu situaciju, ali kad već jesi, probaj napraviti sve što možeš da o njemu ne ovisiš. Imaš li kakvih vještina kojima bi mogla zarađivati dok si na porodiljnom, ako jesi?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 00:21   #63
Ajoj Pulank, pa gdje se nađoše ti i on? Slušaj, iz iskustva ti govorim, bježi od
"toga" miljama daleko, ne okreći se, ako treba roditeljima-roditeljima.
Školski primjer Đure Mudrinovića. Kažeš, mlada si, onda se ne sekiraj, naći ćeš
već čovjeka za sebe(jedino ako nisi jedna od "onih"), ali za ovoga "krkana"
nema nade, i vjeruj mi, nema ni teoretske šansone da se promijeni, ono,
tebi za ljubav...Muško sam,to bi trebalo imat' težinu u datoj izjavi.
sanosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 00:25   #64
Nadalje, poznam čoveka, ima priležnicu...
A ti "spašavaj" "brak"... Ooo, sudbo kleta...(Hamlet)
sanosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 00:41   #65
Ah da, tvoj citat: koliko god ga volim...
Bože dragi pa što se tu ima voljeti, ostaje jedino sex.
Ako si zbog toga sa njim, onda zanemari moja dva predhodna posta.
Skočio bih metar od zemlje.Doslovno.Samo tako.
sanosy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:33   #66
Tražile smo ravnopravnost pa zašto ga ne ostaviš doma sa djetetom i kućanskim poslovima i odeš zaraditi za mlijeko i tvom djetetu?
Očito mu dosadilo da ga svi šefovi zafrkavaju u mozak, ali šta radi po tom pitanju, jel aktivno bar traži nešto ili niti ništa ne traži?
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:21   #67
Primam porodiljnu naknadu i dd, sto mi bude otprilike 2500 kn mjesecno. Imam dovoljno za sve sto treba za malu ali sam prošli mjesec morala popraviti zub koji se prilično sjebo, izašlo me 800 kn i još nije gotov. Na to dobijem i još od muza salatu da ih ne perem, da sta je meni, jel mi on kriv i tako. Uvijek sam ja crna ovca za sve.
On tvrdi da sam se ja jako promijenila i da ga moja zivcanost gura dalje od njega, sam mi je priznao da me voli manje nego prije, ali još me voli. Ne vjerujem baš. Posao tražim, nadam se da cu bar tu uspjeti kad mi već nista drugo ne ide. Osim sto imam zdravo i veselo dijete, nista drugo me ne veseli. Stalno sam depresivna radi muza.
Mene zanima jesu li svi muškarci zaista takvi, da se nakon nekog vremena ohlade i dosadi im partnerica? Ili sam samo ja imala tu (ne)sreću da si izaberem takvog. Ostavila bi ga da imam hrabrosti. Al ne znam kako bi sama i u još većoj depresiji izasla na kraj s bebom koja je jako zahtjevna i osjeti svaku sitnu negativnu energiju a reagira na to Bože me sačuvaj. Čudi me da nam susjedi nisu pozvali czss do sad koliko je znala plakati.
A naravno od muza ni podrške, ni utjehe. Lezi na kauču i igra igrice. Tjesim se ajd, bar ne pije i ne drogira se ako nista drugo. Pokušavam stvarno i trudim se izvući nešto dobro iz njega, trudim se bit pozitivna i vesela sto vise mogu, sve izgleda uzalud. Potrebna mi je s vremena na vrijeme lijepa riječ, zagrljaj, razgovor, sex. Ništa ne dobijam u zadnje vrijeme. I onda njemu smeta sto sam nervozna, kako da ne budem?
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 09:16   #68
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Al ne znam kako bi sama i u još većoj depresiji izasla na kraj s bebom koja je jako zahtjevna i osjeti svaku sitnu negativnu energiju a reagira na to Bože me sačuvaj.

A naravno od muza ni podrške, ni utjehe. Lezi na kauču i igra igrice.

Potrebna mi je s vremena na vrijeme lijepa riječ, zagrljaj, razgovor, sex. Ništa ne dobijam u zadnje vrijeme.
Dakle, bojiš se biti bez njega sama s bebom, a od njega ionako nemaš ništa? Što bi ti točno nedostajalo da se raziđete?
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 19:43   #69
Ako ne nađe posao,a kad tvoj porodiljni prodje,neka bude doma s djetetom,a ti radi.
Posao će te donekle i izvuci iz depresije i negative koju on širi svojim ponašanjem prema tebi.
Ovo kažem za slučaj da ne planiraš razvod od njega nego ostati s njim...
Ovo njegovo ponašanje je zbilja ružno i grozno.
No s obzirom da kažeš kako ti je rekao da te manje voli,da te ne grli i ne reagira na tebe,mislim da nećeš od njega dočekati da se osjećaš voljeno, željeno..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:57   #70
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Potrebna mi je s vremena na vrijeme lijepa riječ, zagrljaj, razgovor, sex. Ništa ne dobijam u zadnje vrijeme. I onda njemu smeta sto sam nervozna, kako da ne budem?
Sve ovo što je potrebno tebi i njemu je. Vjerojatno je i depresivan, osjeća se i sam kao niškorist, ne želi raditi van svoje struke (nije jedini, većina na hzz-u je takva), a pošto si ti zbog nezadovoljstva vjerojatno fokusirana na mane i nedostatke, što njegove, što vašeg braka i sve to dodatno ističeš, i on upada samo još dublje u tu svoju rupu negativnosti i apatije bez dna.
Ok, pričaš (prigovaraš) s njim, svojim roditeljima, njegovim roditeljima... Ali jesi li ikako sjela s njim i pogledala dostupne poslove koje bi htio raditi, jesi li sjela s njim i provjerila mu životopis, pokušala ga poboljšati, nadopuniti, jesi li mu pomogla koji put dogovoriti sastanak, razgovor za posao, ponuditi pomoć pri izboru odjeće, tema za razgovor na poslu, odgovora na pitanja... Ljudi koji upadnu u apatiju zbog životne situacije vrlo često to odražavaju na sve u svom životu pa tako ne može ni dobiti posao kad ga potencijalni poslodavac doživi nezainteresiranim.
Ovisno čime se bavi jesi li razgovarala s njim o mogućnosti da pokrene nešto svoje ako ne može pronaći posao koji mu se sviđa, raspitajte se o poticajima, prilikama...

Najlakše je reći on ništa ne radi i ne želi i samo prigovarati. Brak nije samo da ti radiš svoje, on svoje i sad ste vi zajednica. Nekad treba i jedno drugome pružiti ruku i biti oslonac jedno drugome, a ne samo on tebi.

Ako više nema ljubavi onda je to to, svatko svojim putem pa se snalazite kako znate, ali ako ti njega voliš, a i on tebe (čak i ako više nije zaljubljen i nema leptirića, ali mu je stalo do tebe), onda se jedino skupa možete izvuć iz problema. Niste ni prvi ni zadnji koji prolazite težak period.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 09:05   #71
Pulank ovo je noćna mora.
To je lijeni konj. Kako ti se takav trut uopće može imalo sviđati a kamoli seks ? Brrr
To je beskorisni, lijeni, sebičan trut i iskreno rečeno bilo bi dobro pokupiti stvari i vratiti se doma.
Onda mu nabiti alimentaciju pa bu trebao raditi.
Da vidiš kako će se dići sa kauča i šljakati.

On tebe ne voli jer si izmučena, umorna što sama brineš za dijete, prestrašena jer on nigdje ne radi i lijena je krava ? On je kaj ? Zgoditak? Kome ?
Kaj živite od porodiljskog i dijete bi zbog njegove lijenosti trebalo jesti najlošije mlijeko? U kom svemiru.
Ma nemoj mi reći. Kaj bi mu trebala podići takvom spomenik predivnom? Nek se ljenčuga digne sa kauča, sakrij mu to na čemu visi cijeli dan pa mu postavi ultimatum : posao, brižnost ili ajd bok.
Nisam nikada za razvod ustvari ali ovdje... ostavi nezrelog i beskorisnog kretena i spasi sebe i bebu.
Od trutine nikakve koristi. Ima pravih i normalnih muškaraca.
Kada bude trebao plaćati alimentaciju a mama i tata neće htjeti još itekako bu radio.

Znam dečka od 23, ima već tri godine rada iza sebe...svakakve vrste. Rad po 12 ili čak 14 sati na dan.Teži fizički radovi. Sada se diže svako jutro u 6 i radi do 4 sretan što nije na kiši i hladnoći. Štedi, pomaže obitelji, želi si silno kupiti svoj auto, želi jednom dići kredit i urediti svoj stan, imati obitelj. Ponosan što radi. Voli oprati, usisati, očistiti a ne visiti za igricama, u kladionici i u birtiji,
Ovaj tvoj konj doma je potpuno beskoristan za bilo koju ženu. Nije problem nježnost i seks već što je on ljenčuga i egoist.Što ne misli na svoje dijete i na tebe. To trebaš ostaviti.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:08   #72
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post

On tebe ne voli jer si izmučena, umorna što sama brineš za dijete, prestrašena jer on nigdje ne radi
Što ne misli na svoje dijete i na tebe. To trebaš ostaviti.
Sve to stoji. Iskreno ne mogu otići od njega od straha nepoznatog, kako bi sve to ispalo, kako bi funkcionirala s bebom, s druge strane nisam baš ni u nekom odnosu s mamom. I ona sve najgore iz mene uvijek izvlaci, uzasno je neurotična, paranoična, boji se za svoju unuku, kako cu ja to, mlada sam (i ona je rodila s 20)
Mogla bi preseliti u stan preko puta mojih roditelja ali to je garsonjera s mini kupaonicom i kuhinjom. To bi bilo ok dok mi je dijete malo, al trebat ce joj njena soba za koju godinu, krenut ce u vrtić, skolu... S placom od 4000 kn ne mogu sve to sama. Roditelji već imaju svoj kredit za auto, vikendicu i još par toga, nemaju ni oni neke plaće a opet sve su kupili za bebu dok sam bila trudna, i krevetic i kolica. Stalno nešto kupuju i već mi je bed, jel ima to dijete tatu? Ima al ko da i nema. Žalosna sam što sa svojih 21 god živim takav život. Potraga za poslom me tek čeka. Tko ce zaposlit ženu koja ima malo dijete? Nitko.
Ima sto razloga zašto se bojim otic. a i sto jedan da odem samo nikako da prevagne. Žalosno da moram čekati da me premlati ili prevari pa tek onda u traumi odem od njega. Sjebana sam znam
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:28   #73
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Mogla bi preseliti u stan preko puta mojih roditelja ali to je garsonjera s mini kupaonicom i kuhinjom. To bi bilo ok dok mi je dijete malo, al trebat ce joj njena soba za koju godinu, krenut ce u vrtić, skolu... S placom od 4000 kn ne mogu sve to sama.

jel ima to dijete tatu? Ima al ko da i nema. Potraga za poslom me tek čeka. Tko ce zaposlit ženu koja ima malo dijete? Nitko.
O tome što će biti kada dijete krene u vrtić (kada joj realno ne treba njezina soba), pa u školu, razmišljat ćeš kad dođe vrijeme za to. Za tri, četiri, pet godina svašta se može promijeniti. Zasebna soba stvarno nije prioritet u lošoj situaciji, posebno kada je dijete još malo.

Dakle, imaš osjećaj kao da dijete nema tatu? Koja je onda razlika između sadašnje situacije i neke buduće kada ga i stvarno ne bi bilo (razvod)?

Uopće ne bih htjela zvučati kao da te nagovaram na razvod, nije to laka odluka, ali realno, što imaš od njega, a da bi ti nedostajalo kada ga ne bi bilo?

Ako se stvarno jako bojiš otići, onda definitivno čekaj da pronađeš posao jer sama pomisao da imaš neku sigurnost znači da ćeš biti mirnija pa time i ugodnija mama svojem djetetu. Također neću reći da je lako naći posao i sigurno da mami malog djeteta to nije lako, ali opet, ne vjerujem da je baš apsolutno nemoguće.

Kakva je mogućnost da ti, kada budeš radila, mama ili tata čuvaju dijete u slučaju bolesti? Da ne moraš izostajati s posla puno. Ta bi ti mogućnost puno značila.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:09   #74
Pulank sve je to normalno. Umorna si, gnjave te možda i postporođajni hormoni, emotivna si van mjere, iscrpljena zbog obaveza i još ti se on nasjeo na kičmu i živce.
Svatko bi puknuo.Kda doma ima truta na kojega se ne može osloniti i koji samo na sebe misli.

Sad ne možeš otići i nisi spremna ? Okej ali onda se emocionalno odmakni od njega. Možeš li to ?
Ne očekuj ništa i ne troši svoju energiju na njega. On ako hoće skuhano i oprano neka se sam pobrine za to jer ima li snage visiti za igricama ima i za skuhati si nešto i staviti veš u mašinu.
Pokušaj malu ostaviti kod svojih i dobro se naspavati, šetati, jesti kvalitetno.
Dan po dan štedi koliko možeš i ne uzrujavaj se oko njega. Njega nećeš promijeniti jer su to takvi muški, bezosjećajni trutovi. To ti je dobra lekcija za budućnost. Kako prepoznati fejkera a kako zrelog i kvalitetnog muškarca.
Ne troši energiju na izgubljene bitke.
Djetetu nećeš ništa uskraćivati zbog neodgovornog oca i svoju lovu rasporedi sama. To mu jasno daj na znanje. Bebi ne smije ništa faliti a on ako želi jesti neka si kupi hranu. Grubo ali je tako. Neće beba zbog njega biti zanemarena.
Kakv je to ušljivi otac?
Bilo bi dobro otići u tu malu garsonjeru pa imala ona samo 25 kvadrata. Bitan je mir.
Sada štedi sebe i skupljaj snagu. Ne plači i ne trpi ništa. Pazi na sebe i fokus stavi na sebe i bebu. Nemoj dati da te on idiot izmanipulira, nabija ti zbog svoje nezrelosti i egoizma grižnju savjesti, kako si ti nešto kriva. Vidiš da ne voli raditi a niti brinuti o tebi i djetetu. To nije muškarac, to je muzgavac ljigavi.
Samo polako, presloži stvari i važnosti u glavi, budi realna, odmaraj se, šetaj kada možeš, ne trči oko njega, ne traži pažnju jer on ti ne može dati što trebaš. Gledaj sebe a lijenčinu stavi na zadnje mjesto.
Bude sve dobro. Sve žene u životu prođu iskustvo sa pokojim idiotom egoistom.
Imaš bebi i nisi sama. Roditelji će rado uskočiti ma koliko im bilo teško i ma koliko jamrali.
Kada skupiš snage onda ćeš otići. Samo polako.

Nemoj pasti u zamku fore i manipulacije : on je jadan depresivan i ne možem ništa.
Depresivan biti ne znači biti g**** prema ženi i djetetu. Kužiš?
To nema veze.
On je jednostavno lijen i samoživ, nezreo i bezosjećajan. Za to nije kriva nikakva depresija.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 05:36   #75
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Sve to stoji. Iskreno ne mogu otići od njega od straha nepoznatog, kako bi sve to ispalo, kako bi funkcionirala s bebom, s druge strane nisam baš ni u nekom odnosu s mamom. I ona sve najgore iz mene uvijek izvlaci, uzasno je neurotična, paranoična, boji se za svoju unuku, kako cu ja to, mlada sam (i ona je rodila s 20)
Mogla bi preseliti u stan preko puta mojih roditelja ali to je garsonjera s mini kupaonicom i kuhinjom. To bi bilo ok dok mi je dijete malo, al trebat ce joj njena soba za koju godinu, krenut ce u vrtić, skolu... S placom od 4000 kn ne mogu sve to sama. Roditelji već imaju svoj kredit za auto, vikendicu i još par toga, nemaju ni oni neke plaće a opet sve su kupili za bebu dok sam bila trudna, i krevetic i kolica. Stalno nešto kupuju i već mi je bed, jel ima to dijete tatu? Ima al ko da i nema. Žalosna sam što sa svojih 21 god živim takav život. Potraga za poslom me tek čeka. Tko ce zaposlit ženu koja ima malo dijete? Nitko.
Ima sto razloga zašto se bojim otic. a i sto jedan da odem samo nikako da prevagne. Žalosno da moram čekati da me premlati ili prevari pa tek onda u traumi odem od njega. Sjebana sam znam

kad ovo pročitam (a nekak na forumu stalno jedne te iste priče s malim varijacijama)onda ispada da nijedna žena koja ima malo dijete ne radi. ma dajte me nemojte......tko te bude zaposlil? pa ako ne tražiš posao nitko te ne bude zaposlil, normalno....meni ste isti. odluke su vam nezrele (mladi ste pa ajde)ali sad već imate i klinca. pa e bi škodilo manje filozofije i više rada.neš ti s 21 godinom eto već imaš "takav" život. kakav?starci su kupili vidim sve kaj je trebalo za bebu, ne znam gdi živite ali vjerojatno i to netko sufinancira na ovaj ili onaj način.....dobra ti je zadnja rečenica.sjebana si....a najgore je kaj budeš s takvim stavom sjebala i klinca koji nije donosil nikakve odluke.
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 22:10   #76
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
kad ovo pročitam (a nekak na forumu stalno jedne te iste priče s malim varijacijama)onda ispada da nijedna žena koja ima malo dijete ne radi. ma dajte me nemojte......tko te bude zaposlil? pa ako ne tražiš posao nitko te ne bude zaposlil, normalno....meni ste isti. odluke su vam nezrele (mladi ste pa ajde)ali sad već imate i klinca. pa e bi škodilo manje filozofije i više rada.neš ti s 21 godinom eto već imaš "takav" život. kakav?starci su kupili vidim sve kaj je trebalo za bebu, ne znam gdi živite ali vjerojatno i to netko sufinancira na ovaj ili onaj način.....dobra ti je zadnja rečenica.sjebana si....a najgore je kaj budeš s takvim stavom sjebala i klinca koji nije donosil nikakve odluke.
a jbga, i mene jako irititira i ustvari rasužuje kada vidim koliko mladih ljudi, žena , bježi od doma (loš odnosi i siromaštvo) u brak. i bez razmišljanja imaju djete a uvjek ista priča, ona ne radi ili ima šugav posao, on nesiguran i isto nikakav posao, žive u podstanarsvu ili u njegovoj tinejdjerskoj sobi, i još malo dijete. fast forward -godina, dve takvog teškog života, pa ko bi bio sretan u takvm uvjetima?? i zašto imaju ljudi djecu ako nemaju ni posao ni krov nad glavom niti školovani ni ništa. pa kako planiraju živjeti? to mi nije jasno. to ne planiranje ničeg, osim mi se volimo i bebe su slatke. tužno. sveviše sirotinje, i jako malo ih se može iskobeljati iz toga
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:21   #77
Dakle ovako, fakat mi ne trebaju prodike i pametovanja. Dovoljno mi je teško i bez toga. Da, znam sta se desi kad se seksa bez zaštite, da, nismo se ni upoznali kako treba, možda vam zvuci debilno i dječje i ne znam i ja kako gledate na moju priču, pogriješila sam, nije mi zao jer volim svoje dijete najviše na svijetu, ona je moj smisao svega, ona mi je trebala da se smirim i shvatim sama sa sobom neke stvari. Pogriješila sam jer nisam upoznala dečka u kojeg sam se zaljubila i sve je stalo kad smo zapravo počeli živjeti skupa. Pogrijesila sam. Nije mi bed to rec još sto puta. Svi griješe. Ne smatram da me zato treba kamenovati. Svakom život da onoliko koliko može podnijeti. Ne trebaju mi ružne rijeci jer sve to sto pišete znam.
Htjela sam konstruktivne savjete i možda iskustva još nekoga ko je pogrijesio kao i ja. Fakat mi podjebavanja i pitanja 'pa ne kuzim kak neko radi dijete a nema posao i stan' ne trebaju!
Pozitiva, tnx na suportu. Jedina si skuzila bit mog problema.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:44   #78
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Dakle ovako, fakat mi ne trebaju prodike i pametovanja. Dovoljno mi je teško i bez toga. Da, znam sta se desi kad se seksa bez zaštite, da, nismo se ni upoznali kako treba, možda vam zvuci debilno i dječje i ne znam i ja kako gledate na moju priču, pogriješila sam, nije mi zao jer volim svoje dijete najviše na svijetu, ona je moj smisao svega, ona mi je trebala da se smirim i shvatim sama sa sobom neke stvari. Pogriješila sam jer nisam upoznala dečka u kojeg sam se zaljubila i sve je stalo kad smo zapravo počeli živjeti skupa. Pogrijesila sam. Nije mi bed to rec još sto puta. Svi griješe. Ne smatram da me zato treba kamenovati. Svakom život da onoliko koliko može podnijeti. Ne trebaju mi ružne rijeci jer sve to sto pišete znam.
Htjela sam konstruktivne savjete i možda iskustva još nekoga ko je pogrijesio kao i ja. Fakat mi podjebavanja i pitanja 'pa ne kuzim kak neko radi dijete a nema posao i stan' ne trebaju!
Pozitiva, tnx na suportu. Jedina si skuzila bit mog problema.
Gle, sve će to jednog dana biti iza tebe. Sve prođe, nevolje ne traju vječno.
Teško da tvojem braku ima spasa ali i to je sporedno. Polako. Pronaći ćeš izlaz. Preseli u tu garsonjeru. Korak po korak, ne moraš sada misliti što će biti kad dijete poraste.
I prestani misliti o sebi kao o sjebanoj. Nabildaj se samopouzdanjem i kreni dalje. Puno toga rješava se u hodu. No treba krenuti. Od nekud se mora početi.
__________________
Samo budale i mrtvaci ne mijenjaju mišljenje. *&* Život je niz privremenih stanja.
Coeli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:54   #79
Zašto odmah rastava? Probajte prvo malo živjet rastavljeno sa otvorenim vratima. Treba vam očito malo zrelosti. Razumijem da vidite neke vaših godina koji se (za)jebavaju, ali vi imate neke obaveze. Nije dobro ali nije ni katastrofa.
ivan-godot is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:14   #80
Quote:
Pulank kaže: Pogledaj post
Dakle ovako, fakat mi ne trebaju prodike i pametovanja. Dovoljno mi je teško i bez toga. Da, znam sta se desi kad se seksa bez zaštite, da, nismo se ni upoznali kako treba, možda vam zvuci debilno i dječje i ne znam i ja kako gledate na moju priču, pogriješila sam, nije mi zao jer volim svoje dijete najviše na svijetu, ona je moj smisao svega, ona mi je trebala da se smirim i shvatim sama sa sobom neke stvari. Pogriješila sam jer nisam upoznala dečka u kojeg sam se zaljubila i sve je stalo kad smo zapravo počeli živjeti skupa. Pogrijesila sam. Nije mi bed to rec još sto puta. Svi griješe. Ne smatram da me zato treba kamenovati. Svakom život da onoliko koliko može podnijeti. Ne trebaju mi ružne rijeci jer sve to sto pišete znam.
Htjela sam konstruktivne savjete i možda iskustva još nekoga ko je pogrijesio kao i ja. Fakat mi podjebavanja i pitanja 'pa ne kuzim kak neko radi dijete a nema posao i stan' ne trebaju!
Pozitiva, tnx na suportu. Jedina si skuzila bit mog problema.
Samo polako, i ne nisi jedina u takvoj situaciji, iako sam ja skoro duplo starija od tebe, bila sam u vezi skoro 15 godina, ostala bez posla, ostala trudna kada sam mislila da više nije moguće, i sad nakon svega imam dijete s teškoćama u razvoju, nemam posao, i ne znam kako ću ga naći moji ne žive u istom gradu, dijete može biti samo sat i pol u vrtiću, a veza između mene o njezinog oca je odavno nikakva. Zato nemoj govorit kako si sjebana i sazaljevat samu sebe, digni glavu, prihvati pomoć roditelja i polako stvaraj novi život za sebe i svoje dijete. Mlada si, imaš cijeli život pred sobom, ako ti treba psihološka pomoć, naruči se kod psihijatra, nije to sramota, i ja idem. Biti ćeš ti dobro, čim si shvatila da ovakvo ne ide, da nešto moraš napraviti za svoje dijete, to znači da si jaka, samo ti treba vremena da se sve poslozi. Samo polako, drži se i prvo napravi nešto da tebi bude bolje, a onda će ti biti lakše boriti se za tvoje dijete, ti bar imaš roditelje, nisi sama. Sretno..
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.